2014 Avrupa Badminton Takım Şampiyonası
2014 Avrupa Badminton Takım Şampiyonası
Navigasyon
Amsterdam 2012 Kazan 2016
2014 baskısı Avrupa Takım Badminton Şampiyonası'nda edecek düzenlenecek Basel , İsviçre den 11'e kadar16 Şubat 2014.
Madalya kazananlar
Erkekler rekabet
Katılan ekipler ve gruplar
Erkekler yarışmasına yirmi altı takım katılır ve bir çekilişten sonra dörtlü dört gruba ve beşli iki gruba ayrılır.
Grup aşaması
-
Her grubun ilki, çeyrek finallere ve en iyi iki ikinciye hak kazanır.
Grup sınıflandırması 1
|
Takım
|
Puanlar
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
Danimarka |
3 |
3 |
3 |
0 |
15 |
0 |
+15
|
2 |
Çekya |
2 |
3 |
2 |
1 |
8 |
7 |
+1
|
3 |
İrlanda |
1 |
3 |
1 |
2 |
7 |
8 |
-1
|
4 |
Slovakya |
0 |
3 |
0 |
3 |
0 |
15 |
-15
|
Grup 1 sonuçları
11 Şubat
|
Danimarka
|
5
|
0
|
Çekya
|
11 Şubat
|
Slovakya
|
0
|
5
|
İrlanda
|
12 Şubat
|
Danimarka
|
5
|
0
|
Slovakya
|
12 Şubat
|
Çekya
|
3
|
2
|
İrlanda
|
13 Şubat
|
Danimarka
|
5
|
0
|
İrlanda
|
13 Şubat
|
Çekya
|
5
|
0
|
Slovakya
|
Grup 2 sonuçları
11 Şubat
|
Almanya
|
5
|
0
|
Bulgaristan
|
11 Şubat
|
Slovenya
|
4
|
1
|
İsviçre
|
12 Şubat
|
Bulgaristan
|
4
|
1
|
İsviçre
|
12 Şubat
|
Almanya
|
4
|
1
|
Slovenya
|
13 Şubat
|
Bulgaristan
|
1
|
4
|
Slovenya
|
13 Şubat
|
Almanya
|
5
|
0
|
İsviçre
|
Grup sınıflandırması 3
|
Takım
|
Puanlar
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
İngiltere |
3 |
3 |
3 |
0 |
13 |
2 |
+11
|
2 |
İskoçya |
2 |
3 |
2 |
1 |
9 |
6 |
+3
|
3 |
Belçika |
1 |
3 |
1 |
2 |
7 |
8 |
-1
|
4 |
İzlanda |
0 |
3 |
0 |
3 |
1 |
14 |
-13
|
Grup 3 sonuçları
11 Şubat
|
Belçika
|
4
|
1
|
İzlanda
|
11 Şubat
|
İngiltere
|
4
|
1
|
İskoçya
|
12 Şubat
|
İskoçya
|
5
|
0
|
İzlanda
|
12 Şubat
|
İngiltere
|
4
|
1
|
Belçika
|
13 Şubat
|
İskoçya
|
3
|
2
|
Belçika
|
13 Şubat
|
İngiltere
|
5
|
0
|
İzlanda
|
Grup sıralaması 4
|
Takım
|
Puanlar
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
Finlandiya |
3 |
3 |
3 |
0 |
13 |
2 |
+11
|
2 |
Rusya |
2 |
3 |
2 |
1 |
12 |
3 |
+9
|
3 |
İtalya |
1 |
3 |
1 |
2 |
3 |
12 |
-9
|
4 |
İsrail |
0 |
3 |
0 |
3 |
2 |
13 |
-11
|
Grup 4 sonuçları
11 Şubat
|
İsrail
|
2
|
3
|
İtalya
|
11 Şubat
|
Rusya
|
2
|
3
|
Finlandiya
|
12 Şubat
|
Rusya
|
5
|
0
|
İsrail
|
12 Şubat
|
Finlandiya
|
5
|
0
|
İtalya
|
13 Şubat
|
Finlandiya
|
5
|
0
|
İsrail
|
13 Şubat
|
Rusya
|
