Spor | Atletizm |
---|---|
Organizatör (ler) | FISU |
Sürümler | 13 inci |
Yerler) | Kobe |
Tarihli | 29 Ağustos -04 Eylül 1985 |
Denemeler | 42 |
Siteler) | Universiade Memorial Stadyumu |
Navigasyon
Testleri atletizm ait Yaz Universiade 1985 içinde yer aldı Kobe Universiade Memorial Stadyumu'nda içinde Kobe içinde, Japonya'dan gelen 29 Ağustos için04 Eylül 1985.
Ölçek | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m |
Chidi Imoh 10 s 22 |
Andrés Simón 10 s 28 |
Lee McNeill 10:33 |
|||
200 m |
Leandro Peñalver 20'ler 57 |
Atlee Mahorn 20'ler 65 |
Chang Jae-keun 20'li yaş 78 |
|||
400 m |
Masum Egbunike 45 saniye 10 |
Roberto Hernández 45s 41 |
Pazar Uti 45 saniye 58 |
|||
800 m |
Ryszard Ostrowski 01:44:38 (PB) |
Viktor Kalinkin 1 dk 45 sn 21 |
John Marshall 1:45:32 |
|||
1.500 m |
Chris McGeorge 3 dk 46 sn 22 |
Adam Dixon 3:46:29 |
Dragan Zdravković 3 dk 46 sn 78 |
|||
5.000 m |
Stefano Mei 13:56 48 |
Carey Nelson 13:57 77 |
Rob Lonergan 13:58:02 |
|||
10.000 m |
Keith Brantly 29 dk 11 sn 24 |
Jesús Herrera 29:11:71 |
Shuichi Yoneshige 29 dk 11 sn 73 |
|||
Maraton |
Orlando Pizzolato 2 sa 20 dk 06 sn |
Salvatore Lefkoşa 2 sa 21:09 |
Paul Gompers 2 sa 21 dk 40 sn |
|||
110 m engelli |
Cletus Clark 13s 57 |
György Bakos 13 s 72 |
Keith Talley 13s 76 |
|||
400 m engelli |
Tagir Zemskov 49s 38 |
Henry Amike 49s 70 |
René Djédjémel Mélédjé 49 s 73 |
|||
3.000 m engelli |
Franco Boffi 8 dk 28 sn 75 |
Eddie Wedderburn 8:28:90 |
Hans Koeleman 8 dk 32 sn 19 |
|||
4 × 100 m |
Küba Sergio Maximo Querol Andrés Simón Ricardo Chacón Leandro Peñalver 38 s 76 |
Kanada Rick Jones Mike Dwyer Cyprian Enweani Atlee Mahorn 39s 07 |
Birleşik Devletler Lee McNeill Thomas Jefferson Keith Talley Mike Morris 39 s 15 |
|||
4 × 400 m |
Küba Lázaro Martínez Leandro Peñalver Roberto Ramos Roberto Hernández 3:02:20 |
Sovyet Tagir Zemskov Sergey Kutsebo Yevgeniy Lomtyev Vladimir PROSIN 3 dak 02 s 66 |
ABD Clarence Daniel LeRoy Dixon Dale Laverty Cedric Vaughans 3 dakika 02 sn 68 |
|||
20 km yürüyüş |
Viktor Mostovik 1 sa 25 dk 52 sn |
Andrey Perlov 1 sa 25 dk 52 sn |
Guillaume LeBlanc 1 sa 26 dk 22 sn |
|||
Yüksek atlayış |
Igor Paklin 2,41 m |
Francisco Centelles 2.31 m |
Gerd Nagel 2.26 m |
|||
Sırıkla atlama |
Radion Gataullin 5.75 m |
Philippe Collet 5.70 m |
David Volz 5,60 m |
|||
Uzun atlama |
Jaime Jefferson 8.07 m |
Robert Emmiyan 8.03 m |
Stanisław Jaskułka 7.99 m |
|||
Üçlü atlama |
Charles Simpkins 17.86 m |
Alexander Yakovlev 17.43 m |
John Herbert 17.41 m |
|||
Gülle atma |
Remigius Machura 21.13 m |
Alessandro Andrei 20.85 m |
Ventsislav Khristov 19.90 m |
|||
Disk atma |
Luis Delís 66.84 m |
Vaclavas Kidykas 63.12 m |
Juan Martínez Brito 63.02 m |
|||
Çekiç fırlatma |
Heinz Weis 76.00 m |
Lucio Serrani 74.08 m |
Igor Nikulin 74.04 m |
|||
Cirit atma |
Dumitru Negoiţă 84.62 m |
Wolfram Gambke 84.46 m |
Jean-Paul Lakafia 82.96 m |
|||
Dekatlon |
Mike Ramos 8.071 puan |
Valter Külvet 7971 puan |
Michael Neugebauer 7.895 puan |
|||
AR rekor Continental ( bölge kaydı ) • CR Kayıt şampiyonası ( şampiyonluk rekoru ) • DNF bitirmek vermedi ( bitiremedi ) • DNS başlamadı mı ( başlamadı ) • DQ DQ ( diskalifiye ) • MR toplantı kaydını ( karşılamak kaydı ) • NR Ulusal rekor ( ulusal rekor ) • VEYA Olimpiyat rekoru ( olimpiyat rekoru ) • PB kişisel rekoru ( kişisel en iyi ) • SB sezonun en iyi kişisel performansı ( sezonun en iyisi ) • WL Dünyanın en yüksek performans yılı ( dünya lideri ) • WJR rekoru dünyası Junior ( dünya genç rekoru ) • WR dünya rekoru ( dünya rekoru ) |
Ölçek | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m |
