2011
Spor | Hentbol |
---|---|
Düzenleme | 22 nd |
Yerler) | İsveç |
Tarihli | den 13'e kadar30 Ocak 2011 |
Katılımcılar | 24 nitelikli |
Denemeler | 98 oyun |
Refah |
399.019 seyirci (maç başına 4.072) |
Resmi internet sitesi | Resmi site |
Başlık sahibi | Fransa |
---|---|
kazanan | Fransa (4) |
Finalist | Danimarka |
Üçüncü | ispanya |
Hedefler | 5.390 gol (maç başına 55) |
Kırmızı kartlar | 31 (oyun başına 0.32) |
En iyi oyuncu | Nikola Karabatik |
En çok gol atanlar | Mikkel Hansen (68) |
22 nd sayısında Erkekler Hentbol Dünya Şampiyonası'nda düzenlediği İsveç den 13'e kadar30 Ocak 2011Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) ve İsveç Hentbol Federasyonu ile işbirliği içinde .
Fransa Takımı karşı finalini kazanarak unvanını korudu Danimarka uzatmaya sonra 35 37 hedeflerden bir skorla (normal süresinin sonunda 31-31) ile. Böylece İsveç ve Romanya'dan sonra arka arkaya iki dünya şampiyonluğu kazanan üçüncü takım oldu .
Ayrıca art arda dört uluslararası turnuvayı kazanmanın yanı sıra sekizinci üst üste yarı finaline girerek iki rekor kırdı.
Temmuz 2007'de sekiz ülke yarışmayı düzenleme niyetlerini açıkladı: Avustralya , Çek Cumhuriyeti , Yunanistan , Katar , İsveç , İspanya , Macaristan ve Danimarka . Mayıs 2008'de liste IHF tarafından dörde indirildi : Danimarka , İspanya , Macaristan , İsveç . Son olarak, üzerinde 18 Ekim 2008 , bir araya IHF Konseyi, Herzogenaurach içinde Almanya , İsveç adaylığını seçti. Bu, dünya hentbolunda güçlü bir ülke olan İsveç'in 1954 , 1967 ve 1993 sayılarından sonra etkinliği dördüncü kez düzenlemiş olmasıdır .
Kent | ODA | Kapasite | Coğrafi konum | |
---|---|---|---|---|
Göteborg | 12.000 alan |
|
||
Jonkoping | 7.000 alan | |||
Kristianstad | Kristianstad Arena | 4.700 alan | ||
Linköping | 8500 alan | |||
Lund | 3.000 alan | |||
Malmö | 13.000 alan | |||
Skövde | 2.500 alan | |||
Norrkoping | 4.300 alan |
24 katılımcılar kıta yarışmalarda aracılığıyla aday olan 2009 ve 2010 ve 2010'da Avrupa'da kalifiye turnuvaları (fr) . Ev sahibi ülke İsveç ve savunma şampiyonu Fransa otomatik olarak kalifiye olur.
Kıta | Numara | Nitelik demek | Tarihli | Nitelikli |
---|---|---|---|---|
- | 1 | Organizatör | 18 Ekim 2008 | İsveç |
- | 1 | Başlık sahibi | 1 st Şubat 2009 | Fransa |
Avrupa (EHF) | 3 | Avrupa Şampiyonası 2010 | 31 Ocak 2010 | Hırvatistan , Polonya ve İzlanda |
9 | Avrupa eleme turnuvaları | 20 Haziran 2010 | cf. altında | |
Asya (AHF) | 3 | Asya Şampiyonası 2010 | 17 Şubat 2010 | Güney Kore , Bahreyn ve Japonya |
Afrika (CAHB) | 3 | Afrika Şampiyonası 2010 | 19 Şubat 2010 | Tunus , Mısır ve Cezayir |
Okyanusya (OCHF) | 1 | Okyanusya Şampiyonası 2010 | 9 Mayıs 2010 | Avustralya |
Amerika (PATHF) | 3 | Pan Amerikan Şampiyonası 2010 | 26 Haziran 2010 | Arjantin , Brezilya ve Şili |
Ulus | Gitmek | Dönüş | Toplam | Ulus |
---|---|---|---|---|
Avusturya | 31 - 15 | 28 - 34 | 59 - 49 | Hollanda |
Norveç | 24 - 21 | 27 - 19 | 51 - 40 | Litvanya |
Slovakya | 25 - 30 | 30 - 21 | 55 - 51 | Ukrayna |
Slovenya | 27 - 25 | 25 - 28 | 52 - 53 | Macaristan |
Yunanistan | 20 - 25 | 20 - 27 | 40 - 52 | Almanya |
Çekya | 23 - 27 | 25 - 22 | 48 - 49 | Sırbistan |
Romanya | 28 - 32 | 37 - 32 | 65 - 64 | Rusya |
Danimarka | 32 - 27 | 34 - 29 | 66 - 56 | İsviçre |
Portekiz | 26 - 27 | 25 - 33 | 51 - 60 | ispanya |
Gruplar için kura salonunda Cuma 9 Temmuz 2010 tarihinde gerçekleşti Scandinavium içinde Gothenburg .
