Spor | Futbol |
---|---|
Düzenleme | 24 inci |
Yerler) | Brezilya |
Tarihli | 3-20 Ağustos 2016 |
Katılımcılar |
Erkek: 16 takım Kadın: 12 takım |
Denemeler | 2 |
Başlık sahibi |
Erkekler: Meksika Kadınlar: Amerika Birleşik Devletleri |
---|---|
kazanan |
Erkekler: Brezilya Kadınlar: Almanya |
Yarışmalar futbol ait 2016 Yaz Olimpiyatlarında düzenlenen Rio de Janeiro ( Brezilya ) 3 ila altı Brezilyalı şehirlerde düzenlenecek 20 Ağustos 2016.
Erkekler turnuvası ulusal ümitli takımlara (24 yaşına kadar) ayrılmıştır. Her takımda, 23 yaşından büyük en fazla üç oyuncunun yarışmaya katılmasına izin verilir. 504 futbolcunun söz konusu iki şampiyonluk için yarışması bekleniyor.
Bu oyunlar için erkekler 16 takımlı bir turnuvada ve kadınlar 12 takımlı bir turnuvada yarışırlar.
Erkekler dalında, her takım en fazla üç den önce doğmuş olan onsekiz oyuncu bulunuyor ve 1 st kadın yarışmasında Ocak 1993, her takım onsekiz oyunculardan oluşuyor ve herhangi bir kısıtlama yaş n 'empoze edilir.
Brezilya'nın altı şehrinde bulunan yedi stadyum, iki olimpiyat turnuvasının maçlarına ev sahipliği yapıyor.
Brezilya | São Paulo | ||
---|---|---|---|
Estádio Nacional | Arena Corinthians | ||
Kapasite: 69,349 | Kapasite: 48,234 | ||
Belo Horizonte |
|
||
Mineirão | |||
Kapasite: 58,170 | |||
Salvador | |||
Itaipava Arena Fonte Nova | |||
Kapasite: 51,700 | |||
Manaus | Rio de Janeiro | ||
Arena da Amazônia | Olimpik stadyum | Maracanã Stadyumu | |
Kapasite: 40,549 | Kapasite: 60,000 | Kapasite: 74,738 | |
Her Ulusal Olimpiyat Komitesi , yarışmaya yalnızca bir takım girebilir.
Eleme turnuvası | Tarihli | yer | Yerler | Nitelikli |
---|---|---|---|---|
Organizatör ülke | 1 | Brezilya | ||
Euro 2015 umut ediyor | 17-30 Haziran 2015 | Çekya | 4 |
Almanya Danimarka Portekiz İsveç |
2015 23 Yaş Altı Afrika Uluslar Kupası | 28 Kasım - 12 Aralık 2015 | Senegal | 3 |
Cezayir Nijerya Güney Afrika |
23 Yaş Altı Asya Futbol Şampiyonası | 12-30 Ocak 2016 | Katar | 3 |
Güney Kore Japonya Irak |
CONCACAF Olimpiyat öncesi turnuvası | 1-13 Ekim 2015 | Amerika Birleşik Devletleri | 2 |
Honduras Meksika |
2015 20 Yaş Altı Güney Amerika Şampiyonası | 14 Ocak - 7 Şubat 2015 | Uruguay | 1 | Arjantin |
2015 Pasifik Oyunları (tr) | 3-17 Temmuz 2015 | Papua Yeni Gine | 1 | Fiji |
CONCACAF Barajı - CONMEBOL ( Amerika Birleşik Devletleri / Kolombiya ) | 21-29 Mart 2016 | Gidiş | 1 | Kolombiya |
Toplam | 16 |
Her Ulusal Olimpiyat Komitesi , yarışmaya yalnızca bir takım girebilir.
Eleme turnuvası | Tarihli | yer | Yerler | Nitelikli |
---|---|---|---|---|
Organizatör ülke | 1 | Brezilya | ||
2014 Kadın Copa America | 11-28 Eylül 2014 | Ekvador | 1 | Kolombiya |
( UEFA ) Dünya Kupası 2015 | 6 Haziran - 5 Temmuz 2015 | Kanada | 2 |
Almanya Fransa |
2016 UEFA Kadınlar Olimpiyat Öncesi Turnuvası | 2-9 Mart 2016 | Hollanda | 1 | İsveç |
2015-2016 AFC Kadınlar Olimpiyat Öncesi Turnuvası | 29 Şubat - 9 Mart 2016 | Japonya | 2 |
Avustralya Çin |
CAF Kadınlar Olimpiyat Öncesi Turnuvası 2015 | 2-18 Ekim 2015 | Gezgin | 2 |
Güney Afrika Zimbabve |
CONCACAF Kadınlar Olimpiyat Öncesi Turnuvası 2016 | 10-21 Şubat 2016 | Amerika Birleşik Devletleri | 2 |
Kanada Amerika Birleşik Devletleri |
OFC Kadınlar Olimpiyat Öncesi Turnuvası 2016 | 23 Ocak 2016 | Gezgin | 1 | Yeni Zelanda |
Toplam | 12 |
Erkek seçimleri kura öncesinde son beş Olimpik Futbol Turnuvasındaki performanslarına göre dört şapka halinde dağıtılır.
