Spor | Eskrim |
---|---|
Organizatör (ler) | Uluslararası eskrim federasyonu |
Düzenleme | 66 inci |
Yerler) |
Wuxi Çin |
Tarihli | 19-27 Temmuz 2018 |
Denemeler | 12 |
kazanan | İtalya |
---|
Dünya Şampiyonası 2018 yılında eskrim , 66 inci sayısında çit dünya şampiyonaları 27 Temmuz 19, düzenlenen, 2018 yılında Wuxi içinde Çin .
Wuxi, tam dünya şampiyonalarına ev sahipliği yapan ilk Çin şehri oldu (Pekin, 2008'de Olimpiyat dışı iki takım etkinliğine ev sahipliği yaptı). Jiangsu eyaleti şehri, Japon şehri Fukuoka ile çekişme içindeydi .
Dört ünvanlı İtalya takımı, bu sayının madalya masasına liderlik ediyor. Güney Kore ve ABD'den gelen takımlar , ikisi altın olmak üzere sırasıyla yedi ve altı madalya ile tarihi dünya şampiyonaları elde etti. Fransa iki başlıkları dahil dört madalyayla takip eder. Yedi madalyasına rağmen, Rusya sadece bir taç giyme töreni ile beşinci sırada yer alırken, İsviçre küçük altın madalya kazanan ülkeler grubunu tamamladı.
Olaylar dokuz güne yayıldı. Yarışmanın ilk üç günü, bireysel yarışmaların ön yeterliliklerine ayrılmıştır.
19 Temmuz | 20 Temmuz | 21 Temmuz | 22 Temmuz | 23 Temmuz | 24 Temmuz | 25 Temmuz | 26 Temmuz | 27 Temmuz | Ödüllü başlıklar |
|||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bayanlar kılıç | Bireysel | Bireysel | Takımlara göre | Takımlara göre | 2 | |||||||
Beylerin kılıcı | Bireysel | Bireysel | Takımlara göre | Takımlara göre | 2 | |||||||
Bayanlar folyo | Bireysel | Bireysel | Takımlara göre | Takımlara göre | 2 | |||||||
Beyler folyo | Bireysel | Bireysel | Takımlara göre | Takımlara göre | 2 | |||||||
Bayanlar Sabre | Bireysel | Bireysel | Takımlara göre | Takımlara göre | 2 | |||||||
Beylerin kılıcı | Bireysel | Bireysel | Takımlara göre | Takımlara göre | 2 | |||||||
Ödüllü başlıklar | - | - | - | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 12 |
Efsane | |
Finaller | |
Elemeler |
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||||||||
1 | Bohdan Nikishyn | 15 | ||||||||||||||
57 | Curtis McDowald | 10 | ||||||||||||||
Bohdan Nikishyn | 4 | |||||||||||||||
Rubén Limardo | 7 | |||||||||||||||
12 | Rubén Limardo | 13 | ||||||||||||||
4 | Park Sang-young | 10 | ||||||||||||||
Rubén Limardo | 4 | |||||||||||||||
Yannick Borel | 15 | |||||||||||||||
19 | Dmitriy Aleksanin | 5 | ||||||||||||||
6 | Yannick Borel | 15 | ||||||||||||||
Yannick Borel | 15 | |||||||||||||||
Roman Svichkar | 11 | |||||||||||||||
39 | Roman Svichkar | 15 | ||||||||||||||
34 | Benjamin Steffen | 12 | ||||||||||||||
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||||||||
1 | Fransa | 45 | ||||||||||||||
8 | Amerika Birleşik Devletleri | 44 | ||||||||||||||
Fransa | 38 | |||||||||||||||
İsviçre | 45 | |||||||||||||||
5 | İsviçre | 36 | ||||||||||||||
4 | İtalya | 35 | ||||||||||||||
İsviçre | 36 | |||||||||||||||
Güney Kore | 31 | |||||||||||||||
3 | Güney Kore | 45 | ||||||||||||||
6 | Macaristan | 36 | ||||||||||||||
Güney Kore | 45 | Üçüncülük maçı | ||||||||||||||
Rusya | 35 | |||||||||||||||
10 | Çin | 23 | ||||||||||||||
Fransa | 35 | |||||||||||||||
2 | Rusya | 40 | ||||||||||||||
Rusya | 45 | |||||||||||||||
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||||||||
1 | Mara Navarria | 15 | ||||||||||||||
24 | Katrina lehis | 9 | ||||||||||||||
Mara Navarria | 15 | |||||||||||||||
Laura Stähli | 8 | |||||||||||||||
