Spor |
Atletizm 200 metre |
---|---|
Organizatör (ler) | CIO |
Yerler) | Seul |
Tarihli | 26 -28 Eylül 1988 |
Siteler) | Seul Olimpiyat Stadı |
kazanan | Joe deloach |
---|---|
İkinci | Carl Lewis |
Üçüncü | Robson da silva |
Erkekler 200 metrelik en olay 1988 Olimpiyat Oyunları arasında gerçekleşti 26 kadar28 Eylül 1988En Olimpiyat Stadı'nda içinde Seul , Güney Kore . Amerikan Joe DeLoach tarafından kazanıldı .
Altın | Gümüş | Bronz |
Joe deloach | Carl Lewis | Robson da silva |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
6 | Joe deloach | Amerika Birleşik Devletleri | 19s 75 | ALTIN | |
3 | Carl Lewis | Amerika Birleşik Devletleri | 19s 79 | ||
4 | Robson da silva | Brezilya | 20s 04 | ||
4 | 5 | Linford Christie | Britanya | 20s 09 | |
5 | 2 | Atlee Mahorn | Kanada | 20s 39 | |
6 | 1 | Gilles Queneherve | Fransa | 20 s 40 | |
7 | 8 | Michael Rosswess | Britanya | 20s 51 | |
8 | 7 | Bruno Marie-Rose | Fransa | 20s 58 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Carl Lewis | Amerika Birleşik Devletleri | 20s 23 | Q | |
2 | 3 | Robson da silva | Brezilya | 20s 28 | Q | |
3 | 6 | Atlee Mahorn | Kanada | 20s 43 | Q | |
4 | 8 | Gilles Queneherve | Fransa | 20s 54 | Q | |
5 | 2 | Stefano Tilli | İtalya | 20s 59 | ||
6 | 5 | Roy Martin | Amerika Birleşik Devletleri | 20s 62 | ||
7 | 1 | John regis | Britanya | 20'ler 69 | ||
8 | 7 | Ralf Lübke | Batı Almanya | 21'ler 23 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | Joe deloach | Amerika Birleşik Devletleri | 20s 06 | Q | |
2 | 3 | Linford Christie | Britanya | 20s 33 | Q | |
3 | 5 | Bruno Marie-Rose | Fransa | 20s 50 | Q | |
4 | 7 | Michael Rosswess | Britanya | 20s 51 | Q | |
5 | 4 | Kıbrıslı Enweani | Kanada | 20s 57 | ||
6 | 8 | Olapade Adeniken | Nijerya | 20s 67 | ||
7 | 2 | Edgardo Guilbe | Porto Rico | 20'ler 77 | ||
8 | 1 | Troy douglas | Bermuda | 20s 84 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | Carl Lewis | Amerika Birleşik Devletleri | 20s 57 | Q | |
2 | 4 | John regis | Britanya | 20'ler 61 | Q | |
3 | 5 | Kıbrıslı Enweani | Kanada | 20s 62 | Q | |
4 | 8 | Edgardo Guilbe | Porto Rico | 20'ler 73 | Q | |
5 | 3 | Kenji yamauchi | Japonya | 20 saniye 94 | ||
6 | 2 | Jimmy Flemming | Amerika Birleşik Devletleri Virgin Adaları | 21'ler 23 | ||
7 | 1 | Mustafa Kamel Salmi | Cezayir | 21'ler 26 | ||
8 | 7 | Ousmane Diarra | Mali | 21'ler 46 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8 | Bruno Marie-Rose | Fransa | 20s 48 | Q | |
2 | 3 | Roy Martin | Amerika Birleşik Devletleri | 20s 54 | Q | |
3 | 4 | Troy douglas | Bermuda | 20s 70 | Q | |
4 | 6 | Kennedy Ondiek | Kenya | 20s 79 | ||
5 | 5 | Attila Kovács | Macaristan | 21'ler 19 | ||
6 | 7 | Lee shiunn-uzun | Çin Taipei | 21'ler 34 | ||
7 | 1 | Harouna Soluk | Burkina Faso | 21'ler 35 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Linford Christie | Britanya | 20s 49 | Q | |
