Spor | Tenis |
---|---|
Organizatör (ler) | ITF |
Düzenleme | 49 inci |
Kategori | Fed Kupası |
Yerler) | Final : Moskova |
Tarihli | Final : den 5 kadar6 Kasım 2011 |
Milletler | 81 |
Katılımcılar | 16 (küresel gruplar) |
Resmi internet sitesi | http://www.fedcup.com |
kazanan | Çek Cumhuriyeti |
---|---|
Finalist | Rusya |
Fed Kupası 2011 olduğunu 49 inci en önemli turnuvası sayısında tenis kadın milli takımlarının rakibi.
5 ve 6 Kasım'da Moskova'da oynanan final, Çek Cumhuriyeti'nin Rusya'ya karşı galibiyetini gördü (ikiye üç puan).
Değişmeyen Örgütü bunun için 49 inci sürümüne Fed Cup küresel gruplarla I ve II ve playoff I ve II.
Dünya Grubu I'in sekiz takımı var, 2010 yarı finalistleri ve 2010 I play-off kazananları, Şubat, Nisan ve Kasım aylarında arka arkaya düzenlenen üç turlu bir çekilişte birbirleriyle karşılaşıyorlar. İlk turda mağlup olan takımlar, 2011 I play-off'larında mücadele ediyor.
Dünya Grubu II'de ayrıca, Şubat ayında düzenlenen tek bir turda birbirleriyle kafa kafaya karşılaşan, 2010 play-off'ları I'in kazananları ve 2010 play-off II'nin kazananları olmak üzere sekiz takım var. Kazananlar 2011 I play-off'larına, kaybedenler ise 2011 II play-off'larına katılıyor.
Play-offlar I, dünya grubu I'in ilk turunun ve 2. dünya grubunun galiplerinin elendiği Nisan ayında düzenleniyor. Kazananlar, bir sonraki edisyonun 1. Dünya Grubu maçlarına ve kaybedenler bir sonraki edisyonun 2. Dünya Grubu maçlarına katılacaklar.
Play-offlar II, coğrafi bölgelere göre yarışmalardan dört takımı Dünya Grubu II maçlarından dört kaybedenle karşı karşıya getiriyor. Kazananlar bir sonraki baskının 2. Dünya Grubuna katılırlar ve kaybedenler coğrafi bölgelere göre yarışmalara düşürülür.
Tüm maçlar, bir hafta sonu boyunca en iyi beş maçta (dört tekli ve bir çift) yüz yüze karşılaşan takımlardan birinin veya diğerinin evinde gerçekleşir.
1/4 final 05-06 Şubat |
1/2 final 16 - 17 Nisan |
Final 05 - 06 Kasım |
||||||||
Avustralya | 1 | |||||||||
İtalya | 4 | |||||||||
İtalya | 0 | |||||||||
Rusya | 5 | |||||||||
Rusya | 3 | |||||||||
Fransa | 2 | |||||||||
Rusya | 2 | |||||||||
Çek Cumhuriyeti | 3 | |||||||||
Slovakya | 2 | |||||||||
Çek Cumhuriyeti | 3 | |||||||||
Çek Cumhuriyeti | 3 | |||||||||
Belçika | 2 | |||||||||
Belçika | 4 | |||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 1 |
Avustralya - İtalya - 1: 4 Domain Tennis Center, Hobart , Avustralya 05-06 Şubat, Hard ( dahili ) | |||
1 | Jarmila Gajdošová | Francesca Schiavone | 6-7, 6-3, 6-3 |
Samantha Stosur | Flavia Pennetta | 6-7, 7-6, 4-6 | |
Samantha Stosur | Francesca Schiavone | 6-7, 6-3, 5-7 | |
Jarmila Gajdošová | Flavia Pennetta | 3-6, 2-6 | |
Anastasia Rodionova Rennae Stubbs |
Sara Errani Roberta Vinci |
6-2, 6-7, 4-6 |
Rusya - Fransa - 3: 2 Olimpiyat Stadı, Moskova , Rusya 05-06 Şubat, Hard ( int. ) | |||
2 | Svetlana Kuznetsova | Alizé Cornet | 6-3, 3-6, 4-6 |
Maria Sharapova | Virginie razzano | 3-6, 4-6 | |
A. Pavlyuchenkova | Alizé Cornet | 3-6, 6-3, 6-2 | |
Svetlana Kuznetsova | Virginie razzano | 6-4, 6-4 | |
Svetlana Kuznetsova A. Pavlyuchenkova |
Julie Coin Alizé Cornet |
7-6, 6-0 |
Slovakya - Çek Cumhuriyeti - 2: 3 Sibamac Arena, Bratislava , Slovakya 05-06 Şubat, Dur ( int. ) | |||
3 | Daniela Hantuchová | Lucie Šafářová | 5-7, 1-6 |
Dominika Cibulková | Petra Kvitova | 2-6, 3-6 | |
