Spor | Atletizm |
---|---|
Düzenleme | 7 inci |
Yerler) | Buenos Aires |
Tarihli | 1931 |
Milletler | 5 |
Denemeler | 23 |
kazanan | Arjantin |
---|
7 inci Atletizm Güney Amerika Şampiyonası gerçekleştirildi 1931 yılında Buenos Aires .
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
100 metre |
Carlos Bianchi Lutti ( ARG ) 10s 9 |
José de Almeida ( BRA ) 11 sn 0 |
Juan Piña ( ARG ) ? s |
200 metre |
Carlos Bianchi Lutti ( ARG ) 21s 9 |
Juan Piña ( ARG ) 22 saniye 2 |
José Vicente Salinas ( CHI ) ? s |
400 metre |
José Vicente Salinas ( CHI ) 49 sn 6 |
Héctor Domínguez ( URU ) 49 sn 8 |
Ernesto Riveros ( CHI ) ? s |
800 metre |
Hermenegildo Del Rosso ( ARG ) 1:58 6 |
Leopoldo Ledesma ( ARG ) 1:59 6 |
Alfredo Narváez ( PER ) ? min |
1.500 metre |
Leopoldo Ledesma ( ARG ) 4 dakika 05 saniye 8 |
Hermenegildo Del Rosso ( ARG ) 4 dk 07 sn 0 |
Ernesto Medel ( CHI ) 4 dakika 09 saniye 6 |
3.000 metre |
Luis Oliva ( ARG ) 8 dk 46 sn 8 |
Belisario Alarcon ( CHI ) 8 dk 47 sn 0 |
Juan Carlos Zabala ( ARG ) 8 dk 48 sn 2 |
5.000 metre |
José Ribas ( ARG ) 15:04 8 |
Juan Carlos Zabala ( ARG ) 15 dk 11 sn 6 |
Belisario Alarcon ( CHI ) 15 dakika 16 saniye 6 |
10.000 metre |
Juan Carlos Zabala ( ARG ) 31 dk 19 sn 0 |
José Ribas ( ARG ) 31 dk 26 sn 8 |
Belisario Alarcon ( CHI ) 32 dk 19 sn 6 |
110 metre engelli |
Miguel Aldatz ( ARG ) 15s 6 |
Armando Sorucco ( CHI ) 15 sn 64 |
Valerio Vallanía ( ARG ) ? s |
400 metre engelli |
Sylvio Padilha ( BRA ) 54 s 8 |
Carlos dos Reis ( BRA ) 55s 6 |
Carlos Müller ( CHI ) 56 sn 0 |
Yüksek atlayış |
Valerio Vallanía ( ARG ) 1,85 m |
Alfonso Burgos ( CHI ) 1.85 m |
Alberto Estrada ( CHI ) 1,80 m |
Sırıkla atlama |
Diego Pajmaevich ( ARG ) 3,70 m |
Adolfo Schlegel ( CHI ) 3.70 m |
Carlos Joel Nelli ( BRA ) 3.70 m |
Uzun atlama |
Héctor Berra ( ARG ) 6,97 m |
Ciro Falcão ( BRA ) 6.91 m |
Juan Moura ( CHI ) 6.69 m |
Üçlü atlama |
Luis Brunetto ( ARG ) 14,23 m |
Pedro Aizcorbe ( ARG ) 13,64 m |
Ricardo Mendiburo ( CHI ) 13.63 m |
Gülle atma |
Hector Benapres ( CHI ) 13.39 m |
Juan Conrads ( CHI ) 13.38 m |
Rodolfo Butori ( ARG ) 13.36 m |
Disk atma |
Héctor Benapres ( CHI ) 44.30 m |
Armando Peloursson ( ARG ) 41.39 m |
Bento Barros ( BRA ) 40.59 m |
Çekiç fırlatma |
Pedro Goic ( CHI ) 46.50 m |
Federico Kleger ( ARG ) 45.57 m |
Alfredo Wismer ( ARG ) 45,44 m |
Cirit atma |
Joaquim da Silva ( BRA ) 55.74 m |
Efraín Santibáñez ( CHI ) 55.58 m |
Jose Pergañeda ( ARG ) 54.96 m |
Dekatlon |
Héctor Berra ( ARG ) 7.065.62 puan |
Armando Sorucco ( CHI ) 6.962.90 puan |
Carlos Woebcken ( BRA ) 6.591,19 puan |
Röle 4 × 100 metre |
Arjantin 43s 0 |
Brezilya 43s 6 |
Uruguay mı? s |
4 × 400 metre rölesi |
Şili 3:25 dk 2 |
Arjantin 3:25:08 |
Brezilya 3 dak 28 s 2 |
Takım başına 3.000 metre |
Arjantin |
Şili |
Brezilya |
Memleket boyunca |
Fernando Cicarelli ( ARG ) 45 dk 51 sn 0 |
Humberto Delgado ( ARG ) 45 dk 52 sn 2 |
Jorge Donoso ( CHI ) 46 dk 13 sn 0 |
Kadın etkinlikleri 1939'a kadar başlamayacak .
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arjantin | 16 | 10 | 6 | 32 |
2 | Şili | 5 | 8 | 10 | 23 |
3 | Brezilya | 2 | 4 | 5 | 11 |
4 | Uruguay | 0 | 1 | 1 | 2 |
5 | Peru | 0 | 0 | 1 | 1 |
Arjantin 141 puan, Şili 84 ve Brezilya 47 puan alıyor.