Olimpiyat Oyunları 564 birini kazanmak için denemek için 69 ülkeden gelen 1751 erkek ve 378 kadın olmak üzere 2129 biniciler, memnuniyetle madalya . 2008 Oyunları itibariyle, 31 Ulusal Olimpiyat Komitesine 395 madalya verildi. 1936'dan beri Avusturyalı Arthur von Pongracz 72 yıl ile Olimpiyat Oyunlarına katılan en yaşlı binici rekorunu elinde tutarken, Brezilyalı Luiza Almeida 16 yaşında 2008 Olimpiyat Oyunlarında en genç binici oldu. Reiner Klimke (Almanya), Isabell Werth (Almanya) ve Anky van Grunsven (Hollanda) toplam 8 madalya kazanan sadece üç sporcu. Almanya bir takip toplamda 42 altın, 21 toplam, ile madalya sıralamasında en iyi ülke İsveç (toplamda 41) beraber 17 ve Fransa'da altın, 12 ile (toplam 34). Kanadalı Ian Millar herhangi sporda rekor, onun ile Yaz Olimpiyatları'nda fazla pay sahibi 10 inci 2012 yılında Games.
Binicilik sporları, Olimpiyat Oyunlarında yarışan sporlar arasındadır . Binicilik sporları, 1900 Oyunları'nda, Polo (daha sonra diğer binicilik disiplinlerinden ayrıldı), akrobasi , dört elli otostop, Posta Koçu sürüşü, Hack ve Avcı ve üç çeşit gösteri atlama etkinliği (yükseklik, genişlik ve rekabet). Bu etkinliklerin çoğu artık ortadan kalktı, binicilik etkinlikleri artık gösteri atlama , at terbiyesi ve yarışma yarışmalarında takım ve bireysel etkinliklerle temsil ediliyor . Pentatlon sporcuları da gösteri atlama etkinliğine sahiptir ancak binicilik sporlarında atıfta bulunulmamaktadır.
1948 yılına kadar, Olimpiyat Oyunlarındaki binicilik sporları esas olarak orduya ayrılmıştı. 1952'den sonra askeri mekanizasyondaki artış, süvarilerin askeri personelini azalttı, bu nedenle oyunlar sivillere açıldı. Binicilik sporları, Olimpiyat Oyunlarının içinde bir hayvanın yer aldığı tek spordur ve dört karma spordan biridir. Binicilik sporları FEI tarafından yönetilir.
İki durumda, binicilik etkinlikleri Olimpiyat Oyunlarından farklı bir yerde gerçekleşti. Avustralya'daki karantina kuralları nedeniyle 1956'da Melbourne'deki Olimpiyat Oyunları sırasında birincisi, etkinlikler bu nedenle Stockholm'de yapıldı. İkinci vaka 2008'de Hong Kong'da yapılacak olan Pekin oyunları sırasında, karar 2005 yılında projeden sorumlu veteriner hekimlerin ülkenin at hastalıklarından arınmış olduğunu belgelemeyi reddettiği zaman alındı. Bu, Oyunlardan dönen atlar için çok uzun bir karantina ile sonuçlanacaktı.
düzenleme | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Amsterdam 1928 |
Almanya Carl Freiherr von Langen üzerinde Draufgänger Hermann Linkenbach üzerinde Gimpel üzerinde Eugen Freiherr von Lotzbeck üzerinde Caracalla üzerinde |
İsveç Ragnar Olson üzerinde Günstling Janne Lundblad üzerinde Blackmar Carl Bonde üzerinde Ingo |
Hollanda Jan van Reede üzerinde Hans Pierre Versteegh üzerinde Ekselansları Gerard le HEUX üzerinde Valerine |
Los Angeles 1932 |
Fransa Xavier Lesage sur Taine Charles Marion sur Linon André Jousseaume sur Sorelta |
İsveç Bertil Sandström on Kreta Thomas Byström on Gulliver Gustaf Adolf Boltenstern, Jr. on Ingo |
Amerika Birleşik Devletleri Hiram Tuttle üzerinde Olimpiyat Isaac Kitts üzerinde Amerikan Lady Alvin Moore üzerinde Su Pat |
Berlin 1936 |
Almanya Heinz Pollay üzerinde Kronos Friedrich Gerhard üzerinde Absinth Hermann von Oppeln-Bronikowski üzerinde Gimpel üzerinde |
Fransa André Jousseaume üzerinde favori Gérard de Balorre üzerinde Debaucheur Daniel Gillois üzerinde Nicolas |
İsveç Gregor Adlercreutz üzerinde Teresina Sven Colliander üzerinde KAL XX Folke Sandström üzerinde Pergola |
Londra 1948 |
Fransa André Jousseaume üzerinde HARPAGON Jean Saint-Fort Paillard üzerinde Sous les Ak Maurice Buret üzerine Aziz Quen |
ABD Robert Borg , Klingson'da Earl Foster Thomson , Pancraft'ta Frank Henry , Reno Overdo'da |
Portekiz Fernando Paes üzerinde Matamas Francisco Valadas üzerinde feitiço Luís Mena Silva e üzerine fascinante |
Helsinki 1952 |
İsveç Henri Saint Cyr üzerinde Usta Rufus Gustaf Adolf Boltenstern, Jr. üzerinde Krest Gehnäll Persson üzerinde Knaust üzerinde |
İsviçre Gottfried Trachsel Kursus üzerinde Henri Chammartin üzerinde Wöhler Gustav Fischer üzerinde Soliman üzerinde |
Almanya Heinz Pollay üzerinde Adular Ida von Nagel üzerinde Afrika Fritz Thiedemann üzerinde Chronist üzerinde |
Stockholm 1956 |
İsveç Henri Saint Cyr üzerinde Juli Gehnäll Persson üzerinde Knaust Gustaf Adolf Boltenstern, Jr. üzerinde Krest üzerinde |
Almanya Birleşik Ekibi Liselott Linsenhoff , Adular Hannelore Weygand üzerinde Perkunos Anneliese Küppers üzerinde Afrika |
İsviçre Gottfried Trachsel Kursus üzerinde Henri Chammartin üzerinde Wöhler Gustav Fischer üzerinde Vasello üzerinde |
1960 Roma | Olimpiyat programına dahil değil | ||
Tokyo 1964 |
Almanya Birleşik Takımı Harry Boldt , Remus Reiner Klimke üzerinde Dux Josef Neckermann üzerinde Antoinette üzerinde |
İsviçre Henri Chammartin üzerinde Wörmann Gustav Fischer üzerinde Wald Marianne Gossweiler üzerinde Stephan üzerinde |
Sovyetler Birliği Sergei Filatov üzerinde Yok Ivan Kizimov üzerinde Ikhor Ivan Kalita üzerinde Moar |
Meksika 1968 |
Batı Almanya Josef Neckermann üzerinde Mariano Reiner Klimke üzerinde Dux Liselott Linsenhoff üzerinde Piaff üzerinde |
Sovyetler Birliği Yelena Petushkova üzerinde pepel Ivan Kizimov üzerinde Ikhor Ivan Kalita üzerinde Absent |
İsviçre Henri Chammartin üzerinde Wolfdietrich Marianne Gossweiler üzerinde Stephan Gustav Fischer üzerinde Wald üzerinde |
Münih 1972 |
Sovyetler Birliği Yelena Petushkova üzerinde pepel Ivan Kizimov üzerinde Ikhor Ivan Kalita üzerinde Tarif |
Batı Almanya Karin Schlüter üzerinde Liostro Liselott Linsenhoff üzerinde Piaff Josef Neckermann üzerinde Venetia |
İsveç Ulla Håkansson , Ajax Ninna Swaab üzerinde Casanova Maud von Rosen üzerinde Lucky Boy üzerinde |