Grup A | Fransa | ispanya | Almanya | Tunus | Mısır | Bahreyn |
Grup B | İzlanda | Norveç | Avusturya | Macaristan | Brezilya | Japonya |
C grubu | Hırvatistan | Danimarka | Sırbistan | Romanya | Avustralya | Cezayir |
D Grubu | Polonya | İsveç | Slovakya | Güney Kore | Arjantin | Şili |
Her gruptan ilk üç takım, diğer iki takımdan kazanılan puanları koruyarak başka bir gruptan kalifiye olan üç kişiyle karşılaştıkları ana tura katılmaya hak kazanır. Son üçü, Başkanlık Kupası'nda 13. ve 24. sıralar için yarışıyor.
Kırılma kriterleriFarklı grupların toplantılarının sonunda, iki veya daha fazla takım eşit sayıda puan alırsa, sınıflandırma aşağıdaki kriterlere göre yapılır:
Ana tura hak kazandı | Sıralama maçları |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bu ana tur için kalifiye olan her takım, ön tur grubunun kalifiye olan diğer iki takımına karşı elde ettiği puanları saklar. Böylelikle, Almanya'nın galibi ve bir önceki turda grubun diğer iki hakemi İspanya'ya karşı bir beraberliğin yazarı olan Fransa , bu ana tura üç puanla başlıyor.
İsveç ve Danimarka onların maçlarını oynayacak Malmö ikinci grup aşamasında.
Her gruptan en iyi iki kişi yarı finale yükselir. Diğerleri sıralama maçlarına gidecek.
|
|
|
|
Ön eleme ve ana raunttan sonra, klasman maçları, yarı finaller ve finaller doğrudan eleme prensibine göre gerçekleşir.
Kalifiye olurlarsa ve Grup II'deki yerleri ne olursa olsun, İsveç'in yarı finallerini Malmö'de saat 18: 00'de oynaması garanti edildi.
Yarı finaller | Final | |||||
28 Ocak 20:30 Kristianstad'da | 30 Ocak 17:00 Malmö'de uzatmaların ardından | |||||
Danimarka | 28 | |||||
ispanya | 24 | |||||
Danimarka | 35 (31) | |||||
28 Ocak 18:00 Malmö'de | ||||||
Fransa | 37 (31) | |||||
Fransa | 29 | |||||
İsveç | 26 | |||||
Üçüncü sıra | ||||||
30 Ocak 14:30 Malmö'de | ||||||
ispanya | 24 | |||||
İsveç | 23 | |||||
28 Ocak 2011 18:00 CET |
Fransa | 29 - 26 | İsveç |
Malmö Arena , Malmö Seyirci: 11.477 Hakem : Geipel , Helbig |
Bertrand Gille , Michaël Guigou 8 | (15 - 12) | Jonas Källman 6 | ||
× 3 × 4 |
× 4 × 4 |
28 Ocak 2011 20:30 CET |
Danimarka | 28 - 24 | ispanya |
Kristianstad Arena , Kristianstad Seyirci: 4.234 Hakem : Horáček, Novotný |
Mikkel Hansen 9 | (12 - 12) | Joan Cañellas 6 | ||
× 3 × 2 |
× 3 × 3 |
30 Ocak 2011 14:30 CET |
İsveç | 23 - 24 | ispanya |
Malmö Arena , Malmö Seyirci: 12.145 Tahkim : Krstic Ljubic |
Jonas Källman 6 | (11 - 11) | Aguinagalde , Gurbindo , Romero 4 | ||
× 4 × 5 |
× 2 × 4 |
30 Ocak 2011 17:00 ( UTC ) |
