Spor | Atletizm |
---|---|
Organizatör (ler) | CAA |
Sürümler | 14 inci |
Yerler) | Brazzaville , Kongo Cumhuriyeti |
Tarihli | 14 -18 Temmuz 2004 |
Milletler | 42 |
Katılımcılar | 431 |
Denemeler | 44 |
Siteler) | Alphonse Massamba-Debat Stadyumu |
Navigasyon
1979 • 1982 • 1984 • 1985 • 1988 • 1989 • 1990 • 1992 • 1993 • 1996 • 1998 • 2000 • 2002 • 2004 • 2006 • 2008 • 2010 • 2012 • 2014 • 2016 • 2018 • 202114 olan Afrika Atletizm Şampiyonası kentinde düzenlendi 14'e kadar18 Temmuz 2004En Stade Alphonse Massamba-Debat içinde Brazzaville , Kongo Cumhuriyeti . Afrika Atletizm Konfederasyonu tarafından düzenlenen yarışma 42 ülkeden 431 sporcuyu bir araya getiriyor.
Atina Olimpiyatları'nın başlamasından sadece bir ay önce yapılan bu yarışma, kıtanın en iyi sporcuları tarafından reddedildi veya gerçek hedefleri olan Oyunlar için hazırlık olarak kullanıldı. 44 etkinliğin sonunda Güney Afrika , 19 madalya ile Kenya , 8 madalya ve Senegal ile Nijerya'nın önünde 30 madalya kazanarak aslan payını aldı .
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m |
Olusoji Fasuba 10 s 21 |
Idrissa Sanou 10:37 |
Jaysuma Saidy 10s 43 |
|||
200 m |
Joseph Batangdon 20 s 46 |
Ambrose Ezenwa 20'ler 75 |
Sabah Nagel 20'ler 83 |
|||
400 m |
Eric Milazar 45 03 |
Ezra Sambu 45'ler 33 |
Genç Talkmore Nyongani 45'ler 69 |
|||
800 m |
William Yiampoy 1 dk 45 sn 36 |
Hezekiél Sepeng 1 dak 45 s 55 |
Ismail Ahmed Ismail 1 dak 45 s 87 |
|||
1.500 m |
Paul Korir 3 dk 39 sn 48 |
Peter Roko Ashak 3 dk 41 sn 31 |
Yassine Bensghir 3 dk 41 sn 49 |
|||
5.000 m |
Terefe Maregu 13:47 77 |
Boniface Songok 13 dk 48 sn 06 |
Hillary Chenonge 13:48 s 44 |
|||
10.000 m |
Charles Kamathi 28:07 83 |
Abebe Dinkessa 28:10 49 |
Yebeltal Admasu 28 dk 28 sn 59 |
|||
3.000 m engelli |
David Chemweno 8 dakika 17 saniye 31 |
Richard Mateelong 8 dk 26 sn 34 |
Abdelatif Chemlal 8 dk 31 sn 01 |
|||
110 m engelli |
Todd Matthews Jouda 13 70'ler |
Shaun Bownes 13 sn 80 |
Frikkie van Zyl 13s 81 |
|||
400 m engelli |
Llewellyn Herbert 48'ler 90'lar |
Julius Bungei 49'lar 56 |
Ockert Cilliers (inç) 49 s 58 |
|||
20 km yürüyüş |
Julius Sawe 1 dakika 27 saniye 43 |
Hassanine sebei 1 dak 28 s 35 |
Moussa Aouanouk 1 dak 29 s 02 |
|||
4 × 100 m |
Nijerya Olusoji Fasuba Ambrose Ezenwa Aaron Egbele Chinedu Oriala 38 s 91 |
Güney Afrika Morne Nagel Deon du Toit Clinton Venter Lee-Roy Newton 39s 59 |
Kamerun Emmanuel Ngom Priso Idrissa Adam Alain Olivier Nyounai Joseph Batangdon 39 s 87 |
