Spor | Atletizm |
---|---|
Düzenleme | 8 inci |
Yerler) | Montevideo |
Tarihli | 1933 |
Milletler | 4 |
Denemeler | 24 |
kazanan | Arjantin |
---|
8 inci Atletizm Güney Amerika Şampiyonası gerçekleştirildi 1933 yılında Montevideo .
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
100 metre |
José de Almeida ( BRA ) 10 s 6 |
Juan Maglio ( ARG ) 10 s 6 |
José Vicente Salinas ( CHI ) 11 sn 0 |
200 metre |
José Vicente Salinas ( CHI ) 21 s 7 |
José de Almeida ( BRA ) ? s |
Antonio Sande ( ARG ) ? s |
400 metre |
José Vicente Salinas ( CHI ) 48 s 4 |
Héctor Domínguez ( URU ) 49 s 2 |
Juan Anderson ( ARG ) 49 s 2 |
800 metre |
Juan Anderson ( ARG ) 1:57 8 |
Hermenegildo Del Rosso ( ARG ) 1:58 6 |
Carlos Gallardo ( ARG ) 1:59 6 |
1.500 metre |
Belisario Alarcón ( CHI ) 4:02 6 |
Hermenegildo Del Rosso ( ARG ) 4 dakika 05 sn 2 |
Juan Carballeira ( ARG ) 4 dk 06 sn 4 |
3.000 metre |
Luis Oliva ( ARG ) 8 dk 51 sn 6 |
?. Martínez ( ARG ) 9 dakika 12 saniye 2 |
Eusebio Guiñez ( ARG ) ? min |
5.000 metre |
Roger Ceballos ( ARG ) 15:14 6 |
Luis Oliva ( ARG ) 15 dakika 17 saniye 6 |
Eusebio Guiñez ( ARG ) ? min |
10.000 metre |
Eusebio Guinez ( ARG ) 33 dk 08 sn 0 |
Belisario Alarcón ( CHI ) 33 dk 23 sn 6 |
Roger Ceballos ( ARG ) ? min |
20 mil |
Manuel Plaza ( CHI ) 1 sa 59 dk 15 |
José Ribas ( ARG ) 2 sa 02 dk 39 |
Fernando Cicarelli ( ARG ) NTT |
110 metre engelli |
Sylvio Padilha ( BRA ) 14s 8 |
Miguel Aldatz ( ARG ) 14s 8 |
Juan Lavenás ( ARG ) ? s |
400 metre engelli |
Sylvio Padilha ( BRA ) 54s 0 |
Gerardo Lorenzo ( ARG ) 55s 4 |
Héctor Domínguez ( URU ) 56 s 2 |
Yüksek atlayış |
Alfonso Burgos ( CHI ) 1.85 m |
Luis Bosetti ( ARG ) 1,80 m |
Julio Bastón ( URU ) 1.80 m |
Sırıkla atlama |
Diego Pajmaevich ( ARG ) 3,95 m |
Lúcio de Castro ( BRA ) 3,80 m |
Pedro Furné ( ARG ) 3,30 m |
Uzun atlama |
Héctor Berra ( ARG ) 7.26 m |
Mario Cardoso ( URU ) 6.465 m |
Ramón Quesada ( ARG ) 6,46 m |
Üçlü atlama |
Tomás Diz ( ARG ) 13.80 m |
Pedro Aizcorbe ( ARG ) 13.75 m |
Julio Bastón ( URU ) 13.66 m |
Gülle atma |
Rodolfo Butori ( ARG ) 14.145 m |
Héctor Benapres ( CHI ) 13.52 m |
Antônio Lyra ( BRA ) 13.485 m |
Disk atma |
Hector Benapres ( CHI ) 43.88 m |
Pedro Elsa ( ARG ) 40.93 m |
Bento Barros ( BRA ) 40.15 m |
Çekiç fırlatma |
Federico Kleger ( ARG ) 53.51 m |
Antonio Barticevic ( CHI ) 45.53 m |
Juan Fusé ( ARG ) 45.00 m |
Cirit atma |
Efraín Santibáñez ( CHI ) 58.10 m |
Julio Diturbide ( ARG ) 56.58 m |
José Pergañeda ( ARG ) 56.10 m |
Dekatlon |
Diego Pajmaevich ( ARG ) 5.759.230 puan |
Raimundo Guiñazu ( ARG ) 4.724.580 puan |
Sadece 2 yarışmacı yarıştı |
Röle 4 × 100 metre |
Uruguay 44 s 0 |
Brezilya 45'ler 5 |
yarışı sadece 2 takım bitirdi |
4 × 400 metre rölesi |
Arjantin 3:05:05 |
Uruguay 3:27:02 |
sadece 2 takım yarıştı |
Takım başına 3.000 metre |
Arjantin |
Uruguay |
sadece 2 takım yarıştı |
Memleket boyunca |
Manuel Plaza ( CHI ) 39 dk 11 sn 6 |
Fernando Cicarelli ( ARG ) 39: 16: 4 |
Belisario Alarcón ( CHI ) ? min |
Kadın etkinlikleri 1939'a kadar başlamayacak .
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arjantin | 12 | 14 | 13 | 39 |
2 | Şili | 8 | 3 | 2 | 13 |
3 | Brezilya | 3 | 3 | 2 | 8 |
4 | Uruguay | 1 | 4 | 3 | 8 |
Arjantin nedenle 145 puan, 54 puan Şili işaretlemek ve Uruguay bitmiş 3 th 36 puan almıştır.