Spor |
Atletizm Maratonu |
---|---|
Organizatör (ler) | CIO |
Yerler) | Atina |
Tarihli | 29 Ağu 2004 |
Siteler) |
Maraton (başlangıç) Atina Sokakları Panathenaic stadyumu (bitiş) |
kazanan | Stefano Baldini |
---|---|
İkinci | Mebrahtom Keflezighi |
Üçüncü | Lima Vanderlei |
2004 Olimpiyat Oyunlarında erkekler maraton etkinliği düzenlendi29 Ağu 2004sokaklarında Atina , Yunanistan , kentinde başlayan Marathon ve en bitirme Panathenaic Stadyumu'nda . İtalyan Stefano Baldini tarafından kazanıldı .
Sıra | Atlet | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
Stefano Baldini | İtalya | 2 saat 10 dakika 55 saniye | ||
Mebrahtom Keflezighi | Amerika Birleşik Devletleri | 2 saat 11 dakika 29 saniye | SB | |
Lima Vanderlei | Brezilya | 2 saat 12 dakika 11 saniye | ||
4 | Jon Brown | Britanya | 2 sa 12 dk 26 sn | SB |
5 | Shigeru Aburaya | Japonya | 2 saat 13 dakika 11 saniye | |
6 | Toshinari Suwa | Japonya | 2 saat 13 dakika 24 saniye | |
7 | Eric Wainaina | Kenya | 2 saat 13 dakika 30 saniye | |
8 | Alberto Chaíça | Portekiz | 2 saat 14 dakika 17 saniye | |
9 | Alberico di Cecco | İtalya | 2 sa 14 dk 34 sn | |
10 | Paul Tergat | Kenya | 2 saat 14 dakika 45 saniye | |
11 | Jaouad Gharib | Fas | 2 saat 15 dakika 12 saniye | |
12 | Alan suçlu | Amerika Birleşik Devletleri | 2 sa 15 dk 26 sn | |
13 | Leonid Shvetsov | Rusya | 2 saat 15 dakika 28 saniye | |
14 | Lee bong-ju | Güney Kore | 2 saat 15 dakika 33 saniye | |
15 | Ambesse Tolosa | Etiyopya | 2 sa 15 dk 39 sn | |
16 | Gert Thys | Güney Afrika | 2 sa 16:08 | |
17 | Ji young-joon | Güney Kore | 2 saat 16 dakika 14 saniye | |
18 | Antoni Peña | ispanya | 2 saat 16 dakika 38 saniye | |
19 | Grigoriy Andreyev | Rusya | 2 sa 16 dk 55 sn | |
20 | Haile satayin | Modeli: ISA-d İsrail | 2 saat 17 dakika 25 saniye | |
21 | Jonathan wyatt | Yeni Zelanda | 2 saat 17 dakika 45 saniye | |
22 | Janne Holmen | Finlandiya | 2 saat 17 dakika 50 saniye | |
23 | Dan Robinson | Britanya | 2 sa 17 dk 53 sn | |
24 | Nikolaos Polias | Yunanistan | 2 sa 17 dk 56 sn | |
25 | Ndabili Bashingili | Botsvana | 2 sa 18:09 | |
26 | Pavel Loskutov | Estonya | 2 sa 18:09 | |
27 | Jose rios | ispanya | 2 saat 18 dakika 40 saniye | |
28 | Lee birliği | Avustralya | 2 sa 18 dk 46 sn | |
29 | Michael Buchleitner | Avusturya | 2 saat 19 dakika 19 | |
30 | Anuradha Cooray | Sri Lanka | 2 saat 19 dakika 24 saniye | |
31 | Li Zhuhong | Çin | 2 sa 19 dk 26 sn | |
32 | Joachim Nshimirimana | Burundi | 2 saat 19 dakika 31 saniye | |
33 | Dale savaşçısı | Yeni Zelanda | 2 saat 19 dakika 42 saniye | |
34 | Waldemar Glinka | Polonya | 2 saat 19 dakika 43 saniye | |
35 | Jong Myong-chol | Kuzey Kore | 2 sa 19 dk 47 sn | |
36 | El-Hassan Lahssini | Fransa | 2 saat 19 dakika 50 saniye | |
37 | Michał Bartoszak | Polonya | 2 saat 20 dakika 20 saniye | |
38 | Ahmed Jumaa Jaber | Katar | 2 saat 20 dakika 27 saniye | |
39 | Ali Mabrouk El Zaidi | Libya | 2 saat 20 dakika 31 saniye | |
40 | Samson Ramadhani | Tanzanya | 2 saat 20 dakika 38 saniye | |
41 | Lee myong-seung | Güney Kore | 2 sa 21 dk 01 sn | |
42 | Tomoaki Kunichika | Japonya | 2 sa 21 dk 13 sn | |
43 | José Alirio Carrasco | Kolombiya | 2 sa 21 dk 14 sn | |
44 | Ernest Ndjissipou | Orta Afrika Cumhuriyeti | 2 saat 21 dakika 23 saniye | |
45 | Nicholas Harrison | Avustralya | 2 sa 21 dk 42 sn | |
46 | Tereje Wodajo | Etiyopya | 2 sa 21 dk 53 sn | |