Şapka 1 | Şapka 2 | Şapka 3 | Şapka 4 |
---|---|---|---|
Brezilya | Nijerya | İsveç | Cezayir |
Çekiliş 14 Nisan 2016'da Maracanã stadyumunda yapıldı .
Grup A | Grup B | C grubu | D Grubu |
---|---|---|---|
|
Her gruptaki ilk ikisi çeyrek finale yükselir.
Grup ASıra | Takım | Puan | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Brezilya | 5 | 3 | 0 | +4 |
2 | Danimarka | 4 | 3 | 1 | -3 |
3 | Irak | 3 | 3 | 0 | 0 |
4 | Güney Afrika | 2 | 3 | 1 | -1 |
Kalifiye takımlar; Puan = puan; J = oynandı; G = kazandı; N = sıfır; P = kayıp;
Bp = hedefler; Bc = karşı hedefler; Diff = hedef farkı.
Maç 1 (açılış maçı) | Irak | 0 - 0 | Danimarka | Estádio Nacional , Brezilya | |
4 Ağu 2016 |
Maç 3 | Brezilya | 0 - 0 | Güney Afrika | Estádio Nacional , Brezilya | |
4 Ağu 2016 |
Maç 14 | Danimarka | 1 - 0 | Güney Afrika | Estádio Nacional , Brezilya | |
7 Ağu 2016 |
Robert Skov 69 inci |
Maç 16 | Brezilya | 0 - 0 | Irak | Estádio Nacional , Brezilya | |
7 Ağu 2016 |
Maç 23 | Danimarka | 0-4 | Brezilya | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
10 Ağu 2016 |
26 e 80 e Gabriel Barbosa 40 e Gabriel Jesus 50 e Luan Garcia |
Maç 24 | Güney Afrika | 1-1 | Irak | Arena Corinthians , São Paulo | |
10 Ağu 2016 |
Hediye Motupa 6 inci | 14 inci Saad Luaibi |
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nijerya | 6 | 3 | 1 | 0 |
2 | Kolombiya | 5 | 3 | 0 | +2 |
3 | Japonya | 4 | 3 | 1 | 0 |
4 | İsveç | 1 | 3 | 2 | -2 |
Kalifiye takımlar; Puan = puan; J = oynandı; G = kazandı; N = sıfır; P = kayıp;
Bp = hedefler; Bc = karşı hedefler; Diff = hedef farkı.
Maç 6 | İsveç | 2 - 2 | Kolombiya | Arena da Amazônia , Manaus | |
4 Ağu 2016 |
Mikael Ishak 43 e astrit ajdarević 62 e |
17 e Teófilo Gutiérrez 75 e dorlan pabón |
Maç 8 | Nijerya | 5 - 4 | Japonya | Arena da Amazônia , Manaus | |
4 Ağu 2016 |
Sadık Ömer 6 inci Oghenekaro Etebo 10 inci 42 inci 51 st ( kalem. ) 66 inci |
9 e Shinzo Koroki 12 e Takumi Minamino 70 e Takuma Asano 90 + 5 e Musashi Suzuki |
Maç 13 | İsveç | 0-1 | Nijerya | Arena da Amazônia , Manaus | |
7 Ağu 2016 |
40 inci Sadık Umar |
Maç 15 | Japonya | 2 - 2 | Kolombiya | Arena da Amazônia , Manaus | |
7 Ağu 2016 |
Takuma Asano 67 inci Shoya Nakajima 74 inci |
59 inci Teofilo Gutierrez 65 inci ( csc ) Hiroki Fujiharu |
Maç 21 | Kolombiya | 2 - 0 | Nijerya | Arena Corinthians , São Paulo | |
10 Ağu 2016 |
Teofilo Gutierrez 4 e dorlan pabón 63 e ( Kalem ) |
Maç 22 | Japonya | 1 - 0 | İsveç | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
10 Ağu 2016 |
Shinya Yajima 65 inci |
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Güney Kore | 7 | 3 | 0 | +9 |
2 | Almanya | 5 | 3 | 0 | +10 |
3 | Meksika | 4 | 3 | 1 | +3 |
4 | Fiji | 0 | 3 | 3 | -22 |
Kalifiye takımlar; Puan = puan; J = oynandı; G = kazandı; N = sıfır; P = kayıp;
Bp = hedefler; Bc = karşı hedefler; Diff = hedef farkı.
