Spor | artistik patinaj |
---|---|
Organizatör(ler) | ISU |
düzenleme | 56 inci |
Yerler) | Grenoble |
Tarihli | 14 , 18 Ocak 1964 |
denemeler | 4 |
Siteler) | Clemenceau belediye buz pateni pisti |
1964 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası 14 ila gerçekleşecek18 OcakEn 1964 Clémenceau belediye buz pisti de Grenoble , Fransa dört ay onun açılışı sonrasında.
1963/1964 sezonundan itibaren Avrupa ve dünya artistik çiftler yarışmalarına ücretsiz programın yanı sıra kısa bir program da eklenir. Öte yandan, 1964 Olimpiyatları yarışmasına eklenmemiş , sonraki olimpiyatlara girişi ertelenmiştir .
Patenciler, Uluslararası Paten Birliği'nin ( İngilizce Uluslararası Paten Birliği ) bir Avrupa üye ülkesini temsil ettikleri takdirde, deneme için uygundurlar . Ulusal federasyonlar patencilerini kendi kriterlerine göre seçerler.
1963 Avrupa Şampiyonalarının sonuçlarına dayanarak , Uluslararası Paten Birliği, her ülkenin disiplin başına bir ila üç giriş yapmasına izin verir.
denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Beyler detaylı sonuçlar |
Alain Sakin | manfred schnelldorfer | Karol Divin |
Bayanlar detaylı sonuçlar |
Sjoukje Dijkstra | Regine Heitzer | nicole uğraşan |
Çiftler detaylı sonuçlar |
Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler | Ludmila Belousova / Oleg Protopopov | Tatyana Zhuk / Aleksandr Gavrilov |
Buz dansı detaylı sonuçlar |
Eva Romanova / Pavel Roman | Janet Sawbridge / David Hickinbottom | Yvonne Suddick / Roger Kennerson |
Rütbe | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Batı Almanya | 1 | 1 | 0 | 2 |
2 | Fransa | 1 | 0 | 1 | 2 |
Çekoslovakya | 1 | 0 | 1 | 2 | |
4 | Hollanda | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Birleşik Krallık | 0 | 1 | 1 | 2 |
Sovyetler Birliği | 0 | 1 | 1 | 2 | |
7 | Avusturya | 0 | 1 | 0 | 1 |
Toplam | 4 | 4 | 4 | 12 |
Rütbe | Soyadı | Ulus | Yerler | Puan | İncir. impo. |
prog. Bedava |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alain Sakin | Fransa | ||||
2 | manfred schnelldorfer | Batı Almanya | ||||
3 | Karol Divin | Çekoslovakya | ||||
4 | Emmerich Danzer | Avusturya | ||||
5 | Peter Jonas | Avusturya | ||||
6 | Sepp Schönmetzler | Batı Almanya | ||||
7 | wolfgang schwarz | Avusturya | ||||
8 | Giordano Abbondati | İtalya | ||||
9 | Robert Dureville | Fransa | ||||
10 | Hugo Dümmler | Batı Almanya | ||||
11 | Philippe Pelisiyer | Fransa | ||||
12 | Jenő Ébert | Macaristan | ||||
13 | Markus Alman | İsviçre | ||||
14 | Wouter Toledo | Hollanda | ||||
15 | Hywel evans | Birleşik Krallık | ||||
16 | Franciszek Spitol | Polonya | ||||
terk etme | Valery Meshkov | Sovyetler Birliği |
Rütbe | Soyadı | Ulus | Yerler | Puan | İncir. impo. |
prog. Bedava |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sjoukje Dijkstra | Hollanda | ||||
2 | Regine Heitzer | Avusturya | ||||
3 | nicole uğraşan | Fransa | ||||
4 | Sally-Anne Stapleford | Birleşik Krallık | ||||
5 | Helli Sengstschmid | Avusturya | ||||
6 | Diana Clifton-şeftali | Birleşik Krallık | ||||
7 | Inge Paul | Doğu Almanya | ||||
8 | Carol-Ann Warner | Birleşik Krallık | ||||
9 | Ingrid Ostler | Avusturya | ||||
10 | Jana Mrázková | Çekoslovakya | ||||
11 | Zsuzsa Almassy | Macaristan | ||||
12 | Franzi Schmidt | İsviçre | ||||
13 | Ann-Margreth Frei | İsveç | ||||
14 | Sandra Brugnera | İtalya | ||||
15 | Christine van de Putte | Belçika | ||||
16 | Monika zing | İsviçre | ||||
17 | Alena Augustova | Çekoslovakya | ||||
18 | Genevieve Burdel | Fransa | ||||
19 | Sylvaine Duban | Fransa | ||||
20 | Elżbieta Koscik | Polonya | ||||
terk etme | Karin Dehle | Norveç |
Rütbe | Soyadı | Ulus | Yerler | Puan | prog. kısa boylu |
prog. Bedava |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler | Batı Almanya | ||||
2 | Ludmila Belousova / Oleg Protopopov | Sovyetler Birliği | ||||
3 | Tatyana Zhuk / Aleksandr Gavrilov | Sovyetler Birliği | ||||
4 | Sonja Pfersdorf / Günther Matzdorf | Batı Almanya | ||||
5 | Gerda Johner / Rüdi Johner | İsviçre | ||||
6 | Sigrid Riechmann / Wolfgang Danne | Batı Almanya | ||||
7 | Tatyana Sharanova / Aleksandr Görelik | Sovyetler Birliği | ||||
8 | Agnesa Wlachovská / Peter Bartosiewicz | Çekoslovakya | ||||
9 | Gerlinde Schönbauer / Wilhelm Bietak | Avusturya | ||||
10 | Mária Csordás / László Kondi | Macaristan | ||||
11 | Monique Mathys / Yves Aellig | İsviçre | ||||
12 | Milada Kubiková / Jaroslav Votruba | Çekoslovakya | ||||
13 | Micheline Joubert / Alain Trouillet | Fransa |
Rütbe | Soyadı | Ulus | Yerler | Puan | dayatılan danslar |
serbest dans |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eva Romanova / Pavel Roman | Çekoslovakya | ||||
2 | Janet Sawbridge / David Hickinbottom | Birleşik Krallık | ||||
3 | Yvonne Suddick / Roger Kennerson | Birleşik Krallık | ||||
4 | Györgyi Korda / Pál Vásárhelyi | Macaristan | ||||
5 | Marjorie McCoy / Ian Phillips | Birleşik Krallık | ||||
6 | Jitka Babická / Jaromír Holan | Çekoslovakya | ||||
7 | Gabriele Rauch / Rudi Matysik | Batı Almanya | ||||
8 | Brigitte Martin / Francis Gamichon | Fransa | ||||
9 | Christel Trebesiner / Gerald Felsinger | Avusturya | ||||
10 | Jopie Kurt / Nico Kurt | Hollanda | ||||
11 | Jutta Peters / Wolfgang Kunz | Batı Almanya | ||||
12 | Ghislaine Houdas / Pierre Brun | Fransa | ||||
13 | Monique Mathys / Yves Aellig | İsviçre |