Spor | Atletizm |
---|---|
Organizatör (ler) | FTA |
Yerler) | El Menzah |
Navigasyon
Atletizm şampiyonası Tunus 1999 bir yarışma Tunuslu arasında atletizm yarışan 1999 . Hazırlık burcunda Tartışmalı Pan-Arap Games in Amman , onlar Tunus Amman atletizm birinci oldu zaman birkaç hafta sonra doğrulandı ince performansları kaydedildi.
Awatef Ben Hassine , Tunus'un 200 metrede rekorunu kırdı ; Hala küçük olan Ilhem Ben Salah, üçlü atlamada yaşlı ve genç kızları yener ; Monia Kari tozlaştırır çekiç atma tane . Birçok genç gibi öne Syrine Balti'de Afrika genç kızların rekor yener, sırıkla ikinci, Darine Hajbi disk atmada ve kim Harbiyeli rekoru, Neila Chaaban, üçüncü yener cirit ve kaydını yener hangi en küçük kızlar ve Titi Laâroussi, 200 metrede üçüncü ve öğrencilerin rekoruna eşit.
Kulüp düzeyinde, Nabeul Atletik Kulübü kadın müsabakalarına beş şampiyonlukla hakim olurken, Ulusal Muhafızlar Spor Kulübü yedi şampiyonlukla erkeklerinkini kazanır.
Üç kat artırılmasını Not Zitouna Sports içinde sırıkla atlama bayanlar (Balti, Samah Sebouaï ve Aida Mohsni ) ve resimde AS Marsa : sevdiği iki yemekler hakimiyetini teyit çekiç atma (hat-trick Karim Horchani ile Saber Souid ve Ahmed Ben Ahmed) ve Imed ve Abdallah Mechraoui kardeşlerin güzel bir düelloya girdiği uzun atlama . Sousse Athletic Club, kendi adına dört atma şampiyonluğu yaşadı.
Disiplinli | Erkekler | KADIN | ||
---|---|---|---|---|
100 m | Chokri Anane | 10 s 99 | Awatef Hamrouni | 12 s 24 |
200 m | Sofiane labidi | 21'ler 96 | Awatef Ben Hassine | 24s 41 |
400 m | Sofiane labidi | 46 saniye 70 | Maha Chaouachi | 58s 45 |
800 m | Taoufik Turki | 1:52:92 | Neila Mannai | 2 dakika 16 saniye 4 |
1.500 m | Sami Bouallegue | 3:51 77 | Habiba Ghribi | 4:37:14 |
5.000 m | Mohamed sakri | 14:27:40 | Ourida Slimane | 17:32:29 |
10.000 m | Amor Rached | 29:31:59 | Soulef Bouguerra | 36:54 8 |
100 m engelli | Zine El Behi Othmani | 15 s 72 | ||
110 m engelli | Hamdi Mhirsi | 16s 2 | ||
400 m engelli | Kamel Tabbel | 52s 29 | Nabila Jami | 61 s 21 |
3.000 m engelli | Ridha chihaoui | 8:37:02 | - | - |
Röle 4 × 100 metre | Sousse Atletik Kulübü | 43s 63 | Nabeul Atletizm Kulübü | 50'ler 56 |
4 × 400 metre rölesi | Milli Muhafız Sporları Kulübü | 3 dakika 21 s 3 | Nabeul Atletizm Kulübü | 4:03:55 |
Uzun atlama | Imed Mechraoui | 6,65 m | Hanen Dhouibi | 5,47 m |
Üçlü atlama | Abdallah Mechraoui | 14,85 m | Ilhem Ben Salah | 12.95 m |
Yüksek atlayış | Ramzi chebâan | 2.12 m | Selma aşısı | 1.68 m |
Sırıkla atlama | Mohamed bedioui | 5 m | Syrine Balti | 3.60 m |
Gülle atma | Mohsen Bousnina | 14.93 m | Amel Ben Khaled | 15.50 m |
Disk atma | Mohsen Bousnina | 49,14 m | Monia kari | 58,35 m |
Çekiç fırlatma | Karim Horchani | 69,23 m | Monia kari | 46,55 m |
Cirit atma | Maher Ridan | 74.03 m | Aida Sallem | 52.03 m |
Dekatlon | Talel Cherif | 5.278 | ||
Heptatlon | Hanen Dhouibi | 4.740 | ||
Yarı maraton | ||||
10 km yol yürüyüşü | - | - | Ahlem Ben Ahmed | 53:21 |
20 km yol yürüyüşü | Moncef Fatnassi | 1 sa 41 dk 52 sn | - | - |