28 | Laura Stähli | 14 | ||||||||||||||
4 | Emese Szász-Kovács | 13 | ||||||||||||||
Mara Navarria | 13 | |||||||||||||||
Ana Maria Popescu | 9 | |||||||||||||||
35 | Courtney Hurley | 15 | ||||||||||||||
59 | Coraline Vitalis | 10 | ||||||||||||||
Courtney Hurley | 13 | |||||||||||||||
Ana Maria Popescu | 14 | |||||||||||||||
10 | Ana Maria Popescu | 15 | ||||||||||||||
2 | Olena Kryvytska | 11 | ||||||||||||||
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||||||||
1 | Çin | 45 | ||||||||||||||
9 | Almanya | 36 | ||||||||||||||
Çin | 21 | |||||||||||||||
Güney Kore | 25 | |||||||||||||||
5 | Güney Kore | 45 | ||||||||||||||
4 | Fransa | 40 | ||||||||||||||
Güney Kore | 17 | |||||||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 18 | |||||||||||||||
3 | Rusya | 38 | ||||||||||||||
6 | Polonya | 37 | ||||||||||||||
Rusya | 25 | Üçüncülük maçı | ||||||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 27 | |||||||||||||||
7 | Amerika Birleşik Devletleri | 24 | ||||||||||||||
Çin | 45 | |||||||||||||||
2 | Estonya | 23 | ||||||||||||||
Rusya | 42 | |||||||||||||||
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||||||||
1 | Alessio Foconi | 15 | ||||||||||||||
24 | Enzo Lefort | 8 | ||||||||||||||
Alessio Foconi | 15 | |||||||||||||||
Heo jun | 12 | |||||||||||||||
5 | Daniele Garozzo | 14 | ||||||||||||||
52 | Heo jun | 15 | ||||||||||||||
Alessio Foconi | 15 | |||||||||||||||
Richard kruse | 8 | |||||||||||||||
3 | Richard kruse | 15 | ||||||||||||||
27 | James-Andrew Davis | 12 | ||||||||||||||
Richard kruse | 15 | |||||||||||||||
Carlos llavador | 11 | |||||||||||||||
55 | Carlos llavador | 15 | ||||||||||||||
15 | Giorgio Avola | 10 | ||||||||||||||
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||||||||
1 | Amerika Birleşik Devletleri | 45 | ||||||||||||||
9 | Çin | 19 | ||||||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 45 | |||||||||||||||
Rusya | 29 | |||||||||||||||
5 | Fransa | 36 | ||||||||||||||
4 | Rusya | 45 | ||||||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 34 | |||||||||||||||
İtalya | 45 | |||||||||||||||
3 | Güney Kore | 45 | ||||||||||||||
6 | Japonya | 35 | ||||||||||||||
Güney Kore | 30 | Üçüncülük maçı | ||||||||||||||
İtalya | 45 | |||||||||||||||
10 | Polonya | 23 | ||||||||||||||
Rusya | 45 | |||||||||||||||
2 | İtalya | 45 | ||||||||||||||
Güney Kore | 35 | |||||||||||||||
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||||||||
1 | Inna Deriglazova | 14 | ||||||||||||||
8 | Ysaora Thibus | 15 | ||||||||||||||
Ysaora Thibus | 15 | |||||||||||||||
Arianna Errigo | 2 | |||||||||||||||
60 | Nzingha Prescod | 11 | ||||||||||||||
4 | Arianna Errigo | 15 | ||||||||||||||
Ysaora Thibus | 12 | |||||||||||||||
Alice volpi | 15 | |||||||||||||||
3 | Lee kiefer | 13 | ||||||||||||||
6 | Ines Boubakri | 15 | ||||||||||||||
Ines Boubakri | 7 | |||||||||||||||
Alice volpi | 15 | |||||||||||||||
10 | Camilla Mancini | 9 | ||||||||||||||
2 | Alice volpi | 15 | ||||||||||||||
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||||||||
1 | İtalya | 45 | ||||||||||||||
8 | Japonya | 29 | ||||||||||||||
İtalya | 45 | |||||||||||||||
Fransa | 29 | |||||||||||||||
5 | Almanya | 38 | ||||||||||||||
4 | Fransa | 45 | ||||||||||||||
İtalya | 35 | |||||||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 45 | |||||||||||||||
