Spor | hentbol |
---|---|
Organizatör(ler) | Afrika Hentbol Konfederasyonu |
düzenleme | 24 inci |
Yerler) | Yaoundé , Kamerun |
Tarihli | 8'den 18 Haziran 2021 |
Milletler | Afrikalı |
katılımcılar | 12 ulusal seçim |
unvan sahibi | Angola |
---|---|
kazanan | Angola (14 e şampiyonluk) |
Finalist | Kamerun |
Üçüncü | Tunus |
En iyi oyuncu | Isabel Guialo |
24 inci sayısında Milletler Bayanlar hentbolde Afrika Şampiyonası CAN olarak bilinen, 8 ile gerçekleşir18 Haziran 2021içinde Yaoundé'de , Kamerun'da .
Afrika Hentbol Konfederasyonu (CAHB) tarafından düzenlenen , en iyi Afrika ulusal kadın hentbol takımlarını bir araya getiriyor . Başlangıçta 2'den planlandı12 Aralık 2020, yarışma ertelenmek zorunda kaldı Haziran 2021Covid-19 salgını nedeniyle . Yarışmanın yarı finale kalan dört takımı 2021 Dünya Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı .
Zaferi ile rekabet uçları Angola Afrika şampiyonu taçlandırılmıştır 14 inci tarihindeki zaman. Angola, Kamerun , finalist, üçüncü , Tunus ve dördüncü, Kongo , İspanya'da 2021 Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandı .
On iki takım dörderli üç gruba ayrılır. Her gruptan ilk iki takım ve tüm gruplardan ilk üçte iki takım çeyrek finale çıkmaya hak kazanır. Diğer dört takım sıralama maçları oynuyor.
İki grubun kompozisyonu için kura çekimi yapıldı. 1 st Nisan 2021içinde Yaounde de Yaoundé Spor Sarayı :
Müsabaka başlamadan hemen önce Afrika Hentbol Konfederasyonu (CAHB), C Grubu'nda oynayacak olan Cezayir'in çekildiğini duyurdu . Bu nedenle müsabaka sadece 11 takım tarafından oynanıyor ve CAHB tarafından yeni bir turnuva takvimi açıklandı.
Gösterilen tüm saatler UTC + 1 yerel saattir .
|
9 Haziran 2021, 14:00 |
Senegal | 42 - 16 | Madagaskar | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(20 - 9) |
9 Haziran 2021 18:00 |
Tunus | 30 - 27 | Gine | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(15 - 12) |
11 Haziran 2021, 14:00 |
Madagaskar | 16 - 44 | Tunus | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(10 - 21) |
11 Haziran 2021 18:00 |
Gine | 20 - 32 | Senegal | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(11 - 16) |
13 Haziran 2021 14:00 |
Gine | 35 - 16 | Madagaskar | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(19 - 10) |
13 Haziran 2021 16:00 |
Senegal | 13 - 30 | Tunus | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(7 - 16) |
|
8 Haziran 2021 14:00 |
Nijerya | 16 - 35 | DR Kongo |
Yaoundé Polivalent Spor Sarayı , Yaoundé Tahkim : El-Saied, El-Saied |
(3 - 18) |
8 Haziran 2021 18:00 |
Kamerun | 40 - 16 | Kenya |
Yaoundé Polyvalent Spor Sarayı , Yaoundé Hakem : Diop, Faye |
(21 - 8) |
10 Haziran 2021 16:00 |
DR Kongo | 42 - 16 | Kenya | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(21 - 4) |
10 Haziran 2021 18:00 |
Kamerun | 31 - 19 | Nijerya | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(14 - 13) |
12 Haziran 2021 16:00 |
Nijerya | 26 - 21 | Kenya | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(12 - 11) |
12 Haziran 2021 18:00 |
DR Kongo | 21 - 26 | Kamerun | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(10 - 10) |
|
9 Haziran 2021 16:00 |
Angola | 39 - 14 | yeşil şapka |
Yaoundé Polyvalent Spor Sarayı , Yaoundé Tahkim : Krichen, Makhlouf |
(16 - 5) |
11 Haziran 2021 16:00 |
yeşil şapka | 23 - 34 | Kongo | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(13 - 21) |
13 Haziran 2021 18:00 |
Angola | 29 - 24 | Kongo | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(16 - 11) |
Sınıflandırma, dördüncü olarak sınıflandırılan takıma karşı elde edilen sonucun çıkarılmasıyla belirlenir (A ve B grupları için):
Takım | puan | J | P | Fark | |
---|---|---|---|---|---|