1976 |
Batı Almanya Harry Boldt üzerinde Woycek Reiner Klimke üzerinde Mehmed Gabriela Grillo üzerinde Ultimo |
İsviçre Christine Stückelberger üzerinde Granat Ulrich Lehmann üzerinde Widin Doris Ramseier üzerinde Roch üzerinde |
Amerika Birleşik Devletleri Hilda Gurney üzerinde Keen Dorothy Morkis üzerinde Monako Edith Usta üzerinde Dahlwitz |
Moskova 1980 |
Sovyetler Birliği Yuri Kovshov üzerinde Igrok Viktor Ugryumov üzerinde Shkfval Vera Misevich üzerinde Plot |
Bulgaristan Petar Mandajiev Stchibor üzerinde Svetoslav lvanov üzerinde Aleko Gheorghi Gadjev üzerinde Vnimatelen üzerinde |
Romanya Anghelache Donescu üzerinde Dor Dumitru Veliku üzerinde Decebal Petre Rosca üzerinde Derbist üzerinde |
Los Angeles 1984 |
Batı Almanya Reiner Klimke üzerinde Ahlerich Uwe Sauer üzerinde Montevideo Herbert Krug üzerinde Muscadeur üzerinde |
İsviçre Otto Hofer , Limandus Christine Stückelberger , Tansanit Amy-Cathérine de Bary , Aintree |
İsveç Ulla Håkansson üzerinde Flamingo Louise Nathhorst üzerinde Inferno Ingamay Bylund üzerinde Aleks |
Seul 1988 |
Batı Almanya Reiner Klimke üzerinde Ahlerich 2 Ann-Kathrin Linsenhoff üzerinde Cesaret 10 Monica Theodorescu üzerinde Ganimedes Nicole Uphoff üzerinde Rembrandt |
İsviçre Otto Hofer üzerinde Andiamo Christine Stückelberger üzerinde Gauguin de Lully üzerinde CH Daniel Ramseier üzerinde Rastgele Samuel Schetzmann üzerinde Rochus üzerinde |
Kanada Cynthia Neale-Ishoy üzerinde Dynasty Eva Pracht üzerinde Emirage Gina Smith üzerinde Malta Ashley Nicoll üzerinde Reipo |
Barselona 1992 |
Almanya Klaus Balkenhol Goldstern üzerinde Nicole Uphoff üzerinde Rembrandt Monica Theodorescu üzerinde Grunox üzerinde Isabell Werth üzerinde Gigolo üzerinde |
Hollanda Tineke Bartels üzerinde Cesaret Anky van Grunsven üzerinde Şenlik ateşi Ellen Bontje üzerinde Larius Annemarie Sanders üzerinde Sanders-Keyzer |
Amerika Birleşik Devletleri Robert Dover üzerinde Lectron üzerinde Carol Lavell üzerinde Üstün Yetenekli Charlotte Bredahl üzerinde Mösyö Michael Poulin üzerinde Graf George üzerinde |
Atlanta 1996 |
Almanya Klaus Balkenhol Goldstern üzerinde Martin Schaudt üzerinde Durgo Monica Theodorescu üzerinde Grunox üzerinde Isabell Werth üzerinde Gigolo üzerinde |
Hollanda Tineke Bartels üzerinde Barbria Anky van Grunsven üzerinde Şenlik ateşi Sven Rothenberger üzerinde Weyden Gonnelien Rothenberger üzerinde Gonnelien |
ABD Robert Dover , Metalik Michelle Gibson üzerinde Peron Steffen Peters üzerinde Udon Guenter Seidel üzerinde Graf George üzerinde |
Sidney 2000 |
Almanya Isabell Werth üzerinde Jigolo Nadine Capellmann üzerinde farbenfroh Ulla Salzgeber üzerinde Rusty Alexandra Simons Ridder de üzerinde Chacomo |
Hollanda Ellen Bontje üzerinde Silvano Anky van Grunsven üzerinde Şenlik ateşi Arjen Teeuwissen üzerinde Goliath Coby van Baalen üzerinde Ferro |
Amerika Birleşik Devletleri Susan Blinks üzerinde Flim Flam Robert Dover üzerinde Ranier Günter Seidel üzerinde Foltaire Christine Traurig üzerinde Étienne |
Atina 2004 |
Almanya Heike Kemmer üzerinde Bonaparte üzerinde Hubertus Schmidt üzerinde Wansuela üzerinde Suerte Martin Schaudt üzerinde Weltall üzerinde Ulla Salzgeber üzerinde Rusty üzerinde |
İspanya Beatriz Ferrer-Salât üzerinde Beauvalais Juan Antonio Jimenez üzerinde Guizo Ignacio Rambla üzerinde Oleaja Rafael Soto üzerinde Invasor |
ABD Lisa Wilcox üzerinde İlgili 5 Günter Seidel üzerinde Aragon Deborah McDonald üzerinde Brentina Robert Dover üzerinde Kennedy |
Pekin 2008 |
Almanya Heike Kemmer üzerinde Bonaparte Nadine Capellmann üzerinde Elvis Va Isabell Werth üzerinde Satchmo |
Hollanda Hans Peter Minderhoud üzerinde Nadine Imke Schellekens-Bartels üzerinde Sunrise Anky van Grunsven üzerinde SALINERO |
Danimarka Anne van Olst Clearwater üzerinde Nathalie de Sayn-Wittgenstein-Berlebourg üzerinde Digby Andreas Helgstrand üzerinde Don Schufro üzerinde |
Londra 2012 |
İngiltere Charlotte Dujardin üzerinde Valegro Carl Hester üzerinde Uthopia Laura Bechtolsheimer üzerinde Mistral Hojris |
Almanya Dorothee Schneider üzerinde Diva Kraliyet Kristina Sprehe üzerinde Desperados Helen Langehanenberg üzerinde Damon Hill, |
Hollanda Anky van Grunsven üzerinde Salinero Edward Gal üzerinde Undercover Adelinde Cornelissen üzerinde Parzival |
Rio de Janeiro 2016 |
Almanya Sönke Rothenberger üzerinde Cosmo Dorothee Schneider üzerinde Showtime FRH Kristina Bröring-Sprehe üzerinde Desperados FRH Isabell Werth üzerinde Weihegold Eski |
İngiltere Spencer Wilton üzerinde Süper Nova II Fiona Bigwood üzerinde Orthilia Carl Hester üzerinde Nip Tuck Charlotte Dujardin üzerinde Valegro |
ABD Allison Brock üzerinde Rosevelt Kasey Perry-Cam üzerine dublet Steffen Peters üzerinde Legolas 92 Laura Graves üzerinde Verdades |
Tokyo 2020 |
Almanya Dorothee Schneider , Showtime'da FRH Isabell Werth , Bella Rose 2'de Jessica von Bredow-Werndl , TSF Dalera'da |
USA Adrienne Lyle üzerinde Salvino Steffen Peters üzerinde Suppenkasper üzerinde Sabine Schut-Kery üzerinde Sanceo üzerinde |
İngiltere Carl Hester üzerinde In Vogue Charlotte Fry üzerinde Everdale Charlotte Dujardin üzerinde Gio |
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Stockholm 1912 | Axel Nordlander ( SWE ) üzerinde Lady Artist | Friedrich von Rochow ( GER ) ile Idealist | Cocotte üzerinde Jacques Cariou ( FRA ) |
Anvers 1920 | Yönetmeni Mörner ( SWE ) üzerine Germania'da | Åge Lundström ( SWE ) üzerine Yrsa | Kaniş üzerinde Ettore Caffaratti ( ITA ) |
Paris 1924 | Adolph Voort van Zijp der van ( NED ) üzerine Gümüş-Piece | Frode Kirkebjerg ( DEN ) üzerine Metoo | Sloan Doak ( ABD ) üzerine Pathfinder |
