Spor | Atletizm |
---|---|
Organizatör (ler) | AAA |
Sürümler | 16 inci |
Yerler) | Taipei |
Tarihli | den 12'ye kadar 15 Haziran 2014 |
Denemeler | 44 (22 erkek ve 22 kadın) |
Resmi internet sitesi | Resmi site |
Navigasyon
16 inci atletik genç Asya Şampiyonası kentinde düzenlendi 12 at , 15 Haziran 2014 yılında Taipei , adasında Tayvan .
Ölçek | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m (Rüzgar: +0.3 m / s) |
Takuya Kawakami Japonya |
10 s 47 |
Himasha Eashan Waththakankanamge Sri Lanka |
10 s 49 |
Mohammad Hossein Abareghi İran |
10 s 50 |
200 m (Rüzgar: +1.0 m / s) |
Mohammad Hossein Abareghi İran |
20'ler 69 |
Liang Jingsheng Çin |
20'ler 96 |
Katsumi Hiyoshi Japonya |
21'ler 05 |
400 m |
Mohamed Nasir E Abbas Katar |
47s 31 |
Mazen al-Yasen Suudi Arabistan |
47 s 40 |
Sina Rohanimoayed İran |
47s 50 |
800 m |
Mohamed Elnour A Mohamed Katar |
1:52:73 |
Gao Dongxu Çin |
1:53:25 |
Mustafa al-Elayawi Irak |
1:53:31 |
1.500 m |
Idriss Moussa Youssouf Katar |
3:53:36 |
Abubaker Haydar H Abdalla Katar |
3:54 74 |
Gao Dongxu Çin |
3:56:11 |
5.000 m |
Musaab Adam M Ali Katar |
14:34:07 |
Makoto Mitsunobu Japonya |
14:38:99 |
Sharwan Kharb Hindistan |
14:39:41 |
10.000 m |
Hazuma Hattori Japonya |
31:10:60 |
Sharwan Kharb Hindistan |
31:52 37 |
Yaser Salem Bagharab Yemen |
32:22:42 |
110 m engelli (99.0 cm ) (Rüzgar: +0.5 m / s) |
Taiō Kanai Japonya |
13 s 33 (CR) |
Masahiro Kagimoto Japonya |
13s 51 |
Mohammad Amin Barzi Ghamsari İran |
13s 56 |
400 m engelli |
Yu Chia-Hsuan Çin Taipei |
50 s 49 |
Wang Guozhong Çin |
50'ler 61 |
Yusuke Sakanashi Japonya |
50'ler 76 |
3.000 m engelli |
Musaab Adam M Ali Katar |
09:80 (PB) |
Takumi Murashima Japonya |
9:03:35 |
Khalil Naseri İran |
9:03:54 |
4 × 100 m |
Japonya Takuya Kawakami Masaharu Mori Katsumi Hiyoshi Rei Tokuyama |
39 s 49 |
Tayland Teerasak Sunthanon Kacha Sawangyen Natthawut Chuchuai Pooriphat Kaijun |
39 s 74 |
Çin Taypesi Cheng Po-Yu Li Hsiang Huang Shu-Wei Yang Chun-Han |
39 s 91 |
4 × 400 m |
Tayland Jaturong Chimruang Witthawat Thumcha Treenate Krittanukulwong Vitsanu Phosri |
3:08:89 |
İran Cevad Shooryabi Mohammad Cheshmehzarkordestani Mohammad Sababkar Sina Rohanimoayed |
3:09:61 |
Katar Mohamed Nasir E Abbas Abubaker Haydar H Abdalla Khalid Mohammed Al- Shahrani Mohamed Elnour A Mohamed |
3:09:89 |
10.000 m yürüyüş |
Fumitaka Oikawa Japonya |
44:08:02 |
Lo Po-Ying Çin Taipei |
45:51 62 |
Chang Wei-Lin Çin Taipei |
46:14 69 |
Yüksek atlayış |
Bai Jiaxu Çin |
2.10 m |
Roman Loshkarev Kazakistan |
2,08 m |
Aryan Zarekani İran |
2,08 m |
Sırıkla atlama |
Huang Bokai Çin |
5,25 m |
Park Tae-won Güney Kore |
4.90 m |
Jhang Rihhao Çin Taipei |
4.90 m |
Uzun atlama |
Lin Qing Çin |
7,99 m (PB) |
Chan Ming Tai Hong Kong |
7.70 m |
Shōtarō Shiroyama Japonya |
7.70 m |
Üçlü atlama |
Fang Yaoqing Çin |
16.32 m |
