Spor | Yüzme |
---|---|
Organizatör (ler) | Avrupa Yüzme Ligi |
Düzenleme | 32 nd |
Yerler) | Berlin ( Almanya ) |
Tarihli | 13-24 Ağustos 2014 |
Disiplinler |
Açık suda yüzme Spor yüzme Senkronize yüzme Dalış |
Resmi internet sitesi | (de) (tr) Berlin 2014 |
32 inci sayısında Avrupa Yüzme Şampiyonası 13 ila gerçekleşir24 Ağustos 2014içinde Berlin , Almanya . Bu, Almanya'nın 1962 , 1989 ve 2002'den sonra Avrupa Yüzme Şampiyonasını dördüncü kez düzenlemesidir .
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Röle | |||
4 × 100 m serbest |
İtalya Luca Dotto Luca Leonardi Erika Ferraioli Giada Galizi 03:25:02 ( RE ) |
Rusya Andrey Grechin Vladimir Morozov Veronika Popova Margarita Nesterova 3 dak 25 s 60 |
Fransa Clément Mignon Grégory Mallet Anna Santamans Coralie Balmy 3 dak 27 s 02 |
4 × 100 m karışık |
İngiltere Chris Walker-Hebborn Adam Peaty Jemma Lowe Fran Halsall 3 dk 44 sn 02 (RM) Georgia Davies |
Hollanda Bastiaan Lijesen Bram Dekker Inge Dekker Femke Heemskerk 3 dk 45 sn 93 Wendy van der Zanden Ilse Kraaijeveld |
Rusya Vladimir Morozov Vitalina Simonova Viacheslav Prudnikov Veronika Popova 3 dak 47 s 34 Nikita Ulyanov |
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Solo |
Svetlana Romashina 95.8333 |
Ona Carbonell 93.7000 |
Anna Voloshyna 92.3333 |
Duo |
Rusya Daria Korobova Svetlana Kolesnichenko 96.1000 |
Ukrayna Lolita Ananasova Anna Voloshyna 92.9000 |
İspanya Ona Carbonell Paula Klamburg 92.1667 |
Takımlar |
Rusya Vlada Chigireva Svetlana Kolesnichenko Anisya Olkhova Elena Prokofyeva Alla Shishkina Maria Shurochkina Gelena Topilina Darina Valitova 96.8333 |
Ukrayna Lolita Ananasova Olena Grechykhina Olha Kondrashova Oleksandra Sabada Kateryna Sadurska Anastasiya Savchuk Kseniya Sydorenko Anna Voloshyna 94.0667 |
İspanya Clara Basiana Alba María Cabello Ona Carbonell Margalida Crespí Sara Levy Meritxell Mas Cristina Salvador Paula Klamburg 92.4667 |
Kombine |
Ukrayna Lolita Ananasova Olena Grechykhina Oleksandra Kashuba Oleksandra Sabada Kateryna Sadurska Anastasiya Savchuk Kseniya Sydorenko Anna Voloshyna Olha Zolotarova Kateryna Reznik 94.4333 |
İspanya Clara Basiana Clara Camacho del Hoyo Ona Carbonell Margalida Crespí Sara Levy Meritxell Mas Cristina Salvador Sara Gijón Cabrera Thais Henríquez Torres Cecilia Jiménez Nieto 93.0333 |
İtalya Eliza Bozzo Beatrice Callegari Camilla Cattaneo Linda Cerruti Francesca Deidda Costanza Ferro Manila Flamini Mariangela Perrupato Delila Schiesaro Sara Sgarzi 90.3333 |
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Bireysel olaylar | |||
1 m'de sıçrama tahtası |
Patrick Hausding 428.65 puan |
Evgeny Kuznetsov 422.40 puan |
Matthieu Rosset 420.10 puan |
3 m tramplen |
Patrick Hausding 487.85 puan |
Ilya Zakharov 483.20 puan |
Illya Kvasha 477.20 puan |
10 m'de platform |
Viktor Minibaev 586.10 puan |
Thomas Daley 535.45 puan |
Sascha Klein 530.90 puan |
Senkronize olaylar | |||
3 m tramplen |
Evgeny Kuznetsov Ilya Zakharov 464.64 puan |
Patrick Hausding Stephan Feck 438.15 puan |
Illya Kvasha Oleksandr Horshkovozov 433.98 puan |
10 m'de platform |
Almanya Patrick Hausding Sascha Klein 461.46 puan |
