Spor | Spor yüzme , su topu , dalış ve senkronize yüzme |
---|---|
Sürümler | 1 yeniden |
Yerler) | Belgrad , Yugoslavya |
Tarihli | 31 Ağustos -9 Eylül 1973 |
Milletler | 47 |
Katılımcılar | 686 |
Navigasyon
1 st yüzme dünya şampiyonaları gerçekleşti 31 Ağustos için9 Eylül 1973içinde Belgrad ( Yugoslavya ).
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Serbest yüzmek | ||||||
100 m | Jim Montgomery | 51 s 70 | Michel Rousseau | 52s 08 | Michael Wenden | 52s 52 |
200 m | Jim Montgomery | 1:53:02 | Kurt krumpholz | 1:53:61 | Roger pyttel | 1:53 97 |
400 m | Rick demont | RM 3:58:18 | Brad Cooper | 3:58:70 | Bengt Gingsjö | 4:01:27 |
1500 m | Stephen Holland | 15:31 85 | Rick demont | 15:35 44 | Brad Cooper | 15:45:04 |
Geri | ||||||
100 m | Roland Matthes | 57s 47 | Mike stamm | 58s 77 | Lutz Wanja | 59s 08 |
200 m | Roland Matthes | RM 2:01:87 | Zoltán Verrasztó | 2:05 89 | John naber | 2:08:91 |
Kurbağalama | ||||||
100 m | John Hencken | 1:04:02 | Mikhail Kryukin | 1:04:61 | Nobutaka Taguchi | 1:05:61 |
200 m | David Wilkie | RM 2:19:28 | John Hencken | 2:19:95 | Nobutaka Taguchi | 2:03:11 |
Kelebek | ||||||
100 m | Bruce robertson | 55'ler 69 | Joe alt | 56s 37 | Robin backhaus | 56s 42 |
200 m | Robin backhaus | 2:03:32 | Steven gregg | 2:03:58 | Hartmut Flöckner | 2:03:84 |
Dört vuruş | ||||||
200 m | Gunnar larsson | 2:08:36 | Stan carper | 2:08:43 | David Wilkie | 2:08:84 |
400 m | András Hargitay | 4:31:11 | Çubuk Strachan | 4:33:60 | Rick colella | 4:34:68 |
Röle | ||||||
4x100m serbest |
Amerika Birleşik Devletleri Mel Nash Joe Bottom Jim Montgomery John Murphy |
3:27:18 |
Sovyetler Birliği Igor Grivennikov Viktor Aboymov Vladimir Krivtsov Vladimir Bure |
3:31:36 |
Doğu Almanya Roland Matthes Roger Pyttel Peter Bruch Hartmut Flöckner |
3:33:33 |
4x200 m serbest |
Amerika Birleşik Devletleri Kurt Krumpholz Robin Backhaus Rick Klatt Jim Montgomery |
RM 7:33:22 |
Avustralya John Kulasalu Stephen Badger Brad Cooper Michael Wenden |
7:43:65 |
Batı Almanya Klaus Steinbach Werner Lamba Peter Nocke Folkert Meeuw |
7:43:68 |
4x100m Karışık |
Amerika Birleşik Devletleri Mike Stamm John Hencken Joe Bottom Jim Montgomery |
3:49:49 |
Doğu Almanya Roger Pyttel Roland Matthes Jürgen Glas Hartmut Flöckner |
3:53:24 |
Kanada Ian MacKenzie Peter Hrdlitschka Bruce Robertson Brian Phillips |
3:56 37 |
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Solo | Teresa andersen | 120.46 | Jojo taşıyıcı | 112.53 | Junko Hasumi | 104.18 |
Duo |
Amerika Birleşik Devletleri Teresa Andersen Gail Johnson |
118.39 |
Kanada JoJo Taşıyıcı Mado Ramsay |
112.91 |
Japonya Masako Fujiwara Yasuko Fujiwara |
109.72 |
Takım | Amerika Birleşik Devletleri | 117.61 | Kanada | 112.91 | Japonya | 107,31 |
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Erkekler | |||
3 metrelik sıçrama tahtası | Phil boggs | Klaus Dibiasi | Keith Russell |
10 metrede platform | Klaus Dibiasi | Keith Russell | Falk Hoffmann |
KADIN | |||
3 metrelik sıçrama tahtası | Christa Köhler | Ulrika Knape | Marina janicke |
10 metrede platform | Ulrika Knape | Milena Duchková | Irina Kalinina |
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Erkekler | Macaristan | Sovyetler Birliği | Yugoslavya |
Sıra | Ülke | Toplam | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Amerika Birleşik Devletleri | 15 | 16 | 7 | 38 |
2 | Doğu Almanya | 13 | 6 | 9 | 28 |
3 | İtalya | 2 | 1 | 2 | 5 |
4 | Macaristan | 2 | 1 | 1 | 1 |
4 | İsveç | 2 | 1 | 1 | 4 |
6 | Kanada | 1 | 3 | 2 | 6 |
7 | Avustralya | 1 | 2 | 2 | 5 |
8 | İngiltere | 1 | 0 | 1 | 2 |
9 | Sovyetler Birliği | 0 | 4 | 1 | 5 |
10 | Hollanda | 0 | 1 | 1 | 2 |
11 | Fransa | 0 | 1 | 0 | 1 |
11 | Çekoslovakya | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | Japonya | 0 | 0 | 6 | 6 |
14 | Batı Almanya | 0 | 0 | 3 | 3 |
15 | Yugoslavya | 0 | 0 | 1 | 1 |
37 | 37 | 37 | 111 |