Yarış | 38 inci Geleceğin Tur |
---|---|
Adımlar | 10 |
Tarihli | 6-15 Eylül |
Mesafe | 1.632 km |
Ülke (ler) geçti | Fransa |
Kalkış yeri | Cossé-le-Vivien |
Varış noktası | Morteau |
Başlangıçta koşucular | 125 |
Bitişte koşucular | 64 |
Ortalama sürat | 42.114 km / h |
kazanan | Denis Menshov |
---|---|
İkinci | Florent Brard |
Üçüncü | Sylvain Chavanel |
Puanlara göre sıralama | Baden Cooke |
En iyi dağcı | Jesús Manzano |
En iyi takım | Ibanesto.com |
Tur de l'Avenir 2001 , 38 inci bu sürümü Fransız bisiklet yarışı , 6 ila gerçekleşti15 Eylül. Rus Denis Menshov kazandı .
Yarışta 6 koşucudan oluşan 21 takım yarışır:
Adım | Tarihli | Kalkış Şehri | Varış şehri | km | kazanan | Sarı mayo |
---|---|---|---|---|---|---|
1 st adım | 6 eylül | Cossé-le-Vivien | Craon | 180 | Alexandre Usov ( BLR ) | Alexandre Usov ( BLR ) |
2 e adım | 7 eylül | Renazé | Orgères-en-Beauce | 249.5 | Jean-Patrick Nazon ( FRA ) | Jean-Patrick Nazon ( FRA ) |
3 e adım | 8 Eylül | Terminaller | Châlette-sur-Loing | 176 | László Bodrogi ( HUN ) | Jean-Patrick Nazon ( FRA ) |
4 inci aşaması | 9 Eylül | Châlette-sur-Loing | Epernay | 173 | Matthew Wilson ( AUS ) | Jean-Patrick Nazon ( FRA ) |
5 inci aşaması | 10 Eylül | Mardeuil | Gerardmer | 198.5 | José Miguel Cuenca ( ESP ) | José Miguel Cuenca ( ESP ) |
6 inci aşaması | 11 Eylül | Ancerville | Gerardmer | 193 | Baden Cooke ( AUS ) | José Miguel Cuenca ( ESP ) |
7 inci aşaması | 12 Eylül | Rambervillers | Rambervillers | 26 | László Bodrogi ( HUN ) | László Bodrogi ( HUN ) |
8 inci aşaması | 13 eylül | Gerardmer | Belfort | 125.5 | Constantino Zaballa ( ESP ) | Florent Brard ( FRA ) |
9 inci aşaması | 14 Eylül | Belfort | Montbenoît (La Perdrix) | 175.5 | Graziano Gasparre ( ITA ) | Florent Brard ( FRA ) |
10 e adım | 15 Eylül | Morteau | Morteau | 135 | Baden Cooke ( AUS ) | Denis Menshov ( RUS ) |
Bisikletçi | Ülke | Takım | Zaman | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | Denis Menshov | Rusya | Ibanesto.com | içinde | 38 sa 44 dk 52 sn |
2 | Florent Brard | Fransa | Festina | + | 1 sn |
3 | Sylvain Chavanel | Fransa | Merhaba | 9s | |
4 | José Miguel Cuenca | ispanya | Kelme | 28 saniye | |
5 | Jesús Manzano | ispanya | Kelme | 33 s | |
6 | Baden Cooke | Avustralya | Merkür | 42 s | |
7 | Yevgeny Petrov | Rusya | Mapei | 1 dak. 00 s | |
8 | Iñaki Isasi | ispanya | Euskaltel-Euskadi | 1:59 | |
9 | Pablo Lastras | ispanya | Ibanesto.com | 2:04 | |
10 | Benoît Poilvet | Fransa | Tarım kredisi | 2 dakika 34 s |
Puanlara göre sıralama
|
En iyi tırmanıcı sıralaması
|
Takım | Ülke | Zaman | |
---|---|---|---|
1 | Ibanesto.com | ispanya | h dak s içinde |
2 | Kelme | ispanya | + dk sn |
3 | BigMat-Auber 93 | Fransa | + dk sn |