2 | 5 | Atlee Mahorn | Kanada | 20s 59 | Q | |
3 | 3 | Ralf Lübke | Batı Almanya | 20s 80 | Q | |
4 | 8 | Luís Barroso | Portekiz | 20s 81 | ||
5 | 6 | Patrick Stevens | Belçika | 20 saniye 94 | ||
6 | 4 | John Myles-Mills | Gana | 20'ler 95 | ||
7 | 2 | Andreas Berger | Avusturya | 21 s 40 | ||
8 | 7 | Ibrahima Tamba | Senegal | 21'ler 93 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | Joe deloach | Amerika Birleşik Devletleri | 20s 56 | Q | |
2 | 6 | Gilles Queneherve | Fransa | 20'ler 77 | Q | |
3 | 3 | Olapade Adeniken | Nijerya | 20s 92 | Q | |
4 | 4 | Norbert Dobeleit | Batı Almanya | 20'ler 98 | ||
5 | 2 | Mark Garner | Avustralya | 21s 08 | ||
6 | 7 | Jang Jae-Geun | Güney Kore | 21'ler 35 | ||
7 | 8 | Li Feng | Çin | 21'ler 38 | ||
8 | 1 | Oliver daniels | Liberya | 22s 25 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Robson da silva | Brezilya | 20'ler 41 | Q | |
2 | 4 | Stefano Tilli | İtalya | 20s 67 | Q | |
3 | 5 | Michael Rosswess | Britanya | 20'ler 74 | Q | |
4 | 3 | Daniel Sangouma | Fransa | 20s 81 | ||
5 | 6 | Clive Wright | Jamaika | 20s 87 | ||
6 | 8 | Isiaq Adeyanju | Nijerya | 21 s 01 | ||
7 | 2 | Courtney kahverengi | Kanada | 21'ler 18 | ||
8 | 7 | Samuel Nchinda-Kaya | Kamerun | 21'ler 39 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Roy Martin | Amerika Birleşik Devletleri | 20s 65 | Q | |
2 | 4 | Michael Rosswess | Britanya | 20'ler 95 | Q | |
3 | 6 | Harouna Soluk | Burkina Faso | 21'ler 33 | Q | |
4 | 5 | Samuel Nchinda-Kaya | Kamerun | 21'ler 45 | Q | |
5 | 1 | Henri ndinga | Kongo Cumhuriyeti | 21'ler 66 | ||
6 | 2 | Fabian Muyaba | Zimbabve | 21'ler 66 | ||
7 | 8 | Markus Büchel | Lihtenştayn | 22s 02 | ||
8 | 7 | Mohamed shah alam | Bangladeş | 22s 52 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8 | Gilles Queneherve | Fransa | 20s 55 | Q | |
2 | 3 | Kenji yamauchi | Japonya | 20'ler 98 | Q | |
3 | 2 | Isiaq Adeyanju | Nijerya | 21 saniye 10 | Q | |
4 | 1 | Jang Jae-Geun | Güney Kore | 21'ler 27 | Q | |
5 | 5 | Lee shiunn-uzun | Çin Taipei | 21'ler 53 | Q | |
6 | 4 | Aouf Abdul Rahman Youssef | Irak | 21'ler 88 | ||
7 | 6 | Takale ton balığı | Papua Yeni Gine | 21'ler 95 | ||
8 | 7 | Sahim Saleh Mehdi | Güney Yemen | 22 s 95 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Atlee Mahorn | Kanada | 20s 55 | Q | |
2 | 7 | Ralf Lübke | Batı Almanya | 20s 81 | Q | |
3 | 5 | Oliver daniels | Liberya | 21'ler 59 | Q | |
4 | 4 | Leung Wing Kwong | Hong Kong | 21'ler 69 | ||
5 | 6 | Pazar Olweny | Uganda | 21'ler 79 | ||
6 | 2 | Muhammed Afzal | Pakistan | 21'ler 89 | ||
7 | 8 | Mohamed Fahd Al-Bishi | Suudi Arabistan | 22s 09 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7 | John regis | Britanya | 20 s 90 | Q | |
2 | 6 | Clive Wright | Jamaika | 20 saniye 94 | Q | |
