Polonyalı Atletizm Kayıtlar elde iyi performansları vardır Polonyalı sporcu tarafından onaylanan Polonyalı Atletizm Federasyonu ( PZLA ).
PZLA, açık havada veya içeride elde edildiğinde mutlak ulusal rekorları kabul eder.
Ölçek | Kayıt | atlet | Tarihli | rekabet | yer | Referans |
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | 10 sn 00 (+2,0 m/sn) | Marian Woronin | 9 Haziran 1984 | Janusz-Kusociński Anıtı | Varşova | |
200 m | 19 sn 98 (+1,7 m/sn) | Marcin Urbaś | 25 Ağu 1999 | Dünya Şampiyonaları | Sevilla | |
400 m | 44'ler 62 | Tomasz czubak | 24 Ağu 1999 | Dünya Şampiyonaları | Sevilla | |
800 m | 1:43:22 | Pawel Czapiewski | 17 Ağu 2001 | Weltklasse Zürih | Zürih | |
1000 m | 2:04:30 | Marcin Lewandowski | 25 Ağu 2016 | atletizm | Lozan | |
1.500 m | 3:31:46 | Marcin Lewandowski | 6 Ekim 2019 | Dünya Şampiyonaları | Doha | |
Mil | 3:19:11 | Marcin Lewandowski | 1 st 2021 Temmuz | Bislet Oyunları | oslo | |
2.000 m | 5:01 | Michal Bartoszak | 26 Mayıs 1991 | Torino | ||
3000 m | 7:42:42 | Bronislaw Malinowski | 4 Temmuz 1974 | Bislet Oyunları | oslo | |
5.000 m | 13:17 69 | Bronislaw Malinowski | 5 Temmuz 1976 | Stockholm | ||
10.000 m | 27:53:61 | jerzy kowol | 29 Ağustos 1978 | Avrupa Şampiyonası | Prag | |
10 km (yol) | 28:22 | Leszek Beblo | 20 Mart 1993 | Drezno | ||
15 km (yol) | 43:45 | Jan Huruk | 15 Şubat 1992 | Tampa | ||
20.000 m (yol) | 59:24 8+ | Leszek Beblo | 31 Mart 1990 | ok | ||
20 km (yol) | 59:20 | Leszek Beblo | 30 Haziran 1996 | Szczecin | ||
Saat | 20.218 m | Leszek Beblo | 31 Mart 1990 | ok | ||
Yarı maraton | 1 sa 1 dak 35 s | Piotr Gladki | 25 Mart 2000 | Şehir-İskele-Şehir Döngüsü | Lahey | |
25.000 m (yol) | 1 sa 17 dak 54 s 0 + | Kazimierz Podolak | 19 Ekim 1969 | Varşova | ||
25 km (yol) | 1 sa 15 dak 23 s | Henryk szost | 4 Mart 2012 | Biwa Gölü Maratonu | Ōtsu | |
30.000 m (yol) | 1 sa 35 dak 44 s 4 | Michał Wójcik | 19 Ekim 1969 | Varşova | ||
30 km (yol) | 1 sa 30 dak 14 s | Henryk szost | 4 Mart 2012 | Biwa Gölü Maratonu | Ōtsu | |
Maraton | 2 sa 7 dak 39 s | Henryk szost | 4 Mart 2012 | Biwa Gölü Maratonu | Ōtsu | |
100 km (yol) | 6 sa 22 dak 33 s | Jaroslaw Janicki | 21 Ekim 1995 | Kalisz | ||
110 m engelli | 13 sn 26 (+0,2 m/sn) | Artur Noga | 25 Ağustos 2013 | Kamila Skolimowska Anıtı | Varşova | |
400 m engelli | 48 sn 12 | Marek Plawgo | 28 Ağustos 2007 | Dünya Şampiyonaları | Osaka | |
