Kabare vuruşu | ||
Temmuz 2019'da hit kabare sahnesinin kurulumu | ||
Tür | Yaşayan müzik | |
---|---|---|
yer | Grenoble | |
İletişim bilgileri | 45 ° 11 ′ 32 ″ kuzey, 5 ° 43 ′ 37 ″ doğu | |
Periyot | Temmuz | |
Kapasite | Her yıl 50.000 | |
Oluşturulma tarihi | 1999 | |
Organizatörler | İletişim departmanı - Grenoble Şehri etkinlikler departmanı | |
Üst yapı | Grenoble | |
İnternet sitesi | cabaret-frappe.com | |
Haritada coğrafi konum: Grenoble
| ||
Grenoble şehrinde ücretsiz bir yaz festivali olan Cabaret Frappé , Grenoble Şehri'nin iletişim departmanının etkinlikler departmanı tarafından yönetilen doğrudan bir kurumdur. Cabaret Frappé, Grenoble Şehri , Isère departman konseyi ve Auvergne-Rhône-Alpes bölge konseyi tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir .
Cabaret Frappé , Grenoble'ın hiper merkezinde bulunan Jardin de Ville'de gerçekleşir . Her basım için yılda toplam 50.000 kişiyi bir araya getiriyor. Her akşam başlar 7 akşam saat eğlence ile ve konserlerle devam ediyor. Müzik programının etrafında çeşitli etkinlikler düzenleniyor: okumalar, dünya oyunları, sokak sanatları, serigrafi.
Festival 2016'dan itibaren ücretsiz hale geliyor ve iki etap da her zaman Jardin de Ville'de bulunuyor : yerel sahne, yerel grupları 19 : 00'dan itibaren profesyonelleşme sürecinde karşılıyor , ana sahne 20: 30'da güzel bir şekilde canlanıyor. ulusal ve uluslararası tanınmış sanatçılar. TéléGrenoble Isère'de bazı konserler kaydedilir ve yayınlanır .
Festival her yıl halka iki sahne sunuyor: yerel sanatçıların veya grupların tanınmasına yardımcı olan yerel bir sahne ve uluslararası sanatçılar için büyük bir sahne.
Onun için 21 st baskısında festival 20 Temmuz için 15 Temmuz gerçekleşir 2019 ilk gün sonra ikilisi Aora Paradox ile başlar Camélia Jordana ardından Neneh Cherry . 16 Temmuz'da sıra elektro grup Cheercake, ardından Kanadalı sanatçılar Hubert Lenoir ve Charlotte Cardin .
17 Temmuz'da şarkıcı Voyou ile başlayıp ardından boksör Saro ve Filistinli 47Soul grubu izledi. 18 Temmuz'da sıra şarkıcı Okome, Blu Samu (hip-hop), Cape Verde'den Mayra Andrade ve son olarak Muthoni Drummer Queen grubunun perküsyonları .
19 Temmuz'da sıra batıdaki Holy Bones grubunun ardından Puts Marie ve I Me Mine grubuydu. Picky Banshees, Nomadic Massive (hip-hop) ve funk-soul-electo grubu O'Sister, 20 Temmuz'da baskıyı kapatacak.
Onun için 20 inci 21'e 16 Temmuz gerçekleşir baskısında, farklı müzikal geçmişleri olan 2018, Kabare Frappe teklifler sanatçılar: POUPARD, Pelouse, Altın Gün, Cabadzi , Deyosan Arash Sarkechik, Gnawa Difüzyon , La deniz, Kazy Lambist , Clément Bazin, KOKOKO!, Y.Blues + Barefoot Iano, Gunwood, H-Burns , Annem sörf yapmak istiyorum, Flèche Love, Sandra Nkaké , Cease'n'Seckle, Roots Bakers, Mélissa Laveaux , Seun Kuti ve Mısır 80 .
Erişimi tamamen ücretsiz olan 2016 baskısının başarısından sonra, Grenoble şehri formülü aynı şekilde yeniliyor.
Onun için 19 inci , 20, 2017 için 15 Temmuz gerçekleşir baskı, aşamaları pek ağırlayacak Hintçe sanatçıları Zahra & Fatoumata Diawara , Portakal Çiçeği , Nouvelle Vague , Saman, Zic Zazou Quai d'Orsay, Taş Cavalli, Balani Ses Sistemi , Part-Time Friends, Olivier Depardon, Aufgang , Jacques, Raul Midon, Touzdec, N'Canto, Spacesheep, Cosmic Clap, Arapaïma, The nexte Tape, Nikitch, Molécule, Mr Cardboard, Marta Ren & The groovevets, Lucille Crew
Mickey 3D , 2016 baskısının tek başrol oyuncusu.