Daniela Hantuchová | Petra Kvitova | 4-6, 2-6 | |
Jana Čepelová | Lucie Šafářová | 4-6, 7-6, 0-0 ab. | |
Jana Čepelová Magdaléna Rybáriková |
Květa Peschke B. Z. Strýcová |
6-1, 4-6, 7-6 |
Belçika - Amerika Birleşik Devletleri - 4: 1 Sportpaleis Antwerp, Anvers , Belçika 05 - 06 Şubat, Dur ( int. ) | |||
4 | Yanina Wickmayer | Bethanie mattek | 6-1, 7-6 |
Kim Clijsters | Melanie Oudin | 6-0, 6-4 | |
Kim Clijsters | Bethanie mattek | 6-7, 6-2, 6-1 | |
Yanina Wickmayer | Melanie Oudin | 6-2, 6-0 | |
Kirsten Flipkens An-Sophie Mestach |
Liezel Huber Vania King |
3-6, 5-7 |
Rusya - İtalya - 5: 0 Sports Palace Megasport, Moskova , Rusya 16 - 17 Nisan, Hard ( int. ) | |||
5 | Vera Zvonareva | Sara errani | 6-0, 6-2 |
Svetlana Kuznetsova | Roberta Vinci | 6-2, 6-7, 6-1 | |
Vera Zvonareva | Roberta Vinci | 6-4, 6-2 | |
A. Pavlyuchenkova | Sara errani | 7-6, 7-6 | |
A. Pavlyuchenkova Ekaterina Makarova |
Alberta Brianti Maria Elena Camerin |
7-6, 6-1 |
Belçika - Çek Cumhuriyeti - 2: 3 Spiroudome, Charleroi , Belçika 16 - 17 Nisan, Dur ( int. ) | |||
6 | Kirsten Flipkens | Petra Kvitova | 2-6, 6-7 |
Yanina Wickmayer | BZ Strýcová | 6-4, 6-4 | |
Yanina Wickmayer | Petra Kvitova | 7-5, 4-6, 2-6 | |
Kirsten Flipkens | BZ Strýcová | 6-2, 6-3 | |
Kirsten Flipkens Yanina Wickmayer |
Iveta Benešová B.Z. Strýcová |
4-6, 4-6 |
Rusya - Çek Cumhuriyeti - 2: 3 Olimpiyat Stadı , Moskova , Rusya 05-06 Kasım, Hard ( int. ) | |||
7 | Maria kirilenko | Petra Kvitova | 2-6, 2-6 |
Svetlana Kuznetsova | Lucie Šafářová | 6-2, 6-3 | |
Svetlana Kuznetsova | Petra Kvitova | 6-4, 2-6, 3-6 | |
A. Pavlyuchenkova | Lucie Šafářová | 6-2, 6-4 | |
Maria Kirilenko Elena Vesnina |
Lucie Hradecká Květa Peschke |
4-6, 2-6 |
Estonya - İspanya - 1: 4 Tere Tennis Club, Tallinn , Estonya 05-06 Şubat, Hard ( int. ) | |||
1 | Anett kontaveit | Maria José Martínez | 2-6, 0-6 |
Kaia Çorbası | Carla Suárez Navarro | 6-3, 6-2 | |
Kaia Çorbası | Maria José Martínez | 6-3, 4-6, 3-6 | |
Anett kontaveit | Carla Suárez Navarro | 2-6, 2-6 | |
Maret Ani Margit Ruutel |
Nuria Llagostera Anabel Medine |
1-6, 6-7 |
Slovenya - Almanya - 1: 4 Ljudski vrt Spor Salonu, Maribor , Slovenya 05-06 Şubat, Terre ( int. ) | |||
2 | Maša Zec Peškirič | Andrea Petkovic | 3-6, 4-6 |
Polona hercog | Julia Görges | 7-5, 6-4 | |
Polona hercog | Andrea Petkovic | 1-6, 2-6 | |
Maša Zec Peškirič | Julia Görges | 4-6, 2-6 | |
Polona Hercog Katarina Srebotnik |
Anna-Lena Grönefeld Tatjana Malek |
6-7, 0-0, ab. |
Sırbistan - Kanada - 3: 2 Spens Spor Merkezi, Novi Sad , Sırbistan 05-06 Şubat, Dur ( int. ) | |||
3 | Aleksandra Krunić | Rebecca marino | 3-6, 6-3, 5-7 |
Bojana Jovanovski | Aleksandra wozniak | 6-4, 7-5 | |
Bojana Jovanovski | Rebecca marino | 7-6, 6-3 | |
Ana Jovanovic | Aleksandra wozniak | 0-6, 4-6 | |
Bojana Jovanovski Aleksandra Krunić |
Sharon Fichman Marie-Ève Pelletier |
7-6, 6-4 |
İsveç - Ukrayna - 2: 3 Idrottens Hus, Helsingborg , İsveç 05-06 Şubat, Dur ( int. ) | |||
4 | Sofia arvidsson | Lesia Tsurenko | 6-3, 6-2 |
Johanna larsson | Kateryna Bondarenko | 6-7, 6-7 | |
Sofia arvidsson | Kateryna Bondarenko | 6-7, 4-6 | |
Johanna larsson | Lesia Tsurenko | 6-7, 6-2, 6-3 | |
Sofia Arvidsson Johanna Larsson |
Kateryna Bondarenko Olga Savchuk |
5-7, 2-6 |
Kazanan takımlar play-off'lara katılırlar I; mağlup olan takımlar play-off'lara II.