5
|
0
|
İtalya
|
Grup sınıflandırması 5
|
Takım
|
Puanlar
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
İsveç |
4 |
4 |
4 |
0 |
16 |
4 |
+12
|
2 |
Hollanda |
3 |
4 |
3 |
1 |
17 |
3 |
+14
|
3 |
Avusturya |
2 |
4 |
2 |
2 |
8 |
12 |
-4
|
4 |
Estonya |
1 |
4 |
1 |
3 |
4 |
16 |
-12
|
5 |
Galler |
0 |
4 |
0 |
4 |
5 |
15 |
-10
|
Grup 5 sonuçları
11 Şubat
|
Hollanda
|
5
|
0
|
Avusturya
|
11 Şubat
|
İsveç
|
5
|
0
|
Estonya
|
11 Şubat
|
Hollanda
|
2
|
3
|
İsveç
|
11 Şubat
|
Avusturya
|
4
|
0
|
Galler
|
12 Şubat
|
Hollanda
|
5
|
0
|
Estonya
|
12 Şubat
|
İsveç
|
3
|
2
|
Galler
|
13 Şubat
|
Avusturya
|
0
|
5
|
İsveç
|
13 Şubat
|
Estonya
|
3
|
2
|
Galler
|
13 Şubat
|
Hollanda
|
5
|
0
|
Galler
|
13 Şubat
|
Avusturya
|
4
|
1
|
Estonya
|
Grup sınıflandırması 6
|
Takım
|
Puanlar
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
Ukrayna |
4 |
4 |
4 |
0 |
17 |
3 |
+14
|
2 |
Fransa |
3 |
4 |
3 |
1 |
17 |
3 |
+14
|
3 |
Litvanya |
2 |
4 |
2 |
2 |
9 |
11 |
-2
|
4 |
ispanya |
1 |
4 |
1 |
3 |
4 |
16 |
-12
|
5 |
Norveç |
0 |
4 |
0 |
4 |
3 |
17 |
-14
|
Grup 6 sonuçları
11 Şubat
|
Fransa
|
5
|
0
|
Litvanya
|
11 Şubat
|
ispanya
|
3
|
2
|
Norveç
|
11 Şubat
|
Fransa
|
5
|
0
|
ispanya
|
11 Şubat
|
Litvanya
|
1
|
4
|
Ukrayna
|
12 Şubat
|
Fransa
|
5
|
0
|
Norveç
|
12 Şubat
|
ispanya
|
0
|
5
|
Ukrayna
|
13 Şubat
|
Litvanya
|
4
|
1
|
ispanya
|
13 Şubat
|
Norveç
|
0
|
5
|
Ukrayna
|
13 Şubat
|
Fransa
|
2
|
3
|
Ukrayna
|
13 Şubat
|
Litvanya
|
4
|
1
|
Norveç
|
Nakavt aşaması
|
Çeyrek finaller
|
|
Yarı finaller
|
|
Final
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 Şubat 12 pm için
|
|
|
15 Şubat 15 pm için
|
|
|
16 Şubat saat 11'de
|
|
|
Danimarka
|
3
|
|
|
Rusya
|
0
|
|
|
Danimarka
|
3
|
|
14 Şubat 14 pm için
|
|
|
Finlandiya
|
0
|
|
|
Finlandiya
|
3
|
|
|
|
İsveç
|
0
|
|
|
Danimarka
|
3
|
|
14 Şubat 12 pm için
|
|
|
İngiltere
|
1
|
|
Fransa
|
2
|
|
15 Şubat 13 am
|
|
|
İngiltere
|
3
|
|
|
İngiltere
|
3
|
|
14 Şubat 10 am
|
|
|
Almanya
|
1
|
|
|
Ukrayna
|
1
|
|
|
|
Almanya
|
3
|
|
|
Çeyrek finaller
Danimarka 3-0 Rusya
Finlandiya 3-0 İsveç
|
Set 1
|
Set 2
|
Set 3
|
1 |
SH1 |
Şehir Konutu
|
21 |
21 |
|
Henri hurskainen
|
13 |
10 |
|
2 |
SH2 |
Eetu Heino
|
21 |
21 |
|
Gabriel Ulldahl
|
18 |
17 |
|
3 |
SH3 |
Anton Kaisti
|
18 |
21 |
21
|
Mathias borg
|
21 |
14 |
16
|
4 |
DH2 |