Amsterdam 1928 | Charles Pahud de Mortanges ( NED ) üzerine Marcroix | Gerard de Kruijff ( NED ) üzerine Va-t'en | Bruno Neumann ( GER ) ile ilja |
Los Angeles 1932 | Charles Pahud de Mortanges ( NED ) üzerine Marcroix | Earl Foster Thomson ( ABD ) üzerine Jenny Camp | Clarence von Rosen ( SWE ) üzerine Sunnyside Maid |
Berlin 1936 | Ludwig Stubbendorf ( GER ) ile Nurmi | Earl Foster Thomson ( ABD ) üzerine Jenny Camp | Jason üzerinde Hans Lunding ( DEN ) |
Londra 1948 | Alglonne üzerinde Bernard Chevallier ( FRA ) | Frank Henry ( ABD ) üzerine Salıncak Düşük | Claque üzerinde Robert Selfelt ( SWE ) |
Helsinki 1952 | Hans von Blixen-Finecke, Jr. ( SWE ) üzerinde Jubal | Guy Lefrant ( FRA ) üzerine Verdun | Wilhelm Büsing ( GER ) ile Hubertus |
Stockholm 1956 | Petrus Kastenman ( SWE ) üzerine Iluster | Ağustos Lütke-Westhues ( EUA ) üzerine Trux von Kamax | Francis Weldon ( GBR ) üzerine Kilbarry |
Roma 1960 | Lawrence Morgan ( AUS ) üzerine Salata Günleri | Neale Lavis ( AUS ) üzerine Mirrabooka | Anton Buhler ( SUI ) üzerine Gay-Spark |
Tokyo 1964 | Mauro Checcoli ( ITA ) üzerine Surbean | Chalan üzerinde Carlos Moratorio ( ARG ) | Fritz Ligges ( EUA ) üzerine Donkosak |
Meksika 1968 | Pitou üzerinde Jean-Jacques Guyon ( FRA ) | Derek Allhusen ( GBR ) üzerine Lochinvar | Michael Page ( ABD ) üzerine Foster |
Münih 1972 | Richard Meade ( GBR ) üzerine Laurieston | Woodland üzerinde Alessandro Argenton ( ITA ) | Jan Jönsson ( SWE ) üzerine Saraybosna |
1976 | Edmund Tabut ( ABD ) üzerine Bally-Cor | John Michael Çekül ( ABD ) üzerine Daha iyi ve Bette | Karl Schultz ( FRG ) ile Madrigal'in |
Moskova 1980 | Federico Euro Roman ( ITA ) üzerine Rossinan | Aleksandr Blinov ( URS ) üzerine Galzun | Yuri Salnikov ( URS ) üzerine Pintset |
Los Angeles 1984 | Karizma üzerine Mark Todd ( NZL ) | Karen Stives ( ABD ) üzerine Ben Arthur | Paha biçilmez üzerinde Virginia Holgate ( GBR ) |
Seul 1988 | Karizma üzerine Mark Todd ( NZL ) | Ian Stark ( GBR ) üzerine Sir Wattie | Virginia Leng ( GBR ) üzerine Usta Zanaatkar |
Barselona 1992 | Matthew Ryan ( AUS ) üzerine Kibah Tic Toc | Herbert bloke edici ( GER ) ile Feine Dame | Messiah üzerinde Blyth Tait ( NZL ) |
Atlanta 1996 | Blyth Tait ( NZL ) üzerine Hazır Teddy | Sally Clark ( NZL ) üzerine Sincap Tepesi | Kerry Millikin ( USA ) hakkında Out and About |
Sidney 2000 | David O'Connor ( ABD ) Özel Yapım Üzerine | Andrew Hoy ( AUS ) üzerine Swizzle In | Mark Todd ( NZL ) üzerine Eyespy II |
Atina 2004 | Leslie Kanunu ( GBR ) üzerine Kayma L'Eau | Kimberly Severson ( ABD ) üzerine Winsome Adante | Philippa Funnell ( GBR ) üzerine Primmore Gururu |
Pekin 2008 | Marius üzerinde Hinrich Romeike ( GER ) | Gina Miles , McKinlaigh'te ( ABD ) | Kristina Cook üzerindeki Madenciler Frolic ( GBR ) |
Londra 2012 | Michael Jung , Sam'de ( GER ) | Sara Algotsson Ostholt ile Wega ( SWE ) | Sandra Auffarth , Opgun Louvo'da ( GER ) |
Rio de Janeiro 2016 | Michael Jung , Sam'de ( GER ) | Astier Nicolas , Piaf de B'Neville'de ( FRA ) | Phillip Dutton üzerinde Mighty Nice'in ( ABD ) |
düzenleme | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Stockholm 1912 |
İsveç Axel Nordlander üzerinde Lady Sanatçı Nils Adlercreutz üzerinde Trump Ernst Casparsson üzerinde Irmelin Åminne af Henric Horn üzerinde Omen |
Almanya Friedrich von Rochow , İdealist Richard von Schaesberg-Tannheim üzerinde Grundsee Eduard von Lütcken üzerinde Blue Boy Carl von Moers üzerinde Mayıs-Kraliçe |
ABD Ben Lear üzerinde Poppy John Montgomery üzerinde Aldatma Guy Henry üzerinde Chiswell Ephraim Graham üzerinde Connie üzerinde |
Anvers 1920 |
İsveç Helmer Mörner üzerinde Germania Åge Lundström üzerinde Ysra Georg von Braun üzerinde Diana Gustaf Dyrsch üzerinde Salamis üzerinde |
İtalya Ettore Caffaratti Kaniş üzerinde Garibaldi Spighi üzerinde Otello Giulio Cacciandra üzerinde Facetto Carlo Asinari üzerinde Savari üzerinde |
Belçika Roger Moeremans d'Emaus üzerinde Tatlı Kız Oswald Lints üzerinde Martha Jules Bonvalet üzerinde Weppelghem Jacques Misonne üzerinde Gaucho |
Paris 1924 |
Hollanda Voort van Zijp der Adolph van üzerinde gümüş Piece Charles Pahud de Mortanges üzerinde Johnny Walker Gerard de Kruijff üzerinde Addio Antonius Colenbrander üzerinde Hearts Kralı |
İsveç Claës König üzerinde Bojar Torsten Sylvan üzerinde Anita Gustaf Hagelin üzerinde Varius Carl Gustaf Lewenhaupt üzerinde Canter üzerinde |
İtalya Alberto Lombardi üzerinde Pimplo Alessandro Alvisi üzerinde Capiligio Emanuele Beraudo di Pralormo üzerinde Dağı Félix Tommaso Lequio di Assaba üzerinde Torena |
Amsterdam 1928 |
Hollanda Charles Pahud de Mortanges üzerinde Marcroix Gerard de Kruijff üzerinde Va-t'en Voort van Zijp der Adolph van üzerinde Gümüş Piece |
Norveç Bjart Ording üzerinde Ve Üzeri Arthur Qvist üzerinde Hidalgo Eugen Johansen üzerinde Baby |
Polonya Michał Antoniewicz üzerinde Moja Miła Józef Trenkwald üzerinde Lwi Pazur Karol Rómmel üzerinde Doneuse |
Los Angeles 1932 |
ABD Earl Foster Thomson , Jenny Kampında Harry Chamberlin , Hoş Gülümsemelerde Edwin Argo , Honolulu Tomboy'da |
Hollanda Charles Pahud de Mortanges üzerinde Marcroix Karel Schummelketel üzerinde Duiveltje Aernout van Lennep üzerinde Henk |
madalya verilmedi |
Berlin 1936 |
Almanya Ludwig Stubbendorf üzerinde Nurmi Rudolf Lippert üzerinde Fasan üzerinde Konrad Freiherr von Wangenheim üzerinde Kurfürst üzerinde |
Polonya Henryk Roycewicz üzerinde Arlekin III Zdzisław Kawecki üzerinde Bambino Seweryn Kulesza üzerinde Toska |
Büyük Britanya Alec Scott , Bob Clive üzerinde Edward Howard-Vyse , Blue Steel üzerinde Richard Fanshawe , Bowie Knife üzerinde |
Londra 1948 |
Amerika Birleşik Devletleri Frank Henry üzerinde Salıncak Düşük Charles Anderson üzerinde Reno çit Earl Foster Thomson üzerinde Reno Rhythm |