Maç 4 | Fiji | 0-8 | Güney Kore | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
4 Ağu 2016 |
32 e 63 e 90 + 3 e Ryu Seung-woo 62 e 63 e Kwon Chang-hoon 72 e ( Pen. ) Onun Heung-min 77 e 90 e Suk Hyun-jun |
Maç 7 | Almanya | 2 - 2 | Meksika | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
4 Ağu 2016 |
Serge Gnabry 52 nd Matthias Ginter 60 inci |
58 inci Oribe Peralta 78 inci Rodolfo Pizarro |
Maç 9 | Fiji | 1-5 | Meksika | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
7 Ağu 2016 |
Roy Krishna 10 inci |
48 inci 55 inci 58 inci 73 inci Erick Gutierrez 67 inci Carlos Salcedo |
Maç 11 | Almanya | 3 - 3 | Güney Kore | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
7 Ağu 2016 |
Serge Gnabry 33 e 90 + 2 e Davie Selke 55 e |
25 inci Hwang Hee-chan 57 inci Son Heung-min 86 inci Suk Hyun-jun |
Maç 19 | Almanya | 100 | Fiji | Mineirão , Belo Horizonte | |
10 Ağu 2016 |
Serge Gnabry 8 e 45 e Nils Petersen 14 e 33 e 40 e 63 e ( Kalem ) Max Meyer 30 e 49 e 52 e |
Maç 20 | Güney Kore | 1 - 0 | Meksika | Estádio Nacional , Brezilya | |
10 Ağu 2016 |
Kwon Chang-hoon 77 inci |
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Portekiz | 7 | 3 | 0 | +3 |
2 | Honduras | 4 | 3 | 1 | 0 |
3 | Arjantin | 4 | 3 | 1 | -1 |
4 | Cezayir | 1 | 3 | 2 | -2 |
Kalifiye takımlar; Puan = puan; J = oynandı; G = kazandı; N = sıfır; P = kayıp;
Bp = hedefler; Bc = karşı hedefler; Diff = hedef farkı.
2. maç | Honduras | 3 - 2 | Cezayir | Nilton-Santos Stadyumu , Rio de Janeiro | |
4 Ağu 2016 |
Romell Quioto 13 inci Marcelo Pereira 33 inci Anthony Lozano 79 inci |
68 inci Sofiane Bendebka 85 inci Bağdat Bounedjah |
Maç 5 | Portekiz | 2 - 0 | Arjantin | Nilton-Santos Stadyumu , Rio de Janeiro | |
