Spor | Futbol |
---|---|
Organizatör (ler) | Uefa |
Sürümler | 15 inci |
Tarihli |
dan 7 Eylül 2014 için 17 Kasım 2015 |
Katılımcılar |
53 milli takım + Fransa hazırlık maçlarında |
Denemeler |
260 eleme maçı + Fransa ile 10 hazırlık maçı ve 8 play-off |
Resmi internet sitesi | Uefa |
Navigasyon
Ana faz 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerine gerçekleşir7 Eylül 2014 -de Ekim 13, 2015. Barajlar,Kasım 12, 2015 -de 17 Kasım 2015.
UEFA üyesi ülkelerden 53 milli takım 23 sıra için mücadele ediyor. Dokuz gruba ayrılırlar: altılı sekiz grup ve beşli bir grup. Her gruptaki ilk ikisi ve en iyi üçüncüsü, Euro 2016'ya doğrudan hak kazanır. Gruplardaki diğer sekiz üçüncü, kalan dört sırayı belirlemek için gidiş-dönüş play-off'larda yarışır.
Fransa ev sahibi olarak finallere doğrudan katılım hakkı. Ancak, çekilişten sonra UEFA, Fransa'yı beş takımdan oluşan gruba bu takımlara karşı hazırlık maçları oynaması için görevlendirir (elemelerde Fransa'nın maçlarının sonuçları dikkate alınmaz).
Playoff çekilişi şu tarihlerde gerçekleşti: 23 Şubat 2014içinde Nice'in de France .
Bu eleme aşamasının en büyük sürprizi , 2014 Dünya Kupası'nda üçüncü olan ve kendi grubunda Çek Cumhuriyeti , İzlanda ve Türkiye'den sonra on maçta sadece dört galibiyetle dördüncü sırada yer alan Hollanda'nın eleme yapmamasıdır. Daha geniş ve daha açık bir formata rağmen, yarışmanın diğer iki eski galibi kalifiye olamadı: Danimarka ve Yunanistan.
Elli üç federasyon, önceki UEFA ve FIFA uluslararası müsabakalarında sıralama sırasına göre dağıtılır: 2010 Dünya Kupası (eleme + final aşaması) (% 20), Euro 2012 (eleme + final aşaması) (% 40) ve 2014 Dünya Kupa elemeleri (% 40).
Bu üç yarışmadaki maçlarda kazanılan toplam puan, oynanan maç sayısına bölünür. Bu bölüm, federasyonların sınıflandırmasını belirlemeyi mümkün kılar. İki veya daha fazla federasyon aynı katsayıyı elde ederse, sırayla aşağıdaki kriterlere göre karar verilir: En son eleme turunda oynanan maçların katsayısı, gol farkı, atılan gollerin ortalaması, deplasmanda ortalama goller, bir atış.
Bu sınıflandırma altı şapka (Fransa'da elliüç federasyonları ayırmasına olanak verir 11 inci göz ardı edilir). Euro çekme dizisinin kafaları şapka kadar başlayarak her kap şapka bir takım çekerek ön grupların bileşim (I A) tespit eder , n O , 6.