Bu baskı sırasında davet edilen diğer sanatçılar: Joon Moon, Dom la Nena (Brezilyalı şarkıcı), Captain Kid, Monkey Theorem, A-Wa , Les eyes d'la tête , Nadj , Koudlam , Theo Lawrence and the Hearts , African Salsa Orchestra , JP Manova , Kadebostany , Brisa Roché , Quintana, La Cuisinière, Merry Diane, Kespar & Linkrust, Maya Kutsi, Eyo'Nlé Brass Band, Nikitch, Ethnies Bassari ve Dialonké, Midnight Bloom ve Balaphonics.
Blond grubu Neil Young, Bastille'de festivalin açılış öncesi konserini veriyor . Lakay, Ben un chien !!, Oxia, DJ Pone , Marian Badoï Trio, Sallie Ford , Bikini Machine , Meridian Brothers, Kajeem, Vieux Farka Touré , Baden Baden , Neeskens, Shake Shake Go , Nova Heart, Acid Arab , WhoMadeWho , Pungle Lions, Sax Machine, Ayọ , Chromed Monkey, H-Burns .
Tricky , Francois & Atlas Dağları , Ky-Mani Marley , Moriarty & Christine Salem , Meta & Köşe Taşı, cascadeur , şöyle Hayvanlar Lou Marco, Joe Bel , Natas St-Lô Onlar Riko, beni ara, Sever Maya Kamaty , Sena Dagadu, Stracho Temelkovski, Léonid, Nicolas Vitas, BeO, Kespar & Linkrust, Piero Quintana ...
U-ROY , Herbaliser , Cody Chesnutt , Fauve , Rodolphe Burger , Heymoonshaker , Winston McAnuff & Fixi , Contratakerz, Get de yakında , Maden, Koyu Karanlık Karanlık , FM Sadece bir bant, Riff Cohen , Théordore, Paul & Gabriel , DJ N'Roll, DJ Shoup, DJ Pup's, Catfish , Lescop , Pan, Mélissa Laveaux , Big Ukulele Syndicate, Saturnes, Little Tune & Matt Tracker, LMZG - Lamuzgueule, Gandul, Le Petit K L'Son, Mademoiselle Rose ...
IAM , Couverture de Racket, Sandra Nkaké , Tom Fire, Emel Mathlouthi , Tony Allen'ın Black serisi feat Amp Fiddler , Shaolin Temple Defenders , Modern Folks, The Excitements, Irma , Miss White ve sarhoş piyano, Mina Tindle , The Dynamics , Reggae Legends : Mighty Diamonds , Pablo Moses , Dennis Alcapone Feat. Winston Reedy, Theo Hakola , Rover , Ewert ve iki ejderha , Kim Gordon ve Ikue Mori , Pad Brapad, The Shoes , Nasser, The Fine ekibi.
CocoRosie , Alice Russell , Imany , Kral Charles , Chris Bailey & H-Yanıklar, Boxer İsyanı , Birdpen , Lokua Kanza , Jaqee , Push up!, Buttshakers, Djazia Satour , Towerbrown, Le Prince Miiaou Jim Yamouridis Sly & Gayz, The 1234, HK & Les Saltimbanks , Stranded Horse, Hoquets, Loudmila, HaiZi BeiZi, Milanga, Saturnes, Maymun Teoremi, Leonid ...
Gizelle Smith & the Link Quartet, Little Big Djü, Gagbé Brass Band, Poly-rythmo de Cotonou, Elephanz , General Elektriks , Seville 82, 340 ML, Systema Solar, Novalima, Kouyaté & Neerman, Miss White and the Drunken Piano , Zozophonic Orchestra , Joseph Leon , Okou , Kulüpte, Peau, Lilly Wood and the Prick , Narrow Terence, Urbanswing Soundsystem, Molecule feat Leeroy, Féfé , 40 davulcu, Moutain Men, Jesse Dee, Ben l'Oncle Soul , Pacovolume, Lull, Revolver , Under Kontrol, Mad Hatter , Oof, DJ Tagada ...
Tahiti 80 , Emzel Café, Super Rail Band of Bamaoko, Baobal, Naosol & the Waxx Blend, Fairchild, Grace , Syrano , You & You, Jil Is Lucky , Clare & the Reasons, Hell's Kitchen , Hugh Coltman , Joseph Arthur & the Lonely Astronotlar, Ghosttown, DJ Cam , Jazz Liberatorz, Padam, Mots Paumé, Caravan Palace , Lyre le Temps, Congopunq, Konono n ° 1 , Natty, Krystle Warren, Anthony Joseph & the Spasm Band, NMB Brass Band ...
Morcheeba , Lightspeed, Champion , Mango Gadzi , Barbatuques , Carmen Maria Vega , Pascal Mathieu, Daphné , Poni Hoax , Trompe le Monde , The Heavy , Coming Soon , Tunng , Cocoon , Son of Dave , Zita Swoon , Mod X, Coldcut , Eténèsh Wassié ve Le Tigre (des planeanes) , Kalakuta Orkestrası, Bibi Tanga, Seun Kuti , Farfadas, Dialect, Beat Assaillant , Ben Ricour , Soha, Ben Mazué , Djemdi, Max Roméo ...
