Kanada Satranç Şampiyonası
Kanada Satranç Şampiyonası , en iyi ulusal satranç oyuncusunu belirlemek için Kanada Satranç Federasyonu tarafından düzenli olarak düzenlenen bir yarışmadır . Bu genellikle kapalı bir turnuvadır ve Kanada Açık ile karıştırılmamalıdır . Kanada Şampiyonası, Dünya Satranç Şampiyonası döngüsünde bir eleme görevi gören bölgesel bir turnuvadır . 1990'lara kadar Şampiyonanın galibi bölgeler arası turnuvaya katılmaya hak kazandı . 2000'lerden beri Kanada şampiyonu Dünya Satranç Kupası'na katılmaya hak kazandı .
Ödüller
Yıldız işareti şampiyonluk bir veya birden fazla defa berabere sonucunda kazanıldı gösterir.
-
1872 : bitmemiş turnuva
-
1873 : Albert Ensor
-
1874 : William Hicks
-
1875 : George Jackson
-
1876 : Edward Sanderson
-
1877 : Henry Howe
-
1878 : Jacob Ascher
-
1879 : Edwin Pope
-
1881 : Joseph Shaw
-
1882 : Edward Sanderson
-
1883 : Jacob Ascher,
Henry Howe
-
1884 : Francois-Xavier Lambert
-
1886 : Nicholas MacLeod
-
1887 : George Barry *, Nicholas MacLeod
-
1888 : Nicholas MacLeod *, James Narraway , Edwin Pope
-
1889 : Richard Fleming *, James Narraway
-
1890 : Robert Short
-
1891 : A. Thomas Davison
-
1892 : William Boultbee
-
1893 : James Narraway
-
1894 : A. Thomas Davison
-
1897 : James Narraway
-
1898 : James Narraway
-
1899 : Magnus Smith
-
1904 : Magnus Smith
-
1906 : Magnus Smith
-
1908 : Joseph Sawyer
-
1910 : John Morrison
-
1913 : John Morrison *, Charles Blake
-
1920 : Sydney Gale *,
John Harvey
-
1922 : John Morrison
-
1924 : John Morrison
-
1926 : John Morrison
-
1927 : Maurice Fox
-
1929 : Maurice Fox
-
1931 : Maurice Fox *, John Morrison, George Eastman
-
1932 : Maurice Fox
-
1933 : Robert Martin
-
1934 : John Belson
-
1935 : Maurice Fox
-
1936 : Boris Blumin
-
1937 : Boris Blumin
-
1938 : Maurice Fox
-
1940 : Maurice Fox
-
1941 : Daniel Yanofsky
-
1943 : Daniel Yanofsky
-
1945 : Daniel Yanofsky, Frank Yerhoff
-
1946 : John Belson
-
1947 : Daniel Yanofsky
-
1949 : Maurice Fox
-
1951 : Paul Vaitonis
-
1953 : Frank Anderson, Daniel Yanofsky
-
1955 : Frank Anderson
-
1957 : Paul Vaitonis
-
1959 : Daniel Yanofsky
-
1961 : Lionel Joyner
-
1963 : Daniel Yanofsky
-
1965 : Daniel Yanofsky
-
1969 : Duncan Suttles * Zvonko Vranesic ( 2 nd )
-
1972 : Peter Biyiasas
-
1975 : Peter Biyiasas
-
1978 : Jean Hébert
-
1981 : Igor Ivanov
-
1984 : Kevin Spraggett
-
1985 : Raymond Taş *, İgor İvanov ( 2 nd )
-
1986 : Igor Ivanov,
Kevin Spraggett
-
1987 : Igor Ivanov
-
1989 : Kevin Spraggett
-
1991 : Lawrence Günü
-
1992 : Alexandre Le Siege
-
1994 : Kevin Spraggett
-
1995 : Ron Livshits *, Francois Leveille, Bryon Nickoloff
-
1996 : Kevin Spraggett
-
1999 : Alexandre Le Siege
-
2001 : Alexandre Le Siege * Kevin Spraggett ( 2 nd )
-
2002 : Pascal Charbonneau * Kevin Spraggett ( 2 nd )
-
2004 : Pascal Charbonneau * Eric Lawson ( 2 nd )
-
2006 : Igor Zugic
-
2007 : Nikolay Noritsyn * Jean Hébert ( 2 nd ), Ron Livshits, Artiom Samsonkin
-
2009 : Jean Hébert
-
2011 : Bator Sambuev *, Eric Hansen ( 2 nd )
-
2012 : Bator Sambuev
-
2015 : Tomas Krnan *,
Eric Hansen ( 2 nd ), Leonid Gerzhoy
- 2017: Bator Sambuev *, Nikolay Noritsyn
- 2019: Yevgeny Bareïev
Kanadalı Şampiyonlar
Referanslar
-
" Kategoriye Göre Kanada Şampiyonları " , Kanada Satranç Federasyonu ,Kasım 14, 2013(erişim tarihi 15 Mayıs 2015 )
-
2011
-
2012
-
" 2015 Kanada Kapalı Satranç Şampiyonası (FIDE Zonal 2.2): Final Sıralaması " ( 16 Temmuz 2015'te erişildi )
-
ch-CAN 2017 at theweekinchess.com, Temmuz 2017.
-
2019 Sıralaması .
-
Chess.ca'da Smilja Vujosevic .
-
“ - Şükran Sonuçlar, ” üzerinde Ek Satranç Kulübü / Toronto (erişilen 7 Ağustos 2020 ) .
-
" 2012 Goddesschess Kanada Kadınlar Satranç Şampiyonası (R8 ve R9) " , blogspot.ca'da (erişim tarihi 7 Ağustos 2020 ) .