Şapka 1 (tohumlar) | Şapka 2 | Şapka 3 | Şapka 4 | Şapka 5 | Şapka 6 | ||||||
ispanya | 42.158 | Ukrayna | 31.156 | Sırbistan | 25.985 | Karadağ | 22.991 | İzlanda | 19.243 | Lüksemburg | 14.050 |
Almanya | 41.366 | Hırvatistan | 30.652 | Türkiye | 25.955 | Ermenistan | 22.861 | Kuzey İrlanda | 19.201 | Kazakistan | 13.961 |
Hollanda | 38.541 | İsveç | 30.111 | Slovenya | 25.834 | İskoçya | 22.234 | Arnavutluk | 19.151 | Lihtenştayn | 12.220 |
İtalya | 35.343 | Danimarka | 29.660 | İsrail | 25.442 | Finlandiya | 22.001 | Litvanya | 19.026 | Faroe Adaları | 11.751 |
İngiltere | 34.885 | İsviçre | 29.572 | Norveç | 25.341 | Letonya | 20.771 | Moldova | 18.301 | Malta | 10.740 |
Portekiz | 34.314 | Belçika | 28.732 | Slovakya | 25.333 | Galler | 20.551 | Kuzey Makedonya | 17.376 | Andorra | 8560 |
Yunanistan | 33.540 | Çekya | 28.234 | Romanya | 25.038 | Bulgaristan | 20.391 | Azerbaycan | 16.901 | San Marino | 7.420 |
Rusya | 32.946 | Macaristan | 27.802 | Avusturya | 24.572 | Estonya | 19.988 | Gürcistan | 16.766 | Cebelitarık | 0.000 |
Bosna Hersek | 31.416 | İrlanda | 26.733 | Polonya | 23.095 | Belarus | 19.646 | Kıbrıs | 14.235 |
Efsane
Çekilişten önce UEFA şuna karar verir:
Eleme aşaması, şampiyona sistemine göre gruplar halinde oynanır, her takım kendi grubundaki tüm rakiplerle iç ve dış maçlarda karşılaşır. Bir zafer üç puan, bir beraberlik bir puan ve bir mağlubiyet sıfır puan değerindedir. Grup maçlarının sonunda birkaç takımın puanlarının eşit olması durumunda, sınıflandırmalarını oluşturmak için belirtilen sırayla aşağıdaki kriterler uygulanır:
İlk dört kriterin uygulanmasından sonra, birkaç takım hala berabere kalırsa, nihai sıralamalarını belirlemek için ilk dört kriter yine sadece ilgili takımlar arasındaki maçlara uygulanır.
Bu prosedür başarısız olursa, aşağıdaki kriterler geçerlidir:
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff | Sonuçlar (▼ dom., ► dahili) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Çekya | 22 | 10 | 2 | +5 | Çekya | 2-1 | 0-2 | 2-1 | 2-1 | 1-1 | |
2 | İzlanda | 20 | 10 | 2 | +11 | İzlanda | 2-1 | 3-0 | 2-0 | 0-0 | 2-2 | |
3 | Türkiye | 18 | 10 | 2 | +5 | Türkiye | 1-2 | 1-0 | 3-0 | 3-1 | 1-1 | |
4 | Hollanda | 13 | 10 | 5 | +3 | Hollanda | 2-3 | 0-1 | 1-1 | 3-1 | 6-0 | |
5 | Kazakistan | 5 | 10 | 7 | -11 | Kazakistan | 2-4 | 0-3 | 0-1 | 1-2 | 0-0 | |
6 | Letonya | 5 | 10 | 5 | -13 | Letonya | 1-2 | 0-3 | 1-1 | 0-2 | 0-1 |
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff | Sonuçlar (▼ dom., ► dahili) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belçika | 23 | 10 | 1 | +19 | Belçika | 0-0 | 3-1 | 3-1 | 5-0 | 6-0 | |
2 | Galler | 21 | 10 | 1 | +7 | Galler | 1-0 | 0-0 | 0-0 | 2-1 | 2-0 | |
3 | Bosna Hersek | 17 | 10 | 3 | +5 | Bosna Hersek | 1-1 | 2-0 | 3-1 | 1-2 | 3-0 | |
4 | İsrail | 13 | 10 | 5 | +2 | İsrail | 0-1 | 0-3 | 3-0 | 1-2 | 4-0 | |
5 | Kıbrıs | 12 | 10 | 6 | -1 | Kıbrıs | 0-1 | 0-1 | 2-3 | 1-2 | 5-0 | |
6 | Andorra | 0 | 10 | 10 | -32 | Andorra | 1-4 | 1-2 | 0-3 | 1-4 | 1-3 |
