Spor | Futbol |
---|---|
Yaratılış | 1938 |
Organizatör (ler) | BFU |
Periyodiklik | Yıllık |
Yerler) | Bulgaristan |
Katılımcıların durumu | Amatör ve profesyonel |
Başlık sahibi | Lokomotiv Plovdiv |
---|---|
Daha fazla başlık | Levski Sofya (25) |
Bir fincan Bulgaristan arasında futbol (içinde Bulgarca : Купа на България ) kuruldu 1938 .
Bulgaristan Kupası iki aşamaya ayrılmıştır: eleme aşaması ve son aşama.
Bu aşamada, dört grubun katılımcı takımları amatör bölüm V AFG'den ( Bulgar futbol ligi sisteminin 3. bölümü ) ve Bulgaristan A Bölgesel Futbol Grubundan (A RFG) (4. bölüm) takımlardır.
Bu aşamada, sadece eleme aşamasındaki maçlarını kazanan takımların yanı sıra B PFG'nin iki grubundan 20 takım (B PFG East'ten 10 takım ve B PFG West'ten 10 takım) ve 16 takım Bir PFG. Bir alt lig ligine ait olan takım ev sahibi takımdır. Aynı bölümün takımları arasındaki maçlarda ev sahibi takım kura ile belirlenir .
Kulüp | kazanan | Finalist | Muzaffer yıl (lar) |
---|---|---|---|
Levski Sofya | 25 | 12 | 1942 , 1946 , 1947 , 1949 , 1950 , 1956 , 1957 , 1959 , 1967 , 1970 , 1971 , 1976 , 1977 , 1979 , 1984 , 1986 , 1991 , 1992 , 1994 , 1998 , 2000 , 2002 , 2003 , 2005 , 2007 |
CSKA Sofya | 20 | 13 | 1951 , 1954 , 1955 , 1961 , 1965 , 1969 , 1972 , 1973 , 1974 , 1983 , 1985 , 1987 , 1988 , 1989 , 1993 , 1997 , 1999 , 2006 , 2011 , 2016 |
Slavia Sofia | 8 | 3 | 1952 , 1963 , 1964 , 1966 , 1975 , 1980 , 1996 , 2018 |
Litex Lovech | 4 | 3 | 2001 , 2004 , 2008 , 2009 |
Lokomotif Sofya | 4 | 2 | 1948 , 1953 , 1982 , 1995 |
Botev Plovdiv | 3 | 9 | 1962 , 1981 , 2017 |
Beroe Stara Zagora | 2 | 4 | 2010 , 2013 |
Ludogorets Razgrad | 2 | 1 | 2012 , 2014 |
FC 13 Sofya | 2 | - | 1938 , 1940 |
Lokomotiv Plovdiv | 2 | 4 | 2019 , 2020 |
Cherno More Varna | 1 | 2 | 2015 |
Spartak Sofia | 1 | 2 | 1968 |
Spartak Plovdiv | 1 | 2 | 1958 |
Sliven | 1 | - | 1990 |
Marek Dupnitsa | 1 | - | 1978 |
Septemvri Sofia | 1 | - | 1960 |
AS 23 Sofya | 1 | - | 1941 |
Shipka Sofia | 1 | - | 1939 |
OFC Pirin Blagoevgrad | - | 4 | - |
Sportklub Plovdiv | - | 3 | - |
Spartak Varna | - | 2 | - |
Levski Ruse | - | 2 | - |
Montana | - | 1 | - |
Chernomorets Pomorie | - | 1 | - |
Velbazhd Kyustendil | - | 1 | - |
Neftochimic Burgaz | - | 1 | - |
Chernomorets Burgaz | - | 1 | - |
Dunav Ruse | - | 1 | - |
Minyor pernik | - | 1 | - |
Spartak Pleven | - | 1 | - |
Akademik Sofya | - | 1 | - |
Chernolomets Popovo | - | 1 | - |
Napredak Ruse | - | 1 | - |
Kent | Kazananlar | Kazanan kulüp (ler) |
---|---|---|
Sofya | 63 | Levski Sofia (25), CSKA Sofia (20), Slavia Sofia (8), Lokomotiv Sofia (4), FC 13 Sofia (2), Spartak Sofia (1), Shipka Sofia (1), AS 23 Sofia (1), Septemvri Sofya (1) |
Plovdiv | 6 | Botev Plovdiv (3), Lokomotiv Plodiv (2), Spartak Plovdiv (1) |
Lovech | 4 | Litex Lovech (4) |
Razgrad | 2 | Ludogorets Razgrad (2) |
Stara Zagora | 2 | Beroe Stara Zagora (2) |
Varna | 1 | Cherno More Varna (1) |
Dupnitsa | 1 | Marek Dupnitsa (1) |
Sliven | 1 | Sliven (1) |