|||
4 × 400 m |
Zimbabve Lloyd Zvasiya Lewis Banda Temba Ncube Talkmore Nyongani 3 dak 02 s 38 |
Nijeryalı James Godday Saul Weigopwa Bola Lawal Enefiok Udo-Obong 3 dak 02 s 66 |
Güney Afrika Marcus La Grange Werner Botha Hendrick Mokganyetsi Arnaud Malherbe 3 dk 03 sn 81 |
|||
Yüksek atlayış |
Kabelo Mmono 2.17 m |
Boubacar Quark 2.10 m |
Khemraj Naiko 2.10 m |
|||
Uzun atlama |
Jonathan Chimier 8.06 m |
Ndiss Kaba Badji 7.86 m |
Nabil Adamou 7.72 m |
|||
Sırıkla atlama |
Bashir Zaghouani 5.20 m |
Karim Şene 5.00 m |
Mohamed Karbib 4.60 m |
|||
Üçlü atlama |
Olivier Sanou 16.31 m |
Hamza Menina 16.02 m |
Thierry Adanabou 15.93 m |
|||
Gülle atma |
Janus Hırsızları 21.02 m |
Burger Lambrechts 18.78 m |
Yasser İbrahim Farağ 18.51 m |
|||
Disk atma |
Frantz Kruger 63.85 m |
Hannes Hopley 63.50 m |
Nabil Kiram 52.12 m |
|||
Cirit atma |
Gerhardus Pienaar 78.31 m |
Gerbrandt Grobler 76.93 m |
Willie İnsan 71,48 m |
|||
Çekiç fırlatma |
Chris Harmse 75.90 m |
Sabre Çarşısı 70.71 m |
Ahmed Abd El Raouf 67.87 m |
|||
Dekatlon |
Anis Riahi 7.200 puan |
Selwyn Lieutier 6,882 puan |
Celestin Moussambote Kengué 6.478 puan |
|||
AR rekor Continental ( bölge kaydı ) • CR Kayıt şampiyonası ( şampiyonluk rekoru ) • DNF bitirmek vermedi ( bitiremedi ) • DNS başlamadı mı ( başlamadı ) • DQ DQ ( diskalifiye ) • MR toplantı kaydını ( karşılamak kaydı ) • NR Ulusal rekor ( ulusal rekor ) • VEYA Olimpiyat rekoru ( olimpiyat rekoru ) • PB kişisel rekoru ( kişisel en iyi ) • SB sezonun en iyi kişisel performansı ( sezonun en iyisi ) • WL Dünyanın en yüksek performans yılı ( dünya lideri ) • WJR rekoru dünyası Junior ( dünya genç rekoru ) • WR dünya rekoru ( dünya rekoru ) |
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Güney Afrika | 10 | 12 | 7 | 29 |
2 | Kenya | 7 | 7 | 5 | 19 |
3 | Senegal | 3 | 4 | 1 | 8 |
4 = | Tunus | 3 | 3 | 0 | 6 |
4 = | Nijerya | 3 | 3 | 0 | 6 |
6 | Etiyopya | 3 | 1 | 0 | 4 |
7 | Fas | 2 | 3 | 6 | 11 |
8 | Mauritius | 2 | 1 | 2 | 5 |
9 | Mısır | 2 | 0 | 2 | 4 |
10 | Burkina Faso | 1 | 2 | 2 | 5 |
11 | Sudan | 1 | 1 | 1 | 3 |
12 | Kamerun | 1 | 0 | 3 | 4 |
13 | Zimbabve | 1 | 0 | 1 | 2 |
14 = | Botsvana | 1 | 0 | 0 | 1 |
14 = | Gana | 1 | 0 | 0 | 1 |
14 = | Madagaskar | 1 | 0 | 0 | 1 |
17 | Mali | 0 | 2 | 1 | 3 |
18 | Cezayir | 0 | 1 | 3 | 4 |
19 = | Çad | 0 | 1 | 1 | 2 |
19 = | Gitmek | 0 | 1 | 1 | 2 |
21 = | Burundi | 0 | 0 | 1 | 1 |
21 = | Gambiya | 0 | 0 | 1 | 1 |
21 = | Seyşeller | 0 | 0 | 1 | 1 |