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff | Sonuçlar (▼ dom., ► dahili) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ispanya | 27 | 10 | 1 | +20 | ispanya | 2-0 | 1-0 | 3-0 | 4-0 | 5-1 | |
2 | Slovakya | 22 | 10 | 2 | +9 | Slovakya | 2-1 | 0-0 | 0-1 | 3-0 | 2-1 | |
3 | Ukrayna | 19 | 10 | 3 | +10 | Ukrayna | 0-1 | 0-1 | 3-1 | 3-0 | 1-0 | |
4 | Belarus | 11 | 10 | 5 | -6 | Belarus | 0-1 | 1-3 | 0-2 | 2-0 | 0-0 | |
5 | Lüksemburg | 4 | 10 | 8 | -21 | Lüksemburg | 0-4 | 2-4 | 0-3 | 1-1 | 1-0 | |
6 | Kuzey Makedonya | 4 | 10 | 8 | -12 | Kuzey Makedonya | 0-1 | 0-2 | 0-2 | 1-2 | 3-2 |
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff | Sonuçlar (▼ dom., ► dahili) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Almanya | 22 | 10 | 2 | +15 | Almanya | 3-1 | 1-1 | 2-1 | 2-1 | 4-0 | |
2 | Polonya | 21 | 10 | 1 | +23 | Polonya | 2-0 | 2-1 | 2-2 | 4-0 | 8-1 | |
3 | İrlanda | 18 | 10 | 2 | +12 | İrlanda | 1-0 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 7-0 | |
4 | İskoçya | 15 | 10 | 3 | +10 | İskoçya | 2-3 | 2-2 | 1-0 | 1-0 | 6-1 | |
5 | Gürcistan | 9 | 10 | 7 | -6 | Gürcistan | 0-2 | 0-4 | 1-2 | 1-0 | 4-0 | |
6 | Cebelitarık | 0 | 10 | 10 | -54 | Cebelitarık | 0-7 | 0-7 | 0-4 | 0-6 | 0-3 |
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff | Sonuçlar (▼ dom., ► dahili) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İngiltere | 30 | 10 | 0 | +28 | İngiltere | 2-0 | 3-1 | 2-0 | 4-0 | 5-0 | |
2 | İsviçre | 21 | 10 | 3 | +16 | İsviçre | 0-2 | 3-2 | 3-0 | 4-0 | 7-0 | |
3 | Slovenya | 16 | 10 | 4 | +7 | Slovenya | 2-3 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 6-0 | |
4 | Estonya | 10 | 10 | 6 | -5 | Estonya | 0-1 | 0-1 | 1-0 | 1-0 | 2-0 | |
5 | Litvanya | 10 | 10 | 6 | -11 | Litvanya | 0-3 | 1-2 | 0-2 | 1-0 | 2-1 | |
6 | San Marino | 1 | 10 | 9 | -35 | San Marino | 0-6 | 0-4 | 0-2 | 0-0 | 0-2 |
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff | Sonuçlar (▼ dom., ► dahili) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kuzey İrlanda | 21 | 10 | 1 | +8 | Kuzey İrlanda | 0-0 | 1-1 | 2-1 | 2-0 | 3-1 | |
2 | Romanya | 20 | 10 | 0 | +9 | Romanya | 2-0 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 0-0 | |
3 | Macaristan | 16 | 10 | 2 | +2 | Macaristan | 1-2 | 0-0 | 1-0 | 2-1 | 0-0 | |
4 | Finlandiya | 12 | 10 | 4 | -1 | Finlandiya | 1-1 | 0-2 | 0-1 | 1-0 | 1-1 | |
5 | Faroe Adaları | 6 | 10 | 8 | -11 | Faroe Adaları | 1-3 | 0-3 | 0-1 | 1-3 | 2-1 | |
6 | Yunanistan | 6 | 10 | 6 | -7 | Yunanistan | 0-2 | 0-1 | 4-3 | 0-1 | 0-1 |
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff | Sonuçlar (▼ dom., ► dahili) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Avusturya | 28 | 10 | 0 | +17 | Avusturya | 1-0 | 1-1 | 1-0 | 3-0 | 1-0 | |
2 | Rusya | 20 | 10 | 2 | +16 | Rusya | 0-1 | 1-0 | 2-0 | 4-0 | 1-1 | |
3 | İsveç | 18 | 10 | 2 | +6 | İsveç | 1-4 | 1-1 | 3-1 | 2-0 | 2-0 | |
4 | Karadağ | 11 | 10 | 5 | -3 | Karadağ | 2-3 | 0-3 | 1-1 | 2-0 | 2-0 | |