İsveç Robert Selfelt üzerinde şakşakçılar Olof Stahre üzerinde Komet Sigurd Svensson üzerinde Dust |
Meksika Humberto Mariles , Parral Raúl Campero üzerinde Tarahumara üzerinde Joaquín Solano Malinche üzerinde |
Helsinki 1952 |
İsveç Hans von Blixen-Finecke, Jr. on Jubal Olof Stahre on Komet Folke Frölén on Fair |
Almanya Wilhelm Büsing üzerinde Hubertus Klaus Wagner üzerinde Dachs Otto Rothe üzerinde Trux von Kamax üzerinde |
ABD Charles Hough, Jr. üzerinde Cassivellannus Walter Staley, Jr. üzerinde Craigwood Park John Wofford'la üzerinde Benny Grimes |
Stockholm 1956 |
İngiltere Francis Weldon üzerinde Kilbarry Arthur Rook üzerinde Yabani Girişim Bertie Tepesi üzerinde Countyman III |
Almanya Birleşik Ekibi August Lütke-Westhues üzerinde Trux von Kamax Otto Rothe üzerinde Sissi Klaus Wagner üzerinde Prinzeß üzerinde |
Kanada John Rumble üzerinde Cilroy Jim Elder üzerinde Colleen Brian Herbinson üzerinde Tara üzerinde |
Roma 1960 |
Avustralya Lawrence Morgan üzerinde Salata Günleri Neale Lavis üzerinde Mirrabooka Bill Roycroft üzerinde Bizim Solo |
İsviçre Anton Bühler üzerinde Gey Kıvılcım Hans Schwarzenbach'a üzerinde Yanık Alabalık Rudolf Günthardt üzerinde Atbara |
Fransa Jack Le Goff üzerinde Görüntü Guy Lefrant üzerinde Nicias Jehan Le Roy üzerinde Garden |
Tokyo 1964 |
İtalya Mauro Checcoli üzerinde Surbean Paolo Angioni üzerinde Kral Giuseppe Ravano üzerinde Kraliyet Aşk |
ABD Michael Page ile Çekirge Kevin Freeman üzerinde galop dansı John Michael Çekül üzerinde Kalın Âşık |
Almanya Birleşik Takımı Fritz Ligges , Donkosak Horst Karsten üzerinde Condora Gerhard Schulz üzerinde Balza X üzerinde |
Meksika 1968 |
İngiltere Derek Allhusen üzerinde Lochinvar Richard Meade üzerinde Cornishman V Reuben Jones üzerinde Poacher |
Amerika Birleşik Devletleri Michael Page tarihinde Foster James C. Wofford'la üzerinde Kilkenny John Michael Çekül üzerinde Düz Yelken |
Avustralya Wayne Roycroft üzerinde Zhivago Brien Cobcroft üzerinde Depeche Bill Roycroft üzerinde Warrathoola üzerinde |
Münih 1972 |
Büyük Britanya Richard Meade , Laurieston üzerinde Mary Gordon-Watson üzerinde Cornishman üzerinde V Bridget Parker üzerinde Cornish Gold Mark Phillips üzerinde Great Ovation üzerinde |
Amerika Birleşik Devletleri Kevin Freeman üzerinde iyi Karışım Bruce Davidson üzerinde Düz Yelken John Michael Çekül üzerinde Özgür ve Kolay James C. Wofford üzerinde Kilkenny |
Batı Almanya Harry Klugmann üzerinde Christopher Robert Ludwig Gössing üzerinde Şikago Karl Schultz üzerinde Pisco Horst Karsten üzerinde Sioux |
1976 |
ABD Edmund Tabut üzerine Bally-Cor John Michael Çekül üzerinde sisteminden daha fazla Bruce Davidson üzerinde İrlandalı-Cap Mary Anne Tauskey üzerinde Marcus Aurelius |
Batı Almanya Karl Schultz üzerinde Madrigal Herbert Blöcker üzerinde Albrant Helmut Rethemeier üzerinde Pauline Otto Ammermann üzerinde Volturno üzerinde |
Avustralya Wayne Roycroft üzerinde Laurenson Mervyn Bennet üzerinde Regal Reign Bill Roycroft üzerinde Sürüm Denis Pigott üzerinde Hillstead |
Moskova 1980 |
Sovyetler Birliği Aleksandr Blinov üzerinde Galzun Yuri Salnikov üzerinde Pintset Valery Volkov üzerinde Tskheti Sergei Rogozhin üzerinde Gelespont |
İtalya Federico Euro Roman Rossinan üzerinde Anna Casagrande üzerinde Daleye Mauro Roman üzerinde Dourakine 4 Marina Sciocchetti |
Meksika Manuel Mendívil Yocupicio üzerinde Alymony David Bárcena Rios üzerinde Bombon José Luis Pérez Soto üzerinde Quelite Fabián Vázquez Lopez |
Los Angeles 1984 |
ABD John Michael Çekül üzerinde Mavi Taş Karen Stives üzerine Ben Arthur Torrance Fleischmann üzerinde Finvarra Bruce Davidson üzerinde JJ Babu |
Büyük Britanya Virjinya Leng üzerinde paha biçilmez Ian Stark üzerinde Oxford Mavi Diana Clapham üzerinde Windjammer Lucinda Green üzerinde Regal Diyar |
Batı Almanya Bettina Overesch üzerinde Peacetime Burkhard Tesdorpf üzerinde Freedom Claus Erhorn üzerinde Fair Lady Dietmar HOGREFE üzerinde Foliant |
Seul 1988 |
Batı Almanya Claus Erhorn üzerinde Justyn Kekik Matthias Andreas Baumann üzerinde Shamrock 11 Thies Kaspareit üzerinde Sherry 42 Ralf Ehrenbrink üzerinde Amca Todd |
Büyük Britanya Kaptan Mark Phillips üzerinde Cartier Karen Straker üzerinde Get Smart Virginia Leng ve Master Craftsman Ian Stark üzerinde Sir Wattie |
Yeni Zelanda Mark Todd üzerinde Karizma Margaret Knighton üzerinde Şirket Andrew Bennie'ye üzerinde Grayshott Tinks Pottinger üzerinde Gönüllüsü |
Barselona 1992 |
Avustralya David Green , Duncan II üzerinde Gillian Rolton , Peppermint Grove üzerinde Andrew Hoy , Kivi üzerinde Matthew Ryan , Kibah Tic Toc üzerinde |
Yeni Zelanda Blyth Tait üzerinde Missiah Andrew Nicholson üzerinde Spinning Rhombus üzerinde Mark Todd üzerinde Welton Greylag Victoria Latta üzerinde Chief |
Almanya Herbert engelleyicisi üzerinde Feine Dame Ralf Ehrenbrink üzerinde Kildare II Matthias Baumann üzerinde Alabaster Kordon Mysegaes üzerinde Ricardo |
Atlanta 1996 |
Avustralya Wendy Schaeffer üzerinde Sunburst Gillian Rolton üzerinde Nane Grove Andrew Hoy üzerinde Darien Güçler Phillip Dutton üzerinde True Blue Girdwood |
ABD Karen O'Connor Biko üzerinde David O'Connor üzerinde Giltedge üzerinde Bruce Davidson Heyday üzerinde Jill Henneberg Nirvana üzerinde |
Yeni Zelanda Blyth Tait üzerinde Chesterfield Andrew Nicholson üzerinde Jaggermeister II Vaughn Jefferıs üzerinde Bounce Victoria Latta üzerinde Broadcast News |
Sidney 2000 |
Avustralya Phillip Dutton üzerinde ev Doktoru Andrew Hoy üzerinde Darien Güçler Stewart Tinney üzerinde Jeepster Matthew Ryan üzerinde Kibah Sandstone'da |
İngiltere Ian Stark üzerinde JayBee Jeanette Brakewell üzerinde Üzeri için Sen Pippa Funnell üzerinde Supreme Kaya Leslie Hukuku üzerine Kayma H2O |
