Spor | Curling |
---|---|
Yerler) | Calgary |
Tarihli | den 14'e kadar20 Şubat 1988 |
Milletler | 9 |
Katılımcılar | 76 |
Denemeler | 2 |
Siteler) | Max Bell Arena |
Kıvırma olaylar en Calgary Olimpiyat Oyunları'nda Şubat 14 Şubat 20, 1988 için düzenlenmektedir Max Bell Arena .
Curling resmi bir spordur 1924 Kış Olimpiyatları , sonra bir gösteri sporu içinde 1932 . 1988'de 56 yıl sonra gösteri sporu olarak geri döndü.
Denemeler | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Erkekler detaylı sonuçlar |
Norveç ( NOR ) Eigil Ramsfjell (cap) Sjur Loen Morten Søgaard Bo Bakke x- Gunnar Meland |
İsviçre ( SUI ) Hansjörg Dudaklar (kapak) Rico Simen Stefan Luder Peter Lips x- Mario Fluckinger |
Kanada ( CAN ) Ed Lukowich (kapak) John Ferguson Neil Houston Brent Syme x- Wayne Hart |
Kadınlar detaylı sonuçlar |
Kanada ( CAN ) Linda Moore (kapak) Lindsay Sparkes Debbie Jones Penny Ryan x- Patti Vande |
İsveç ( SWE ) Elisabeth Högström (cap) Monika Jansson Birgitta Sewik Marie Henriksson x- Anette Norberg |
Norveç ( NOR ) Trine Trulsen (cap) Dordi Nordby Hanne Pettersen Mette Halvorsen x- Marianne Aspelin |
Ülke | Atla | Kulüp | Kent | G | P |
---|---|---|---|---|---|
İsviçre | Hansjörg Dudaklar | CC Lozan Olimpiyat | Lozan | 5 | 2 |
Kanada | Ed Lukowich | Calgary Kış Kulübü | Alberta | 5 | 2 |
Norveç | Eigil Ramsfjell | Snarøen CC | Oslo | 4 | 3 |
Amerika Birleşik Devletleri | Bob Nichols | Üstün CC | Wisconsin | 4 | 3 |
İsveç | Dan-Ola Eriksson | Härnösands CK | Härnösand | 4 | 3 |
Danimarka | Gert Larsen | Hvidovre CC | Hvidovre | 3 | 4 |
Almanya | Andy Kapp | EV Füssen | Füssen | 3 | 4 |
Britanya | David smith | St. Martins CC | Perth | 0 | 7 |
Takım | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
Norveç | 0 | 3 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | - | - | 10 |
İsviçre | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | - | - | 2 |
Ülke | Atla | Kulüp | Kent | G | P |
---|---|---|---|---|---|
Norveç | Elisabeth Högström | Karlstads CK | Karlstad | 5 | 2 |
Kanada | Linda Moore | North Shore Kış Kulübü | Vancouver | 5 | 2 |
Almanya | Andreas Schwaller | SC Riessersee | Garmisch-Partenkirchen | 4 | 3 |
Amerika Birleşik Devletleri | Lisa Schoeneberg | Madison CC | Wisconsin | 4 | 3 |
İsveç | Trine Trulsen | Snarøen CC | Oslo | 4 | 3 |
Danimarka | Helena blach | Hvidovre CC | Hvidovre | 3 | 4 |
İsviçre | Cristina Lestander | Bern Egghölzi Bayanlar CC | Bern | 2 | 5 |
Fransa | Annick Mercier | Megeve CC | Megeve | 1 | 6 |
Takım | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Final |
İsveç | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 |
Kanada | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 7 |
Sıra | Ulus | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 st | Kanada | 1 | 0 | 1 | 2 |
Norveç | 1 | 0 | 1 | 2 | |
2 nd | İsveç | 0 | 1 | 0 | 1 |
İsviçre | 0 | 1 | 0 | 1 |