5 | Lihtenştayn | 5 | 10 | 7 | -24 | Lihtenştayn | 0-5 | 0-7 | 0-2 | 0-0 | 1-1 | |
6 | Moldova | 2 | 10 | 8 | -12 | Moldova | 1-2 | 1-2 | 0-2 | 0-2 | 0-1 |
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff | Sonuçlar (▼ dom., ► dahili) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İtalya | 24 | 10 | 0 | +9 | İtalya | 1-1 | 2-1 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | |
2 | Hırvatistan | 20 -1 | 10 | 1 | +15 | Hırvatistan | 1-1 | 5-1 | 3-0 | 6-0 | 2-0 | |
3 | Norveç | 19 | 10 | 3 | +3 | Norveç | 0-2 | 2-0 | 2-1 | 0-0 | 2-0 | |
4 | Bulgaristan | 11 | 10 | 5 | -3 | Bulgaristan | 2-2 | 0-1 | 0-1 | 2-0 | 1-1 | |
5 | Azerbaycan | 6 | 10 | 6 | -11 | Azerbaycan | 1-3 | 0-0 | 0-1 | 1-2 | 2-0 | |
6 | Malta | 2 | 10 | 8 | -13 | Malta | 0-1 | 0-1 | 0-3 | 0-1 | 2-2 |
-1 :Hırvatistan-İtalya sırasında Poljud sahasındabir gamalı haç tasarımına ilişkin bir UEFA kararının ardından Hırvatistan'a bir puanlık yaptırım uygulandı.
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff | Sonuçlar (▼ dom., ► dahili) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portekiz | 21 | 8 | 1 | +6 | Portekiz | 0-1 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | |
2 | Arnavutluk | 14 | 8 | 2 | +5 | Arnavutluk | 0-1 | 1-1 | 0-2 | 2-1 | |
3 | Danimarka | 12 | 8 | 2 | +3 | Danimarka | 0-1 | 0-0 | 2-0 | 2-1 | |
4 | Sırbistan | 4 -3 | 8 | 5 | -5 | Sırbistan | 1-2 | 0-3 | 1-3 | 2-0 | |
5 | Ermenistan | 2 | 8 | 6 | -9 | Ermenistan | 2-3 | 0-3 | 0-0 | 1-1 |
-3 : Sırbistan-Arnavutluk maçı 14 Ekim 2014'te kesintiye uğradıktan sonra, Spor Tahkim Mahkemesi Arnavutluk'a başlangıçta 3-0 galibiyet verdi, Sırbistan üç sayı cezası aldı ve daha sonra karar UEFA Kontrol, Etik tarafından onaylandı. ve Disiplin Kurulu, 24 Ekim 2014'te. İki federasyonun itirazından sonra, UEFA Temyiz Kurulu, yaptırımların 2 Aralık 2014'te devam edip etmeyeceğine karar verir. Daha sonra, iki federasyon tarafından Spor Tahkim Mahkemesine yeni bir itiraz yapılır. 10 Temmuz 2015, Arnavutluk'a 3-0'lık skorla son galibiyetin verilmesine ve Sırbistan'a verilen üç sayı cezasının onaylanmasına karar verdi
Organizatör ülke ( Fransa for Euro 2016 ) en az takıma sahip gruba atanır. Otomatik olarak kalifiye olmasına rağmen, seçim daha sonra dostluk maçları için uygun rakip bulma zorluğunun üstesinden gelmek için bu eleme grubunda dostça bir şekilde yer alır. Gruptaki diğer beş takımın ev sahibi ülke aleyhine elde ettiği sonuçlar açıkça dikkate alınmıyor. UEFA Başkanı Michel Platini, gelecekte finalleri ve eleme gruplarını oluşturmak için ayrı bir UEFA sıralaması kullanılacağını söyledi. Ayrıca UEFA, televizyon yayıncılarına daha fazla rekabet sunuyor.
En iyi üçüncü doğrudan Euro 2016'ya hak kazanırken, diğer üçte sekizi barajlarda yarışıyor. Pozisyonları belirlemek için, her grubun yalnızca ilk beşinin sonuçları dikkate alınarak üçüncü grup arasında karşılaştırmalı bir sıralama oluşturulur (grubun olası altıncıya karşı sonuçları göz ardı edilir).
