Spor | Futbol |
---|---|
Organizatör (ler) | Uefa |
Sürümler | 16 inci |
Yerler) | Hollanda |
Tarihli |
nın-nin 10 Haziran 2007 -de 23 Haziran 2007 |
Katılımcılar |
elemeler: 51 final aşaması: 8 |
Denemeler | 16 oyun oynandı |
Resmi internet sitesi | Resmi site |
kazanan | Hollanda ( 2 e başlık) |
---|---|
İkinci | Sırbistan |
En iyi oyuncu | Royston Drenthe |
En çok gol atanlar | Maceo Rigters (4 gol) |
Son aşaması 2007 baskısında ait Avrupa umutlu milletler şampiyonluk gerçekleşti 10 Haziran için23 Haziran 2007içinde Hollanda .
Bu baskı , rekabeti “A” seçimlerindeki yarışmalardan değiştirmek için 2006'dan sadece bir yıl sonra gerçekleşti . 2007'den itibaren, umut dolu şampiyona tek sayılı yıllarda gerçekleşir ve bu nedenle üst düzey Euro ve Dünya turnuvaları arasına eklenir .
UEFA, kısa bir süre içinde eleme aşamasını düzenlemek ve maç sayısını azaltmak için yeni bir formül benimsedi. Bu nedenle, on altı en düşük UEFA katsayılı takım bir ön turda oynamak zorunda kaldı (iki yönlü maçlarda doğrudan eleme). Ön eleme turunu atlatan sekiz takım, ilk eleme turu için diğer 34 takıma katıldı (Hollanda hariç, otomatik olarak final aşaması için kalifiye oldu): 42 takım, her takımın bir kez karşılaştığı 3'lü 14 gruba ayrıldı. biri evde, diğeri uzakta olmak üzere iki rakibi (yani tüm grup için toplam üç maç). Grubun ilk 14'ü ikinci tura hak kazandı, ikili maçlarda nakavt oynadı. Bu son turun 7 galibi final aşamasında Hollanda'ya katıldı .
Takım 1 | Sonuç | Takım 2 | Gitmek | Dönüş |
---|---|---|---|---|
Kazakistan | 0 - 1 | Moldova | 0 - 0 | 0 - 1 |
San Marino | 3 - 4 | Ermenistan | 3 - 0 | 0 - 4 |
Andorra | 0 - 2 | İzlanda | 0 - 0 | 0 - 2 |
Estonya | 1 - 7 | Galler | 0 - 2 | 1 - 5 |
Azerbaycan | 0 - 6 | İrlanda | 0 - 3 | 0 - 3 |
Lihtenştayn | 1 - 8 | Kuzey İrlanda | 1 - 4 | 0 - 4 |
Lüksemburg | 0 - 5 | meyve salatası | 0 - 3 | 0 - 2 |
Malta | 2 - 4 | Gürcistan | 1 - 2 | 1 - 2 |
Nın-nin 15 Ağustos -de 6 Eylül 2006
Grup 1Grup 1 | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
Bosna Hersek | Ermenistan | 3-2 | 1 | Bosna Hersek | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | +1 |
Ermenistan | Norveç | 1-0 | 2 | Ermenistan | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 |
Norveç | Bosna Hersek | 1-1 | 3 | Norveç | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 |
Grup 2 | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
Slovakya | Arnavutluk | 0-0 | 1 | ispanya | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 2 | +5 |
Arnavutluk | ispanya | 0-3 | 2 | Slovakya | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 4 | -2 |
ispanya | Slovakya | 4-2 | 3 | Arnavutluk | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | -3 |
3. Grup | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
Litvanya | Gürcistan | 1-0 | 1 | Sırbistan | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 1 | +4 |
Gürcistan | Sırbistan | 1-3 | 2 | Litvanya | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 |
Sırbistan | Litvanya | 2-0 | 3 | Gürcistan | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | -3 |
4. grup | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
Yunanistan | İrlanda | 0-2 | 1 | Belçika | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | +2 |
İrlanda | Belçika | 0-1 | 2 | İrlanda | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 |
Belçika | Yunanistan | 2-1 | 3 | Yunanistan | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | -3 |
Grup 5 | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
Avusturya | İzlanda | 0-0 | 1 | İtalya | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 |
İzlanda | İtalya | 0-1 | 2 | Avusturya | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | -1 |
İtalya | Avusturya | 1-0 | 3 | İzlanda | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | -1 |
Grup 6 | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
Macaristan | Finlandiya | 5-0 | 1 | Rusya | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 8 | 2 | +6 |
Finlandiya | Rusya | 1-5 | 2 | Macaristan | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 |
Rusya | Macaristan | 3-1 | 3 | Finlandiya | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 10 | -9 |
Grup 7 | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
Polonya | Letonya | 3-1 | 1 | Portekiz | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | +4 |
Letonya | Portekiz | 0-2 | 2 | Polonya | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | +0 |
Portekiz | Polonya | 2-0 | 3 | Letonya | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5 | -4 |
Grup 8 | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
İngiltere | Moldova | 2-2 | 1 | İngiltere | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 4 | +1 |
Moldova | İsviçre | 1-3 | 2 | İsviçre | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 |
İsviçre | İngiltere | 2-3 | 3 | Moldova | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 5 | -2 |
Grup 9 | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