Çavuş Garcia , Riké , Dobet Gnahoré , Cirkus feat Neneh Cherry , Bouskidou , Balbino Medellin , Melingo , Son Dakika, Nicole Willis, Ours , Kekele , Al Foul, Fransız Kovboy , Seb Martel, Alabrune, Rien , Herman Düne , Alexandre Kinn , Tobias Froberg, Ane Brun , Susuzluk Lütfen , Mardi Gras Brass Band, La Hurlante, Bela, The John Venture, Siméo , Antiquarks, Gnawa Difüzyon ...
The Jamaica All Stars , The Wailers , René Lacaille , Les Mahotella Queens , Valiumvalse, Mansfield Tya , Da Silva , Steve Waring , Les Doigts de l'Homme , Keith B Brown, Apple Jelly, Troy Von Balthazar , Merz , David Walters, Bonga , Dobacaracol , Bumcello , Yoanna , Greg Gilg, Philippe Katerine , Soul Vaccination, Antibalas , Firecrackers, Teitur , The Infadels, Duel, Lima Djari, SZ / Fluid Image, Wax Tailor , Loo & Placido ...
Dôeï, Sayag Caz Makinesi, La Blanche, Franck Monnet , Fred Poulet , Ecstatic Frog, Piers Faccini , Orly Chap , Raul Paz , Clogs meet Man, Las Ondas Marteles , Samarabalouf , Little Barrie , Zut, La Vach ', Lura , Elevate Newton Teori, Mr Lab, Rinoçerôse, Sarazvati, Mig, Tiharéa, Bauchklang , Wagner Pa, Daby Touré, Ba Cissoko , C'est gentil chez vous, Alain Klinger, Florent Marchet , Originalmolokproduct, Olaf Hund , Nicolas Repac , Antonio Placer, Vibrion , K-OS, DJ Jah Bass ...
Khalid K, Olli & the Bollywood Orchestra, Melk , O'Djilla, Compagnie Mandarine, Fanfarnaüm, Think of One, Anis , Loïc Lantoine , Barbarins Fourchus, Rhesus , Etyl , Frigo, Les Caméléons , Julien Jacob, Boubacar Traoré , Syd Matters , T , Küçük Çoğunluk , Ridan , Electric Gypsyland, Fred , Euxysème, Troublemakers , Collectif CH2 + La Fabrication Artizacale, Urban Drum'n'Bass, Mr Aul + La Guilde, Pierre Bastien , Duo Serenata, Jim Murple Memorial , Prajna Ben, La Tropa , Souad Massi , DJ Yves Thibord, Les Clones ...
Thomas Belhom, Keren Ann , Bembeya Jazz , Ganga, Hasna El Bacharia , François Thollet et les Velours, An Pierlé , Alexandre Varlet , Magnolia in Bloom, Bikini Machine , Berg sans Nipple, Marc Ribot , Stanley Beckford , Lili, Les Hurleurs, Kathryn Williams, Homelife, Yatak, Rubin Steiner , Margo, Josephine, Micro: mega, Zygoma , Hanin Elias , Rodolphe Burger , Meteor Band, Pianocelocoktail, TTC , Hexstatic ...
Jacky Star, Joseph Arthur , Yaka, Abdel Gadir Salim & le Khartum All Stars, Robots in Disguise , Patrick Müller Escape feat Nya, DJ Mehdi , Robots in Disguise , Aroah, Laetitia Sheriff , Red , Jull, Elliot Humberto Kavee, Lila Dows , Man, Trio Cassiopée, Sons of the Desert , Mono Blanco, Femi Kuti & the positive Force, Jean-Philippe Bruttmann, Anne Fontana, Roudoudou Magic Combo, Avril , Néry , Soupe Sound System, UHT , Janice Derosa, Dominique A , Susheela Raman ...
Brooklyn Funk Essentials , Djoloff, Régis Gizavo , Daniel Hélin , Topor D'attache, Jacky Terrasson , Life is not a picnic, Fanfare Ciocarlia , Omar Sosa , Françoiz Breut , The Boy, Ginkgo, Wally , Helena , Nestor is Bianca, Sharko , Muhteşem Trobadors , Arthur H ...
Kohann , Michel Macias, Bay Orange, Dionysos , The Kara OK, Joyeux Ubrain, Kabul Workshop, Duo Dubalcon, Norbert Pignol, Wig a Wag, Paco, Ekova, Fred Radix, Prohom , Zenzile , Les 3 Tess, Teofilo, Chantre, Malpolis , Julien Lourau , Les Tartignolles, Les Garçons d'honneur, Intik , Fatche d' Eux , Dupain , Candy Kane , Jean-Jacques Nyssen , Java , Loulou Djine, J-Pex, Venus ...