Sıra | Takım | Puan | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 ( A ) | Türkiye | 16 | 8 | 2 | +5 |
2 ( F ) | Macaristan | 15 | 8 | 1 | +3 |
3 ( C ) | Ukrayna | 13 | 8 | 3 | +7 |
4 ( H ) | Norveç | 13 | 8 | 3 | -2 |
5 ( I ) | Danimarka | 12 | 8 | 2 | +3 |
6 ( G ) | İsveç | 12 | 8 | 2 | +2 |
7 ( D ) | İrlanda | 12 | 8 | 2 | +1 |
8 ( B ) | Bosna Hersek | 11 | 8 | 3 | -1 |
9 ( E ) | Slovenya | 10 | 8 | 4 | -1 |
Bu barajlar arasında gerçekleşecek 12 Kasım 2015 için 17 Kasım 2015 . Çekiliş 18 Ekim 2015 Pazar günü saat 11: 20'de İsviçre'nin Nyon kentinde gerçekleştirilecek .
Serinin birincisi | - | ||
---|---|---|---|
Bosna Hersek | 30.367 | Danimarka | 27.140 |
Ukrayna | 30.313 | İrlanda | 26.902 |
İsveç | 29.028 | Norveç | 26.439 |
Macaristan | 27.142 | Slovenya | 25.442 |
Takım | Gitmek | Toplam | Dönüş | Takım |
---|---|---|---|---|
Ukrayna | 2 - 0 | 3 - 1 | 1-1 | Slovenya |
İsveç | 2 - 1 | 4 - 3 | 2 - 2 | Danimarka |
Bosna Hersek | 1-1 | 1 - 3 | 0 - 2 | İrlanda |
Norveç | 0 - 1 | 1 - 3 | 1 - 2 | Macaristan |
Kasım 14 , 2015 | Ukrayna | 2 - 0 | Slovenya | Arena Lviv , Lviv | |
18:00 CET |
Yarmolenko 22 nd Selezniov 54 inci |
( 1-0 ) | Seyirci: 34.000 Hakem: Jonas Eriksson |
||
Bildiri |
17 Kasım 2015 | Slovenya | 1-1 | Ukrayna | Stadion Ljudski vrt , Maribor | |
20:45 CET |
Cesar 11 inci | ( 1-0 ) | 90 + 8 inci Yarmolenko | Seyirci: 12,500 Hakem: Cüneyt Çakır |
|
Bildiri |
Kasım 14 , 2015 | İsveç | 2-1 | Danimarka | Arkadaşlar Arena , Solna | |
20:45 CET |
Forsberg 45 th Ibrahimović 50 th ( kalem. ) |
( 1-0 ) | 80 inci N. Jørgensen | Seyirci: 49.053 Hakem: Nicola Rizzoli |
|
Bildiri |
17 Kasım 2015 | Danimarka | 2 - 2 | İsveç | Parken Stadyumu , Kopenhag | |
20:45 CET |
Poulsen 82 nd Vestergaard 90 + 1 rd |
( 0-1 ) | 19 e 76 e Ibrahimovic | Seyirci: 36.051 Hakem: Martin Atkinson |
|
Bildiri |
Kasım 13 , 2015 | Bosna Hersek | 1-1 | İrlanda | Bilino Polje Stadyumu , Zenica | |
20:45 CET |
Džeko 86 inci | ( 0 - 0 ) | 82 nd Brady | Seyirci: 15.000 Hakem: Felix Brych |
|
Bildiri |
Kasım 16 , 2015 | İrlanda | 2 - 0 | Bosna Hersek | Aviva Stadyumu , Dublin | |
20:45 CET |
Walters 24 inci ( kalem. ) 70 inci | ( 1-0 ) | Seyirci: 50,500 Tahkim: Björn Kuipers |
||
Bildiri |
Kasım 12 , 2015 | Norveç | 0-1 | Macaristan | Ullevaal Stadyumu , Oslo | |
20:45 CET |
( 0-1 ) | 26 inci Kleinheisler | Seyirci: 27.182 Hakem: Mark Clattenburg |
||
Bildiri |
Kasım 15 , 2015 | Macaristan | 2-1 | Norveç | Groupama Aréna , Budapeşte | |
20:45 CET |
Priskin 14 ve Henriksen 83 e ( csc ) |