Eetu Heino / Şehir Konutu
|
oynanmadı
|
Henri Hurskainen / Jonathan Nordh
| 5 |
DH1 |
Iikka Heino / Anton Kaisti
|
oynanmadı
|
Filip Michael Duwall Myhren / Nico Ruponen
|
|
Fransa 2-3 İngiltere
Ukrayna 1-3 Almanya
|
Set 1
|
Set 2
|
Set 3
|
1 |
SH1 |
Dmytro Zavadsky
|
21 |
15 |
21
|
Marc Zwiebler
|
18 |
21 |
16
|
2 |
SH2 |
Valeriy Atrashchenkov
|
18 |
16 |
|
Dieter Domke
|
21 |
21 |
|
3 |
SH3 |
Artem Pochtarev
|
14 |
17 |
|
Lukas Schmidt
|
21 |
21 |
|
4 |
DH1 |
Valeriy Atrashchenkov / Gennadiy Natarov
|
12 |
6 |
|
Michael Fuchs / Johannes Schöttler
|
21 |
21 |
|
5 |
DH2 |
Artem Pochtarev / Dmytro Zavadsky
|
oynanmadı
|
Peter Käsbauer / Ingo Kindervater
|
|
Yarı finaller
Final
Kadın rekabet
Katılan ekipler ve gruplar
Yirmi bir takım bayanlar yarışmasına katılır ve bir kurayla dörtlü dört gruba ve beşli bir gruba ayrılır.
Grup aşaması
-
Her grubun ilki, çeyrek finallere ve en iyi üç ikinciye hak kazanır.
Grup sınıflandırması 1
|
Takım
|
Puanlar
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
Danimarka |
3 |
3 |
3 |
0 |
15 |
0 |
+15
|
2 |
Çekya |
2 |
3 |
2 |
1 |
9 |
6 |
+3
|
3 |
Türkiye |
1 |
3 |
1 |
2 |
4 |
11 |
-7
|
4 |
Macaristan |
0 |
3 |
0 |
3 |
2 |
13 |
-12
|
Grup 1 sonuçları
11 Şubat
|
Danimarka
|
5
|
0
|
Çekya
|
11 Şubat
|
Türkiye
|
4
|
1
|
Macaristan
|
12 Şubat
|
Çekya
|
4
|
1
|
Macaristan
|
12 Şubat
|
Danimarka
|
5
|
0
|
Türkiye
|
13 Şubat
|
Çekya
|
5
|
0
|
Türkiye
|
13 Şubat
|
Danimarka
|
5
|
0
|
Macaristan
|
Grup sınıflandırması 2
|
Takım
|
Puanlar
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
Almanya |
3 |
3 |
3 |
0 |
13 |
2 |
+11
|
2 |
ispanya |
2 |
3 |
2 |
1 |
10 |
5 |
+5
|
3 |
İzlanda |
1 |
3 |
1 |
2 |
6 |
9 |
-3
|
4 |
Letonya |
0 |
3 |
0 |
3 |
1 |
14 |
-13
|
Grup 2 sonuçları
11 Şubat
|
Almanya
|
5
|
0
|
Letonya
|
11 Şubat
|
ispanya
|
3
|
2
|
İzlanda
|
12 Şubat
|
Almanya
|
3
|
2
|
ispanya
|
12 Şubat
|
Letonya
|
1
|
4
|
İzlanda
|
13 Şubat
|
Almanya
|
5
|
0
|
İzlanda
|
13 Şubat
|
Letonya
|
0
|
5
|
ispanya
|
Grup sınıflandırması 3
|
Takım
|
Puanlar
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
Bulgaristan |
3 |
3 |
3 |
0 |
13 |
2 |
+11
|
2 |
Fransa |
2 |
3 |
2 |
1 |
9 |
6 |
+3
|
3 |
İrlanda |
1 |
3 |
1 |
2 |
4 |
11 |
-9
|
4 |
Hollanda |
0 |
3 |
0 |
3 |
4 |
11 |
-9
|
Grup 3 sonuçları
11 Şubat
|
Bulgaristan
|
5
|
0
|
İrlanda
|
11 Şubat
|
Hollanda
|
