Valouette | ||
Durum | Arcueil , Cachan , Fresnes , Gentilly , Le Kremlin-Bicêtre , L'Haÿ-les-Roses ve Villejuif | |
---|---|---|
Tür | Otobüs | |
hizmete giriş | 1 st Ekim 2007 tarihinden bu | |
çizgiler | 6 | |
katılım | Ayda 100.000 yolculuk | |
Sahip | Grand-Orly Seine Bièvre bölgesel kamu kuruluşu | |
Şebeke | RATP | |
İlgili ağlar |
Île-de-France otobüsleri •RATP ağı ( xx , 1xx , 2xx , 3xx , 4xx , 5xx , Traverses , özel ürünler vb.) •Diğer ağlar ( Keolis , Transdev, vb.) •Noctilien ( Nxx , N1xx ) •T Zen ( hat 1 ) •Ekspres ( hat 100 …) •Mobilien •Transilien SNCF •Projede ( T Zen hat 2 ila 5 , vb. ) |
|
Valouette Otobüs ağı tarafından sunulan bir taşıma hizmetidir Île-de-France MOBILITES için temsilci yetkinlik olan, Grand-Orly Seine Bièvre kamu toprak kurulması . Otobüs ağı 2007'den beri RATP tarafından işletilmektedir .
Valouette otobüs ağı, Val de Bièvre Aglomerasyon Topluluğu arasındaki bir ortaklığın sonucudur (bu tarihten sonra değiştirilmiştir).1 st Ocak 2016tarafından Bölgesel Kamu Kuruluş Grand-Orly Seine Bièvre ) ve Özerk Paris Ulaşım Otoritesi (RATP). Başlangıçta 2007'deki yedi satıra kıyasla, 2019'dan beri altı satırdan oluşuyor.1 st Ekim 2007 tarihinden bu, sakinler için yedi belediyeden oluşan Val de Bièvre'de ücretsiz seyahat edebilir: Arcueil , Cachan , Fresnes , Gentilly , Le Kremlin-Bicêtre , L'Haÿ-les-Roses ve Villejuif .
Valouette ağının oluşturulmasından önce, 1 st Ekim 2007 tarihinden bu, bazı satırlar zaten mevcuttu, ancak diğer adlar altında yalnızca satır v1 tamamen yeniydi:
2 Eylül 2013, v2 hattı, Île-de-France tramvayının 7. hattı ile bağlantı sağlamak için Domaine Chérioux istasyonuna uzatılmıştır .
2 Eylül 2019, satır v1, satır 193 olarak yeniden adlandırılır ve geleneksel RATP ağına geçtiği için ücretli hale gelir; hat, tarihi Mairie de l'Ha l'H-les-Roses terminalini yeni Arcueil-Lénine terminaline bağlar , Villejuif ve Le Kremlin- Bicêtre'ye hizmet veren kısım kaldırılır.
