İlgili projelerin tavsiyelerine göre bilginizi geliştirerek ( nasıl ? ) paylaşabilirsiniz .
1920 Yaz Olimpiyatları'nda Büyük Britanya | |||||||||||
CIO kodu | GBR | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kurul | BOA | ||||||||||
yer | Anvers | ||||||||||
katılım | 5 inci | ||||||||||
Sporcular | 21 spor dalında 234 (218 erkek ve 16 kadın) | ||||||||||
Bayrak taşıyıcı | Philip Noel-Baker | ||||||||||
|
|||||||||||
Yaz Olimpiyatları'nda Büyük Britanya | |||||||||||
| |||||||||||
UK katılır 1920 Yaz Olimpiyatları yılında Antwerp . Kırk üç madalya kazandı: on beşi altın, on beşi gümüş ve on üçü bronz, madalya tablosundaki ülkeler arasında üçüncü oldu. İngiliz heyeti 234 sporcuyu bir araya getiriyor.
Spor | Toplam | |||
---|---|---|---|---|
Atletizm | 4 | 4 | 4 | 12 |
Kürek | 0 | 2 | 0 | 2 |
Boks | 2 | 1 | 3 | 6 |
Bisiklet sürmek | 1 | 3 | 1 | 5 |
Çim Hokeyi | 1 | 0 | 0 | 1 |
Kavga | 0 | 0 | 2 | 2 |
Yüzme | 0 | 1 | 1 | 2 |
Artistik patinaj | 0 | 0 | 1 | 1 |
Dalış | 0 | 1 | 0 | 1 |
Polo | 1 | 0 | 0 | 1 |
Tenis | 2 | 3 | 1 | 6 |
halat çekme | 1 | 0 | 0 | 1 |
Yelken | 2 | 0 | 0 | 2 |
su topu | 1 | 0 | 0 | 1 |
15 | 15 | 13 | 43 |
Spor | disiplinli | sporcular |
Altın madalya 15 | ||
Atletizm | ||
800 m | Albert Tepesi | |
1500 m | Albert Tepesi | |
3.000 m engelli koşu | Percy Hodge | |
4 × 400 m |
Cecil Griffiths , Robert Lindsay , John Ainsworth-Davies , Guy Butler |
|
Boks | ||
Ortalama ağırlık (-71.7 kg ) | harry alışveriş merkezi | |
Ağır Ağırlıklar (+79,4 kg ) | Ronald Rawson | |
Bisiklet sürmek | ||
Tandem | Thomas Lance , Harry Ryan | |
Çim Hokeyi | ||
Takım |
Charles Atkin , John Bennett , Colin Campbell , Harold Cassels , Harold Cooke , Eric Crockford , Reginald Crummack , Harry Haslam Arthur Leighton , Charles Marcon , John McBryan , George McGrath Stanley Shoveller , William Smith , Cyril Wilkinson |
|
Polo | ||
Takım |
Teignmouth Melville , Frederick Barrett John Wodehouse , Vivian Lockett |
|
Tenis | ||
çift bayanlar | Kathleen McKane Godfree , Margaret McNair | |
çift beyler | Oswald Turnbull , Max Woosnam | |
halat çekme | ||
Takım |
George Canning , Frederick Humphreys , Frederick Holmes Edwin Mills , John Sewell , John James Shepherd Harry Stiff , Ernest Thorn |
|
Yelken | ||
18 ayak bot | Francis Richard , Thomas Hedberg | |
7 metre |
William Maddison , Dorothy Wright , Robert Coleman , Cyril Wright |
|
su topu | ||
Takım |
Charles Bugbee , Charles Sydney Smith , William Peacock , Noel M. Purcell , William Henry Dean , Paul Radmilovic , Christopher Jones |
Spor | disiplinli | sporcular |
Bronz madalya 13 | ||
Atletizm | ||
100 m | harry edward | |
200 m | harry edward | |
10.000 m | James Wilson | |
10 km yürüyüş | Charles gunn | |
Boks | ||
Sinek ağırlığı (-50,8 kg ) | William Cuthbertson | |
Horoz ağırlığı (-53,5 kg ) | George McKenzie | |
Hafif ağırlıklar (-79,4 kg ) | harold frank | |
Bisiklet sürmek | ||
Bireysel hız | harry edgar ryan | |
Kavga | ||
Serbest stil güreş, tüy sıklet, -60 kg | Philip bernard | |
Serbest Güreş, Hafif, 60 - 67,5 kg | Peter Wright | |
Yüzme | ||
Erkekler 4x200m serbest stil bayrak yarışı |
Harold Annison , Edward Peter Leslie Savage , Henry Taylor |
|
Artistik patinaj | ||
Çiftler | Phyllis Johnson , Basil Williams | |
Tenis | ||
tek erkekler | Oswald Turnbull |