47 | Aguelmis Rojas | Küba | 2 sa 21 dk 59 sn | |
48 | Abel Chimukoko | Zimbabve | 2 sa 22 dk 09 sn | |
49 | Said Belhout | Cezayir | 2 saat 22 dakika 32 saniye | |
50 | Matthew O'Dowd | Britanya | 2 sa 22 dk 37 sn | |
51 | Juan Carlos Cardona | Kolombiya | 2 sa 22 dk 49 sn | |
52 | Daniele Caimmi | İtalya | 2 sa 23:07 | |
53 | João N'Tyamba | Angola | 2 sa 23 dk 26 sn | |
54 | Roman Kejžar | Slovenya | 2 sa 23 dk 34 sn | |
55 | Procopio Franco | Meksika | 2 sa 23 dk 34 sn | |
56 | Wu Wen-köpeği | Çin Taipei | 2 sa 23 dk 54 sn | |
57 | Antoni Bernado | Andorra | 2 sa 23 dk 55 sn | |
58 | Julio Rey | ispanya | 2 sa 24 dk 54 sn | |
59 | Asaf Bimro | Modeli: ISA-d İsrail | 2 saat 25 dakika 20 saniye | |
60 | Sisay Bezabeh | Avustralya | 2 sa 25 dk 26 sn | |
61 | Silvio Guerra | Ekvador | 2 saat 25 dakika 29 saniye | |
62 | Mathias Ntawulikura | Ruanda | 2 sa 26:05 | |
63 | Róbert Štefko | Çek Cumhuriyeti | 2 saat 27 dakika 12 saniye | |
64 | José Amado García | Guatemala | 2 saat 27 dakika 13 saniye | |
65 | Dan Browne | Amerika Birleşik Devletleri | 2 saat 27 dakika 17 saniye | |
66 | Han Çetesi | Çin | 2 sa 27 dk 31 sn | |
67 | Eduardo Buenavista | Filipinler | 2 sa 28 dk 18 | |
68 | Driss El Himer | Fransa | 2 sa 29 dk 07 sn | |
69 | Andrés Espinosa | Meksika | 2 sa 29 dk 43 sn | |
70 | Mpesela Ntlot Soeu | Lesoto | 2 saat 30 dakika 19 | |
71 | Franklin tenorio | Ekvador | 2 sa 31 dk 12 sn | |
72 | José Ernani Palalia | Meksika | 2 sa 31 dk 41 sn | |
73 | Dmitriy burmakin | Rusya | 2 sa 31 dk 51 sn | |
74 | Mindaugas Pukštas | Litvanya | 2 sa 33 dk 02 sn | |
75 | Bat-Ochiryn Ser-Od | Moğolistan | 2 saat 33 dakika 24 saniye | |
76 | Zhu Ronghua | Çin | 2 sa 34 dk 02 sn | |
77 | Alfredo Arevalo | Guatemala | 2 sa 34 dk 02 sn | |
78 | António Zeferino | Yeşil şapka | 2 sa 36 dk 22 sn | |
79 | Valery pisarev | Kırgızistan | 2 saat 40 dakika 10 saniye | |
80 | Zepherinus Joseph | St. LUCIA | 2 sa 44 dk 19 | |
81 | Marcel Matanin | Slovakya | 2 sa 50 dk 26 sn | |
- | Hendrick ramaala | Güney Afrika | DNF | |
- | Zebedayo Bayo | Tanzanya | DNF | |
- | Hailu zenci | Etiyopya | DNF | |
- | Viktor Röthlin | İsviçre | DNF | |
- | Al Mustafa Riyad | Bahreyn | DNF | |
- | Rômulo Wagner | Brezilya | DNF | |
- | Ian syster | Güney Afrika | DNF | |
- | Zsolt Bácskai | Macaristan | DNF | |
- | Azat Rakipov | Belarus | DNF | |
- | Dmytro Baranovskyy | Ukrayna | DNF | |
- | Rachid Ghanmouni | Fas | DNF | |
- | Rachid Ziar | Cezayir | DNF | |
- | Mustapha Bennacer | Cezayir | DNF | |
- | André Luiz Ramos | Brezilya | DNF | |
- | Luis Fonseca | Venezuela | DNF | |
- | Khalid El Boumlili | Fas | DNF | |
- | John Nada Saya | Tanzanya | DNF | |
- | Gil da Cruz Trindade | Doğu Timor | DNF | |
- | Jussi Utriainen | Finlandiya | DNF | |
- | Jean-Paul Gahimbaré | Burundi | DNF | |
- | Luc Krotwaar | Hollanda | DNS |
AR rekor Continental ( bölge kaydı ) • CR Kayıt şampiyonası ( şampiyonluk rekoru ) • DNF bitirmek vermedi ( bitiremedi ) • DNS başlamadı mı ( başlamadı ) • DQ DQ ( diskalifiye ) • MR toplantı kaydını ( karşılamak kaydı ) • NR Ulusal rekor ( ulusal rekor ) • VEYA Olimpiyat rekoru ( olimpiyat rekoru ) • PB kişisel rekoru ( kişisel en iyi ) • SB sezonun en iyi kişisel performansı ( sezonun en iyisi ) • WL Dünyanın en yüksek performans yılı ( dünya lideri ) • WJR rekoru dünyası Junior ( dünya genç rekoru ) • WR dünya rekoru ( dünya rekoru )