Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Bakanı

Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Bakanı
Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Bakanı makalesinin açıklayıcı görüntüsü
Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Bakanlığı'nın mührü.
Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Bakanı makalesinin açıklayıcı görüntüsü
Güncel tutucu
Pete Buttigieg
beri3 Şubat 2021
Yaratılış 15 Ekim 1966
Müdür Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Senato
Tarafından Onaylandı
İlk sahibi Alan stephenson boyd
Ücretlendirme Yıllık 219.200  $ (2020)
İnternet sitesi dot.gov

ABD'nin Ulaştırma Bakanı (in English  : ABD Ulaştırma Bakanlığı ) başıdır ABD Ulaşım Bakanlığı . O üyesidir Rektörlük ve 14 inci yılında ABD başkanlık arkaya sırasına .

Hükümetin tüm üyeleri gibi o da Amerika Birleşik Devletleri Başkanı tarafından atanır ve Senato tarafından onaylanır .

Şu andaki Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg'dir , çünkü3 Şubat 2021.

Ulaştırma Sekreterleri

Hayır. Soyadı Periyot Başkanlık
1 Alan stephenson boyd 16 Ocak 1967 - 20 Ocak 1969 Lyndon B. Johnson
2 John volpe 22 Ocak 1969 - 1 st Şubat 1973 Richard nixon
3 Claude Stout Salamura 02 Şubat 1973 - 1 st Şubat 1975
John W. Barnum (geçici) 2 Şubat - 6 Mart 1975
4 William Thaddeus Coleman, Jr. 7 Mart 1975 - 20 Ocak 1977 Gerald Ford
5 Brock Adams 23 Ocak 1977 - 20 Temmuz 1979 Jimmy Carter
W. Graham Claytor, Jr. (geçici) 21 Temmuz - 14 Ağu 1979
6 Neil Goldschmidt 15 Ağu 1979 - 20 Ocak 1981
7 Andrew L. Lewis, Jr. 23 Ocak 1981 - 1 st Şubat 1983 Ronald reagan
8 Elizabeth dole 7 Şubat 1983 - 30 Eylül 1987
James Burnley IV (geçici) 1 st Ekim - 2 Aralık 1987
9 James burnley iv 2 Aralık 1987 - 30 Ocak 1989
10 Samuel skinner 6 Şubat 1989 - 13 Aralık 1991 George HW Bush
James Burnley IV (geçici) 14 Aralık 1991 - 23 Şubat 1992
11 Andrew Kartı 24 Şubat 1992 - 20 Ocak 1993
12 Federico Peña 21 Ocak 1993 - 14 Şubat 1997 Bill Clinton
13 Rodney slater 14 Şubat 1997 - 20 Ocak 2001
Mortimer L. Downey (geçici) 21 - 24 Ocak 2001 George W. Bush
14 Norman Mineta 25 Ocak 2001 - 7 Temmuz 2006
Maria Cino ( geçici ) 8 Temmuz - 30 Eylül 2006
15 Mary peters 30 Eylül 2006 - 20 Ocak 2009
16 Ray lahood 22 Ocak 2009 - 2 Temmuz 2013 Barack obama
17 Anthony Foxx 2 Temmuz 2013 - Ocak 20, 2017
Michael Huerta  (içinde) (geçici) 20 - 31 Ocak 2017 Donald koz
18 Elaine chao 31 Ocak 2017 - 11 Ocak 2021
Steven G. Bradbury ( geçici ) 11 - 20 Ocak 2021
Lana Hurdle (geçici) 20 OCAK - 3 Şubat 2021 Joe biden
19 Pete Buttigieg Dan beri 3 Şubat 2021

Kaynak