Amerika Birleşik Devletleri Nina Fout üzerinde 3 Sihirli Fasulye Karen O'Connor üzerinde Prens gösteriş David O'Connor üzerinde Giltedge Linden Wiesman üzerinde Anderoo |
Atina 2004 |
Fransa Arnaud Boiteau üzerinde Expo du Moulin Cédric Lyard üzerinde Fine Merveille Didier Courreges üzerinde Tartışması D'Estruval Jean Teulère üzerinde Espoir de la Mare Nicolas Touzaint üzerinde Galan de Sauvagere |
İngiltere Jeanette Brakewell üzerinde Üzeri için You Mary Kral üzerinde King Solomon III Leslie Kanun üzerinde Kayma L'Eau Pippa Funnell üzerinde Primmore Gururu William Fox-Pitt üzerinde Tamarillo |
ABD Kimberly Severson üzerinde Winsome Adante Darren Chiacchia üzerinde Düşeş II John Williams üzerinde Carrick Amy Tryon üzerinde Poggio II Julie Richards üzerinde Jacob İki Two |
Pekin 2008 |
Almanya Peter Thomsen üzerinde Hamish Hayaleti Frank Ostholt üzerinde Sn Medicott Andreas Dibowski üzerinde Butts Leon Ingrid Klimke üzerinde Abraxxas Hinrich Romeike üzerinde Marius |
Avustralya Shane Rose üzerinde tüm Luck Sonja Johnson üzerinde Ringwould Jaguar Lucinda Fredericks üzerinde Headley Britannia Clayton Fredericks üzerinde Süre Boyunca Ben Megan Jones üzerinde İrlandalı Jester |
İngiltere Sharon Hunt üzerinde İlçe Tankerleri Daisy Dick üzerinde birlikte Spring William Fox-Pitt üzerinde Parkmore Ed Kristina Cook üzerindeki Madenciler Frolic Mary Kral tarihinde Çağrı Yine Cavalier |
Londra 2012 |
Almanya Peter Thomsen üzerinde Barny Sandra Auffarth üzerinde Opgun üzerinde Louvo Dirk Schrade üzerinde King Arthus Ingrid Klimke üzerinde Abraxxas üzerinde Michael Jung Sam üzerinde |
İngiltere William Fox-Pitt üzerinde Aslanyürekli Zara Phillips ile Yüksek Krallık Nicola Wilson üzerinde Muhalefet Buzz Mary King'in üzerinde Imperial Cavalier Kristina Cook üzerindeki Frolic Madenciler |
Yeni Zelanda Jonelle Richards üzerinde Flintstar Caroline Powell üzerinde Lenamore Jonathan Paget üzerinde Clifton Promise Andrew Nicholson üzerinde Nereo Mark Todd üzerinde Campino |
Rio de Janeiro 2016 |
Fransa Karim Laghouag üzerinde Entebbe Thibaut Vallette üzerinde Qing du Briot üzerinde Mathieu Lemoine üzerinde Bart L Astier Nicolas üzerinde Piaf de B'Neville üzerinde |
Almanya Julia Krajewski , Samourai du Thot üzerinde Sandra Auffarth üzerinde Opgun üzerinde Louvo Ingrid Klimke , Hale-Bob üzerinde Old Michael Jung , Sam üzerinde FBW |
Avustralya Shane Rose üzerinde Kalifiye CP Stewart Tinney üzerinde Plüton Mio Sam Griffiths üzerinde Paulank Brockagh Christopher Burton üzerinde Santano II |
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Paris 1900 | Benton II üzerinde Aimé Haegeman ( BEL ) | Poele der Georges van ( BEL ) üzerine Windsor Squire | Louis de Champsavin ( FRA ) üzerinde Terpischore |
1904–1908 | Olimpiyat programına dahil değil | ||
Stockholm 1912 | Jacques Cariou ( FRA ) üzerine Mignon | Rabod von Kröcher ( GER ) ile Dohna | Emmanuel de Blommaert ( BEL ) üzerine Clonmore |
Anvers 1920 | Tommaso Lequio di Assaba ( ITA ) üzerine Trebecco | Alessandro Valerio ( ITA ) üzerine Cento | Carl Gustaf Lewenhaupt ( SWE ) üzerine My Heart, |
Paris 1924 | Lucette üzerinde Alphonse Gemuseus ( SUI ) | Tommaso Lequio di Assaba ( ITA ) üzerine Trebecco | Adam Krolikiewicz ( POL ) üzerine Picador |
Amsterdam 1928 | Elliot üzerinde František Ventura ( TCH ) | Pierre Bertran de Balanda ( FRA ) üzerine Papillon | Charles-Gustave Kuhn ( SUI ) üzerine Pepita |
Los Angeles 1932 | Uranüs üzerinde Takeichi Nishi ( JPN ) | Harry Chamberlin ( ABD ) üzerine göster Girl | Clarence von Rosen ( SWE ) üzerine Empire |
Berlin 1936 | Kurt Hasse ( GER ) üzerine Tora | Henri Rang ( ROU ) üzerine Delfis | József von Platthy ( HUN ) üzerine Sello'da |
Londra 1948 | Humberto Mariles ( MEX ) üzerine Arete | Harvey üzerinde Rubén Uriza ( MEX ) | Jean-François d'Orgeix ( FRA ) üzerine Apple Şeker |
Helsinki 1952 | Ali Baba üzerine Pierre Jonquères d'Oriola ( FRA ) | Óscar Cristi ( CHI ) üzerine Bambi | Fritz Thiedemann ( GER ) ile Meteor'dan |
Stockholm 1956 | Hans Günter Winkler ( EUA ) üzerine Halla | Raimondo D'Inzeo ( ITA ) üzerine Merano | Piero D'Inzeo ( ITA ) içinde Uruguay |
Roma 1960 | Raimondo D'Inzeo ( ITA ) üzerine Posillipo | Piero D'Inzeo ( ITA ) üzerine Kaya | David Broome ( GBR ) üzerine Sunsalve |
Tokyo 1964 | Pierre Jonqueres d'Oriola ( FRA ) üzerine Wrestler | Hermann Schridde ( EUA ) üzerine Dozent | Peter Robeson ( GBR ) üzerine firecrest |
Meksika 1968 | William Steinkraus ( ABD ) üzerine Snowbound | Marion Coakes ( GBR ) üzerine Arabası | David Broome ( GBR ) üzerine Bay Yumusacik |
Münih 1972 | Büyükelçi üzerine Graziano Mancinelli ( ITA ) | Ann Moore ( GBR ) Mezmur üzerinde | Neal Shapiro ( ABD ) üzerine Sloopy |
1976 | Alwin SCHOCKEMÖHLE ( FRG ) ile Warwick Rex | Michel Vaillancourt ( CAN ) üzerine Şube County | François Mathy ( BEL ) üzerine Gai Luron |
Moskova 1980 | Artemor üzerinde Jan Kowalczyk ( POL ) | Nikolai Korolkov ( URS ) üzerine Espadron | Joaquin Perez Heras ( MEX ) üzerine Alymony |
Los Angeles 1984 | Joseph Fargis ( ABD ) üzerine Class Touch | Conrad Homfeld ( ABD ) üzerine Abdullah | Heidi Robbiani ( SUI ) üzerine Jessica V |
Seul 1988 | Jappeloup üzerinde Pierre Durand ( FRA ) | Greg En ( ABD ) üzerine Gem Büküm | Nepomuk üzerinde Karsten Huck ( FRG ) |
Barselona 1992 | Ludger Beerbaum ( GER ) üzerine Klasik Dokunma | Pınar Raymakers ( HOL ) üzerine Ratina Z | Norman Dello Joio ( ABD ) üzerine Irish |
Atlanta 1996 | Ulrich Kirchhoff ( GER ) üzerine Elma Suyunda | Willi Melliger ( SUI ) üzerine Calvaro | Alexandra Ledermann ( FRA ) üzerine Rochet M |
Sidney 2000 | Jeroen Dubbeldam ( HOL ) üzerinde de Sjiem | Albert Voorn ( HOL ) üzerine Lando | Khaled Al-Eid ( KSA ) üzerine Khashm Al Aan |
