Spor | Atletizm |
---|---|
Organizatör (ler) | AAA |
Düzenleme | 7 inci |
Yerler) | Doha |
Tarihli | 19 - Şubat 21 , 2016 |
Yedi olan Asya Salon Atletizm Şampiyonası yer alacak 19 ve Şubat 21 , 2016içinde Doha , Katar himayesinde Asya Atletizm Federasyonu .
Yarışmanın ilk gününde, Çin'in Li Ling geliştirir Asya rekoru içinde sırıkla 4.70 m performansı ile. 2015 yılında 4,51 milyon ile tuttuğu bu rekorunu geliştiriyor.
Yarışmanın ikinci gününde Bahreyn Kemi Adekoya da 400 metrede kıta rekoru kırdı . 51 saniye 67 ile, Çin'deki Li Yajun'un 52 saniye 27'sini yarım saniye geliştirdi .24 Şubat 1996.
Bahreyn Kadın Milli Takımı yarışmanın son gününde 4x400m bayrak yarışında yeni bir kıta rekoru kırdı.
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 m |
Hassan Taftian 6:56 ( NR, CR ) |
Reza Ghasemi 6 s 66 |
Eric Cray 6s 70 |
|||
400 m |
Abdalelah Haroun 45 s 88 (CR) |
Abbas Abubakar Abbas 46s 60 (PB) |
Mikhail Litvin 46s 80 (PB) |
|||
800 m |
Musaeb Abdulrahman Balla 1:46:92 (CR) |
Jamal Hairane 1 dak 48 s 05 |
Mostafa Gholamerza Kordiyani 1:48:26 (NR) |
|||
1.500 m |
Mohamad al-Garni 3:36:35 ( CR, NR ) |
Benson Seurei 3 dakika 37 sn 08 (PB) |
Adı geçen Aden 3 dakika 37 saniye 29 (PB) |
|||
3000 m |
Mohamad Al-Garni 7 dk 39 sn 23 (CR) |
Albert Rop 7 dakika 40 s 27 |
Aden dedi 7:44 69 (PB) |
|||
60 m engelli |
Abdulaziz al-Mandeel 7:60 (CR, NR) |
Ya'qoub al-Youha 7 s 65 |
Zhang Honglin 7'ler 73 |
|||
4 × 400 m |
Katar Mohamed Nasir Abbas Musaeb Abdulrahman Balla Baker Haydal Abdalla Abdelalelah Haroun 3:20 ( NR, CR ) |
İran Reza Ghasemi Gholamerza Kordinayi Mahdi Javad Zamani Sajjad Hashemi Ahangari 3 dak 11 s 86 |
Başka ekip yok | |||
Yüksek atlayış |
Mutaz Essa Barshim 2.35 m |
Majd Eddine Ghazal 2.28 m ( NR ) |
Manjula Kumara 2.24 m ( NR ) |
|||
Sırıkla atlama |
Huang Bokai 5,75 milyon (CR, PB) |
Seito Yamamoto 5.60 m |
Hiroki Ogita 5,50 m |
|||
Uzun atlama |
Zhang Yaoguang 7,99 m (PB) |
Prem Kumar Kumaravel 7.92 m |
Chan Ming Tai 7,85 milyon (NR) |
|||
Üçlü atlama |
Roma Valiyev 16.69 m |
Renjith Maheswary 16.16m (PB) |
Rashid Ahmed al- Mannai 15,97 milyon (PB) |
|||
Gülle atma |
Liu Yang 19.30 m |
Tian Zhizhong 18.88 m |
Om Prakash Singh 18.77 m |
|||
Heptatlon |
Akihiko Nakamura 5,831 sayı (NR) |
Hu Yufei 5.745 puan |
Marat Khaydarov 5,619 puan |
|||
AR rekor Continental ( bölge kaydı ) • CR Kayıt şampiyonası ( şampiyonluk rekoru ) • DNF bitirmek vermedi ( bitiremedi ) • DNS başlamadı mı ( başlamadı ) • DQ DQ ( diskalifiye ) • MR toplantı kaydını ( karşılamak kaydı ) • NR Ulusal rekor ( ulusal rekor ) • VEYA Olimpiyat rekoru ( olimpiyat rekoru ) • PB kişisel rekoru ( kişisel en iyi ) • SB sezonun en iyi kişisel performansı ( sezonun en iyisi ) • WL Dünyanın en yüksek performans yılı ( dünya lideri ) • WJR rekoru dünyası Junior ( dünya genç rekoru ) • WR dünya rekoru ( dünya rekoru ) |