3.000 m engelli koşu | 8:09:11 | Bronislaw Malinowski | 28 Temmuz 1976 | Olimpiyat Oyunları | Montreal | |
Yüksek atlayış | 2.38 m | Artur Partyka | 18 Ağu 1996 | Internationales Hochsprung-Eberstadt Toplantısı | Eberstadt | |
Sırıkla atlama | 6,02 m | Piotr Lisek | 12 Temmuz 2019 | Herkül ile tanışma | Monako | |
Uzun atlama | 8,28 mA (+0,8 m/sn) | Grzegorz Marciniszyn | 14 Temmuz 2001 | sandıklar | ||
Üçlü atlama | 17,53 m (+1,6 m/sn) | Zdzisław Hoffmann | 4 Haziran 1985 | Madrid | ||
Gülle atma | 22.32 m | Michal Haratyk |
28 Temmuz 2019 3 Ağu 2019 |
Gwiazdy na Warszawskich Fontannach Anıtı Fırlatma Festivali Kamila Skolimowska |
Varşova Cetniewo |
|
Disk atma | 71.84 m | Piotr Małachowski | 8 Haziran 2013 | Fanny Blankers-Koen Oyunları | Hengelo | |
Çekiç fırlatma | 83,93 m | Pawel Fajdek | 9 Ağu 2015 | Janusz-Kusociński Anıtı | Varşova | |
Cirit atma | 89,55 m | Marcin Krukowski | 8 Haziran 2021 | Paavo Nurmi Oyunları | türkçe | |
Dekatlon | 8 566 puan | Sebastian chmara | 16–17 Mayıs 1998 | Murcia Alhama | ||
10 sn 97 (+2,9 m/s) (100 m) , 7,56 m (-1,2 m/s) (uzunluk) , 16,03 m (ağırlık) , 2,10 m (yükseklik) , 48 s 27 (400 m) / 14 s 32 (+1.8 m/s) (110 m engelli) , 44.39 m (disk) , 5.20 m (direk) , 57.25 m (cirit) , 4:29:66 ( 1.500m ) |
||||||
20.000 m yürüyüş (pist) | 1 sa 19 dak 52 s 0 | Robert Korzeniowski | 04 Eylül 2001 | Brisbane | ||
20 km yürüyüş (yol) | 1 sa 18 dak 22 s | Robert Korzeniowski | 9 Temmuz 2000 | Hildesheim | ||
30.000 m yürüyüş (pist) | 2 sa 13 dak 24 s 3 | Jan Kłos | 29 Eylül 1991 | Varşova | ||
50.000 m yürüyüş (pist) | 3 sa 52 dak 53 s 0 | Jacek Bednarek | 15 Mayıs 1992 | fana | ||
50 km yürüyüş (yol) | 3 sa 36 dak 3 s | Robert Korzeniowski | 27 Ağu 2003 | Dünya Şampiyonaları | Paris | |
4 × 100 m | 38'ler 31 |
Polonya Kamil Masztak Dariusz Kuć Robert Kubaczyk Kamil Kryński |
10 Ağustos 2012 | Olimpiyat Oyunları | Londra | |
4 × 200 m | 1:21:22 |
Polonya Zbigniew Tulin Piotr Balcerzak Ryszard Pilarczyk Marcin Urbaś |
14 Temmuz 2001 | Gdansk | ||
4 × 400 m | 2:58:00 |
Polonya Piotr Rysiukiewicz Tomasz Czubak Piotr Haczek Robert Maćkowiak |
22 Temmuz 1998 | İyi Niyet Oyunları | Uniondale | |
4 × 800 m | 7:08:69 |
Polonya Karol Konieczny Szymon Krawczyk Marcin Lewandowski Adam Kszczot |
24 Mayıs 2014 | IAAF Dünya Röleleri | Nassau | |
4 × 1.500 m | 15:02 |
Polonya Zenon Szordykowski Józef Ziubrak Michał Skowronek Henryk Wasilewski |
5 Mayıs 1976 | Atina | ||