Atina 2004 | Baloubet du Rouet üzerinde Rodrigo Pessoa ( BRA ) | Chris Kappler ( ABD ) üzerine Kraliyet KALIBER | Marco Kutscher ( GER ) ile Montender 2 |
Pekin 2008 | Eric Lamaze ( CAN ) üzerinde Hickstead | Rolf-Göran Bengtsson ( SWE ) üzerine Ninja | Beezie Madden ( ABD ) üzerine Otantik |
Londra 2012 | Steve Guerdat ( SUI ) üzerine Nino des Buissonnets | Gerco Schröder ( NED ) üzerine Londra | Cian O'Connor ( IRL ) ile mavi Loyd 12 |
Rio de Janeiro 2016 | Nick Skelton ( GBR ) üzerine Big Star | Peder Fredricson ( SWE ) üzerine tüm In | Éric Lamaze ( CAN ) üzerine İnce Lady 5 |
düzenleme | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Stockholm 1912 |
İsveç Gustaf Lewenhaupt üzerinde Medusa Gustaf Kilman üzerinde gatan Hans von Rosen üzerinde Rab Demir Fredrik Rosencrantz üzerinde DRABANT |
Fransa Pierre Dufour d'Astafort üzerinde AMazone Jacques Cariou'nun üzerinde Mignon Ernest Meyer üzerinde Allons-y Gaston Seigner üzerinde Cocotte |
Almanya Sigismund Freyer üzerinde Ultimus Wilhelm von Hohenau üzerinde Pretty Girl üzerinde Ernst Deloch üzerinde Hubertus Frédéric-Charles de Prussia üzerinde Gibson Boy üzerinde |
Anvers 1920 |
İsveç Claes König üzerinde Tresor Hans von Rosen üzerinde Poor Boy Daniel Norling üzerinde Eros II Frank Martin üzerinde Kohort |
Belçika Henri Laame üzerinde Bisküvi André Coumans üzerinde Lisette Herman de Gaiffier d'Hestroy üzerinde Bayan Herman d'Oultremont üzerinde Rab Kitchener |
İtalya Ettore Caffaratti , Tradittore üzerinde Alessandro Alvisi , Raggio di Sole üzerinde Giulio Cacciandra , Fortunello üzerinde, Carlo Asinari , Varone üzerinde |
Paris 1924 |
İsveç Åke Thelning üzerinde Loke Axel Ståhle üzerinde Cecil Åge Lundström üzerinde Antwerp üzerinde |
İsviçre Alphonse Gemuseus üzerinde Lucette Werner Stuber'a üzerinde Girandole Hans Bühler üzerinde Sailor Boy |
Portekiz António Borges üzerinde Reginald Hélder de Souza üzerinde Avro José Mouzinho üzerinde Hetrugo |
Amsterdam 1928 |
İspanya José Navarro Morenes üzerinde Zapatazo José Álvarez de Bohórquez üzerinde zalamero Julio García Fernández üzerinde Revistade |
Polonya Kazimierz Gzowski üzerinde Mylord Kazimierz Szosland üzerinde Ali Michal Antoniewicz üzerinde Readgleadt |
İsveç Karl Hansén üzerinde Gerold Carl Björnstjerna üzerinde Kornett Ernst Hallberg üzerinde Loke |
Los Angeles 1932 | Sınıflandırma yok (hiçbir ülke etkinliği en az üç sürücüyle tamamlamadı). | ||
Berlin 1936 |
Almanya Kurt Hasse üzerinde Tora Marten von Barnekow üzerinde Nordland üzerinde Heinz Brandt üzerinde Alchimist üzerinde |
Hollanda Johan Greter üzerinde Ernica Jan de bruine üzerinde Trixie Henri van Schick üzerinde Santa Bell |
Portekiz José Beltrão üzerinde Bisküvi Domingos de Sousa üzerinde Merle Blanc Luís Mena Silva e üzerine Fossette |
Londra 1948 |
Mexico Humberto Mariles üzerinde Arete Rubén Uriza üzerinde Harvey Alberto Valdés üzerinde Chihuchoc P üzerinde |
İspanya Jaime García üzerinde Bizarro José Navarro Morenes üzerinde nisap Marcellino Gavilán üzerinde Forajido |
Büyük Britanya Harry Llewellyn Foxhunter üzerinde Henry Nicoll üzerinde Kilgeddin Arthur Carr üzerinde Monty üzerinde |
Helsinki 1952 |
Büyük Britanya Wilfred White , Nizefela Douglas Stewart üzerinde Aherlow Harry Llewellyn üzerinde Foxhunter üzerinde |
Şili Óscar Cristi üzerinde Bambi César Mendoza üzerinde Pillan Ricardo Echeverría üzerinde Lindo Peal |
ABD William Steinkraus Hollandia üzerinde Arthur McCashin üzerinde Miss Budweiser üzerinde John Russell üzerinde Democrat üzerinde |
Stockholm 1956 |
Almanya ait Unified Takım Hans Günter Winkler üzerinde Halla Fritz Thiedemann üzerinde Meteor Alfons Lütke-Westhues üzerinde Ala |
İtalya Raimondo D'Inzeo üzerinde Merano Piero D' Inzeo Uruguay üzerinde Salvatore Oppes Pagoro üzerinde |
Büyük Britanya Wilfred White Nizefela üzerinde Pat Smythe üzerinde Flanagan üzerinde Peter Robeson Scorchin üzerinde |
Roma 1960 |
Almanya ait Ekibi Unified Hans Günter Winkler üzerinde Halla Fritz Thiedemann üzerinde Meteor Alwin SCHOCKEMÖHLE üzerinde Ferdl |
Amerika Birleşik Devletleri Frank Chapot üzerinde Trail Kılavuzu William Steinkraus üzerinde Ksar d'Esprit George H. Morris üzerinde Sinjon |
İtalya Raimondo D'Inzeo üzerinde Posillipo Piero D'Inzeo üzerinde Kaya Antonio Oppes üzerinde Scholar |
Tokyo 1964 |
Almanya ait Ekibi Unified Hermann Schridde üzerinde Dozent II Kurt Jarasinski üzerinde Torro Hans Günter Winkler üzerinde Fidelitas |
Fransa Pierre Jonqueres d'Oriola üzerinde lutteur B Janou Lefebvre üzerinde Kenavo D Guy Lefrant üzerinde Mösyö de Littry |
İtalya Güneş Işını üzerinde Piero D'Inzeo Posillipo üzerinde Raimondo D'Inzeo Rockette üzerinde Graziano Mancinelli |
Meksika 1968 |
Kanada James Günü ile ilgili Canadian Club Thomas GAYFORD üzerinde Big Dee Jim Elder üzerinde Göçmen |
Fransa Marcel Rozier üzerinde Quo Vadis Janou Lefebvre üzerinde Roket Pierre Jonqueres d'Oriola'nın üzerinde Nagir |
Batı Almanya Hermann Schridde üzerinde Dozent II Alwin SCHOCKEMÖHLE üzerinde Donald Rex Hans Günter Winkler üzerinde Enigk |
Münih 1972 |
Batı Almanya Fritz Ligges üzerinde Robin Gerhard Wiltfang üzerinde Askan Hartwig Steenken üzerinde Simona Hans Günter Winkler üzerinde Trophy |
ABD William Steinkraus üzerinde Ana İlkbahar Neal Shapiro üzerinde Sloopy Kathryn Kusner üzerinde Filo Elma Frank CHAPOT üzerinde Beyaz Yıldırım |
İtalya Vittorio Orlandi üzerinde Fulmer Tüy Raimondo D'Inzeo üzerinde Fiorello Graziano Mancinelli üzerinde Büyükelçi Piero D'Inzeo üzerinde Paskalya Işık |
1976 |
Fransa Hubert Parot üzerinde Rivage Marcel Rozier üzerinde Bayard de Maupas Marc Roguet üzerinde Belle de Mars Michel Roche üzerinde Un Espoir |