Belarus | Kıbrıs | 1-0 | 1 | Çekya | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 1 | +3 |
Kıbrıs | Çekya | 0-2 | 2 | Belarus | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 |
Çekya | Belarus | 2-1 | 3 | Kıbrıs | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | -2 |
Grup 10 | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
Romanya | Kuzey İrlanda | 3-0 | 1 | Almanya | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 8 | 3 | +5 |
Kuzey İrlanda | Almanya | 2-3 | 2 | Romanya | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 5 | -1 |
Almanya | Romanya | 5-1 | 3 | Kuzey İrlanda | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 6 | -4 |
Grup 11 | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
İsveç | meyve salatası | 3-1 | 1 | İsveç | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 1 | +4 |
meyve salatası | Danimarka | 0-3 | 2 | Danimarka | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | +1 |
Danimarka | İsveç | 0-2 | 3 | meyve salatası | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | -5 |
Grup 12 | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
Ukrayna | Bulgaristan | 0-3 | 1 | Bulgaristan | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 1 | +4 |
Bulgaristan | Hırvatistan | 2-1 | 2 | Ukrayna | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 |
Hırvatistan | Ukrayna | 1-2 | 3 | Hırvatistan | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | -2 |
Grup 13 | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
İsrail | Galler | 3-2 | 1 | İsrail | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 |
Galler | Türkiye | 0-0 | 2 | Türkiye | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Türkiye | İsrail | 0-0 | 3 | Galler | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 |
Grup 14 | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonuçlar | Sıralama | |||||||||||
Ev | Dışarıda | Puan | Ulus | Puan | J | G | DEĞİL | P | BP | M.Ö | Diff | |
Slovenya | İskoçya | 1-0 | 1 | Fransa | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 1 | +4 |
İskoçya | Fransa | 1-3 | 2 | Slovenya | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 |
Fransa | Slovenya | 2-0 | 3 | İskoçya | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | -3 |
Takım 1 | Sonuç | Takım 2 | Gitmek | Dönüş |
---|---|---|---|---|
Sırbistan | 5 - 3 | İsveç | 0 - 3 | 5 - 0 |
Çekya | 3 - 2 | Bosna Hersek | 2 - 1 | 1-1 |
Rusya | 4 - 4 | Portekiz | 4 - 1 st | 0 - 3 |
İngiltere | 3 - 0 | Almanya | 1 - 0 | 2 - 0 |
İtalya | 2 - 1 | ispanya | 0 - 0 | 2 - 1 |
Belçika | 5 - 1 | Bulgaristan | 1-1 | 4 - 1 |
Fransa | 1 - 2 | İsrail | 1-1 | 0 - 1 |
e: Portekiz deplasman golleri kuralına göre hak kazanır .
Final turnuvası, Hollanda'da 10'uncu ve 10'uncu 23 Haziran 2007.
# | Takım | Puan | J | G | DEĞİL | P | bp: bc | Diff. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hollanda | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5: 3 | +2 |
2 | Belçika | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 3: 2 | +1 |
3 | Portekiz | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5: 2 | +3 |
4 | İsrail | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0: 6 | -6 |
10 Haziran 2007 | |||||
Hollanda | 1 - 0 | İsrail | Heerenveen | ||
Portekiz | 0 - 0 | Belçika | Groningen | ||
13 Haziran 2007 | |||||
Hollanda | 2-1 | Portekiz | Groningen | ||
İsrail | 0-1 | Belçika | Heerenveen | ||
16 Haziran 2007 | |||||
Belçika | 2 - 2 | Hollanda | Heerenveen | ||
İsrail | 0-4 | Portekiz | Groningen |
# | Takım | Puan | J | G | DEĞİL | P | bp: bc | Diff. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sırbistan | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2: 2 | 0 |
2 | İngiltere | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4: 2 | +2 |
3 | İtalya | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5: 4 | +1 |
4 | Çekya | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1: 4 | -3 |
11 Haziran 2007 | |||||
Çekya | 0 - 0 | İngiltere | Arnhem | ||
Sırbistan | 1 - 0 | İtalya | Nijmegen | ||
14 Haziran 2007 | |||||
Çekya | 0-1 | Sırbistan | Nijmegen | ||
İngiltere | 2 - 2 | İtalya | Arnhem | ||
17 Haziran 2007 | |||||
İtalya | 3-1 | Çekya | Arnhem | ||
İngiltere | 2 - 0 | Sırbistan | Nijmegen |
Yarı finalistler , Pekin'deki 2008 Yaz Olimpiyatları'na katılmaya hak kazanır .
20 Haziran 2007 | |||||
Hollanda |
1 - 1 ap (13 - 12 tab) |
İngiltere | Heerenveen | ||
Sırbistan | 2 - 0 | Belçika | Arnhem |
As İngiltere , yarı finalist, yerini alamadıklarını Büyük Britanya veya kendisini temsil 2008 Yaz Olimpiyatları , Olimpiyatlar için yer nedenle doldurulacak kalmıştır. Olimpik bir eleme maçı ardından ödül yerine ikiden üçüncü grubu arasındaki turnuvası sırasında düzenlenen 4 th nitelikli.
21 Haziran 2007 | ||||
Portekiz | 0 - 0 ap
(3-4 sekme) |
İtalya | Nijmegen |
İtalya, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda Hollanda, Sırbistan ve Belçika'ya eşlik ediyor.
23 Haziran 2007 | ||||
Hollanda | 4-1 | Sırbistan | Groningen |
Sadece final turnuvasında golcüler
Hollanda