4 Ağu 2016 |
Gonçalo Paciência 66 inci Merhamet 84 inci |
Maç 10 | Honduras | 1-2 | Portekiz | Nilton-Santos Stadyumu , Rio de Janeiro | |
7 Ağu 2016 |
Alberth Elis 1 st |
21 st Tobias Figueiredo 36 inci Gonçalo Paciência |
Maç 12 | Arjantin | 2-1 | Cezayir | Nilton-Santos Stadyumu , Rio de Janeiro | |
7 Ağu 2016 |
Angel Correa 47 inci Jonathan Calleri 70 inci |
64 e Sofiane Bendebka |
Maç 17 | Cezayir | 1-1 | Portekiz | Mineirão , Belo Horizonte | |
10 Ağu 2016 |
Mohamed Benkablia 30 inci | 25 e ( Kalem ) Gonçalo Paciência |
Maç 18 | Arjantin | 1-1 | Honduras | Estádio Nacional , Brezilya | |
10 Ağu 2016 |
Mauricio Martinez 90 + 3 üncü | 75 E Anthony Lozano |
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||
13 Ağustos , São Paulo | 17 Ağustos , Rio de Janeiro | 19 Ağustos , Rio de Janeiro | ||||||||
Brezilya | 2 | |||||||||
Kolombiya | 0 | |||||||||
Brezilya | 6 | |||||||||
13 Ağustos , Salvador | ||||||||||
Honduras | 0 | |||||||||
Güney Kore | 0 | |||||||||
Honduras | 1 | |||||||||
Brezilya | 1 ap (5) | |||||||||
13 Ağustos , Belo Horizonte | ||||||||||
Almanya | 1 sekme (4) | |||||||||
Nijerya | 2 | |||||||||
17 Ağustos , São Paulo | ||||||||||
Danimarka | 0 | |||||||||
Nijerya | 0 | |||||||||
13 Ağustos , Brasilia | Üçüncü sıra | |||||||||
Almanya | 2 | |||||||||
Portekiz | 0 | 19 Ağustos , Belo Horizonte | ||||||||
Almanya | 4 | Honduras | 2 | |||||||
Nijerya | 3 | |||||||||
25 Mart 2016 FIFA Sıralamasına göre, kadın seçimleri kura için dört şapkaya bölündü .
Şapka 1 | Şapka 2 | Şapka 3 | Şapka 4 |
---|---|---|---|
Brezilya | Fransa | Kanada | Kolombiya |
Çekiliş 14 Nisan 2016'da Maracanã stadyumunda yapıldı .
Grup E | F Grubu | G Grubu |
---|---|---|
Her gruptan ilk iki ve ilk üçte ikisi çeyrek finale yükselmeye hak kazanır.
Grup ESıra | Takım | Puan | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Brezilya | 7 | 3 | 0 | +7 |
2 | Çin | 4 | 3 | 1 | -1 |
3 | İsveç | 4 | 3 | 1 | -3 |
4 | Güney Afrika | 1 | 3 | 2 | -3 |
Kalifiye takımlar; Puan = puan; J = oynandı; G = kazandı; N = sıfır; P = kayıp;
Bp = hedefler; Bc = karşı hedefler; Diff = hedef farkı.
Maç 1 (açılış maçı) | İsveç | 1 - 0 | Güney Afrika | Nilton-Santos Stadyumu , Rio de Janeiro | |
3 Ağu 2016 01:00. |
Nilla Fischer 76 inci |
Maç 3 | Brezilya | 30 | Çin | Nilton-Santos Stadyumu , Rio de Janeiro | |
3 Ağu 2016 16:00. |
Monica 36 inci Andressa Alves 59 inci Cristiane 90 inci |
Maç 10 | Güney Afrika | 0-2 | Çin | Nilton-Santos Stadyumu , Rio de Janeiro | |
6 Ağu 2016 öğleden sonra 7:00. |
45 + 1 e Gu Yasha 87 e Tan Ruyin |
Maç 12 | Brezilya | 5-1 | İsveç | Nilton-Santos Stadyumu , Rio de Janeiro | |
6 Ağu 2016 Öğleden sonra 10:00. |
Beatriz 21 e 86 e Cristiane 24 e Marta 44 e ( Pen. ) 80 e |
89 e Lotta Schelin |
Maç 17 | Güney Afrika | 0 - 0 | Brezilya | Arena da Amazônia , Manaus | |
9 Ağu 2016 21:00. |
Maç 18 | Çin | 0 - 0 | İsveç | Estádio Nacional , Brezilya | |
9 Ağu 2016 Öğleden sonra 10:00. |
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kanada | 9 | 3 | 0 | +5 |
2 | Almanya | 4 | 3 | 1 | +4 |
3 | Avustralya | 4 | 3 | 1 | +3 |
4 | Zimbabve | 0 | 3 | 3 | -12 |
Kalifiye takımlar; Puan = puan; J = oynandı; G = kazandı; N = sıfır; P = kayıp;
Bp = hedefler; Bc = karşı hedefler; Diff = hedef farkı.
2. maç | Kanada | 2 - 0 | Avustralya | Arena Corinthians , São Paulo | |
3 Ağu 2016 15:00. |
Janine Beckie 1 yeniden
Christine Sinclair 80 inci |
Maç 4 | Zimbabve | 1-6 | Almanya | Arena Corinthians , São Paulo | |
3 Ağu 2016 18:00 |
Kudakwashe Bhasopo 50 inci |
22 e Sara Däbritz 36 e Alexandra Popp 53 e 78 e Melanie Behringer 83 e Melanie Leupolz 90 e ( csc ) Eunice Chibanda |
Maç 7 | Kanada | 3-1 | Zimbabve | Arena Corinthians , São Paulo | |
6 Ağu 2016 15:00. |
Janine Beckie 7 e 35 e Christine Sinclair 19 e |
86 inci Mavis Chirandu |
Maç 9 | Almanya | 2 - 2 | Avustralya | Arena Corinthians , São Paulo | |
6 Ağu 2016 18:00 |
Sara Däbritz 45 + 2. Saskia Bartusiak 88 inci |
6 inci Samantha Kerr 45 inci Caitlin Foord |
Maç 13 | Avustralya | 6 - 1 | Zimbabve | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
9 Ağu 2016 16:00. |
Lisa De Vanna 2 e Clare Polkinghorne 15 e Alanna Kennedy 37 e Kyah Simon 50 e Michelle Heyman 55 e 66 e |
90 + 1 e Msipa Emmaculate |
Maç 14 | Almanya | 1-2 | Kanada | Estádio Nacional , Brezilya | |
9 Ağu 2016 16:00. |
Melanie Behringer 13 inci ( kalem. ) | 26 inci 60 inci Melissa Tancredi |
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Amerika Birleşik Devletleri | 7 | 3 | 0 | +3 |
2 | Fransa | 6 | 3 | 1 | +6 |
3 | Yeni Zelanda | 3 | 3 | 2 | -4 |
4 | Kolombiya | 1 | 3 | 2 | -5 |
Kalifiye takımlar; Puan = puan; J = oynandı; G = kazandı; N = sıfır; P = kayıp;
Bp = hedefler; Bc = karşı hedefler; Diff = hedef farkı.