Hat | özellikleri
|
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v2 (583) |
Pasteur ⥋ Alışveriş Merkezi / Domaine Chérioux | ||||||||
Aç kapa 1 st Ekim 2007 tarihinden bu / - |
uzunluk - |
Süre 66 dk |
Not. durak sayısı 36 |
Malzeme GX 127 |
Çalışma günleri L , Ma , Me , J , V , S |
Gündüz / Akşam / Gece / Tatiller E/H/H/H |
Görmek. / yıl - |
Thiais otobüs merkezi |
|
Çöl :
| |||||||||
Diğer:
| |||||||||
v3 (581) |
Servis Önbelleği | ||||||||
(Yuvarlak) Airport ⥋ ile Arcueil-Cachan rer ve Bagneux RER | |||||||||
Aç kapa 1 st Ekim 2004 tarihinden / - |
uzunluk - |
Süre 24 dk |
Not. durak sayısı 26 |
Malzeme GX 127 |
Çalışma günleri L , Ma , Me , J , V , S |
Gündüz / Akşam / Gece / Tatiller E/H/H/H |
Görmek. / yıl - |
Vitry otobüs merkezi |
|
Çöl :
| |||||||||
Diğer:
| |||||||||
v4 (562) |
Servis Arcuil | ||||||||
(Dairesel) Belediye Binası - Merkez ⥋ üzerinden Arcueil-Cachan RER | |||||||||
Aç kapa 1 st Eylül 2006 tarihinden bu / - |
uzunluk - |
Süre 52 dk |
Not. durak sayısı 20 |
Malzeme GX 127 |
Çalışma günleri L , Ma , Me , J , V |
Gündüz / Akşam / Gece / Tatiller E/H/H/H |
Görmek. / yıl - |
Ivry otobüs merkezi |
|
Çöl :
| |||||||||
Diğer:
| |||||||||
v5 (584) |
Nazikçe Hizmet | ||||||||
(Dairesel) Gabriel Péri - Soleil Levant ⥋ Gentilly RER aracılığıyla | |||||||||
Aç kapa 1 st Ekim 2004 tarihinden / - |
uzunluk - |
Süre 15 veya 46 dk |
Not. durak sayısı 8 veya 20 |
Malzeme GX 127 |
Çalışma günleri L , Ma , Me , J , V , S |
Gündüz / Akşam / Gece / Tatiller E/H/H/H |
Görmek. / yıl - |
Ivry otobüs merkezi |
|
Çöl :
| |||||||||
Diğer:
| |||||||||
v6 (593) |
Servis Kremlin Bicetre | ||||||||
(Dairesel) Leclerc - Thomas ⥋ Hôpital du Kremlin-Bicêtre aracılığıyla | |||||||||
Aç kapa 1 st Ekim 2004 tarihinden / - |
uzunluk - |
Süre 30 dk |
Not. durak sayısı 15 |
Malzeme GX 127 |
Çalışma günleri L , Ma , Me , J , V , S |
Gündüz / Akşam / Gece / Tatiller E/H/H/H |
Görmek. / yıl - |
Ivry otobüs merkezi |
|
Çöl :
| |||||||||
Diğer:
| |||||||||
v7 (585) |
Servis Villejuif | ||||||||
(Dairesel) Villejuif - Louis Aragon ⥋ üzerinden Villejuif belediye binası | |||||||||
Aç kapa 7 Eylül 1999 / - |
uzunluk - |
Süre 50 dk |
Not. durak sayısı 13 |
Malzeme GX 127 |
Çalışma günleri L , Ma , Me , J , V , S |
Gündüz / Akşam / Gece / Tatiller E/H/H/H |
Görmek. / yıl - |
Thiais otobüs merkezi |
|
Çöl :
| |||||||||
Diğer: |
Hatların, vagonların ve otobüs merkezinin açılış tarihleri Siloé sahasından alınmıştır. Rotanın süresi ve durak sayısı, Valouette zaman çizelgelerinin yanı sıra çalışma günleri, günün saatleri (gündüz, gece, tatiller) ve ayrıntılardan hesaplanır. Son olarak, hizmet verilen hatların ve durakların erişilebilirliği, Valouette hat planlarına dayanmaktadır.
Durak sayısı tablolarında,, onlar bir ya trafik her iki yönde sunulmaktadır olsun farklı isimler ile durdurma noktalarının toplamı.
Saatlik genlikleri aşağıdaki prensibe göre verilir: Önemli duraklarında geçiş yaparken zaman çizelgesi gösterileri kere, en erken hattının ilk otobüsün kalkış saatine gider, bütün kalkış geliş zamanına göre, kombine durur en son terminaldeki son otobüs, tüm terminaller birleştirildi. Zaman çizelgesi, frekansların yanı sıra yalnızca ilk ve son kalkışları gösterdiğinde, en erken ilk otobüsün tüm kalkış duraklarının kalkış saatinden, son otobüsün kalkış saatine, tüm kalkış duraklarının toplamına kadar gider. İletilen süreler en yakın 5 dakikaya yuvarlanır. Saatlik aralıklar, aksi belirtilmedikçe kış saatlerine dayanmaktadır.