3.1 | Gine | 0 | 2 | 2 | -15 |
3.2 | Nijerya | 0 | 2 | 2 | -31 |
3.3 | yeşil şapka | 0 | 2 | 2 | -36 |
Çeyrek finaller | yarı final | son | ||||||||||||||
15 Haziran, 14:00 | 16 Haziran, 15:30 | 18 Haziran, 18:00 | ||||||||||||||
[A1] Tunus | 27 | |||||||||||||||
[3.1] Gine | 20 | |||||||||||||||
Tunus | 23 | |||||||||||||||
15 Haziran 12:00 | ||||||||||||||||
Angola | 27 AD | |||||||||||||||
[C1] Angola | 29 | |||||||||||||||
16 Haziran 18:00 | ||||||||||||||||
[B2] Demokratik Kongo Cumhuriyeti | 20 | |||||||||||||||
Angola | 25 | |||||||||||||||
15 Haziran 18:00 | ||||||||||||||||
Kamerun | 15 | |||||||||||||||
[B1] Kamerun | 44 | |||||||||||||||
[3.2] Nijerya | 14 | |||||||||||||||
Kamerun | 22 | Üçüncülük için maç | ||||||||||||||
15 Haziran, 16:00 | ||||||||||||||||
Kongo | 21 | 18 Haziran, 15.00 | ||||||||||||||
[C2] Kongo | 21 | |||||||||||||||
Tunus | 22 | |||||||||||||||
[A2] Senegal | 20 | |||||||||||||||
Kongo | 17 | |||||||||||||||
15 Haziran 2021 12:00 |
Angola | 29 - 20 | DR Kongo | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(15 - 10) |
15 Haziran 2021 14:00 |
Tunus | 27 - 20 | Gine | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(15 - 7) |
15 Haziran 2021 16:00 |
Kongo | 21 - 20 | Senegal | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(11 - 6) |
15 Haziran 2021 18:00 |
Kamerun | 44 - 14 | Nijerya | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(26 - 3) |
16 Haziran 2021 15:30 |
Tunus | 23-27 ( p ) | Angola | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(12 - 11, 21 - 21) | ||||
prol. : 2 - 6 |
16 Haziran 2021 18:00 |
Kamerun | 22 - 21 | Kongo | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(12 - 10) |
18 Haziran 2021, 15:00 |
Tunus | 22 - 17 | Kongo | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(12 - 7) |
18 Haziran 2021 18:00 |
Angola | 25 - 15 | Kamerun | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(14 - 7) |
|
14 Haziran 2021 16:00 |
Madagaskar | 30 - 33 | Kenya | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(15 - 17) |
15 Haziran 2021 20:00 |
yeşil şapka | 30 - 16 | Madagaskar | ENSTP Spor Salonu , Yaoundé |
(16 - 10) |
17 Haziran 2021 18:00 |
yeşil şapka | 27 - 22 | Kenya | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(12 - 12) |
Sıralama yarı finalleri | Eşleşme 5 inci Yeri | |||||||||
16 Haziran 10:00 | 17 Haziran, 16:00 | |||||||||
Gine | 26 | |||||||||
DR Kongo | 33 | |||||||||
DR Kongo | 14 | |||||||||
16 Haziran, 12:00 | ||||||||||
Senegal | 24 | |||||||||
Nijerya | 15 | |||||||||
Senegal | 32 | |||||||||
Eşleşme 7 inci Yeri | ||||||||||
17 Haziran, 14:00 | ||||||||||
Gine | 25 | |||||||||
Nijerya | 21 | |||||||||
16 Haziran 2021 10:00 |
Gine | 26 - 33 | DR Kongo | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(13 - 18) |
16 Haziran 2021 12:00 |
Nijerya | 15 - 32 | Senegal | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(4 - 16) |
17 Haziran 2021 14:00 |
Gine | 25 - 21 | Nijerya | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(11 - 11) |
17 Haziran 2021 16:00 |
DR Kongo | 14 - 24 | Senegal | Yaoundé Çok Amaçlı Spor Sarayı , Yaoundé |
(6 - 14) |
İlk dört takım 2021 Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandı :
rütbe | Takım |
---|---|
Angola | |
Kamerun | |
Tunus | |
4 | Kongo |
5 | Senegal |
6 | DR Kongo |
7 | Gine |
8 | Nijerya |
9 | yeşil şapka |
10 | Kenya |
11 | Madagaskar |
İstatistikler ve ödüller:
Afrika şampiyonu olan Angola takımının gücü şunlardan oluşuyor. :
Antrenör : Filipe Cruz .
Afrika'nın ikinci şampiyonu Kamerun takımının gücü şunlardan oluşuyor:
Antrenör : Serge Christian Guebogo .
Tunus bronz madalyalı takımının gücü şunlardan oluşur:
Antrenör : Moez Ben Amor .