Spor |
Yüzme • Spor yüzme • Dalış • Su topu |
---|---|
Organizatör (ler) | Avrupa Yüzme Ligi |
Sürümler | 12 inci |
Yerler) |
Barselona İspanya |
Tarihli |
5 Eylül 1970 -de 13 Eylül 1970 |
Navigasyon
12 inci sayısında Avrupa Yüzme Şampiyonası gerçekleşecek 5 için13 Eylül 1970içinde Barcelona , İspanya . Ülke, tarihinde ilk kez Avrupa Yüzme Ligi tarafından düzenlenen bu etkinliğe ev sahipliği yapıyor . 34 etkinlikten oluşan programda spor yüzme , dalış ve su topu olmak üzere üç yüzme disiplini yer alıyor .
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Doğu Almanya | 16 | 9 | 9 | 34 |
2 | Sovyetler Birliği | 6 | 4 | 8 | 18 |
3 | Batı Almanya | 4 | 6 | 4 | 14 |
4 | İsveç | 3 | 2 | 2 | 7 |
5 | Macaristan | 2 | 3 | 0 | 5 |
6 | İtalya | 1 | 2 | 2 | 5 |
7 | Fransa | 1 | 2 | 0 | 3 |
8 | Çekoslovakya | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Yugoslavya | 0 | 3 | 1 | 4 |
10 | ispanya | 0 | 2 | 2 | 4 |
11 | Hollanda | 0 | 1 | 2 | 3 |
12 | İngiltere | 0 | 0 | 4 | 4 |
Toplam | 34 | 34 | 34 | 102 |
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Doğu Almanya | 14 | 7 | 8 | 29 |
2 | Sovyetler Birliği | 5 | 4 | 6 | 15 |
3 | Batı Almanya | 4 | 6 | 4 | 14 |
4 | İsveç | 3 | 2 | 2 | 7 |
5 | Macaristan | 2 | 2 | 0 | 4 |
6 | Fransa | 1 | 2 | 0 | 3 |
7 | Yugoslavya | 0 | 3 | 0 | 3 |
8 | ispanya | 0 | 2 | 2 | 4 |
9 | Hollanda | 0 | 1 | 2 | 3 |
10 | İngiltere | 0 | 0 | 4 | 4 |
11 | İtalya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Toplam | 29 | 29 | 29 | 87 |
Ölçek | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Serbest yüzmek | |||
100 m boş | Michel Rousseau ( FRA ) | Roland Matthes ( GDR ) | Georgiy Kulikov ( URS ) |
200 m boş | Hans Fassnacht ( FRG ) | Gunnar Larsson ( SWE ) | Georgiy Kulikov ( URS ) |
400 m boş | Gunnar Larsson ( SWE ) | Hans Fassnacht ( FRG ) | Santiago Esteva ( ESP ) |
1500 m boş | Hans Fassnacht ( FRG ) | Werner Lamba ( FRG ) | Santiago Esteva ( ESP ) |
Geri | |||
100 m geri | Roland Matthes ( GDR ) | Santiago Esteva ( ESP ) | Bob Schoutsen ( NED ) |
200 m geri | Roland Matthes ( GDR ) | Santiago Esteva ( ESP ) | Volker Werner ( GDR ) |
Kurbağalama | |||
100 m kurbağalama | Nikolay Pankin ( URS ) | Roger-Philippe Menüsü ( FRA ) | Rolf Klees ( FRG ) |
200 m kurbağalama | Klaus Katzur ( GDR ) | Nikolay Pankin ( URS ) | Walter Kusch ( FRG ) |
Kelebek | |||
100 m kelebek | Hans Lampe ( FRG ) | Udo Poser ( GDR ) | Vladimir Nemshilov ( URS ) |
200 m kelebek | Udo Poser ( GDR ) | Folkert Meeuw ( FRG ) | Hartmut Flöckner ( GDR ) |
Dört Yüzme | |||
200 metre karışık | Gunnar Larsson ( SWE ) | Matthias Pechmann ( GDR ) | Hans Ljungberg ( SWE ) |
400 m karışık | Gunnar Larsson ( SWE ) | Hans Fassnacht ( FRG ) | Matthias Pechmann ( GDR ) |
Röle | |||
4 × 100 m boş |
Sovyetler Birliği Vladimir Bure Viktor Mazanov Georgiy Kulikov Leonid Ilyichev |
Batı Almanya Gerhard Schiller Rainer Jacob Folkert Meeuw Hans Fassnacht |
Doğu Almanya Roland Matthes Lutz Unger Frank Seebald Udo Poser |
