2018 Olimpik Kış Oyunları Bayanlar Curling Turnuvası
2018 Olimpik Kış Oyunları Bayanlar Curling Turnuvası
Navigasyon
Soçi 2014 Pekin 2022
2018 Kış Olimpiyat Oyunları bayanlar curling turnuvası tutulur Gangneung'da , Güney Kore den, 14 kadar25 Şubat 2018içinde Gangneung Curling Merkezi'nde . Bu, 1924'te ortaya çıkmasından ve Nagano'da düzenlenen 1998 Oyunlarında Olimpiyat programına geri dönmesinden bu yana bu turnuvanın yedinci baskısı .
Etkinlik için hazırlanıyor
Takvim
Kalifiye takımlar
Rusya'dan olimpik sporcular
|
Kanada
|
Çin
|
Güney Kore
|
Danimarka
|
---|
CC Adamant, Saint Petersburg
Atla: Viktoria Moiseeva Üçüncülük: Ouïana Vaslieva İkinci: Galina Arsenkina Lider: Youlia Gouzieva Alternatif: Youlia Portounova
|
Ottawa CC, Ottawa
Atla: Rachel Homan Üçüncü: Emma Miskew İkincisi: Joanne Courtney Başrol: Lisa Weagle Alternatif: Cheryl Bernard
|
Harbin CC, Harbin
Atla: Wang Bingyu Üçüncü: Zhou Yan İkinci: Liu Jinli Lider: Ma Jingyi Alternatif: Jiang Xindi
|
GyeongBuk Uiseong CC, Uiseong
Atla: Kim Eun-jung Üçüncü: Kim Kyeong-ae İkincisi: Kim Seon-yeong Baş: Kim Yeong-mi Alternatif: Kim Cho-hi
|
Hvidovre, Hvidovre
Atla: Madeleine Dupont Üçüncü: Denise Dupont İkinci: Julie Høgh Başrol: Mathilde Halse Alternatif: Lina Knudsen
|
Amerika Birleşik Devletleri
|
Britanya
|
Japonya
|
İsveç
|
İsviçre
|
---|
Madison CC, Madison
Atla: Nina Roth Üçüncü: Tabitha Peterson İkinci: Aileen Geving Başrol: Becca Hamilton Alternatif: Cory Christensen
|
Kraliyet Caledonian CC, Stirling
Atla: Eve Muirhead Üçüncü: Anna Sloan İkincisi: Vicki Adams Başrol: Lauren Gray Alternatif: Kelly Schafer
|
Tokoro CC, Kitami
Atla: Satsuki Fujisawa Üçüncü: Chinami Yoshida İkinci: Yumi Suzuki Lider: Yurika Yoshida Alternatif: Mari Motohashi
|
Sundbybergs CK, Sundbyberg
Atla: Anna Hasselborg Üçüncü: Sara McManus İkinci: Agnes Knochenhauer Lider: Sofia Mabergs Alternatif: Jennie Wåhlin
|
CC Aarau, Aarau
Atla: Silvana Tirinzoni Üçüncü: Marlene Albrecht İkinci: Esther Neuenschwander Lider: Manuela Siegrist Alternatif: Jenny Perret
|
Rekabet
İlk tur
Son aşamaya hak kazandı
Son aşama
Yarı finaller
Takımlar
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Toplam
|
---|
Güney Kore
|
3
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
8
|
Japonya
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
7
|
Takımlar
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Toplam
|
---|
İsveç
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
3
|
0
|
2
|
-
|
-
|
10
|
Britanya
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
-
|
-
|
5
|
Bronz madalya maçı
Takımlar
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Toplam
|
---|
Japonya
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
-
|
5
|
Britanya
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
-
|
3
|
Final
Final şu tarihte yapılacak 25 Şubat 2018için 9 saat 5 .
Takımlar
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Toplam
|
---|
İsveç
|
0
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
3
|
0
|
1
|
X
|
X
|
8
|
Güney Kore
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
3
|
Notlar ve referanslar
Notlar
Referanslar
Ayrıca görün
İlgili makale
Dış bağlantılar