3 | Amerika Birleşik Devletleri | 45 | ||||||||||||||
6 | Kanada | 19 | ||||||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 45 | Üçüncülük maçı | ||||||||||||||
Güney Kore | 22 | |||||||||||||||
7 | Güney Kore | 40 | ||||||||||||||
Fransa | 35 | |||||||||||||||
2 | Rusya | 38 | ||||||||||||||
Güney Kore | 26 | |||||||||||||||
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||||||||
1 | Gu Bon-gil | 10 | ||||||||||||||
9 | Kim jung-hwan | 15 | ||||||||||||||
Kim jung-hwan | 15 | |||||||||||||||
Kamil Ibragimov | 13 | |||||||||||||||
5 | Kamil Ibragimov | 15 | ||||||||||||||
4 | András Szatmári | 9 | ||||||||||||||
Kim jung-hwan | 15 | |||||||||||||||
Eli Dershwitz | 11 | |||||||||||||||
3 | Eli Dershwitz | 15 | ||||||||||||||
6 | Áron Szilágyi | 11 | ||||||||||||||
Eli Dershwitz | 15 | |||||||||||||||
Kim Jun-ho | 14 | |||||||||||||||
39 | Kim Jun-ho | 15 | ||||||||||||||
34 | Fares Ferjani | 13 | ||||||||||||||
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||||||||
1 | Güney Kore | 45 | ||||||||||||||
8 | Fransa | 38 | ||||||||||||||
Güney Kore | 45 | |||||||||||||||
Gürcistan | 34 | |||||||||||||||
12 | Gürcistan | 45 | ||||||||||||||
4 | İran | 37 | ||||||||||||||
Güney Kore | 45 | |||||||||||||||
İtalya | 39 | |||||||||||||||
3 | Macaristan | 45 | ||||||||||||||
6 | Almanya | 43 | ||||||||||||||
Macaristan | 42 | Üçüncülük maçı | ||||||||||||||
İtalya | 45 | |||||||||||||||
7 | Rusya | 31 | ||||||||||||||
Gürcistan | 36 | |||||||||||||||
2 | İtalya | 45 | ||||||||||||||
Macaristan | 45 | |||||||||||||||
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||||||||
32 | Shao Yaqi | 12 | ||||||||||||||
40 | Sofia Pozdniakova | 15 | ||||||||||||||
Sofia Pozdniakova | 15 | |||||||||||||||
Anne-Elizabeth Stone | 6 | |||||||||||||||
28 | Anne-Elizabeth Stone | 15 | ||||||||||||||
52 | Theodóra Goudoúra | 14 | ||||||||||||||
Sofia Pozdniakova | 15 | |||||||||||||||
Sofia velikaya | 13 | |||||||||||||||
19 | Qian Jiarui | 12 | ||||||||||||||
11 | Yana Egorian | 15 | ||||||||||||||
Yana Egorian | 14 | |||||||||||||||
Sofia velikaya | 15 | |||||||||||||||
10 | Sofia velikaya | 15 | ||||||||||||||
2 | Cecilia Berder | 13 | ||||||||||||||
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | ||||||||||||||
1 | İtalya | 45 | ||||||||||||||
9 | Macaristan | 44 | ||||||||||||||
İtalya | 44 | |||||||||||||||
Rusya | 45 | |||||||||||||||
5 | Amerika Birleşik Devletleri | 42 | ||||||||||||||
4 | Rusya | 45 | ||||||||||||||
Rusya | 35 | |||||||||||||||
Fransa | 45 | |||||||||||||||
3 | Güney Kore | 45 | ||||||||||||||
6 | Ukrayna | 37 | ||||||||||||||
Güney Kore | 42 | Üçüncülük maçı | ||||||||||||||
Fransa | 45 | |||||||||||||||
7 | Çin | 42 | ||||||||||||||
İtalya | 40 | |||||||||||||||
2 | Fransa | 45 | ||||||||||||||
Güney Kore | 45 | |||||||||||||||
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | İtalya | 4 | 2 | 1 | 7 |
2 | Güney Kore | 2 | 2 | 3 | 7 |
3 | Amerika Birleşik Devletleri | 2 | 2 | 2 | 6 |
4 | Fransa | 2 | 1 | 1 | 4 |
5 | Rusya | 1 | 2 | 4 | 7 |
6 | İsviçre | 1 | 0 | 1 | 2 |
7 | Britanya | 0 | 1 | 0 | 1 |
7 | Romanya | 0 | 1 | 0 | 1 |
7 | Venezuela | 0 | 1 | 0 | 1 |
10 | Ukrayna | 0 | 0 | 2 | 2 |
11 | Çin | 0 | 0 | 1 | 1 |
11 | ispanya | 0 | 0 | 1 | 1 |
11 | Macaristan | 0 | 0 | 1 | 1 |
11 | Tunus | 0 | 0 | 1 | 1 |
Toplam | 12 | 12 | 18 | 42 |