4 × 200 m boş |
Batı Almanya Werner Lamba Olaf Von Schilling Folkert Meeuw Hans Fassnacht |
Sovyetler Birliği Georgiy Kulikov Ahmed Anarbayev Aleksandr Samsonov Vladimir Bure |
Doğu Almanya Lutz Unger Wilfried Hartung Roland Matthes Udo Poser |
4 × 100 m Karışık |
Doğu Almanya Roland Matthes Klaus Katzur Udo Poser Lutz Unger |
Fransa Jean-Paul Berjeau Roger-Philippe Menü Alain Mosconi Michel Rousseau |
Sovyetler Birliği Viktor Krasko Nikolay Pankin Vladimir Nemshilov Leonid Ilyichev |
Ölçek | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Serbest yüzmek | |||
100 m boş | Gabriele Wetzko ( GDR ) | Mirjana Šegrt ( YUG ) | Alex Jackson ( GBR ) |
200 m boş | Gabriele Wetzko ( GDR ) | Mirjana Šegrt ( YUG ) | Yvonne Nieber ( Doğu Almanya ) |
400 m boş | Elke Sehmisch ( GDR ) | Gunilla Jonsson ( SWE ) | Karin Tülling ( GDR ) |
800 m boş | Karin Neugebauer ( GDR ) | Linda De Boer ( NED ) | Novella Calligaris ( ITA ) |
Geri | |||
100 m geri | Tinatin Lekveishvili ( URS ) | Andrea Gyarmati ( HUN ) | Cobie Buter ( NED ) |
200 m geri | Andrea Gyarmati ( HUN ) | Barbara Hofmeister ( GDR ) | Tinatin Lekveishvili ( URS ) |
Kurbağalama | |||
100 m kurbağalama | Galina Stepanova-Prozumenchikova ( URS ) | Uta Frommater ( FRG ) | Alla Grebennikova ( URS ) |
200 m kurbağalama | Galina Stepanova-Prozumenchikova ( URS ) | Alla Grebennikova ( URS ) | Dorothy Harrison ( GBR ) |
Kelebek | |||
100 m kelebek | Andrea Gyarmati ( HUN ) | Helga Lindner ( GDR ) | Edeltraut Koch ( FRG ) |
200 m kelebek | Helga Lindner ( GDR ) | Mirjana Šegrt ( YUG ) | Evelyn Stolze ( GDR ) |
Dört Yüzme | |||
200 metre karışık | Martina Grunert ( Doğu Almanya ) | Evelyn Stolze ( GDR ) | Shelagh Ratcliffe ( GBR ) |
400 m karışık | Evelyn Stolze ( GDR ) | Brigitte Schuchardt ( GDR ) | Shelagh Ratcliffe ( GBR ) |
Röle | |||
4 × 100 m boş |
Doğu Almanya Gabriele Wetzko Iris Komar Elke Sehmisch Sabina Schulze |
Macaristan Andrea Gyarmati Judit Turoczy Kovacs Magdolna Patoh Düzenle |
İsveç Elisabeth Berglund Eva Andersson Anita Zamowiecki Gunilla Jonsson |
4 × 100 m Karışık |
Doğu Almanya Barbara Hofmeister Brigitte Schuchardt Helga Lindner Gabriele Wetzko |
Sovyetler Birliği Tinatin Lekveishvili Galina Stepanova-Prozumenchikova Valentina Tutayeva Tatyana Zolotnitskaya |
Batı Almanya Angelika Kraus Uta Frommater Heike Nagel Heidemarie Reineck |
Ölçek | Altın madalya | Gümüş madalya | Bronz madalya |
---|---|---|---|
Erkekler | SSCB | Macaristan | Yugoslavya |
Ölçek | Altın madalya | Gümüş madalya | Bronz madalya |
---|---|---|---|
Erkekler | |||
3 m tramplen | Franco Cagnotto ( ITA ) | Klaus Dibiasi ( ITA ) | Vladimir Vasin ( URS ) |
10 metrede yüksek uçuş | Lothar Matthes ( GDR ) | Klaus Dibiasi ( ITA ) | Franco Cagnotto ( ITA ) |
KADIN | |||
3 m tramplen | Heidi Becker ( GDR ) | Marina Janicke ( GDR ) | Tamara Safonova-Fyedosova ( URS ) |
10 metrede yüksek uçuş | Milena Duchková ( TCH ) | Marina Janicke ( GDR ) | Sylvia Fiedler ( Doğu Almanya ) |