Relais Ekiden | 2 sa 6 dak 26 s |
Polonya Rafał Snochowski / 5 km Radosław Dudycz / 10 km Tomasz Szymkowiak / 5 km Paweł Ochal / 10 km Mariusz Gizyński / 5 km Rafał Wójcik / 7.195 km |
23 Kasım 2006 | Uluslararası Chiba Ekiden | chiba |
Ölçek | Kayıt | atlet | Tarihli | rekabet | yer | Referans |
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | 10 sn 93 (+1,8 m/sn) | Ewa Kasprzyk | 27 Haziran 1986 | Polonya Şampiyonası | Grudziądz | |
200 m | 22 sn 13 (+1,2 m/sn) | Ewa Kasprzyk | 8 Temmuz 1986 | İyi Niyet Oyunları | Moskova | |
400 m | 49 saniye 28 | Irena Szewińska | 29 Temmuz 1976 | Olimpiyat Oyunları | Montreal | |
800 m | 1:56 95 | Jolanta Januchta | 11 Ağu 1980 | Budapeşte | ||
1000 m | 2 dk 32 sn 30 | Sofya Ennaoui | 14 Ağustos 2020 | Herkül ile tanışma | Monako | |
1.500 m | 3:59:22 | Lidia Chojecka | 28 Temmuz 2000 | Bislet Oyunları | oslo | |
Mil | 4:19:58 | Angelika Cichocka | 9 Temmuz 2017 | Londra Grand Prix'si | Londra | |
2.000 m | 5:38:44 | Lidia Chojecka | 4 Eylül 2009 | Van Damme Anıtı | Brüksel | |
3000 m | 8:31:69 | Lidia Chojecka | 30 Ağustos 2002 | Van Damme Anıtı | Brüksel | |
5.000 m | 15:04 88 | Lidia Chojecka | 6 Eylül 2002 | ISTAF | Berlin | |
10.000 m | 31:43:51 | Karolina Jarzyńska | 27 Haziran 2013 | altın başak | Ostrava | |
10 km (yol) | 32 dk 9 sn | Karolina Jarzyńska | 30 Mart 2013 | New Orleans | ||
15 km (yol) | 49 dk 24 sn | Lidia Camberg | 13 Ekim 1991 | Nieuwegein | ||
Saat | 15.605 m | Irena Sakowicz | 8 Ekim 2006 | Białystok | ||
20 km (yol) | 1 sa 6 dak 30 s | Katarzyna Kowalska | 2 Nisan 2016 | Prag Yarı Maratonu | Prag | |
Yarı maraton | 1 sa 10 dak 6 s | Katarzyna Kowalska | 2 Nisan 2016 | Prag Yarı Maratonu | Prag | |
25 km (yol) | 1 sa 25 dak 0 s | Karolina Jarzyńska | 26 Ocak 2014 | Osaka | ||
30 km (yol) | 1 sa 42 dak 22 s | Karolina Jarzyńska | 26 Ocak 2014 | Osaka | ||
Maraton | 2 sa 26 dak 8 s | Małgorzata Sobańska | 7 Ekim 2001 | Chicago Maratonu | Chicago | |
Aleksandra Lisowska | 18 Nisan 2021 | Dębno Maratonu | Dębno | |||
100 km (yol) | 7 sa 4 dak 36 s ( RE ) | Dominika stelmach | 30 Ağustos 2020 | Polonya Şampiyonası | Pabianice | |
100 m engelli | 12 sn 36 (+1,9 m/sn) | Grazyna Rabsztyn | 13 Haziran 1980 | Janusz-Kusociński Anıtı | Varşova | |
400 m engelli | 53 saniye 86 | Anna Jesien | 28 Ağustos 2007 | Dünya Şampiyonaları | Osaka | |
3.000 m engelli koşu | 9:17:15 | Wioletta janowska | 3 Temmuz 2006 | Tsiklitiria Büyük Ödülü | Atina | |
