Spor | Kürek |
---|---|
Organizatör (ler) | CIO |
Sürümler | 27 inci |
Yerler) | Rio de Janeiro |
Tarihli | nın-nin 6 Ağu 2016 -de 11 Ağu 2016 |
Milletler | 13 |
Katılımcılar | 52 |
Siteler) | Lagoa Rodrigo de Freitas |
Başlık sahibi | Güney Afrika |
---|---|
kazanan | İsviçre |
İkinci | Danimarka |
Üçüncü | Fransa |
Navigasyon
Erkekler olay coxless dört lightweights ait Yaz Olimpiyat Oyunları'nda 2016 yılında Rio de Janeiro'da gerçekleşen Rodrigo de Freitas Lagünü'ne 6'dan11 Ağu 2016.
Her serinin ilk üçü yarı finallere hak kazanır, diğerleri bir repechage oynar.
Seri 1Sıra | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Stefano Oppo Martino Goretti Livio La Padula Pietro Ruta |
İtalya | 6:03:26 | SA / B |
2 |
Jin Wei Zhao Jingbin Yu Chenggang Wang Tiexin |
Çin | 6:03:43 | SA / B |
3 |
Lucas Tramèr Simon Schürch Simon Niepmann Mario Gyr |
İsviçre | 6:03:52 | SA / B |
4 |
Franck Solforosi Thomas Baroukh Guillaume Raineau Thibault Colard |
Fransa | 6:07:31 | R |
5 |
Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil |
Çek Cumhuriyeti | 6:39:95 | R |
Sıra | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Jacob Barsøe Jacob Larsen Kasper Winther Jørgensen Morten Jørgensen |
Danimarka | 5:58:21 | SA / B |
2 |
Chris Bartley Mark Aldred Jono Clegg Peter Chambers |
Britanya | 6:01:27 | SA / B |
3 |
Spyridon Giannaros Panagiotis Magdanis Stefanos Ntouskos Ioannis Petrou |
Yunanistan | 6:05:27 | SA / B |
4 |
Jonathan Koch Lars Wichert Tobias Franzmann Lucas Schäfer |
Almanya | 6:14:87 | R |
Sıra | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
James Lassche Peter Taylor Alistair Bond James Hunter |
Yeni Zelanda | 6:03:34 | SA / B |
2 |
Robin Prendes Anthony Fahden Edward Kral Tyler Nase |
Amerika Birleşik Devletleri | 6:05:61 | SA / B |
3 |
Joris Pijs Tim Heijbrock Jort van Gennep Björn van den Ende |
Hollanda | 6:07 88 | SA / B |
4 |
Maxwell Lattimer Brendan Hodge Nicolas Pratt Eric Woelfl |
Kanada | 6:19:44 | R |
İlk üçü yarı finale yükselir.
Sıra | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Franck Solforosi Thomas Baroukh Guillaume Raineau Thibault Colard |
Fransa | 6:01:18 | SA / B |
2 |
Jonathan Koch Lars Wichert Tobias Franzmann Lucas Schäfer |
Almanya | 6:03:29 | SA / B |
3 |
Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil |
Çek Cumhuriyeti | 6:04:30 | SA / B |
4 |
Maxwell Lattimer Brendan Hodge Nicolas Pratt Eric Woelfl |
Kanada | 6:05:35 |
Her serinin ilk üçü finale yükselir.
Seri 1Sıra | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Stefano Oppo Martino Goretti Livio La Padula Pietro Ruta |
İtalya | 6:06:56 | Q |
2 |
Franck Solforosi Thomas Baroukh Guillaume Raineau Thibault Colard |
Fransa | 6:07:32 | Q |
3 |
James Lassche Peter Taylor Alistair Bond James Hunter |
Yeni Zelanda | 6:08:96 | Q |
4 |
Chris Bartley Mark Aldred Jono Clegg Peter Chambers |
Britanya | 6:10:46 | |
5 |
Joris Pijs Tim Heijbrock Jort van Gennep Björn van den Ende |
Hollanda | 6:12:87 | |
6 |
Jonathan Koch Lars Wichert Tobias Franzmann Lucas Schäfer |
Almanya | 6:18:43 |
Sıra | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 |
Lucas Tramèr Simon Schürch Simon Niepmann Mario Gyr |
İsviçre | 6:17:85 | Q |
2 |
Jacob Barsøe Jacob Larsen Kasper Winther Jørgensen Morten Jørgensen |
Danimarka | 6:19:62 | Q |
3 |
Spyridon Giannaros Panagiotis Magdanis Stefanos Ntouskos Ioannis Petrou |
Yunanistan | 6:23:95 | Q |
4 |
Robin Prendes Anthony Fahden Edward Kral Tyler Nase |
Amerika Birleşik Devletleri | 6:26:82 | |
5 |
Jin Wei Zhao Jingbin Yu Chenggang Wang Tiexin |
Çin | 6:27:27 | |
6 |
Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil |
Çek Cumhuriyeti | 6:33:43 |
Sıra | Kürekçi | Ülke | Zaman | Notlar |
---|---|---|---|---|
Lucas Tramèr Simon Schürch Simon Niepmann Mario Gyr |
İsviçre | 6:20:51 | ||
Jacob Barsøe Jacob Larsen Kasper Winther Jørgensen Morten Jørgensen |
Danimarka | 6:21:97 | ||
Franck Solforosi Thomas Baroukh Guillaume Raineau Thibault Colard |
Fransa | 6:22:85 | ||
4 | Stefano Oppo Martino Goretti Livio La Padula Pietro Ruta |
İtalya | 6:25:52 | |
5 | James Lassche Peter Taylor Alistair Bond James Hunter |
Yeni Zelanda | 6:28:14 | |
6 | Spyridon Giannaros Panagiotis Magdanis Stefanos Ntouskos Ioannis Petrou |
Yunanistan | 6:36:47 |