3 | 2 | Ibrahima Tamba | Senegal | 21'ler 68 | Q | |
4 | 8 | Issa Alassane-Ousséni | İyi huylu | 21'ler 74 | ||
5 | 5 | Maloni Bole | Fiji | 22s 44 | ||
6 | 4 | Claude Romence | Haiti | 22s 60 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Joe deloach | Amerika Birleşik Devletleri | 20'ler 98 | Q | |
2 | 8 | Mark Garner | Avustralya | 21'ler 09 | Q | |
3 | 6 | Edgardo Guilbe | Porto Rico | 21'ler 09 | Q | |
4 | 2 | Andreas Berger | Avusturya | 21'ler 29 | Q | |
5 | 5 | Henrico atkins | Barbados | 21'ler 98 | ||
6 | 7 | Robert Loua | Gine | 22 s 78 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | Kennedy Ondiek | Kenya | 20s 79 | Q | |
2 | 1 | Troy douglas | Bermuda | 20'ler 91 | Q | |
3 | 3 | Attila Kovács | Macaristan | 20'ler 98 | Q | |
4 | 2 | Pietro mennea | İtalya | 21 saniye 10 | Q | |
5 | 4 | Lindel Hodge | Britanya Virjin Adaları | 21'ler 78 | ||
6 | 8 | Abdullah Salem Al-Khalidi | Umman | 21'ler 82 | ||
7 | 7 | André Francois | Saint Vincent ve Grenadinler | 21'ler 88 | ||
8 | 6 | Ismail Asif Waheed | Maldivler | 23 s 17 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | Linford Christie | Britanya | 21'ler 05 | Q | |
2 | 7 | Bruno Marie-Rose | Fransa | 21 sn 11 | Q | |
3 | 3 | Courtney kahverengi | Kanada | 21'ler 45 | Q | |
4 | 1 | Luís Cunha | Portekiz | 21 s 72 | ||
5 | 4 | Carlos Bernardo Moreno | Şili | 22s 13 | ||
6 | 8 | Odiya Silweya | Malawi | 22 s 24 | ||
7 | 2 | Peauope Suli | Tonga | 22s 49 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | Kıbrıslı Enweani | Kanada | 20s 65 | Q | |
2 | 2 | Daniel Sangouma | Fransa | 20s 70 | Q | |
3 | 5 | Patrick Stevens | Belçika | 20s 84 | Q | |
4 | 4 | Norbert Dobeleit | Batı Almanya | 20s 86 | Q | |
5 | 8 | Li Feng | Çin | 21'ler 33 | Q | |
6 | 7 | Ousmane Diarra | Mali | 21'ler 55 | Q | |
7 | 3 | Abdullah Ali Ahmed | Libya | 22 saniye 11 | ||
8 | 1 | Genuinen Ðình Minh | Vietnam | 22s 65 |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Robson da silva | Brezilya | 21'ler 12 | Q | |
2 | 3 | Luís Barroso | Portekiz | 21'ler 31 | Q | |
3 | 6 | Jimmy Flemming | Amerika Birleşik Devletleri Virgin Adaları | 21'ler 33 | Q | |
4 | 4 | Alexandre Yougbare | Burkina Faso | 22s 14 | ||
5 | 5 | Gustavo Envela | Ekvator Ginesi | 22s 33 | ||
6 | 7 | Benny Kgarametso | Botsvana | 22s 79 | ||
7 | 8 | Armenio Fernandes | Angola | DQ |
Sıra | Hat | Atlet | Milliyet | Sonuç | Notlar | Qual. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Stefano Tilli | İtalya | 20s 68 | Q | |
2 | 8 | Carl Lewis | Amerika Birleşik Devletleri | 20 s 72 | Q | |
3 | 6 | Olapade Adeniken | Nijerya | 20'ler 77 | Q | |
4 | 4 | John Myles-Mills | Gana | 21 sn 04 | Q | |
5 | 5 | Mustafa Kamel Salmi | Cezayir | 21 s 24 | Q | |
6 | 7 | Howard Lindsay | Antigua ve Barbuda | 21'ler 78 | ||
7 | 2 | Jerry jeremiah | Vanuatu | 22s 01 |