Fransa | 37-35 ( ap ) | Danimarka |
Malmö Arena , Malmö Seyirci: 12.462 Hakem : López, Ramírez |
Nikola Karabatik 10 | (15-12, 31-31) | Mikkel Hansen 10 | ||
Prol. : 3-2 | ||||
× 4 × 4 |
× 4 × 5 |
Eşleşme | Tarihli | yer | Takım 1 | Puan | Takım 2 | Bildiri |
---|---|---|---|---|---|---|
Eşleşme 5 inci Yeri | 28 Ocak 20:30 | Malmö | Hırvatistan | 34 - 33 | İzlanda | Bildiri |
Eşleşme 7 inci Yeri | 28 Ocak 18:30 | Kristianstad | Polonya | 28 - 31 | Macaristan | Bildiri |
Eşleşme 9 inci Yeri | 27 Ocak 20:30 | Kristianstad | Norveç | MS 32 - 31 (29 - 29) | Sırbistan | Bildiri |
Eşleşme 11 inci Yeri | 27 Ocak 18:00 | Kristianstad | Almanya | 40 - 35 p (27-27, 31-31) | Arjantin | Bildiri |
Yarı final sıralaması | Eşleşme 13 inci Yeri | |||||
22 Ocak 14:00 Skövde'de | 24 Ocak 20:30 Skövde'de | |||||
Mısır | 34 | |||||
Japonya | 28 | |||||
Mısır | 23 | |||||
22 Ocak 16:30 Skövde'de | ||||||
Güney Kore | 26 | |||||
Cezayir | 24 (23) | |||||
Güney Kore | MS 29 (23) | |||||
Eşleşme 15 inci Yeri | ||||||
24 Ocak 18:00 Skövde'de | ||||||
Cezayir | 29 | |||||
Japonya | 24 | |||||
Yarı final sıralaması | Eşleşme 17 inci Yeri | |||||
22 Ocak 14:00 Kristianstad'da | 23 Ocak 16:30, Kristianstad | |||||
Tunus | 25 | |||||
Avusturya | 26 | |||||
Slovakya | 39 | |||||
22 Ocak, 16:30, Kristianstad'da | ||||||
Avusturya | 35 | |||||
Romanya | 33 | |||||
Slovakya | 38 | |||||
Eşleşme 19 inci Yeri | ||||||
23 Ocak 14:00 Kristianstad'da | ||||||
Romanya | 30 | |||||
Tunus | 29 | |||||
Yarı final sıralaması | İçin eşleştir 21 st yerde | |||||
22 Ocak 20:30 Lund'da | 23 Ocak 18:00 Lund'da | |||||
Bahreyn | 30 | |||||
Brezilya | 37 | |||||
Brezilya | 28 | |||||
22 Ocak 16:00 Malmö'de | ||||||
Şili | 18 | |||||
Avustralya | 21 | |||||
Şili | 29 | |||||
İçin eşleştir 23 rd yerde | ||||||
23 Ocak 16:00 Malmö'de | ||||||
Avustralya | 23 | |||||
Bahreyn | 33 | |||||
Yarışmanın son sınıflandırması:
Sıra | Takım | J | G | DEĞİL | P | Bp | M.Ö | Diff |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fransa | 10 | 9 | 1 | 0 | 327 | 245 | +82 | |
Danimarka | 10 | 9 | 0 | 1 | 330 | 253 | +77 | |
ispanya | 10 | 8 | 1 | 1 | 281 | 236 | +45 | |
4 th | İsveç | 10 | 6 | 0 | 4 | 272 | 241 | +31 |
5 inci | Hırvatistan | 9 | 6 | 1 | 2 | 273 | 213 | +60 |
6 th | İzlanda | 9 | 5 | 0 | 4 | 266 | 246 | +20 |
7 inci | Macaristan | 9 | 6 | 0 | 3 | 254 | 243 | +11 |
8 inci | Polonya | 9 | 5 | 0 | 4 | 249 | 236 | +13 |
9 th | Norveç | 9 | 5 | 0 | 4 | 259 | 255 | +4 |
10 inci | Sırbistan | 9 | 3 | 1 | 5 | 246 | 250 | -4 |