Supot Boonnun Tayland |
15,59 m |
Timur Khusnulin Özbekistan |
15,55 m |
Gülle atma (6 kg ) |
Shahin Jafari İran |
18.64 m |
Shakti Solanki Hindistan |
17.09 m |
Artyom Davletov Özbekistan |
16.63 m |
Disk atma (1.750 kg ) |
Mustafa Dagher al-Saamah Irak |
59,35 m |
Yang Jingkai Çin |
57,49 m |
Muhammad Irfan Shamshuddin Malezya |
56.07 m |
Çekiç atma (6 kg ) |
Ashraf Amgad el-Seify Katar |
79,71 m |
Ahmed Amgad Elseify Katar |
68.90 m |
Abdurauf Musoev Tacikistan |
68.35 m |
Cirit atma |
Hsu Shui-Chang Çin Taipei |
67,24 m |
Kim Woo-jung Güney Kore |
66,15 m |
Piyasiri Intaprasong Tayland |
66.08 m |
Dekatlon (genç) |
Wang Chen-Yuan Çin Taypesi |
6 566 puan |
Lien Hung-Yu Çin Taypesi |
5920 puan |
Leung Xavier Anthony Hong Kong |
5 687 puan |
AR rekor Continental ( bölge kaydı ) • CR Kayıt şampiyonası ( şampiyonluk rekoru ) • DNF bitirmek vermedi ( bitiremedi ) • DNS başlamadı mı ( başlamadı ) • DQ DQ ( diskalifiye ) • MR toplantı kaydını ( karşılamak kaydı ) • NR Ulusal rekor ( ulusal rekor ) • VEYA Olimpiyat rekoru ( olimpiyat rekoru ) • PB kişisel rekoru ( kişisel en iyi ) • SB sezonun en iyi kişisel performansı ( sezonun en iyisi ) • WL Dünyanın en yüksek performans yılı ( dünya lideri ) • WJR rekoru dünyası Junior ( dünya genç rekoru ) • WR dünya rekoru ( dünya rekoru ) |
Ölçek | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m (Rüzgar: +3.0 m / s) |
Liang Xiaojing Çin |
11 sn 58 (w) |
Yuan Qiqi Çin |
11'ler 64 |
Shanti Veronica Pereira Singapur |
11'ler 79 |
200 m (Rüzgar: -0.3 m / s) |
Dutee Chand Hindistan |
23 saniye 74 |
Shanti Veronica Pereira Singapur |
23 s 99 |
Nigina Sharipova Özbekistan |
24 s 24 |
400 m |
Siti Nur Afiqah Abd Razak Malezya |
53 s 93 |
Liliya Manasipova Özbekistan |
54 saniye 11 |
Ngoc Hoang Thi Vietnam |
55s 36 |
800 m |
Ryoko Hirano Japonya |
2:06:75 |
Jessy Joseph Hindistan |
2:06:77 |
Archana Adhav Hindistan |
2:09:11 |
1.500 m |
O Song Mi Kuzey Kore |
4:28:38 |
Yuki Nakamura Japonya |
4:28:75 |
Xu Shuangshuang Çin |
4:28:78 |
3000 m |
Daria Maslova Kırgızistan |
9:16:23 |
Hanami Sekine Japonya |
9:17:55 |
Sanjivani Jadhav Hindistan |
9:35:02 |
5.000 m |
Maki Izumida Japonya Daria Maslova Kırgızistan |
16:18 35 | - |
Kim Ji Hyang Kuzey Kore |
16:28:13 | |
100 m engelli (Rüzgar: -0.2 m / s) |
Mako Fukube Japonya |
13'ler 98 |
Meghana Shetty Hindistan |
14s 09 |
Wong Min Jannah Singapur |
14s 14 |
400 m engelli |
Akiko Ito Japonya |
58s 80 |
Kawshalya Madushani Edirippulilage Sri Lanka |
62s 31 |
Alvin Tehupeiory Endonezya |
62s 39 |
3.000 m engelli |
Oanh Nguyen Thi Vietnam |
10:27:29 (CR) |
Ju Ok-Byol Kuzey Kore |
10:45:41 |
Jang Un-Hwa Kuzey Kore |
10:55:51 |
4 × 100 m |
Çin Wang Rong Cui Yanan Liang Xiaojing Yuan Qiqi |
45 s 34 |
Tayland Sirilak Palapha Parichat Charoensuk Wanwisa Kongthong On-Uma Chattha |
45 s 89 |