( 1-0 ) | 87 th Henriksen | Seyirci: 22.000 Hakem: Carlos Velasco Carballo |
|
Bildiri |
Takım | Nedeni | Yeterlilik tarihi | |
---|---|---|---|
1 | Fransa | Bir organizasyon ülkesi olarak otomatik olarak kalifiye oldu | 28 Mayıs 2010 |
2 | Çekya | Elemeleri A grubu - 1 st nokta | Eylül 6, 2015 |
3 | İzlanda | Eleme, grup A - 2 nd yer | Eylül 6, 2015 |
4 | Belçika | Elemeleri, B grubu - 1 st nokta | Ekim 10, 2015 |
5 | Galler | Elemeler, B grubu - bunun yerine 2 e | Ekim 10, 2015 |
6 | ispanya | Eleme C Grubu - 1 st nokta | Ekim 9, 2015 |
7 | Slovakya | Eleme Grubu C - onun yerine 2 e | Ekim 12, 2015 |
8 | Almanya | Elemeleri D Grubu - 1 st nokta | Ekim 11, 2015 |
9 | Polonya | Eleme, grup D - 2 nd yer | Ekim 11, 2015 |
10 | İngiltere | Elemeleri, E Grubu - 1 st nokta | 5 Eylül 2015 |
11 | İsviçre | Elemeler, E Grubu - 2 E yerine | Ekim 9, 2015 |
12 | Kuzey İrlanda | Elemeleri F grubu - 1 st nokta | Ekim 8, 2015 |
13 | Romanya | Eleme Turu, Grup F - 2 e yukarı | Ekim 11, 2015 |
14 | Avusturya | Elemeler, G grubu, - 1 st nokta | Eylül 8, 2015 |
15 | Rusya | Eleme Turu, Grup G - 2 E sitesi | Ekim 12, 2015 |
16 | İtalya | Elemeler, H grubu, - 1 st nokta | Ekim 10, 2015 |
17 | Hırvatistan | Eleme, grup H - 2 nd yer | Ekim 13, 2015 |
18 | Portekiz | Elemeleri Grup I - 1 st nokta | Ekim 8, 2015 |
19 | Arnavutluk | Yeterlilik, grup I - 2 nd yer | Ekim 11, 2015 |
20 | Türkiye | En iyi 3 e | Ekim 13, 2015 |
21 | Ukrayna | Baraj | 17 Kasım 2015 |
22 | İsveç | Baraj | 17 Kasım 2015 |
23 | İrlanda | Baraj | Kasım 16, 2015 |
24 | Macaristan | Baraj | Kasım 15, 2015 |
Sıra | Golcü | Ülke | Hedefler | Oynanan dakikalar |
---|---|---|---|---|
1 | Robert lewandowski | Polonya | 13 | 876 |
2 | Zlatan Ibrahimovic | İsveç | 11 | 814 |
3 | Thomas Müller | Almanya | 9 | 806 |
4 | Artiom Dziouba | Rusya | 8 | 581 |
5 | Edin Džeko | Bosna Hersek | 788 | |
6 | Wayne Rooney | İngiltere | 7 | 669 |
7 | Marc Janko | Avusturya | 675 | |
8 | Kyle Lafferty | Kuzey İrlanda | 752 | |
9 | Steven fletcher | İskoçya | 789 | |
10 | Gareth Bale | Galler | 897 |
Sıra | Golcü | Ülke | Geçer | Oynanan dakikalar |
---|---|---|---|---|
1 | Vladimír Weiss | Slovakya | 6 | 583 |
2 | Arkadiusz Milik | Polonya | 745 | |
3 | Senad Lulić | Bosna Hersek | 1050 | |
4 | Xherdan Shaqiri | İsviçre | 5 | 765 |
5 | Breel Embolo | İsviçre | 4 | 205 |
6 | Niall McGinn | Kuzey İrlanda | 422 | |
7 | Mesut Özil | Almanya | 540 | |
8 | Shaun Maloney | İskoçya | 719 | |
9 | Kamil Grosicki | Polonya | 735 | |
10 | Martin harnik | Avusturya | 794 |