11 inci | Almanya | 9 | 5 | 0 | 4 | 268 | 246 | +22 |
12 inci | Arjantin | 9 | 3 | 1 | 5 | 235 | 237 | -2 |
13 inci | Güney Kore | 7 | 4 | 1 | 2 | 192 | 175 | +17 |
14 inci | Mısır | 7 | 2 | 0 | 5 | 172 | 193 | -21 |
15 inci | Cezayir | 7 | 3 | 0 | 4 | 153 | 162 | -9 |
16 inci | Japonya | 7 | 2 | 0 | 5 | 193 | 224 | -31 |
17 inci | Slovakya | 7 | 2 | 1 | 4 | 205 | 224 | -19 |
18 inci | Avusturya | 7 | 2 | 0 | 5 | 205 | 212 | -7 |
19 inci | Romanya | 7 | 3 | 0 | 4 | 195 | 190 | +5 |
20 inci | Tunus | 7 | 1 | 0 | 6 | 168 | 193 | -25 |
21 inci | Brezilya | 7 | 2 | 0 | 5 | 196 | 211 | -15 |
22 nd | Şili | 7 | 1 | 1 | 5 | 164 | 216 | -52 |
23 rd | Bahreyn | 7 | 2 | 0 | 5 | 168 | 226 | -58 |
24 inci | Avustralya | 7 | 0 | 0 | 7 | 121 | 242 | -121 |
Ek olarak, dünya şampiyonu Fransa, aşağıdakiler için otomatik olarak kalifiye olur:
Arasında sınıflandırılan ekipleri gelince 2 nd ve 7 inci yer, onlar için seçildi 2012 Olimpiyat Oyunları için eleme turnuvaları Nisan 2012'de gerçekleşti.
Kapanış basın toplantısında, yarışmanın tipik ekibi açıklandı:
Sıra | oyuncu | Hedefler | Şutlar | % |
---|---|---|---|---|
1 | Mikkel Hansen | 68 | 121 | % 56 |
2 | Håvard Tvedten | 56 | 86 | % 65 |
Marko Vujin | 56 | 114 | % 49 | |
4 | Bjarte Myrhol | 54 | 71 | % 76 |
Vedran Zrnić | 54 | 71 | % 76 | |
6 | Alexander Petersson | 53 | 88 | % 60 |
7 | Nikola Karabatik | 51 | 80 | % 64 |
8 | Tomasz Tłuczyński | 47 | 60 | % 78 |
Guðjón Valur Sigurðsson | 47 | 69 | % 68 | |
10 | Niclas Ekberg | 43 | 67 | % 64 |
Sıra | Soyadı | % | Durur | Şutlar |
---|---|---|---|---|
1 | Daouda Karaboue | % 47,5 | 56 | 118 |
2 | Johan sjöstrand | % 41,5 | 108 | 260 |
3 | Johannes acı | % 41.0 | 96 | 234 |
4 | Ole Erevik | % 40.4 | 69 | 171 |
5 | Niklas Landin Jacobsen | % 39,5 | 121 | 306 |
6 | Lee chang-woo | % 39.1 | 45 | 115 |
7 | Park chan-young | % 38.4 | 58 | 151 |
8 | Nándor Fazekas | % 38.2 | 92 | 241 |
9 | Abdelmalek Slahdji | % 37.7 | 81 | 215 |
10 | Thierry omeyer | % 37,5 | 110 | 293 |
Sıra | Soyadı | Geçer | Ortalama |
---|---|---|---|
1 | Erlend Mamelund | 47 | 5.2 |
2 | Fernando Pacheco Filho | 36 | 5.1 |
3 | Mikkel Hansen | 34 | 3.4 |
Nikola Karabatik | 34 | 3.4 | |
5 | Borge Lund | 32 | 3.5 |
6 | Alberto Entrerríos | 32 | 3.2 |
7 | Gustavo Cardoso | 29 | 4.1 |
8 | Peter Kukučka | 28 | 4 |
9 | Pascal tavukları | 28 | 3.1 |
Alexander Petersson | 28 | 3.1 |
Dünya şampiyonu Fransa'nın kadrosu:
Dünya şampiyonu olan Danimarka'nın kadrosu:
İspanya'nın bronz madalya kadrosu: