2014 Avrupa Erkek Su Topu Şampiyonası
2014 Avrupa Erkek Su Topu Şampiyonası
Navigasyon
Eindhoven 2012 Belgrad 2016
Avrupa Şampiyonası su topu 2014 erkek olan 31 inci sayısında milletler arasındaki temel Avrupa sutopu rekabet . Bu organize edilir Budapeşte içinde 2014 tarafından Avrupa Yüzme Birliği ile aynı zamanda kadın şampiyonluk .
Önceki sürümden en iyi beş takım ve ev sahibi ülke takımına ek olarak , 2012 ve 2013 yıllarında oynanan havuzlarda altı takım kalifiye oldu.
Kalifiye takımlar
Ev sahibi ülke takımına ek olarak, önceki 2012 şampiyonasından ilk beş takım otomatik olarak 2014 baskısına hak kazanır.Diğer takımların kalan altı sıradan birini kazanmak için iki eleme turuna katılması gerekir.
Nitelikler
Eleme turu
Avrupa Şampiyonası finallerinde yer alan takımlar, ev ve deplasman maçlarında grup maçlarında oynuyorlar. Her grupta ilk iki, yani on iki takım, ilk etapta ve deplasmanda bir eleme turuna ilerler ve bu da son şampiyona için hak kazanan altı kişiyi bırakır.
Gruplar çekilişinin sonunda Mayıs 2012içinde Debrecen , sırasında 2012 Avrupa Yüzme Şampiyonası .
Grup A
Sıralama
Sıra
|
Takım
|
Puan
|
J
|
G
|
DEĞİL
|
P
|
Bp
|
M.Ö
|
Diff
|
---|
1
|
ispanya
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
2
|
Malta
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
3
|
Ukrayna
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
Tarihli
|
|
Puan
|
|
Çeyrek zaman
|
---|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
Grup B
Sıralama
Sıra
|
Takım
|
Puan
|
J
|
G
|
DEĞİL
|
P
|
Bp
|
M.Ö
|
Diff
|
---|
1
|
Hollanda
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
2
|
Slovakya
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
3
|
Polonya
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
4
|
Danimarka
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
Tarihli
|
|
Puan
|
|
Çeyrek zaman
|
---|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
C grubu
Sıralama
Sıra
|
Takım
|
Puan
|
J
|
G
|
DEĞİL
|
P
|
Bp
|
M.Ö
|
Diff
|
---|
1
|
Hırvatistan
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
2
|
Rusya
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
3
|
Portekiz
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
Tarihli
|
|
Puan
|
|
Çeyrek zaman
|
---|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
D Grubu
Sıralama
Sıra
|
Takım
|
Puan
|
J
|
G
|
DEĞİL
|
P
|
Bp
|
M.Ö
|
Diff
|
---|
1
|
Romanya
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
2
|
Slovenya
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
3
|
İsrail
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
Tarihli
|
|
Puan
|
|
Çeyrek zaman
|
---|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
Grup E
Sıralama
Sıra
|
Takım
|
Puan
|
J
|
G
|
DEĞİL
|
P
|
Bp
|
M.Ö
|
Diff
|
---|
1
|
meyve salatası
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
2
|
Fransa
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
3
|
Britanya
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
4
|
Çek Cumhuriyeti
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
Tarihli
|
|
Puan
|
|
Çeyrek zaman
|
---|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
F Grubu
Sıralama
Sıra
|
Takım
|
Puan
|
J
|
G
|
DEĞİL
|
P
|
Bp
|
M.Ö
|
Diff
|
---|
1
|
Türkiye
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
2
|
Gürcistan
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
3
|
Belarus
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
Tarihli
|
|
Puan
|
|
Çeyrek zaman
|
---|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
|
|
-
|
|
-; -; -; -
|
Ön tur
Ön eleme turundaki on iki takım, bir ilk etapta ikişer ikişer karşı karşıya ve altı eleme yerinden biri için bir dönüş turunda karşı karşıya gelecek.
Ev sahibi git
|
gitmek
|
Toplam puan
|
dönüş
|
Ev sahibi dönüş
|
çeyrekler gider
|
çeyrek zamanlı getiri
|
---|
|
-
|
-
|
-
|
|
-; -; -; -
|
-; -; -; -
|
---|
|
-
|
-
|
-
|
|
-; -; -; -
|
-; -; -; -
|
---|
|
-
|
-
|
-
|
|
-; -; -; -
|
-; -; -; -
|
---|
|
-
|
-
|
-
|
|
-; -; -; -
|
-; -; -; -
|
---|
|
-
|
-
|
-
|
|
-; -; -; -
|
-; -; -; -
|
---|
|
-
|
-
|
-
|
|
-; -; -; -
|
-; -; -; -
|
---|
Avrupa şampiyonası
Avrupa Erkekler Şampiyonası Macaristan'ın Budapeşte kentinde oynanmaktadır . Özellikle Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda és Széchy Tamás Uszoda'da (çeviri: ulusal olimpik yüzme havuzu Hajós Alfréd), Tuna Nehri'nin ortasındaki Margaret ( Margaret ) yaya adasında yer almaktadır . Arasında yer alır14 Temmuz 2014 ve 27 Temmuz 2014.
Ön tur
İki gruptan birincisi yarı finale, ikincisi ve üçüncüsü çeyrek finallere hak kazanır. Diğer takımlar final sıralaması yapmak için maçlara katılır.
Grup A
Sıralama
Sıra
|
Takım
|
Puan
|
J
|
G
|
DEĞİL
|
P
|
Bp
|
M.Ö
|
Diff
|
---|
1
|
Karadağ
|
13
|
5
|
4
|
1
|
0
|
62
|
29 |
+33
|
2
|
İtalya
|
11
|
5
|
3
|
2
|
0
|
52
|
30 |
+22
|
3
|
Yunanistan
|
10
|
5
|
3
|
1
|
1
|
52
|
41 |
+11
|
4
|
Romanya
|
6
|
5
|
2
|
0
|
3
|
43
|
46 |
-3
|
5
|
Rusya
|
3
|
5
|
1
|
0
|
4
|
42
|
63 |
-21
|
6
|
Gürcistan
|
0
|
5
|
0
|
0
|
5
|
31
|
73 |
-42
|
Tarihli
|
Ülke
|
Puan
|
Çeyrek zaman
|
---|
14 Temmuz 2014 |
Romanya - Gürcistan (13h00)
|
11-6
|
3-4; 3-1; 2-0; 3-1
|
|
Karadağ - Yunanistan (16:00)
|
11-6
|
1-1; 4-1; 3-2; 3-2
|
|
İtalya - Rusya (19:00)
|
13-6
|
3-1; 4-3; 4-1; 2-1
|
15 Temmuz 2014 |
Gürcistan - Yunanistan (11:30 am)
|
6-15
|
1-4; 1-6; 3-3; 1-2
|
|
Rusya - Karadağ (14:30)
|
7-15
|
1-5; 2-3; 2-4; 2-3
|
|
Romanya - İtalya (16:00)
|
4-9
|
1-1; 1-3; 1-4; 1-1
|
17 Temmuz 2014 |
İtalya - Gürcistan (11:30 am)
|
15-5
|
3-2; 5-1; 5-1; 2-1
|
|
Yunanistan - Rusya (16:00)
|
12-6
|
3-1; 3-3; 1-1; 5-1
|
|
Karadağ - Romanya (19:00)
|
13-8
|
2-2; 3-0; 5-2; 3-4
|
Temmuz 19, 2014 |
Gürcistan - Rusya (13h00)
|
12-16
|
3-3; 1-4; 7-4; 1-5
|
|
Romanya - Yunanistan (14:30)
|
9-10
|
3-2; 2-3; 2-2; 2-3
|
|
İtalya - Karadağ (19:00)
|
6-6
|
2-0; 0-1; 2-3; 2-2
|
21 Temmuz 2014 |
Karadağ - Gürcistan (11:30 am)
|
17-2
|
4-0; 4-0; 4-1; 5-1
|
|
Rusya - Romanya (13h00)
|
8-11
|
2-3; 1-3; 2-3; 3-2
|
|
Yunanistan - İtalya (19:00)
|
9-9
|
4-2; 0-4; 3-2; 2-1
|
Grup B
Tarihli
|
Ülke
|
Puan
|
Çeyrek zaman
|
---|
14 Temmuz 2014 |
Hırvatistan - Almanya (11:30 am)
|
10-5
|
4-3; 2-0; 3-0; 1-2
|
|
Fransa - Sırbistan (14:30)
|
5-16
|
1-4; 1-3; 0-3; 3-6
|
|
İspanya - Macaristan (20:30)
|
9-12
|
2-2; 2-4; 2-3; 3-3
|
15 Temmuz 2014 |
Almanya - Sırbistan (13h00)
|
7-12
|
2-3; 1-3; 2-3; 2-3
|
|
Hırvatistan - İspanya (19:00)
|
8-8
|
3-2; 2-2; 1-2; 2-2
|
|
Macaristan - Fransa (20:30)
|
12-7
|
2-2; 2-1; 5-1; 3-3
|
17 Temmuz 2014 |
Fransa - Hırvatistan (13h00)
|
11-14
|
3-5; 2-3; 3-2; 3-4
|
|
İspanya - Almanya (14:30)
|
11-8
|
2-1; 3-2; 3-4; 2-1
|
|
Sırbistan - Macaristan (20:30)
|
6-8
|
0-2; 3-3; 2-2; 1-1
|
Temmuz 19, 2014 |
İspanya - Fransa (11:30 am)
|
13-5
|
2-0; 3-3; 4-2; 4-0
|
|
Hırvatistan - Sırbistan (16:00)
|
8-8
|
2-3; 3-2; 1-2; 2-1
|
|
Almanya - Macaristan (20:30)
|
8-16
|
3-4; 4-5; 0-3; 1-4
|
21 Temmuz 2014 |
Fransa - Almanya (14:30)
|
8-7
|
1-0; 0-2; 4-4; 3-1
|
|
Sırbistan - İspanya (16:00)
|
8-6
|
2-2; 1-0; 1-1; 4-3
|
|
Macaristan - Hırvatistan (20:30)
|
7-6
|
0-2; 4-2; 1-1; 2-1
|
Son aşama
Çeyrek finallerde, ön eleme turunun gruplarının ikinci ve üçüncüsü karşı çıkıyor. Kazananlar, yarı finalde iki gruptan ilkiyle karşı karşıya gelir.
Tarihli
|
Ülke
|
Puan
|
Çeyrek zaman
|
---|
Çeyrek finaller
|
23 Temmuz 2014 (16:00.)
|
Rusya - Almanya
|
8-9
|
1-1; 4-2; 1-3; 2-3
|
23 Temmuz 2014 (17:30)
|
Gürcistan - Fransa
|
6-10
|
2-2; 1-3; 2-3; 1-2
|
23 Temmuz 2014 (öğleden sonra 7:00.)
|
İtalya - Hırvatistan
|
8-7
|
1-1; 3-2; 2-2; 2-2
|
23 Temmuz 2014 (20:00.)
|
Yunanistan - Sırbistan
|
9-13
|
2-3; 3-4; 2-4; 2-2
|
Yarı finaller
|
25 Temmuz 2014 (14:30)
|
Almanya - İspanya
|
8-16
|
3-5; 1-4; 2-3; 2-4
|
25 Temmuz 2014 (16:00.)
|
Fransa - Romanya
|
8-15
|
3-3; 1-3; 1-6; 3-3
|
25 Temmuz 2014 (öğleden sonra 7:00.)
|
İtalya - Macaristan
|
7-8
|
1-3; 3-2; 1-1; 2-2
|
25 Temmuz 2014 (öğleden sonra 8:30.)
|
Sırbistan - Karadağ
|
10-9
|
3-5; 1-2; 3-2; 3-0
|
Final
|
27 Temmuz 2014 (öğleden sonra 8:30.)
|
Sırbistan - Macaristan
|
12-7
|
1-3; 1-4; 4-2; 1-3
|
Sınıflandırma aşaması
Tarihli
|
Ülke
|
Puan
|
Çeyrek zaman
|
---|
11 inci / 12 inci yer
|
25 Temmuz 2014 (17:30)
|
Rusya - Gürcistan
|
9-8
|
2-2; 2-2; 2-1; 3-3
|
9 inci / 10 inci
|
26 Temmuz 2014 (sabah 10:30)
|
Almanya - Fransa
|
14-13
|
4-3; 4-6; 4-3; 2-1
|
7 inci / 8 inci
|
26 Temmuz (12:00)
|
İspanya - Romanya
|
8-7
|
3-1; 1-3; 2-1; 2-2
|
5 inci / 6 inci
|
26 Temmuz 2014 (13:30)
|
Hırvatistan - Yunanistan
|
11-7
|
2-3; 3-0; 3-2; 3-2
|
3 rd / 4 th
|
27 Temmuz 2014 (18:30)
|
İtalya - Karadağ
|
11-9
|
1-3; 5-3; 2-2; 3-1
|
Nihai sıralama
Başarılar
Kaynaklar ve referanslar
Notlar ve referanslar
-
Wolfgang Philipps, “ Fransa, 2014'te yine Avrupalılar elemelerinde Makedonya'yı oynayacak ” , waterpoloworld.com , 27 Mayıs 2012; sayfasına 28 Mayıs 2012'de başvurulmuştur.