Batı Almanya Alwin SCHOCKEMÖHLE üzerinde Warwick Rex Hans Günter Winkler üzerinde Torphy Sönke Sönksen üzerinde Kwepe Paul SCHOCKEMÖHLE üzerinde Ajan |
Belçika Eric Wauters üzerinde Gute Sitte François Mathy üzerinde Gai Luron Edgar-Henri Cuepper üzerinde Le Şampiyonu Stanny Van Paesschen üzerinde Porsche |
Moskova 1980 |
Sovyetler Birliği Vyacheslav Chukanov üzerinde Gepatit Viktor Poganovsky üzerinde Topky Viktor Asmaev üzerinde Reis Nikolai Korolkov üzerinde Espadron üzerinde |
Polonya Marian Kozicki üzerinde Bremen üzerinde Jan Kowalczyk üzerinde Artemor Wiesław Hartman üzerinde Norton üzerinde Janusz Bobik üzerinde Szampan üzerinde |
Meksika Joaquin Perez Heras üzerinde Alymony Jesús Gómez Portekiz üzerinde Katliamı Valencia Gerardo Tazzer üzerinde Caribe Alberto Valdes Lacarra üzerinde Lady Mirka |
Los Angeles 1984 |
Amerika Birleşik Devletleri Joseph Fargis üzerinde Sınıf Touch Conrad Homfeld üzerinde Abdullah Leslie Howard üzerinde Albany Melanie Smith üzerinde Calypso |
İngiltere Michael Whitaker üzerinde Overton Amanda John Whitaker üzerinde Ryans Oğlu Steven Smith üzerinde Parlayan Örnek Timothy Grubb üzerinde Linky |
Batı Almanya Paul Schockemöhle üzerinde Deister Peter Luther üzerinde Livius Franke Sloothaak üzerinde Farmer Fritz Ligges üzerinde Ramzes üzerinde |
Seul 1988 |
Batı Almanya Ludger Beerbaum üzerinde Freak Wolfgang Brinkmann üzerinde Pedro Dirk Hafemeister üzerinde Orchidee 76 Franke Sloothaak üzerinde Walzerkonig 19 |
ABD Greg En üzerindeki Gem Büküm Lisa Ann Jacquin üzerinde Moment için Anne Kursinski üzerinde Starman Joseph Fargis üzerinde Değirmen Pearl |
Fransa Hubert Bourdy üzerinde Morgat Frédéric Cottier üzerinde Flambeau C üzerinde Michel Robert üzerinde La Fayette Pierre Durand üzerinde Jappeloup de Luze üzerinde |
Barselona 1992 |
Hollanda Piet Raymakers üzerinde Ratina Z Bert Romp üzerinde Waldo E Jan Tops üzerinde Top Gun Jos Lansink üzerinde Egano |
Avusturya Boris Boor üzerinde Love Me Tender Jörg MÜNZNER üzerinde Graf Grande Hugo Simon üzerinde Kayısı D Thomas Fruhmann üzerinde Genius |
Fransa Hervé Godignon üzerinde Quidam de Revel Hubert Bourdy üzerinde Razzina du Poncel Michel Robert üzerinde Nonix Eric NAVET üzerinde Quito de Baussy |
Atlanta 1996 |
Almanya Franke Sloothaak üzerinde Joly Coeur Lars NIEBERG üzerinde Zevk İçin Ulrich Kirchhoff üzerinde Jus De Pommes Ludger Beerbaum üzerinde Ratina Z |
ABD Peter Leone üzerinde Legato Leslie Burr-Howard üzerinde Extreme Anne Kursinski üzerinde Eros Michael R. Matz üzerinde Rum |
Brezilya Luiz Azevedo üzerinde Cassiana Alvaro Miranda Neto Aspen üzerinde Andre Johannpeter üzerinde Calei Rodrigo Pessoa üzerinde Tomboy üzerinde |
Sidney 2000 |
Almanya Ludger Beerbaum ile Goldfever 3 Lars Nieberg ile Esprit FRH Marcus Ehning ile eğlence için Otto Becker ile Dobels Cento |
İsviçre Markus Fuchs ile Tinka en Boy Maendli yendi üzerinde Pozitano Lesley McNaught ile Dulf Willi Melliger ile Calvaro V |
Brezilya Rodrigo Pessoa üzerine Baloubet du Rouet Luiz Felipe De Azevedo üzerinde Ralph Álvaro Miranda Neto üzerinde Aspen Andre Johannpeter üzerinde Calei |
Atina 2004 |
ABD Peter Wylde , Fein Cera McLain Ward üzerinde Sapphire Beezie Madden üzerinde Authentic Chris Kappler üzerinde Royal Kaliber üzerinde |
İsveç Rolf-Göran Bengtsson üzerinde Mac Kinley Malin Baryard üzerinde Kelebek Kapak Peter Eriksson üzerine Cardento Peder Fredricson üzerinde Sihirli Bengtsson |
Almanya Otto Becker üzerinde Dobels Cento Marco Kutscher üzerinde Montender 2 Christian Ahlmann üzerinde Coster |
Pekin 2008 |
ABD McLain Ward üzerinde Safir Laura Kraut üzerinde Cedric Will Simpson üzerinde Carlsson vom Dach Beezie Madden üzerinde Otantik |
Kanada Jill Henselwood üzerinde Özel Ed Éric Lamaze ile Hickstead Ian Millar üzerinde Style Mac Cone on Ole |
İsviçre Christina Liebherr üzerinde No Mercy Pius Schwizer üzerinde Nobless M Niklaus Schurtenberger üzerinde Cantus Steve Guerdat üzerinde Jalisca Solier |
Londra 2012 |
İngiltere Nick Skelton üzerinde Big Star Ben Maher üzerinde Tripple X Scott Brash üzerinde Merhaba Sanctos Peter Charles üzerinde Vindicat |
Hollanda Gerco Schroder ve Londra Jur Vrieling üzerinde Bubalu Vleuten der Maikel van üzerinde Verdi Marc Houtzager üzerinde Tamino |
Suudi Arabistan Abdullah Sharbatly üzerinde Sultan Kamal Bahamdan üzerinde Noblesse des Tess Ramzy Al Duhami üzerinde Bayard van de la Villa Orada Abdullah Al Saud ile Davos |
Rio de Janeiro 2016 |
Fransa Roger-Yves Bost üzerinde Sidney A Prens Philippe Rozier üzerinde Rahotep de Toscane Penelope Leprévost üzerinde Flora de Mariposa Kevin Staut üzerinde Rêveur de Hurtebise |
USA McLain Ward HH üzerinde Azur Beezie Madden üzerinde Cortes 'C' üzerinde Kent Farrington üzerinde Voyeur Lucy Davis üzerinde Barron üzerinde |
Almanya Hıristiyan Ahlmann üzerinde Taloubet Z Meredith Michaels-Beerbaum üzerinde Fibonacci Daniel Deusser üzerinde First Class Ludger Beerbaum üzerinde Casello |
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Paris 1900 | Dominique Gardères ( FRA ) | ödül verilmedi | Georges van der Poele ( BEL ) |
Giovanni Giorgio Trissino ( ITA ) |
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Paris 1900 | Sabit van Langhendonck ( BEL ) | Giovanni Giorgio Trissino ( ITA ) | Camille de La Forgue de Bellegarde ( FRA ) |
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Anvers 1920 | Daniel Bouckaert ( BEL ) | Alan ( FRA ) | Louis Finet ( BEL ) |
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Anvers 1920 |
Belçika Daniel Bouckaert Louis Finet van Ranst |
Fransa Tarla Salinleri Cauchy |
İsveç Carl Green Anders Mårtensson Oskar Nilsson |
Bu iki olay 1900 Yaz Oyunları'nda gerçekleşti, ancak IOC tarafından hiçbir zaman resmi olarak tanınmadılar.