Maç 5 | Amerika Birleşik Devletleri | 2 - 0 | Yeni Zelanda | Mineirão , Belo Horizonte | |
3 Ağu 2016 öğleden sonra 7:00. |
Carli Lloyd 9 inci Alex Morgan 46 inci |
Maç 6 | Fransa | 4 - 0 | Kolombiya | Mineirão , Belo Horizonte | |
3 Ağu 2016 Öğleden sonra 10:00. |
Carolina Arias 2 e ( csc ) Eugénie Le Sommer 14 e Camille Abily 42 e Amel Majri 82 e |
Maç 8 | Amerika Birleşik Devletleri | 1 - 0 | Fransa | Mineirão , Belo Horizonte | |
6 Ağu 2016 17:00. |
Carli Lloyd 63 inci |
Maç 11 | Kolombiya | 0-1 | Yeni Zelanda | Mineirão , Belo Horizonte | |
6 Ağu 2016 20:00. |
31 inci Amber Hearn |
Maç 15 | Kolombiya | 2 - 2 | Amerika Birleşik Devletleri | Arena da Amazônia , Manaus | |
9 Ağu 2016 18:00 |
Catalina Usme 26 e 90 + 1 e |
41 e Crystal Dunn 59 ve Mallory Pugh |
Maç 16 | Yeni Zelanda | 0-3 | Fransa | Itaipava Arena Fonte Nova , Salvador | |
9 Ağu 2016 öğleden sonra 7:00. |
38 e Eugénie Le Sommer 63 e 90 + 1 e ( Kalem ) Louisa Cadamuro |
En iyi üçte ikisi, çeyrek final masasını tamamlamak için seçilir. Bunları belirlemek için, ilgili takımların sonuçlarının karşılaştırmalı bir sıralaması belirlenir:
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Avustralya | 4 | 3 | 1 | +3 |
2 | İsveç | 4 | 3 | 1 | -3 |
3 | Yeni Zelanda | 3 | 3 | 2 | -4 |
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||
12 Ağustos , Belo Horizonte | 16 Ağustos , Rio de Janeiro | 19 Ağustos , Rio de Janeiro | ||||||||
Brezilya | 0 p (7) | |||||||||
Avustralya | 0 sekme (6) | |||||||||
Brezilya | 0 p (3) | |||||||||
12 Ağustos , Brasilia | ||||||||||
İsveç | 0 sekme (4) | |||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 1 ap (3) | |||||||||
İsveç | 1 sekme (4) | |||||||||
İsveç | 1 | |||||||||
12 Ağustos , São Paulo | ||||||||||
Almanya | 2 | |||||||||
Kanada | 1 | |||||||||
16 Ağustos , Belo Horizonte | ||||||||||
Fransa | 0 | |||||||||
Kanada | 0 | |||||||||
12 Ağustos , Salvador | Üçüncü sıra | |||||||||
Almanya | 2 | |||||||||
Çin | 0 | 19 Ağustos , São Paulo | ||||||||
Almanya | 1 | Brezilya | 1 | |||||||
Kanada | 2 | |||||||||
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Erkekler turnuvası | Brezilya | Almanya | Nijerya |
Bayanlar turnuvası | Almanya | İsveç | Kanada |
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Almanya | 1 | 1 | 0 | 2 |
2 | Brezilya | 1 | 0 | 0 | 1 |
3 | İsveç | 0 | 1 | 0 | 1 |
4 | Nijerya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kanada | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam | 2 | 2 | 2 | 6 |