Beyaz Rusya Vadim Kaptur Yauheni Karaliou 421.80 puan |
Ukrayna Oleksandr Bondar Maksym Dolgov 415.17 puan |
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Bireysel olaylar | |||
1 m'de sıçrama tahtası |
Tania Cagnotto 289.30 puan |
Kristina Ilinykh 288.55 puan |
Tina Punzel 286.70 puan |
3 m tramplen |
Nadezhda Bazhina 322.80 puan |
Tania Cagnotto 318,25 puan |
Nora Subschinski 317.90 puan |
10 m'de platform |
Sarah Barrow 363.70 puan |
Noemi Batki 346.40 puan |
Yulia Prokopchuk 341.35 puan |
Senkronize olaylar | |||
3 m tramplen |
İtalya Tania Cagnotto Francesca Dallapé 328.50 puan |
Almanya Tina Punzel Nora Subschinski 313.50 puan |
Ukrayna Olena Fedorova Anna Pysmenska 307.20 puan |
10 m'de platform |
Rusya Ekaterine Petukhova Yulia Timoshinina 314.70 puan |
Almanya Maria Kurjo My Phan 290.01 puan |
Macaristan Villo Kormos Zsofia Reisinger 279.48 puan |
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Takım olayı |
Rusya Viktor Minibaev Nadezhda Bazhina 416.90 puan |
Ukrayna Oleksandr Bondar Yulia Prokopchuk 409.75 puan |
Almanya Sascha Klein Tina Punzel 390.95 puan |
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
5 km süreli deneme |
Daniel Fogg 53:41 4 |
Rob Muffels 54 dk 1 sn 8 |
Thomas Lurz 54 dk 2 sn 6 |
10 km |
Weertman Feribotu 1 sa 49 dk 56 sn 2 |
Thomas Lurz 1 sa 49 dk 59 sn 0 |
Evgeny Drattsev 1 sa 50 dk 0 sn 6 |
Antalya 25 km |
Axel Reymond 4 sa 59 dk 18 sn 8 |
Evgeny Drattsev 4 sa 59 dk 31 sn 2 |
Edoardo Stochino 5 sa 08 dk 51 sn 0 |
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
5 km süreli deneme |
Isabelle Härle 57 dk 55 sn 7 |
Sharon van Rouwendaal 58 dk 29 sn 9 |
Mireia Belmonte García 58 dk 41 sn 4 |
10 km |
Sharon van Rouwendaal 1 sa 56 dk 6 sn 9 |
Éva Risztov 1 sa 56 dk 8 sn 0 |
Aurora Ponselé 1 sa 56 dk 8 sn 5 |
Antalya 25 km |
Martina Grimaldi 5 sa 19 dk 14 sn 1 |
Anna Olasz 5 sa 19 dk 21 sn 0 |
Angela Maurer 5 sa 19 dk 21 sn 4 |
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
5 km takım zaman denemesi |
Hollanda Feribot Weertman Marcel Schouten Sharon van Rouwendaal 55 dk 47 sn 8 |
Yunanistan Spyridon Gianniotis Antonios Fokaidis Kalliopi Araouzou 56 dk 5 s 5 |
Almanya Rob Muffels Thomas Lurz Isabelle Härle 56 dk 14 sn 8 |
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | İngiltere | 11 | 8 | 8 | 27 |
2 | Rusya | 9 | 7 | 3 | 19 |
3 | İtalya | 8 | 3 | 12 | 23 |
4 | Almanya | 6 | 8 | 8 | 22 |
5 | Danimarka | 6 | 1 | 2 | 9 |
6 | Macaristan | 5 | 6 | 6 | 17 |
7 | Fransa | 5 | 4 | 3 | 12 |
8 | İsveç | 3 | 6 | 1 | 10 |
9 | ispanya | 3 | 5 | 5 | 13 |
10 | Hollanda | 3 | 5 | 2 | 10 |
11 | Polonya | 2 | 1 | 1 | 4 |
12 | Sırbistan | 2 | 0 | 0 | 2 |
13 | Ukrayna | 1 | 3 | 7 | 11 |
14 | Litvanya | 1 | 1 | 2 | 4 |
15 | Belarus | 1 | 1 | 1 | 3 |
16 | Faroe Adaları | 0 | 2 | 0 | 2 |
17 | Yunanistan | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Slovenya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Belçika | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Avusturya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Finlandiya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam | 66 | 62 | 65 | 193 |