Spor | Çim Hokeyi |
---|---|
Sürümler | 8 inci |
Yerler) | Londra |
Tarihli | 29 Temmuz - 10 Ağustos |
Katılımcılar | 12 takım |
Siteler) | Riverbank Arena ( Londra Olimpiyat Parkı ) |
Başlık sahibi | Hollanda |
---|---|
kazanan | Hollanda |
İkinci | Arjantin |
Üçüncü | Britanya |
En çok gol atanlar |
Crista Cullen Alex Danson (5 gol) |
2012 Yaz Olimpiyatları bayanlar çim hokeyi turnuvası Londra tutuluyor 29 Temmuz için10 Ağustos 2012. Maçlar Londra Olimpiyat Parkı'nda bulunan Riverbank Arena'da gerçekleşiyor .
Altın madalya gider Hollanda , gümüş madalya için Arjantin ve bronz madalya için İngiltere .
Kadınlar yarışmasında, her kıta şampiyonu ev sahibi ülke Büyük Britanya ile birlikte bir yer alır (genellikle İngiltere, Galler ve İskoçya çoğu yarışmada ayrı ayrı yarışırlar, ancak bu Oyunlar için İngiliz Hokey Federasyonu tarafından yönetilen bir takım gönderirler).
FIH dünya sıralamasına göre, Avrupa, Asya ve Okyanusya'nın her birinin ek bir yeri vardır. Son üç sıra, eleme turnuvalarına göre tahsis edilir.
Tarihli | Turnuva | yer | Nitelikli |
---|---|---|---|
Organizatör | İngiltere | ||
13 - 24 Kasım 2010 | 2010 Asya Oyunları | Kanton |
Çin Güney Kore |
20 - 28 Ağustos 2011 | 2011 Avrupa Kadınlar Çim Hokeyi Şampiyonası | Mönchengladbach |
Hollanda Almanya |
2 ila 11 Eylül 2011 | Afrika eleme turnuvası | Bulawayo | Güney Afrika |
5 ila 9 Ekim | Okyanusya Kupası 2011 | Hobart |
Yeni Zelanda Avustralya |
19 ila 29 Ekim 2011 | 2011 Pan American Oyunları | Guadalajara | Amerika Birleşik Devletleri |
15 - 26 Şubat 2012 | Olimpiyat Eleme Turnuvası No. 1 | Yeni Delhi | Güney Afrika |
17 ila 25 Mart 2012 | Olimpiyat eleme turnuvası n ° 2 | Kontich | Belçika |
25 nisan -de 6 Mayıs 2012 | Olimpiyat eleme turnuvası n ° 3 | Kakamigahara | Japonya |
Dünyanın En İyi Kalifiye Olmayan Takımı | Arjantin |
On iki kalifiye ekip, her biri altı takımdan oluşan iki havuza bölünmüştür. Her grup içinde tüm ekipler buluşur. Bir galibiyet, bir beraberlik ve bir mağlubiyet için üç puan verilir. Her havuzun ilk iki takımı yarı finale yükselir, diğerleri bir sınıflandırma maçına katılır.
A Havuzu | B havuzu |
---|---|
Hollanda (1) | Arjantin (2) |
Birleşik Krallık (4) | Almanya (3) |
Çin (5) | Yeni Zelanda (6) |
Japonya (8) | Avustralya (7) |
Güney Kore (9) | Amerika Birleşik Devletleri (10) |
Belçika (16) | Güney Afrika (12) |
Tüm zamanlar İngiliz Yaz Saati'ne ( UTC + 1 ) karşılık gelir .
