Spor |
Yüzme • Spor Yüzme • Senkronize Yüzme • Dalış • |
---|---|
Organizatör (ler) | Avrupa Yüzme Ligi |
Sürümler | 13 inci |
Yerler) |
Viyana Avusturya |
Tarihli |
18 Ağu 1974 -de 25 Ağustos 1974 |
Navigasyon
13 inci sayısında Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda arasında gerçekleşecek 18 kadar25 Ağustos 1974içinde Viyana'da içinde Avusturya . Avusturya'nın başkenti, 1950'den sonra Avrupa Yüzme Ligi tarafından ikinci kez düzenlenen bu etkinliğe ev sahipliği yapıyor . 37 denemeden oluşan programda dört yüzme disiplini - spor yüzme , senkronize yüzme , su topu ve dalış - yer alıyor.
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Doğu Almanya | 17 | 15 | 4 | 36 |
2 | Batı Almanya | 6 | 5 | 4 | 15 |
3 | İngiltere | 5 | 3 | 3 | 11 |
4 | Macaristan | 3 | 1 | 4 | 8 |
5 | Sovyetler Birliği | 2 | 7 | 11 | 20 |
6 | İtalya | 2 | 2 | 1 | 5 |
7 | İsveç | 2 | 1 | 3 | 6 |
8 | Hollanda | 0 | 3 | 5 | 8 |
9 | Fransa | 0 | 0 | 1 | 1 |
9 | Yugoslavya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Toplam | 37 | 37 | 37 | 111 |
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Doğu Almanya | 17 | 14 | 4 | 35 |
2 | Batı Almanya | 6 | 3 | 3 | 12 |
3 | Sovyetler Birliği | 2 | 4 | 7 | 13 |
4 | İngiltere | 2 | 3 | 3 | 8 |
5 | Macaristan | 2 | 1 | 4 | 7 |
6 | Hollanda | 0 | 2 | 3 | 5 |
7 | İsveç | 0 | 1 | 3 | 4 |
8 | İtalya | 0 | 1 | 1 | 2 |
9 | Fransa | 0 | 0 | 1 | 1 |
Toplam | 29 | 29 | 29 | 87 |
Ölçek | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Serbest yüzmek | |||
100 m boş | Peter Nocke ( FRG ) | Vladimir Bure ( URS ) | Klaus Steinbach ( FRG ) |
200 m boş | Peter Nocke ( FRG ) | Klaus Steinbach ( FRG ) | Aleksandr Samsonov ( URS ) |
400 m boş | Aleksandr Samsonov ( URS ) | Bengt Gingsjö ( SWE ) | Andrey Krylov ( URS ) |
1500 m boş | Frank Pfütze ( GDR ) | James Carter ( GBR ) | Igor Yevgrafov ( URS ) |
Geri | |||
100 m geri | Roland Matthes ( GDR ) | Lutz Wanja ( GDR ) | Zoltan Verraszto ( HUN ) |
200 m geri | Roland Matthes ( GDR ) | Zoltan Verraszto ( HUN ) | Robert Rudolf ( HUN ) |
Kurbağalama | |||
100 m kurbağalama | Nikolay Pankin ( URS ) | Walter Kusch ( FRG ) | David Leigh ( GBR ) |
200 m kurbağalama | David Wilkie ( GBR ) | Nikolay Pankin ( URS ) | David Leigh ( GBR ) |
Kelebek | |||
100 m kelebek | Roger Pyttel ( GDR ) | Roland Matthes ( GDR ) | Folkert Meeuw ( FRG ) |
200 m kelebek | Andras Hargitay ( HUN ) | Brian Brinkley ( GBR ) | Hartmut Flöckner ( GDR ) |
Dört Yüzme | |||
200 metre karışık | David Wilkie ( GBR ) | Christian Lietzmann ( GDR ) | Andras Hargitay ( HUN ) |
400 m karışık | Andras Hargitay ( HUN ) | Christian Lietzmann ( GDR ) | Andrey Smirnov ( URS ) |
Röle | |||
4 × 100 m boş |
Batı Almanya Klaus Steinbach Gerhard Schiller Kersten Meier Peter Nocke |
Sovyetler Birliği Vladimir Bure Aleksandr Samsonov Anatoliy Rybakov Georgiy Kulikov |
Doğu Almanya Roger Pyttel Roland Matthes Wilfried Hartung Lutz Wanja |
4 × 200 m boş |
Batı Almanya Klaus Steinbach Werner Lamp Folkert Meeuw Peter Nocke |
Sovyetler Birliği Aleksandr Samsonov Andrey Krylov Viktor Aboymov Georgiy Kulikov |
İsveç Bernt Zarnowiecki Anders Bellbring Peter Pettersson Bengt Gingsjö |
4 × 100 m Karışık |
Batı Almanya Klaus Steinbach Walter Kusch Folkert Meeuw Peter Nocke |
Birleşik Krallık Colin Cunningham David Wilkie Stephen Nash Brian Brinkley |
Sovyetler Birliği Igor Potyakin Nikolay Pankin Viktor Sharygin Vladimir Bure |
Ölçek | Altın madalya | Gümüş madalya | Bronz madalya |
---|---|---|---|
Erkekler | Macaristan | SSCB | Yugoslavya |
Ölçek | Altın madalya | Gümüş madalya | Bronz madalya |
---|---|---|---|
Erkekler | |||
3 m tramplen | Klaus Dibiasi ( ITA ) | Franco Cagnotto ( ITA ) | Vyacheslav Strakhov ( URS ) |
10 metrede yüksek uçuş | Klaus Dibiasi ( ITA ) | Falk Hoffmann ( GDR ) | Aleksandr Gendrikson ( URS ) |
KADIN | |||
3 m tramplen | Ulrika Knape ( SWE ) | Irina Kalinina ( URS ) | Tamara Safonova-Fyedosova ( URS ) |
10 metrede yüksek uçuş | Ulrika Knape ( SWE ) | Irina Kalinina ( URS ) | Yelena Vaytsekhovskaya ( URS ) |
Ölçek | Altın madalya | Gümüş madalya | Bronz madalya |
---|---|---|---|
Solo | Jane Holland ( GBR ) | Angelika Honsbeek ( NED ) | Brigitte Serwonski ( FRG ) |
Duo |
Jane Holland ( GBR ) Jennifer Lane ( GBR ) |
Beate Mäckle ( FRG ) Brigitte Serwonski ( FRG ) |
Helma Giuvers ( NED ) Angelika Honsbeek ( NED ) |
Takım | İngiltere | Batı Almanya | Hollanda |