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Paris 1900 | Louis Napolyon Murat ( FRA ) | Archenoul ( FRA ) | Robert de Montesquiou-Fézensac ( FRA ) |
Bu olay aynı zamanda dört atlı takım olarak da bilinir .
Oyunlar | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Paris 1900 | Georges Nagelmackers ( BEL ) | Léon Thome ( FRA ) | Jean de Neuflize ( FRA ) |
atlet | Ulus | Seks | olimpiyat | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Isabell Werth | Almanya | KADIN | 1992, 1996, 2000, 2008, 2016 | 6 | 4 | 0 | 10 |
Reiner Klimke | Almanya | Erkek adam | 1960, 1964, 1968, 1976, 1984, 1988 | 6 | 0 | 2 | 8 |
Anky van Grunsven | Hollanda | KADIN | 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2008 | 3 | 5 | 1 | 9 |
Hans Günter Winkler | Almanya | Erkek adam | 1956, 1960, 1964, 1968, 1972, 1976 | 5 | 1 | 1 | 7 |
john michael çekül | Amerika Birleşik Devletleri | Erkek adam | 1960, 1964, 1968, 1972, 1976, 1984, 1992 | 2 | 4 | 0 | 6 |
Josef Neckermann | Almanya | Erkek adam | 1960, 1964, 1968, 1972 | 2 | 2 | 2 | 6 |
Raimondo D'Inzeo | İtalya | Erkek adam | 1948, 1952, 1956, 1960, 1964, 1968, 1972, 1976 | 1 | 2 | 3 | 6 |
Piero D'Inzeo | İtalya | Erkek adam | 1948, 1952, 1956, 1960, 1964, 1968, 1972, 1976 | 0 | 2 | 4 | 6 |
Charles Pahud de Mortanges | Hollanda | Erkek adam | 1924, 1928, 1932, 1936 | 4 | 1 | 0 | 5 |
Earl Foster Thomson | Amerika Birleşik Devletleri | Erkek adam | 1932, 1936, 1948 | 2 | 3 | 0 | 5 |
André Jousseaume | Fransa | Erkek adam | 1932, 1936, 1948, 1952, 1956 | 2 | 2 | 1 | 5 |
Liselott Linsenhoff | Almanya | KADIN | 1956, 1968, 1972 | 2 | 2 | 1 | 5 |
Mark Todd | Yeni Zelanda | Erkek adam | 1984, 1988, 1992, 2000, 2008 | 2 | 1 | 3 | 6 |
Christine Stückelberger | İsviçre | KADIN | 1972, 1976, 1984, 1988, 1996, 2000 | 1 | 3 | 1 | 5 |
Henri chammartin | İsviçre | Erkek adam | 1952, 1956, 1960, 1964, 1968 | 1 | 2 | 2 | 5 |
Gustav Fischer | İsviçre | Erkek adam | 1952, 1956, 1960, 1964, 1968 | 0 | 3 | 2 | 5 |
Ulus | 00 | 12 | 20 | 24 | 28 | 32 | 36 | 48 | 52 | 56 | 60 | 64 | 68 | 72 | 76 | 80 | 84 | 88 | 92 | 96 | 00 | 04 | 08 | 12 | Toplam |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Arjantin | - | - | - | - | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | |||||||||
Avustralya | - | 3 | 1 | 1 | - | 1 | - | - | 2 | 1 | 2 | - | 1 | - | 11 | ||||||||||
Avusturya | - | - | 1 | - | - | - | - | - | 1 | - | - | 1 | - | - | - | - | - | 3 | |||||||
Belçika | 4 | 1 | 5 | - | - | - | - | - | - | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | 12 | ||||||
Brezilya | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | 1 | 1 | - | - | 3 | |||||||||
Bulgaristan | - | - | - | - | - | - | - | 1 | - | - | - | - | - | 1 | |||||||||||
Kanada | - | 1 | - | - | 1 | - | 1 | - | 1 | - | - | - | - | 2 | - | 6 | |||||||||
Çekoslovakya | - | 1 | - | - | - | - | 1 | ||||||||||||||||||
Çin | - | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 | ||||||||||||||
Danimarka | - | 1 | - | 1 | - | 1 | 1 | - | - | - | 1 | - | - | - | - | 1 | - | 6 | |||||||
Fransa | 3 | 3 | 2 | 1 | 2 | 3 | 1 | 4 | 3 | - | 1 | 2 | 2 | - | 1 | - | 3 | 1 | 1 | - | 1 | - | - | 34 | |
Almanya | 4 | 3 | 7 | 4 | 7 | 4 | 4 | 4 | 5 | 4 | 46 | ||||||||||||||
Almanya'nın birleşik takımı | 6 | 2 | 6 | 14 | |||||||||||||||||||||
Britanya | - | - | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 4 | 3 | - | 3 | 3 | - | - | 1 | 3 | 2 | 5 | 32 | |||||
Macaristan | - | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | |||||||||||||
İrlanda | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | 1 |
İtalya | 2 | 5 | 2 | - | - | - | - | 3 | 3 | 3 | - | 3 | - | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | 23 | ||
Japonya | - | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | ||||||
Meksika | - | - | 4 | - | - | - | - | - | 3 | - | - | - | - | - | - | - | - | 7 | |||||||
Hollanda | - | 2 | 4 | 2 | 1 | - | - | - | - | - | - | - | 3 | 3 | 4 | 1 | 2 | 4 | 26 | ||||||
Yeni Zelanda | - | - | 1 | 2 | 2 | 3 | 1 | - | - | - | 9 | ||||||||||||||
Norveç | - | - | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 | |||||||||||||
Polonya | 1 | 2 | 1 | - | - | - | 2 | - | - | - | - | - | 6 | ||||||||||||
Portekiz | 1 | - | 1 | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 3 | ||||||||
Romanya | 1 | - | - | - | 1 | - | 2 | ||||||||||||||||||
Suudi Arabistan | 1 | - | - | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||
SSCB | - | - | 1 | 2 | 2 | 2 | - | 8 | - | 15 | |||||||||||||||
ispanya | - | 1 | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 | - | - | 4 | |||||||
İsveç | 6 | 9 | 4 | 3 | 3 | 1 | 3 | 4 | 3 | - | - | 2 | - | 1 | - | - | - | - | 1 | 1 | 1 | 42 | |||
İsviçre | 2 | 1 | - | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 | - | 2 | 3 | 2 | - | 1 | 1 | - | 1 | 1 | 23 | |||||
Amerika Birleşik Devletleri | - | 1 | - | 1 | - | 5 | 1 | 3 | 2 | - | 1 | 1 | 3 | 3 | 4 | 5 | 2 | 2 | 4 | 3 | 5 | 3 | - | 49 | |
Batı Almanya | 4 | 5 | 7 | 4 | 5 | - | 25 |
Not: 1896, 1904 ve 1908'de Olimpiyat Oyunlarının resmi programında kabul edilen hiçbir etkinlik yoktu.