1
|
4
|
Fransa
|
12 Şubat
|
İrlanda
|
1
|
4
|
Fransa
|
12 Şubat
|
Bulgaristan
|
4
|
1
|
Hollanda
|
13 Şubat
|
Bulgaristan
|
4
|
1
|
Fransa
|
13 Şubat
|
İrlanda
|
3
|
2
|
Hollanda
|
Grup sıralaması 4
|
Takım
|
Puanlar
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
Rusya |
3 |
3 |
3 |
0 |
12 |
3 |
+11
|
2 |
İsviçre |
2 |
3 |
2 |
1 |
7 |
8 |
-1
|
3 |
İskoçya |
1 |
3 |
1 |
2 |
7 |
8 |
-1
|
4 |
Belçika |
0 |
3 |
0 |
3 |
4 |
11 |
-7
|
Grup 4 sonuçları
11 Şubat
|
Rusya
|
4
|
1
|
İsviçre
|
11 Şubat
|
Belçika
|
2
|
3
|
İskoçya
|
12 Şubat
|
İsviçre
|
3
|
2
|
İskoçya
|
12 Şubat
|
Rusya
|
5
|
0
|
Belçika
|
13 Şubat
|
Rusya
|
3
|
2
|
İskoçya
|
13 Şubat
|
İsviçre
|
3
|
2
|
Belçika
|
Grup 5 sonuçları
11 Şubat
|
İngiltere
|
5
|
0
|
Estonya
|
11 Şubat
|
Ukrayna
|
5
|
0
|
Galler
|
11 Şubat
|
Estonya
|
3
|
2
|
Finlandiya
|
11 Şubat
|
İngiltere
|
5
|
0
|
Ukrayna
|
12 Şubat
|
İngiltere
|
5
|
0
|
Galler
|
12 Şubat
|
Ukrayna
|
5
|
0
|
Finlandiya
|
12 Şubat
|
Estonya
|
0
|
5
|
Ukrayna
|
12 Şubat
|
Galler
|
3
|
2
|
Finlandiya
|
13 Şubat
|
İngiltere
|
5
|
0
|
Finlandiya
|
13 Şubat
|
Estonya
|
3
|
2
|
Galler
|
Nakavt aşaması
|
Çeyrek finaller
|
|
Yarı finaller
|
|
Final
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 Şubat 16 pm için
|
|
|
15 Şubat 17 pm için
|
|
|
16 Şubat 15 pm için
|
|
|
Danimarka
|
3
|
|
|
ispanya
|
1
|
|
|
Danimarka
|
3
|
|
14 Şubat 14 pm için
|
|
|
Bulgaristan
|
1
|
|
|
Bulgaristan
|
3
|
|
|
|
Ukrayna
|
0
|
|
|
Danimarka
|
3
|
|
14 Şubat 14 pm için
|
|
|
Rusya
|
0
|
|
Fransa
|
0
|
|
15 Şubat 13 am
|
|
|
Rusya
|
3
|
|
|
Rusya
|
3
|
|
14 Şubat 14 pm için
|
|
|
Almanya
|
2
|
|
|
İngiltere
|
0
|
|
|
|
Almanya
|
3
|
|
|
Çeyrek finaller
Danimarka 3-1 İspanya
|
Set 1
|
Set 2
|
Set 3
|
1 |
SD1 |
Line Kjærsfeldt
|
21 |
16 |
10
|
Carolina Marin
|
19 |
21 |
21
|
2 |
SD2 |
Sandra-Maria Jensen
|
12 |
21 |
24
|
Beatriz corrales
|
21 |
18 |
22
|
3 |
SD3 |
Anna thea madsen
|
15 |
21 |
21
|
Clara Azurmendi
|
21 |
18 |
15
|
4 |
DD2 |
Line Damkjaer Kruse / Marie Røpke
|
21 |
21 |
|
Beatriz Corrales / Carolina Marin
|
12 |
17 |
|
5 |
DD1 |
Christinna Pedersen / Kamilla Rytter Juhl
|
oynanmadı
|
Clara Azurmendi / Laura Samaniego
|
Bulgaristan 3-0 Ukrayna
|
Set 1
|
Set 2
|
Set 3
|
1 |
SD1 |
Petya Nedelcheva
|
21 |
21 |
|
Marija Ulitina
|
15 |
13 |
|
2 |
SD2 |
Linda zetchiri
|
