Spor | Kürek |
---|---|
Düzenleme | 18 inci |
Yerler) | Moskova |
Katılımcılar | ? |
Denemeler | 14 |
Navigasyon
Kürek için mevcut 18 inci zaman Olimpiyat programı 1980 Yaz Olimpiyatları .
Sıra | Ülke | Toplam | |||
1 | Doğu Almanya | 11 | 1 | 2 | 14 |
2 | Sovyetler Birliği | 1 | 9 | 2 | 12 |
3 | Romanya | 1 | 0 | 2 | 3 |
4 | Finlandiya | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Bulgaristan | 0 | 1 | 3 | 4 |
6 | Britanya | 0 | 1 | 2 | 3 |
7 | Polonya | 0 | 1 | 1 | 2 |
Yugoslavya | 0 | 1 | 1 | 2 | |
9 | Çekoslovakya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Toplam | 14 | 14 | 14 | 42 |
Disiplinli | Altın | Gümüş | Bronz |
Kik |
Pertti Karppinen Finlandiya 7 dakika 09 sn 61
|
Vasil Yakusha Sovyetler Birliği 7 66 dak 11 s
|
Peter Kersten Doğu Almanya 7 88 dk 14 sn
|
İki çift |
Doğu Almanya Joachim Dreifke Klaus Kröppelien 6 dak 24 s 33 |
Yugoslavya Zoran Pančić Milorad Stanulov 6 dak 26 s 34 |
Çekoslovakya Zdeněk Pecka Václav Vochoska 6 dak 29 s 07 |
Dörtlü |
Doğu Almanya Frank Dundr Carsten Bunk Uwe Heppner Martin Winter 5 dk 49 sn 81 |
Sovyetler Birliği Yuriy Shapochka Yevgeny Barbakov Valery Kleshnev Mykola Dovhan 5 dak 51 s 47 |
Bulgaristan Mintcho Nikolov Lubomir Petrov Ivo Roussev Bogdan Dobrev 5 dak 52 s 38 |
İki densiz |
Doğu Almanya Bernd Landvoigt Jörg Landvoigt 6:48:01 |
Sovyetler Birliği Yuriy Pimenov Nikolay Pimenov 6 dk 50 s 50 |
İngiltere Charles Wiggin Malcolm Carmichael 6:51 47 |
Coxswain olmadan dört |
Doğu Alman Jurgen Thiele Andreas Decker Stefan Semmler Siegfried Brietzke 6 dak 08 s 17 |
Sovyetler Birliği Aleksey Kamkin Valery Dolinin Aleksandr Kulagin Vitaly Yeliseyev 6 dk 11 sn 81 |
İngiltere Johnnie Beattie Ian McNuff David Townsend Martin Cross 6 58 dk 16 sn |
Coxswain ile iki |
Doğu Almanya Harald Jährling Friedrich-Wilhelm Ulrich Georg Spohr 7:02 54 |
Sovyetler Birliği Viktor Pereverzev Gennady Kryuchkin Aleksandr Lukyanov 7 dak 03 s 35 |
Yugoslavya Duško Mrduljas Zlatko Celent Josip Reić 7 dak 04 s 92 |
Coxswain ile dört |
Doğu Almanya Dieter Wendisch Ullrich Diessner Walter Diessner Gottfried Döhn Andreas Gregor 6 dakika 14 sn 51 |
Sovyet Artūrs Garonskis dimant Krišjānis Dzintars Krišjānis Žoržs Tikmers Juris Bērziņš 6 dak 19 s 05 |
Polonya Grzegorz Stellak Adam Tomasiak Grzegorz Nowak Ryszard Stadniuk Ryszard Kubiak 6 dak 22 s 52 |
Coxswain ile sekiz |
Doğu Almanya Bernd Krauss (inç) Hans-Peter Koppe Ulrich Kons Jörg Friedrich Jens Doberschütz Ulrich Karnatz Uwe Dühring Berno Höing Klaus-Dieter Ludwig 5 dak 49 sn 05 |
İngiltere Duncan McDougall Allan Whitwell Henry Clay Chris Mahoney Andrew Justice John Pritchard Malcolm McGowan Richard Stanhope Colin Moynihan 5:51:92 |
Sovyetler Birliği Viktor Kokoshyn Andriy Tishchenko Oleksandr Tkachenko Jonas Pintskus Jonas Normantas Andrey Luhin Oleksandr Mantsevych Ihar Maystrenko Hrihoriy Dmytrenko 5 dakika 52 sn 66 |
Disiplinli | Altın | Gümüş | Bronz |
Kik |
Sanda Toma Romanya 3 dk 40 sn 69
|
Antonina Makhina Sovyetler Birliği 3 65 dk 41 sn
|
Martina Schröter Doğu Almanya 3 dak 43 s 54
|
İki çift |
Sovyet Yelena Khloptseva Larisa Popova 3 dk 16 sn 27 |
Doğu Almanya Cornelia Linse Heidi Westphalia 3:17 63 |
Romanya Olga Homeghi Valeria Rosca Racila 3 dk 18 sn 91 |
Dörtlü |
Doğu Almanya Sybille Reinhardt Jutta Ploch Jutta Lau Roswietha Zobelt Liane Buhr 3 dak 15 s 32 |
Sovyet Antonina Pustovit Yelena Matievskaya Olga Vasilchenko Nadezhda Lyubimova Nina Cheremisina 3 dk 15 sn 73 |
Bulgaristan Mariana Serbezova Roumeliana Bontcheva Doloress Nakova Anka Bakova Anka Gheorghieva 3 dak 16 s 10 |
İki densiz |
Doğu Almanya Ute Steindorf Cornelia Klier 3 dak 30 s 49 |
Polonya Malgorzata Dluzewska Czeslawa Koscianska 3 dak 30 s 95 |
Bulgaristan Siika Barboulova Stoyanka Kubatova 3 dak 32 s 39 |
Coxswain ile dört |
Doğu Almanya Ramona Kapheim Silvia Fröhlich Angelika Noack Romy Saalfeld Kirsten Wenzel 3 dak 19 s 27 |
Bulgaristan Ginka Gyurova Mariika Modeva Rita Todorova Iskra Velinova Nadesjda Filipova 3 dak 20 s 75 |
SSCB Mariya Fadeyeva Galina Sovetnikova Marina Studneva Svetlana Semyonova Nina Cheremisina 3 dk 20 sn 92 |
Coxswain ile sekiz |
Doğu Almanya Martina Boesler Kersten Neisser Christiane Köpke Birgit Schütz Gabriele Kühn Ilona Richter Marita Sandig Karin Metze Marina Wilke 3 dk 03 sn 32 |
Sovyet Olga Pivovarova Nina Umanets Nadezhda Prishchepa Valentina Zhulina Tatyana Stetsenko Yelena Tereshina Nina Preobrazhenskaya Mariya Pazyun Nina Frolova 3 dak 04 s 29 |
Romanya Angelica Aposteanu Marlena Zagoni Rodica Frintu Florica Bucur Rodica Puscatu Ana lliuta Maria Constantinescu Elena Bondar Elena Dobritoiu 3 dak 05 s 63 |