|
|
Ülke | Takımlar | Puan | Takımlar | Ülke |
---|---|---|---|---|
Pazar 29 Temmuz | ||||
Hollanda | 3 - 0 | Belçika | ||
Çin | 4 - 0 | Güney Kore | ||
İngiltere | 4 - 0 | Japonya | ||
Salı 31 Temmuz | ||||
Hollanda | 3 - 2 | Japonya | ||
Çin | 0 - 0 | Belçika | ||
İngiltere | 5 - 3 | Güney Kore | ||
Perşembe 2 ağustos | ||||
Güney Kore | 1 - 0 | Japonya | ||
Çin | 0 - 1 | Hollanda | ||
Belçika | 0 - 3 | İngiltere | ||
Cumartesi 4 ağustos | ||||
Hollanda | 3 - 2 | Güney Kore | ||
Japonya | 1-1 | Belçika | ||
Çin | 2 - 1 | İngiltere | ||
Pazartesi 6 ağustos | ||||
Japonya | 1 - 0 | Çin | ||
Güney Kore | 3 - 1 | Belçika | ||
İngiltere | 1 - 2 | Hollanda |
|
|
Ülke | Takımlar | Puan | Takımlar | Ülke |
---|---|---|---|---|
Pazar 29 Temmuz | ||||
Yeni Zelanda | 1 - 0 | Avustralya | ||
Arjantin | 7 - 1 | Güney Afrika | ||
Almanya | 2 - 1 | Amerika Birleşik Devletleri | ||
Salı 31 Temmuz | ||||
Güney Afrika | 1 - 4 | Yeni Zelanda | ||
Arjantin | 0 - 1 | Amerika Birleşik Devletleri | ||
Almanya | 1 - 3 | Avustralya | ||
Perşembe 2 ağustos | ||||
Avustralya | 1 - 0 | Amerika Birleşik Devletleri | ||
Güney Afrika | 0 - 2 | Almanya | ||
Yeni Zelanda | 1 - 2 | Arjantin | ||
Cumartesi 4 ağustos | ||||
Avustralya | 1 - 0 | Güney Afrika | ||
Amerika Birleşik Devletleri | 2 - 3 | Yeni Zelanda | ||
Almanya | 1 - 3 | Arjantin | ||
Pazartesi 6 ağustos | ||||
Yeni Zelanda | 0 - 0 | Almanya | ||
Amerika Birleşik Devletleri | 0 - 7 | Güney Afrika | ||
Arjantin | 0 - 0 | Avustralya |
11 inci ve 12 inci yerleri | Belçika | 2-1 | Amerika Birleşik Devletleri | Riverbank Arena, Londra | |
10 Ağustos 2012 11:00 , WEST |
( 1-1 ) |
9 inci ve 10 inci yerleri | Japonya | 2-1 | Güney Afrika | Riverbank Arena, Londra | |
8 Ağustos 2012 11:00 , WEST |
( 0-1 ) |
7 inci ve 8 inci yerleri | Güney Kore | 1 - 4 | Almanya | Riverbank Arena, Londra | |
8 Ağustos 2012 08:30 WEST |
( 1-2 ) |
5 inci ve 6 inci yerler | Çin | 0-2 | Avustralya | Riverbank Arena, Londra | |
10 Ağustos 2012 08:30 WEST |
( 0 - 0 ) |
Yarı finaller | Final | |||||
8 Ağustos 2012 15:30 Batı Batı |
10 Ağustos 2012 20:00 WEST |
|||||
Hollanda | 2 (3) | |||||
Yeni Zelanda | 2 (1) | |||||
Hollanda | 2 | |||||
8 Ağustos 2012 20:00 Batı Batı |
||||||
Arjantin | 0 | |||||
Arjantin | 2 | |||||
Britanya | 1 | |||||
Üçüncü sıra | ||||||
10 Ağustos 2012 15:30 Batı Batı |
||||||
Yeni Zelanda | 1 | |||||
Britanya | 3 | |||||
Yarı final n ° 1 | Hollanda |
2 - 2 3 - 1 sekme |
Yeni Zelanda | Riverbank Arena, Londra | |
8 Ağustos 2012 15:30 Batı Batı |
( 2 - 2 ) |
Yarı final n ° 2 | Arjantin | 2-1 | İngiltere | Riverbank Arena, Londra | |
8 Ağustos 2012 20:00 Batı Batı |
( 2 - 0 ) |
Küçük final | Yeni Zelanda | 1-3 | Britanya | Riverbank Arena, Londra | |
10 Ağustos 2012 15:30 Batı Batı |
( 0 - 0 ) |
Final | Hollanda | 2 - 0 | Arjantin | Riverbank Arena, Londra | |
10 Ağustos 2012 20:00 WEST |
( 0 - 0 ) |
Hollanda | |
Arjantin | |
Britanya | |
4 | Yeni Zelanda |
5 | Avustralya |
6 | Çin |
7 | Almanya |
8 | Güney Kore |
9 | Japonya |
10 | Güney Afrika |
11 | Belçika |
12 | Amerika Birleşik Devletleri |
Sıra | Soyadı | Ülke | Hedefler |
---|---|---|---|
1 | Crista cullen | Britanya | 5 |
Alex Danson | Britanya | 5 | |
3 | Cheon Seul-Ki | Güney Kore | 4 |
Kim lammers | Hollanda | 4 | |
Carla Rebecchi | Arjantin | 4 | |
Kayla sharland | Yeni Zelanda | 4 | |
7 | Luciana Aymar | Arjantin | 3 |
Pietie Coetzee | Güney Afrika | 3 | |
Lisa Hahn | Almanya | 3 | |
Maartje Paumen | Hollanda | 3 | |
Fanny rinne | Almanya | 3 |