21 |
21 |
|
Natalya Voytsekh
|
11 |
15 |
|
3 |
SD3 |
Stefani Stoeva
|
21 |
21 |
|
Yuliya Kazarinova
|
18 |
19 |
|
4 |
DD2 |
Petya Nedelcheva / Dimitria Popstoikova
|
oynanmadı
|
Marija Ulitina / Natalya Voytsekh
| 5 |
DD1 |
Gabriela Stoeva / Stefani Stoeva
|
oynanmadı
|
Yuliya Kazarinova / Yelyzaveta Zharka
|
|
Fransa 0-3 Rusya
İngiltere 0-3 Almanya
|
Set 1
|
Set 2
|
Set 3
|
1 |
SD1 |
Sarah Walker
|
11 |
8 |
|
Karin Schnaase
|
21 |
21 |
|
2 |
DD2 |
Heather Olver / Kate Robertshaw
|
15 |
12 |
|
Johanna Goliszewski / Birgit Michels
|
21 |
21 |
|
3 |
SD2 |
Chapman Çeşmesi
|
11 |
19 |
|
Olga Konon
|
21 |
21 |
|
4 |
DD2 |
Gabrielle Adcock / Lauren Smith (en)
|
oynanmadı
|
Isabel Herttrich / Carla Nelte
| 5 |
SD3 |
Chloe huş
|
oynanmadı
|
Fabienne Deprez
|
|
Yarı finaller
Danimarka 3-1 Bulgaristan
|
Set 1
|
Set 2
|
Set 3
|
1 |
SD1 |
Line Kjærsfeldt
|
21 |
25 |
|
Petya Nedelcheva
|
6 |
23 |
|
2 |
SD2 |
Sandra-Maria Jensen
|
21 |
21 |
|
Linda zetchiri
|
15 |
15 |
|
3 |
SD3 |
Mia Blichfeldt
|
15 |
23 |
14
|
Stefani Stoeva
|
21 |
21 |
21
|
4 |
DD2 |
Line Damkjaer Kruse / Marie Røpke
|
21 |
16 |
21
|
Petya Nedelcheva / Linda Zetchiri
|
16 |
21 |
15
|
5 |
DD1 |
Christinna Pedersen / Kamilla Rytter Juhl
|
oynanmadı
|
Gabriela Stoeva / Stefani Stoeva
|
|
Rusya 3-2 Almanya
|
Set 1
|
Set 2
|
Set 3
|
1 |
SD1 |
Natalia Perminova
|
13 |
22 |
16
|
Karin Schnaase
|
21 |
20 |
21
|
2 |
SD2 |
Ella Diehl
|
21 |
9 |
2
|
Olga Konon
|
19 |
21 |
0 ab
|
3 |
SD3 |
Anastasia Chervaykova
|
25 |
21 |
|
Fabienne Deprez
|
23 |
19 |
|
4 |
DD2 |
Olga Morozova / Nina Vislova
|
16 |
21 |
18
|
Isabel Herttrich / Carla Nelte
|
21 |
18 |
21
|
5 |
DD1 |
Ekanerina Bolotova / Anastasia Chervaykova
|
21 |
19 |
21
|
Johanna Goliszewski / Birgit Michels
|
16 |
21 |
19
|
|
Final
Danimarka 3-0 Rusya
|
Set 1
|
Set 2
|
Set 3
|
1 |
SD1 |
Line Kjærsfeldt
|
21 |
21 |
|
Natalia Perminova
|
17 |
14 |
|
2 |
SD2 |
Sandra-Maria Jensen
|
21 |
21 |
|
Ella Diehl
|
13 |
16 |
|
3 |
SD3 |
Mia Blichfeldt
|
21 |
21 |
|
Anastasia Chervaykova
|
16 |
19 |
|
4 |
DD2 |
Line Damkjaer Kruse / Marie Røpke
|
oynanmadı
|
Olga Morozova / Nina Vislova
| 5 |
DD1 |
Christinna Pedersen / Kamilla Rytter Juhl
|
oynanmadı
|
Ekanerina Bolotova / Anastasia Chervaykova
|
|
|
Dış bağlantılar
(tr) " şampiyonaları sonuçları " , üzerinde tournamentsoftware.com