Çince Taype Chuang Hsin-Ju Lin Yi-Ting Wang Yu-Hsuan Hu Chia-Chen |
45 saniye 94 |
4 × 400 m |
Hindistan Jisha VV Jessy Joseph Vijaya Kumari GK Dutee Chand |
3:40:53 |
Tayland Supanich Poolkerd Nawaporn Saekhow Chamaiphon Thongsuk Thanphimon Kaeodi |
3:42:27 |
Çin Taipei Pan Pei-Yu Lin Yen-Tong Lu Yi-Hsuan Lin Yu-Chieh |
3:03:00 |
10.000 m yürüyüş |
Kaori Kawazoe Japonya |
50:38:05 |
Diana Aidossova Kazakistan |
51:39 77 |
Dana Aidossova Kazakistan |
52:13:42 |
Yüksek atlayış |
Wang Lin Çin |
1.88 m |
Lee Ching-Ching Çin Taipei |
1.75 m |
Nadia Anggraini Endonezya |
1.72 m |
Sırıkla atlama |
Li Chaoqun Çin |
4,05 m |
Yang Yang Çin |
4.00 m |
Megumi Mizushima Japonya |
3.80 m |
Uzun atlama |
Li Xiaohong Çin |
6.27 m |
Wang Rong Çin |
6,15 m |
Wen Wan-Ju Çin Taypesi |
5,89 m |
Üçlü atlama |
Wang Rong Çin |
13.64 m |
Li Xiaohong Çin |
13.62 m |
Vidusha Lakshani Heenatimullage Dona Sri Lanka |
12,87 m |
Gülle atma |
Xu Jiaqi Çin |
16.50 m |
Wang Ningyue Çin |
15.05 m |
Navjeet Kaur Dhillon Hindistan |
14,99 m |
Disk atma |
Xie Yuchen Çin |
55.65 m |
Navjeet Kaur Dhillon Hindistan |
53.66 m |
Natsumi Fujimori Japonya |
46,16 m |
Çekiç fırlatma |
Hsiu-Wen Hung Çin Taipei |
56,81 m |
Panwat Gimsrang Tayland |
54,66 m |
Diana Nussupbekova Kazakistan |
53,81 m |
Cirit atma |
Shiori Touma Japonya |
55,75 m |
Kang Qiyan Çin |
51.97 m |
Chang Chu Çin Taypesi |
50.45 m |
Heptatlon |
Kotchakorn Khamrueangsri Tayland |
5 290 puan |
Swapna Barman Hindistan |
4 962 puan |
Tsao Ya-Han Çin Taypesi |
4 806 puan |
AR rekor Continental ( bölge kaydı ) • CR Kayıt şampiyonası ( şampiyonluk rekoru ) • DNF bitirmek vermedi ( bitiremedi ) • DNS başlamadı mı ( başlamadı ) • DQ DQ ( diskalifiye ) • MR toplantı kaydını ( karşılamak kaydı ) • NR Ulusal rekor ( ulusal rekor ) • VEYA Olimpiyat rekoru ( olimpiyat rekoru ) • PB kişisel rekoru ( kişisel en iyi ) • SB sezonun en iyi kişisel performansı ( sezonun en iyisi ) • WL Dünyanın en yüksek performans yılı ( dünya lideri ) • WJR rekoru dünyası Junior ( dünya genç rekoru ) • WR dünya rekoru ( dünya rekoru ) |
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Çin | 12 | 10 | 2 | 24 |
2 | Japonya | 11 | 5 | 5 | 21 |
3 | Katar | 6 | 2 | 1 | 9 |
4 | Çin Taipei | 4 | 3 | 8 | 15 |
5 | Hindistan | 2 | 6 | 4 | 12 |
6 | Tayland | 2 | 5 | 1 | 8 |
7 | İran | 2 | 1 | 5 | 8 |
8 | Kırgızistan | 2 | 0 | 0 | 2 |
9 | Kuzey Kore | 1 | 1 | 2 | 4 |
10 = | Irak | 1 | 0 | 1 | 2 |
10 = | Vietnam | 1 | 0 | 1 | 2 |
10 = | Malezya | 1 | 0 | 1 | 2 |
13 | Kazakistan | 0 | 2 | 2 | 4 |
14 | Sri Lanka | 0 | 2 | 1 | 3 |
15 | Güney Kore | 0 | 2 | 0 | 2 |
16 | Özbekistan | 0 | 1 | 3 | 4 |
17 | Singapur | 0 | 1 | 2 | 3 |
18 | Hong Kong | 0 | 1 | 1 | 2 |
19 | Suudi Arabistan | 0 | 1 | 0 | 1 |
20 | Endonezya | 0 | 0 | 2 | 2 |
21 = | Tacikistan | 0 | 0 | 1 | 1 |
21 = | Yemen | 0 | 0 | 1 | 1 |
Toplam | 45 | 43 | 44 | 132 |