Irina Slyusar 11 s 22 |
Anelia nuneva 11 s 29 |
Grace Jackson 11'ler 35 |
|||
200 m |
Grace Jackson 22'ler 59 |
Elzbieta Tomczak 22s 76 |
Irina Slyusar 22s 86 |
|||
400 m |
Tatyana Alekseyeva 51 s 49 |
Ana Fidelia Quirot 52s 10 |
Sadia Showunmi 52s 78 |
|||
800 m |
Nadezhda Zvyagintseva 1 dak 58 s 59 |
Cristeana Cojocaru 1 dakika 59 saniye 09 |
Ana Fidelia Quirot 1 dk 59 sn 77 |
|||
1.500 m |
Svetlana Kitova 4 dakika 07.12 |
Margareta Keszeg 4:07 55 |
Darlene Beckford 4:08 84 |
|||
3000 m |
Cathy Branta 9 dakika 02 s 75 |
Kathy Hayes 9:02 92 |
Angela Chalmers 9:03:19 |
|||
10.000 m |
Marina Rodchenkova 32:58 45 |
Svetlana Guskova 32:59 24 |
Kirsten O'Hara 33:05 84 |
|||
Maraton |
Mami Fukao 2 sa 44 dk 55 sn |
Patti Grey 2 sa 46 dk 20 sn |
Sylvie Bornet 2 sa 48 dk 11 sn |
|||
100 m engelli |
Ginka Zagorcheva 12s 71 |
Nadezhda Korshunova 12s 87 |
Anne Piquereau 12s 96 |
|||
400 m engelli |
Margarita Navickaité 55s 33 |
Cristeana Cojocaru 55s 44 |
Nawal El Moutawakel 55 sn 59 |
|||
4 × 100 m |
Birleşik Devletler Kathrene Wallace Michelle Finn Brenda Cliette Gwen Torrence 43 s 29 |
Sovyetler Birliği 43s 43 |
Bulgaristan 43 s 57 |
|||
4 × 400 m |
Sovyet Margarita Jeseviciene Nadezhda Loboyko Yelena Didilenko Tatyana Alekseyeva 3 dak 25 s 96 |
Kanada'nın Charmaine Crooks Esmie Lawrence Camille Cato Molly Killingbeck 3 dakika 29 saniye 06 |
ABD Susan Shurr Sharon Dabney Tanya McIntosh Joetta Clark 3 dk 30 sn 41 |
|||
5 km yürüyüş |
Aleksandra Grigoryeva 22 dk 21 sn 10 |
Yan Hong 22:25 77 |
Natalya Serbinenko 22 dakika 27 s 21 |
|||
Yüksek atlayış |
Silvia Costa 2.01 m |
Lyudmila Petrus 1.93 m |
Danuta Bułkowska 1.91 m |
|||
Uzun atlama |
Irina Valyukevich 7.04 m |
Silvia Khristova 6.62 m |
Marieta Ilcu 6.61 m |
|||
Gülle atma |
Natalya Lisovskaya 20.47 m |
Yang Yanqin 17.79 m |
Ramona Pagel 17.46 m |
|||
Disk atma |
Maritza Martén 66.66 m |
Tsvetanka Khristova 65.30 m |
Daniela Costian 63.20 m |
|||
Cirit atma |
Ivonne Leal 71.82 m |
Beate Peters 63.70 m |
María Caridad Colón 62.46 m |
|||
Heptatlon |
Małgorzata Guzowska 6616 puan |
Liliana Năstase 6313 puan |
Judy Simpson 6.045 puan |
|||
AR rekor Continental ( bölge kaydı ) • CR Kayıt şampiyonası ( şampiyonluk rekoru ) • DNF bitirmek vermedi ( bitiremedi ) • DNS başlamadı mı ( başlamadı ) • DQ DQ ( diskalifiye ) • MR toplantı kaydını ( karşılamak kaydı ) • NR Ulusal rekor ( ulusal rekor ) • VEYA Olimpiyat rekoru ( olimpiyat rekoru ) • PB kişisel rekoru ( kişisel en iyi ) • SB sezonun en iyi kişisel performansı ( sezonun en iyisi ) • WL Dünyanın en yüksek performans yılı ( dünya lideri ) • WJR rekoru dünyası Junior ( dünya genç rekoru ) • WR dünya rekoru ( dünya rekoru ) |
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovyetler Birliği | 14 | 11 | 3 | 28 |
2 | Küba | 8 | 4 | 3 | 15 |
3 | Amerika Birleşik Devletleri | 6 | 3 | 11 | 20 |
4 | İtalya | 3 | 3 | 0 | 6 |
5 | Nijerya | 2 | 1 | 2 | 5 |
5 | Polonya | 2 | 1 | 2 | 5 |
7 | Romanya | 1 | 4 | 2 | 7 |
8 | Bulgaristan | 1 | 3 | 2 | 6 |
9 | Batı Almanya | 1 | 2 | 2 | 5 |
10 | İngiltere | 1 | 1 | 2 | 4 |
11 | Jamaika | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Japonya | 1 | 0 | 1 | 2 |
13 | Çekoslovakya | 1 | 0 | 0 | 1 |
14 | Kanada | 0 | 4 | 3 | 7 |
15 | Çin | 0 | 2 | 0 | 2 |
16 | Fransa | 0 | 1 | 3 | 4 |
17 | Macaristan | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | Meksika | 0 | 1 | 0 | 1 |
19 | Fildişi Sahili | 0 | 0 | 1 | 1 |
19 | Fas | 0 | 0 | 1 | 1 |
19 | Hollanda | 0 | 0 | 1 | 1 |
19 | Güney Kore | 0 | 0 | 1 | 1 |
19 | Yugoslavya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Toplam | 42 | 42 | 42 | 126 |