Yüksek atlayış | 2,02 m (i) | Kamila Lićwinko | 21 Şubat 2015 | Polonya Salon Şampiyonası | Koşmak | |
Sırıkla atlama | 4,85 m (i) | Anna rogowska | 6 Mart 2011 | Avrupa Salon Şampiyonası | Paris | |
Uzun atlama | 6,97 m (+2,0 m / s) | Agata Karczmarek | 6 Ağu 1988 | Lublin | ||
Üçlü atlama | 14,44 m (+1,8 m/sn) | Małgorzata Trybańska | 29 Temmuz 2010 | Avrupa Şampiyonası | Barselona | |
Gülle atma | 19,58 m | Ludwika Chewińska | 26 Haziran 1976 | Polonya Şampiyonası | Bydgoszcz | |
Disk atma | 66,18 m | renata katewicz | 7 Ağu 1988 | Łódź | ||
Çekiç fırlatma | 82.98 m | Anita Wlodarczyk | 28 Ağustos 2016 | Varşova | ||
Cirit atma | 71.40 m | Maria Andrejczyk | 9 Mayıs 2021 | Avrupa Fırlatma Kupası | Bölünmüş | |
Heptatlon | 6 616 puan | Malgorzata Nowak | 30-31 Ağu 1985 | Üniversite Oyunları | Kobe | |
13 s 27 (+4,0 m/s) (100 m engelli) , 1,95 m (yükseklik) , 15,35 m (ağırlık) , 24 s 20 (0,0 m/s) (200 m) / 6,37 m (+ 3,9 m/sn) ) (uzunluk) , 43,46 m (cirit) , 2 dak. 20 s 39 (800 m) |
||||||
10.000 m yürüyüş (pist) | 42 dk 47 sn 4 | Katarzyna Radtke | 8 Mayıs 1993 | fana | ||
10 km yürüyüş (yol) | 42:17 | Katarzyna Radtke | 11 Mayıs 1996 | Oder-Neisse Yarış Yürüyüşü Grand Prix'si | Eisenhüttenstadt | |
20 km yürüyüş (yol) | 1 sa 28 dak 58 s | Agnieszka Dygacz | 3 Mayıs 2014 | yürüyen dünya kupası | taicang | |
50 km yürüyüş (yol) | 4 sa 31 dak 19 | Agnieszka Ellward | 19 Mayıs 2019 | Avrupa Kupası Yürüyüşü | Alytus | |
4 × 100 m | 42s 68 |
Polonya Marika Popowicz Daria Korczyńska Marta Jeschke Weronika Wedler |
1 st Ağustos 2010 | Avrupa Şampiyonası | Barselona | |
4 × 200 m | 1 dk 35 sn 5 |
Polonya Ewa Długołecka Barbara Bakulin Danuta Jędrejek Helena Fliśnik |
31 Mayıs 1975 | Bourges | ||
4 × 400 m | 3:21:89 |
Polonya Iga Baumgart- Witan Patrycja Wyciszkiewicz Małgorzata Hołub-Kowalik Justyna Święty-Ersetic |
6 Ekim 2019 | Dünya Şampiyonaları | Doha | |
4 × 800 m | 8:11:36 |
Polonya Syntia Ellward Katarzyna Broniatowska Angelika Cichocka Sofia Ennaoui |
3 Mayıs 2015 | IAAF Dünya Röleleri | Nassau |
Ölçek | Kayıt | atlet | Tarihli | rekabet | yer | Referans |
---|---|---|---|---|---|---|
1.500 m | 3:35:71 | Marcin Lewandowski | 17 Şubat 2021 | Kopernik Kupası | Koşmak |
Ölçek | Kayıt | atlet | Tarihli | rekabet | yer | Referans |
---|---|---|---|---|---|---|
400 m | 51 saniye 34 | Justyna Święty-Ersetic | 5 Mart 2021 | Avrupa Salon Şampiyonası | Koşmak |