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 m |
Viktoriya Zyabkina 7s 27 (CR) |
Yuan Qiqi 7s 33 (SB) |
Dutee Chand 7 s 37 |
|||
400 m |
Kemi Adekoya 51 s 67 ( AR, CR ) |
Elina Mikhina 53 s 85 |
Quách Thị Lan 55 s 69 |
|||
800 m |
Marta Hirpato Yota 2 dk 4 sn 59 |
Nimali Walimar Sha Arachchige 2 dk 4 sn 88 |
Tatyana Neroznak 2 6 dakika 32 saniye (PB) |
|||
1.500 m |
Betlhem Desalegn 4 dakika 21 saniye 65 |
Tigist Gashaw Belay 4 dk 22 sn 17 |
Sugandha Kumari 4 dakika 29 saniye 06 (PB) |
|||
3000 m |
Ruth Jebet 8 dakika 47 saniye 24 (PB) |
Alia Saeed Mohammed 08:48:62 (SB) |
||||
60 m engelli |
Anastasiya Soprunova 8 s 17 (8168) |
Anastasiya Pilipenko 8 s 17 (8170) |
Valentina Kibalnikova 8s 32 (PB) |
|||
4 × 400 m |
Bahreyn Salwa Eid Naser Aminat Yusuf Jamal Iman Essa Jasim Kemi Adekoya 3 dk 35 sn 07 ( AR, CR ) |
İran Farzaneh Fasihi Sepideh Tavakoli Zahra Kompani Maryam Tossi 4 dk 6 sn 51 |
Ürdün Rasem Yacoub Hashem Sulaiman Maradat Khattab Omar Boshnak Ael Abdelqader Alqadi 4 dak 10 s 55 |
|||
Yüksek atlayış |
Svetlana Radzivil 1.92 m (SB) |
Nadiya Dusanova 1.88 m (= SB) |
Zheng Xingjuan 1,84 milyon (SB) |
|||
Sırıkla atlama |
Li Ling 4,70 m ( AR, CR ) |
Ren Mengqian 4.30m (SB), |
Tomomi Abiko 4,15 m (SB) |
|||
Uzun atlama |
Mayookha Johny 6.35 m |
Bùi Thị Thu Thuo 6.30 m (SB) |
Olga Rypakova 6,22 m (SB) |
|||
Üçlü atlama |
Olga Rypakova 14.32 m (CR, SB) |
Mayookha Johny 14.00 m ( NR ) |
Irina Ektova 13.48 m (SB) |
|||
Gülle atma |
Shuang Geng 18.06 m (PB) |
Guo Tianqian 17,44 milyon (PB) |
Noora Salem Jasim 16.26 milyon (PB) |
|||
Pentatlon |
Ekaterina Voronina 4224 puan |
Sepideh Tavakoli 3.828 puan |
Chie Kiriyama 3.637 puan |
|||
AR rekor Continental ( bölge kaydı ) • CR Kayıt şampiyonası ( şampiyonluk rekoru ) • DNF bitirmek vermedi ( bitiremedi ) • DNS başlamadı mı ( başlamadı ) • DQ DQ ( diskalifiye ) • MR toplantı kaydını ( karşılamak kaydı ) • NR Ulusal rekor ( ulusal rekor ) • VEYA Olimpiyat rekoru ( olimpiyat rekoru ) • PB kişisel rekoru ( kişisel en iyi ) • SB sezonun en iyi kişisel performansı ( sezonun en iyisi ) • WL Dünyanın en yüksek performans yılı ( dünya lideri ) • WJR rekoru dünyası Junior ( dünya genç rekoru ) • WR dünya rekoru ( dünya rekoru ) |
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Katar | 6 | 1 | 3 | 10 |
2 | Kazakistan | 4 | 2 | 4 | 10 |
3 | Çin | 3 | 3 | 1 | 7 |
4 | Bahreyn | 2 | 5 | 1 | 8 |
5 | Endonezya | 2 | 1 | 2 | 5 |
6 | Özbekistan | 2 | 1 | 1 | 4 |
7 | Birleşik Arap Emirlikleri | 2 | - | 1 | 3 |
8 | İran | 1 | 4 | 1 | 6 |
9 | Japonya | - | 1 | 3 | 4 |
10 | Vietnam | - | 1 | 1 | 2 |
Sri Lanka | - | 1 | 1 | 2 | |
12 | Suriye | - | 1 | - | 1 |
13 | Filipinler | - | - | 1 | 1 |
Ürdün | - | - | 1 | 1 | |
Toplam | 18 | 18 | 18 | 54 |