Almanya - Amerika Birleşik Devletleri - 5: 0 Porsche Arena, Stuttgart , Almanya 16 - 17 Nisan, Dünya ( int. ) | |||
1 | Andrea Petkovic | Christina mchale | 6-3, 6-4 |
Julia Görges | Melanie Oudin | 6-2, 7-6 | |
Andrea Petkovic | Melanie Oudin | 6-2, 6-3 | |
Sabine Lisicki | Christina mchale | 6-3, 6-4 | |
Julia Görges Anna-Lena Grönefeld |
Liezel Huber Vania King |
3-6, 6-3, 6-1 |
İspanya - Fransa - 4: 1 Club de Tenis Lleida, Lérida , İspanya 16 - 17 Nisan, Dünya ( dahili ) | |||
2 | Maria José Martínez | Virginie razzano | 6-2, 6-4 |
Anabel Medina | Aravane Rezai | 5-7, 7-6, 2-6 | |
Maria José Martínez | Aravane Rezai | 6-1, 6-4 | |
Lourdes Domínguez | Pauline Parmentier | 6-4, 6-4 | |
Nuria Llagostera Anabel Medine |
Alizé Cornet Virginie Razzano |
6-4, 6-1 |
Slovakya - Sırbistan - 2: 3 Sibamac Arena, Bratislava , Slovakya 16-17 Nisan, Dünya ( int. ) | |||
3 | Dominika Cibulková | Bojana Jovanovski | 4-6, 6-3, 6-1 |
Daniela Hantuchová | Ana Ivanović | 2-6, 4-6 | |
Dominika Cibulková | Ana Ivanović | 6-4, 3-3 ab. | |
Daniela Hantuchová | Jelena Janković | 2-6, 6-3, 5-7 | |
Daniela Hantuchová Magdaléna Rybáriková |
Jelena Janković Aleksandra Krunić |
6-2, 5-7, 7-9 |
Avustralya - Ukrayna - 2: 3 Glen Iris Valley Rekreasyon Kulübü, Melbourne , Avustralya 16 - 17 Nisan, Dünya ( dahili ) | |||
4 | Jarmila Gajdošová | Olga Savchuk | 6-1, 6-1 |
Anastasia Rodionova | Lesia Tsurenko | 1-6, 4-6 | |
Jarmila Gajdošová | Lesia Tsurenko | 6-1, 6-3 | |
Anastasia Rodionova | Olga Savchuk | 6-7, 6-7 | |
Jarmila Gajdošová Anastasia Rodionova |
Olga Savchuk Lesia Tsurenko |
6-0, 6-7, 3-6 |
Belarus - Estonya - 5: 0 Palace of Sport, Minsk , Belarus 16 - 17 Nisan, Dur ( int. ) | |||
1 | Victoria Azarenka | Anett kontaveit | 6-2, 6-0 |
Olga Govortsova | Margit Ruutel | 6-0, 6-0 | |
Darya kustova | Maret Ani | 6-3, 6-1 | |
Olga Govortsova | Anett kontaveit | 6-0, 6-2 | |
Darya Kustova Tatiana Poutchek |
Maret Ani Anett Kontaveit |
6-2, 6-3 |
Japonya - Arjantin - 4: 0 Bourbon Beans Dome, Miki , Japonya 16 - 17 Temmuz, Hard ( int. ) | |||
2 | Misaki doi | Maria Irigoyen | 6-0, 6-0 |
Ayumi Morita | Mailen Auroux | 6-2, 6-3 | |
Ayumi Morita | Aranza Merhaba | 6-2, 6-1 | |
Misaki doi | Mailen Auroux | Oynanmadı | |
Rika Fujiwara Kurumi Nara |
Mailen Auroux María Irigoyen |
6-1, 6-3 |
Slovenya - Kanada - 3: 2 Teniski Klub Koper, Koper , Slovenya 16 - 17 Nisan, Dünya ( dahili ) | |||
3 | Maša Zec Peškirič | Rebecca marino | 3-6, 5-7 |
Polona hercog | Eugenie Bouchard | 6-0, 6-4 | |
Polona hercog | Rebecca marino | 5-7, 6-2, 8-6 | |
Maša Zec Peškirič | Eugenie Bouchard | 4-6, 1-6 | |
Polona Hercog Katarina Srebotnik |
Sharon Fichman Rebecca Marino |
7-6, 6-2 |
İsviçre - İsveç - 4: 1 TC Lido Lugano, Lugano , İsviçre 16 - 17 Nisan, Terre ( dahili ) | |||
4 | Timea bacsinszky | Johanna larsson | 7-6, 6-1 |
Patty schnyder | Sofia arvidsson | 6-1, 6-0 | |
Patty schnyder | Johanna larsson | 3-6, 7-5, 6-2 | |
Timea bacsinszky | Sofia arvidsson | 6-3, 6-1 | |
Amra Sadiković Stefanie Vögele |
Anna Brazhnikova Sandra Roma |
5-7, 4-6 |