Spor | Atletizm |
---|---|
Düzenleme | 10 inci |
Yerler) | São Paulo |
Tarihli | 1937 |
Denemeler | 24 |
kazanan | Brezilya |
---|
10 inci Atletizm Güney Amerika Şampiyonası gerçekleştirildi 1937 yılında Sao Paulo .
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
100 metre |
José de Assis ( BRA ) 10 s 6 |
José Ferraz ( BRA ) 10 s 8 |
Roberto Cavanna ( ARG ) ? s |
200 metre |
Carlos Hoffmeister ( ARG ) 21s 6 |
Aloisio Queiroz Telles ( BRA ) 21 s 7 |
Roberto Cavanna ( ARG ) ? s |
400 metre |
Antônio Damaso ( BRA ) 50s 0 |
Roberto González ( ARG ) 50 sn 1 |
Ciro de Andrade ( BRA ) 50 s 1 |
800 metre |
Inocencio Di Pino ( ARG ) 1: 56 s 2 |
Roberto Gregg ( ARG ) 1 dk 56 sn 4 |
Floriano de Souza ( BRA ) ? min |
1.500 metre |
Néstor Gomes ( BRA ) 4: 04: 4 |
Floriano de Souza ( BRA ) 4 dk 08 sn 6 |
Luis Elorga ( ARG ) 4 dakika 10 saniye 6 |
3.000 metre |
Ubaldo Ibarra ( ARG ) 8 dk 53 sn 6 |
Carmelo Di Gaeta ( URU ) 08:54 6 |
Néstor Gomes ( BRA ) 8:54 6 |
5.000 metre |
Roger Ceballos ( ARG ) 15:41 8 |
Ubaldo Ibarra ( ARG ) 15:52 8 |
Mário de Oliveira ( BRA ) 16 dk 23 sn 4 |
10.000 metre |
Mário de Oliveira ( BRA ) 33:02 6 |
Ubaldo Ibarra ( ARG ) 33:56 8 |
José dos Santos ( BRA ) ? min |
20 mil |
Saturnino Cuello ( ARG ) 2 sa 07 dk 35 |
José Farías ( PER ) 2 sa 11 dk 21 |
Genésio da Silva ( BRA ) 2 sa 14 dk 30 |
110 metre engelli |
Juan Lavenás ( ARG ) 15 sn 2 |
Darcy Guimarães ( BRA ) 15s 3 |
Alfredo Mendes ( BRA ) ? s |
400 metre engelli |
Roberto González ( ARG ) 55 s 2 |
Darcy Guimarães ( BRA ) 56 s 1 |
Guillermo Sayán ( PER ) ? s |
Yüksek atlayış |
Julio Mera ( PER ) 1,85 m |
José Castro ( PER ) 1,85 m |
Alfredo Mendes ( SUTYEN ) 1.85 m |
Sırıkla atlama |
Walter Rehder ( BRA ) 3.90 m |
Lúcio de Castro ( BRA ) 3.90 m |
Luís Taliberti ( BRA ) 3.80 m |
Uzun atlama |
Márcio de Oliveira ( BRA ) 7.37 m |
João Rehder Netto ( BRA ) 7.31 m |
Gualberto Castilla ( URU ) 6,94 m |
Üçlü atlama |
João Rehder Netto ( BRA ) 14.59 m |
Néstor Tenorio ( ARG ) 14,56 m |
Carlos Pinto ( BRA ) 14,28 m |
Gülle atma |
Carmine Di Giorgio ( BRA ) 14.14 m |
Héctor Berra ( ARG ) 14.04 m |
Rodolfo Butori ( ARG ) 13.78 m |
Disk atma |
Antônio Giusfredi ( BRA ) 44.32 m |
Bento Barros ( BRA ) 42.10 m |
Argos Fiaccadori ( ARG ) 41,25 m |
Çekiç fırlatma |
Oturan Naban ( BRA ) 51.39 m |
Federico Kleger ( ARG ) 48.85 m |
Juan Fusé ( ARG ) 48.38 m |
Cirit atma |
Luís Pagliari ( BRA ) 55.47 m |
João Vizzone ( BRA ) 53.62 m |
Juan Urbán ( ARG ) 52.40 m |
Dekatlon |
João Rehder Netto ( BRA ) 6.260 puan |
Pedro Furné ( ARG ) 6.139 puan |
José de Souza Filho ( BRA ) 6.015 puan |
Röle 4 × 100 metre |
Arjantin 42s 5 |
Brezilya 42s 6 |
Peru ? s |
4 × 400 metre rölesi |
Brezilya 3 dak 20 s 6 |
Arjantin 3:20 8 |
Uruguay mı? min |
Takım başına 3.000 metre |
Brezilya |
Arjantin |
Uruguay |
Memleket boyunca |
Raul Ibarra ( ARG ) 57 dk 45 sn 2 |
José Farías ( PER ) 59:09 8 |
Eugenio Andrade ( BRA ) 59 dk 48 sn 0 |
Kadın etkinlikleri 1939'a kadar başlamayacak .
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Brezilya | 14 | 10 | 12 | 36 |
2 | Arjantin | 9 | 10 | 7 | 26 |
3 | Peru | 1 | 3 | 2 | 6 |
4 | Uruguay | 0 | 1 | 3 | 4 |
Brezilya 152 puan, 104 puan Arjantin ve Peru 3 E'yi 27 puanla bitiriyor .